Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorxkamilax
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    a używa może któraś parownicy do czyszczenia powierzchni?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    mam pytanie odnośnie orzechów.
    kupiłam sobie woreczek 0,5kg i teraz moje pytanie - daję po 5 do woreczka do prania, tak? i na ile prań taki woreczek wystarcza? po czym się rozpoznaje zużycie orzechów? :devil:
    chcę też używać ich do zmywarki. czy muszę poza nimi używać soli czy nabłyszczacza? jak to wygląda?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Natalaa: chcę też używać ich do zmywarki. czy muszę poza nimi używać soli czy nabłyszczacza? jak to wygląda?

    Kurczę, nie wiem Natalaa ale jeśli posiądziesz taką wiedzę, podziel się plisss, bo ja chcę mieć eko zmywarkę:wink:
    xkamilax: a używa może któraś parownicy do czyszczenia powierzchni?

    Moja koleżanka używa i jest zachwycona. Podawała mi nawet linka do urządzenia ale przekopałam wszystkie maile i nie znalazłam:sad: Ponoć super doczyściła nawet brudne fugi w łazience. Jeśli dobrze pamiętam niestety urządzenie jest drogie..
    --
    • CommentAuthorzofia15
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    No właśnie gdzie najtaniej kupić taką parownicę? Co do orzechów, to uważam, że to najlepszy środek do zmywarki i do prania. Jeżeli ktoś dba o ekologiczna kuchnie to powinien stanowczo kupić takie orzechy piorące. Ja do zmywarki nie używam żadnego nabłyszczacza. Jedynie sól, żeby zmiękczała wodę. Dzięki temu na talerzach i na szklankach nie ma takiego zacieku z tabletek do zmywarki , a my mamy mniej chemii w kuchni.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    zofia15: Co do orzechów, to uważam, że to najlepszy środek do zmywarki

    Dobrze wiedzieć, bo ja szukam czegoś, co doczyści naczynia i nie będzie naszpikowane chemią. Jak tych orzechów używać do zmywarki - włożyć do kosza ze sztućcami? U mnie kosz jest na dole - nie wiem, czy domyje się górny pokład..
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    A propos ekologicznego prania: próbowałam ekologicznego płynu do prania (Ulrich Naturlich)- przez pierwsze kilka prań, niezbyt brudnych rzeczy - nawet ok, ale potem rzeczy były coraz bardziej niedoprane, niestety. Za to świetne jest mydełko do odplamiania dr Beckmann z Rossmanna - ekologiczne, ekonomiczne i skuteczne.
    A propos skuteczności orzechów do prania i kul: Orzechy i kule nie piorą
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Taka parownica była kilka tygodni temu w sklepie Tchibo - obserwujcie ich stronkę, bo często się te rzeczy powtarzają. Kosztowała chyba 200 zł. Moja mama ma taką i mówi, że do fug, kafelków - rewelacja.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    pelasia: Za to świetne jest mydełko do odplamiania dr Beckmann z Rossmanna - ekologiczne, ekonomiczne i skuteczne.

    potwierdzam. też używam ;)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    No to już nie wiem, co z tymi orzechami:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Hej,
    dziewczyny, a może znacie jakiś sposób na zmycie lakieru do paznokci ze spodni (zmywacz nic nie daje). Boję się próbować rozpuszczalnikiem, bo spodnie są czarne i boję się, że kolor też się wybarwi.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    a macie jakis sposob na eko-neutralizator zapachow np w wiatrolapie czy szafce na buty?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeAug 24th 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde, może mieszanki ziołowe z lawendą? Ona ładnie neutralizuje złe zapachy i przy okazji odstrasza mole.


    P.S. Zapytałam koleżankę chemiczkę czy wszelkie parabeny i SLS są aż tak szkodliwe, jak się o tym powszechnie mówi. Powiedziała, że owszem, są, ale jednocześnie są to najtańsze środki myjące i stad tak powszechnie stosowane (niemal we wszystkim, czego używamy). Nieważne więc, ile wydamy na krem czy inny kosmetyk, ponieważ ten za 40 i 400 ma dokładnie tyle samo szkodliwej chemii i raczej małe są szanse, że zdziała cuda. Kosmetyki zupełnie naturalne mają trwałość najwyżej 2 tygodnie, jeśli zrobi je się samemu, zaś kupowane kosztują fortunę. Jaki stąd wniosek - od powszechnie używanej, a trującej chemii nie da się po prostu uniknąć! Można robić samemu co się da, ale nie wszystko przecież...
    Macie sposób na naturalny szampon albo płyn czyszczący do WC??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    odpada, nie zniose zapachu lawendy, ziola tez mnie draznia
    szukam czegos najlepiej bezzapachowego
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Hyde,a moze soda?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    ale ze co, postawic ja w jakiejs miseczce??
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    A ja nie wiem czy już było o tym ( za leniwa jestem aby szukać) polecam waciki wielorazowe.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeAug 24th 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde, w USA sa specjalnie opakowane sody, ktore neutralizuja zapach w lodowce. Wystarczy ze rozerwiesz opakowanie i postawisz tam gdzie chcesz.



    Moj maz uwielbia kupowac wedzona kielbache, wiec to najbardziej bezzapachowa opcja jaka znam.:cool:

    Powinna zadzialac rowniez w innych miejscach.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Natalaa: chcę też używać ich do zmywarki.

    zofia15: Co do orzechów, to uważam, że to najlepszy środek do zmywarki

    yhy... no ale jak to umieścić w zmywarce? w woreczku? a potem przy płukaniu nadal się będą te mydliny przeciez wydostawać...
    Natalaa: i na ile prań taki woreczek wystarcza? po czym się rozpoznaje zużycie orzechów?

    na moich orzechach jest napisane,że na 4 prania. ale ja zwykle robię maks 2. mam tych orzechow tyle, że nie wiem, kiedy mi zejdą ;)))
    No i co w takim razie myśleć o tych orzechach w obliczu tych badań?
    ---
    Laski, pytanie mam o zastosowanie pasty sól+ocet+soda do mycia szyby. Nad blatem kuchennym mam szybę. Porobiły się na niej rózne zacieki - kamień z wody, trochę tłuszczu. Ta pasta nie porysuje jej?
    --
    i czy macie patetnt na grzyba pod prysznicem???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Magdalena nasz stolarz mowil ze jest jakis specjalny spray do szyb nasciennych ktore sa przy kuchni ale jest dosc drogi. Niestety nie pamietam nazwy ale ponoc daje efekt ze pozniej tak bardzo nie paruje i sie nie klei. Moja kolezanka z pracy mowila ze przecierala szybe woda ze spirytusem i byl rewelacyjny efekt ale ona z tych co wszystko maja najlepsze i biore na nia poprawke.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    hm. no ale spirytus to chyba nie jest specjalnie groźny dla szyby, więc spróbuję. najwyżej nie będzie efektu. a szyby raczejnie zniszczy.
    dzięki, Ania.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Magdalena: Laski, pytanie mam o zastosowanie pasty sól+ocet+soda do mycia szyby.



    Madzia nie wiem jak z szybą ale ja właśnie dzisiaj zastosowałam tą mieszankę [za radą Jaheri] do czyszczenia zapuszczonej [:shamed:] płyty elektrycznej [ no kuchenki w sensie ] i nic a nic się nie porysowało a zabrudzenia na prawdę fajnie zeszły ! :wink:
    może spróbuj na małym kawałeczku i zobacz czy będzie ok ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 1st 2012 zmieniony
     permalink
    aby szyba czy lustro nie parowały należy je umyć pianką do golenia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Bladykocie a co ze smugami? ile tej pianki dac??
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    może źle się wyraziłam, pianką (w małej ilości) to tylko przetrzeć po umyciu.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Teo, uwaga w Twojej pascie nie bylo soli, o ktorej wspomona Madzia. Sol dodaje sie do tej pasty ze wzgl na jej wlasciwosci scierne/szorujace. Do szkla sie nie nadaje- bankowo zostawi slady.

    Na takie delikatne powierzchnie- soda+ocet.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    w końcu nie zdążyłam już umyć szyby, bo myłam meble.
    rany, na białych meblach nie widac jak są brudne, dopóki sie ich... nie umyje:) normalnie wszystko lśni :smile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    do szyb to wiem że sam ocet z wodą
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Jaheira: Teo, uwaga w Twojej pascie nie bylo soli, o ktorej wspomona Madzia


    ano tak, respekt :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorfredzelek
    • CommentTimeOct 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Anetko01 fajnie, że założyłaś taki wątek :bigsmile: ja przez ostatnie 2 lata ogarnęłam temat jedzenia/gotowania i kosmetyków (ale nie do końca bo nie mogę trafić w dobry szampon bez SLS). Tydzień temu, po tym jak pękły mi rękawiczki i zniszczyłam ręce przy sprzątaniu, postanowiłam, że koniec z chemią. Więc będe korzystać z podpowiedzi.
    A, jeszcze odnośnie kosmetyków - to fajny adres jeśli się wam chce samym kombinować: www.skinphilosophy.pl
    -- Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JPII
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    fredzelek: ale nie do końca bo nie mogę trafić w dobry szampon bez SLS


    Próbowałaś może Biovaxu? Są dostępne w Superpharm, jak dla mnie super - bez SLS i bez parabenów.
    --
    •  
      CommentAuthorfredzelek
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    The_Fragile: Próbowałaś może Biovaxu?


    próbowałam, na początku super, ale potem łupież....
    -- Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JPII
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    No coś Ty? O kurcze, a długo stosowałaś? U mnie czwarty miesiąc leci... A może to od skóry zależy?
    --
    •  
      CommentAuthorfredzelek
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    nie pamiętam jak długo, ale jakoś w połowie 2 opakowania bo wiem, że nie dokończyłam. Tak sądzę, że to kwestia skóry, może mam już tak przywiązaną do całego tego syfu że odzwyczaić się nie może :cool: na razie myję Hippem dla dzieci, siano mam, że szok ale w domu siedzę to nikogo nie strasze :tongue:
    -- Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JPII
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    fredzelek: a razie myję Hippem dla dzieci, siano mam, że szok ale w domu siedzę to nikogo nie strasze :tongue:


    A to jest okropne, co? Że szampony dla dzieci, bez różnych świństw nie spowodują, że włosy są takie lśniące i piękne i miłe w dotyku jak po szamponie z SLS i parabenami :angry:

    Ja polecam stosowaną od lat metodę na maseczkę na włosy - olej sezamowy rozgrzać trochę w kąpieli wodnej i wetrzeć w suche włosy i zostawić na noc - na poduchę położyć ręcznik albo i dwa i rano normalnie umyć głowę. Włosy po takiej maseczce pięknie pachną i zupełnie inaczej wyglądają. Znajoma Hinduska mnie tego nauczyła :)
    --
    •  
      CommentAuthorfredzelek
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    fakt, jest to dobijające.
    A próbowałaś kiedyś może tego ziołowego wynalazku Aritha? bo się zastanawiam czy tego nie spróbować.
    -- Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JPII
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Nie, tego akurat nie znam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    The_Fragile: Ja polecam stosowaną od lat metodę na maseczkę na włosy - olej sezamowy rozgrzać trochę w kąpieli wodnej i wetrzeć w suche włosy i zostawić na noc - na poduchę położyć ręcznik albo i dwa i rano normalnie umyć głowę.

    To nic innego jak znana metoda olejowania włosów. W sieci jest wiele stron poświęconych temu tematowi, a na youtubie filmiki :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Heh, mnie nie była znana :))) Tzn. dopóki mi babka nie powiedziała. Ale działa fenomenalnie :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    Do mnie przedwczoraj dotarł Boraks, soda kaustyczna, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy i jak tylko ogarnę odgracanie domu, przechodzę na te właśnie środki:smile:
    --
  1.  permalink
    hej! ja od momentu wejscia na ten eko watek przestawiam sie calkowicie na sprzatanie z soda i octem i cytryna, losie jakie to cuda dzis zdzaialalo z moja kuchenka, ktora zawsze omijalam. Teraz juz wiem dlaczego tak nie cierpialam jej myc,-zawsze zostawialam to dla m.:P- no bo nigdy nie wygladala tak blyszczaco jak dzis!!!! zrobilam paste i szczoteczka tak wyszorowalam ze jak nowka wyglada prosze panstwa.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 9th 2012
     permalink
    Super, Milena! Mnie przedwczoraj tknęło, żeby przy okazji wymiany kuchenki wypucować starą i wystawić na sprzedaż. Tak ją umyłam, że chyba nigdy lepiej nie wyglądała:wink:
    Fajna sprawa z tymi pastami - one NAPRAWDĘ działają:cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.