Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Witajcie! Chciałabym zaprosić wszystkie Mamusie, których dzieciaczki, tak jak moja Marysia, urodziły się z wadami. Przeszukałam to forum i nie udało mi się znaleźć podobnego tematu dlatego odważyłam się napisać...a dlaczego? bo wiem jak trudno jest pogodzić się z faktem, że to właśnie moje dziecko jest chore i dodatkowo jak ważne jest wsparcie i rozmowy z osobami, które mają dzieci z "problemami"...

    Moja Marysia ma teraz 6,5 miesiąca. W wieku 3 miesięcy zdiagnozowano u Niej zaćmę wrodzoną jednooczną. Był szok, łzy a później moment przebudzenia i załatwiania wizyt lekarskich, operacji, itp. Sytuacja teraz jest już opanowana, córka widzi i jest w trakcie rehabilitacji (finisz za 6 lat!!!) nosi soczewkę kontaktową i zdrowe oko ma zaklejane na 7,8 godzin dziennie. Nie muszę chyba pisać, że czasami jest mi ciężko, bardzo ciężko ale z drugiej strony jestem dumna, że nie poddajemy się i ciągniemy to wszystko do przodu...dla Niej, Naszej Ukochanej Marysi

    Czekam na Wasze historie...ku pokrzepieniu :heart:

    Justyna
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    moja 11 letnia Małgosia urodziła sie z naczyniakiem płaskim i jamistym. naczyniak nieszczesliwie umiejscowił sie na sutku i w gruczole piersiowym wiec z racji tego, ze to dziewczynka nikt nie chciał podjac sie laseroterapii. trafilismy w koncu do Gdanska do specjalisty od naczyniaków ( my na południu w górach mieszkamy), który stwierdził, ze tzrba czekac i obserwowac, ze wg niego sam sie wchłonie a jak nie to ona poleca klinike w Berlinie
    Naczyniak rósł gdzies do 4-5 roku zycia, potem sie zatrzymał az w koncu zaczał zanikac. dzis po naczyniaku płaskim nie ma sladu został jamisty, ale tez juz mocno zminimalizowy.

    Małgosia w ogóle jest wczesniakiem, do 3 roku zycia walczylismy z wadami wczesniaczymi - rertinopatia, nietolerancja glutenu, wady serca, które na szczescie same sie wyrównały

    teraz ma 11 lat i jest madra i mocno pyskata rezolutna dziewczynka,a z równowagi potrafi mnie wyprowadzic jak nikt inny :wink:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Dziękuję za przełamanie lodów:bigsmile: no i gratuluję pyskatej, rezolutnej Małgosi i kolejnego cudu w brzuszku:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Witam się i ja :bigsmile: Faktycznie nie było tu takiego wątku - belly fajnie, że go założyłaś:smile:
    Gratuluję Wam wspaniałych dzieciaczków moonia, a Tobie dodatkowo urwiska w brzuchu. Belly - najważniejsze, że Malutka daje radę i wyjdzie na prostą.

    O nas mogłabym napisać epopeję, ale w skrócie mam synka prawie 2,5 letniego z wadą centralnego układu nerwowego. U nas życie toczy się wokół rehabilitacji i czy zastawka komorowo-otrzewna nie zaszwankuje powodując ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Musze się zebrać, aby opisać naszą historię, ale nie mam siły na razie.

    Pozdrawiam serdecznie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Czy jest tu jeszcze jakas mama dzieciatka z wadami wrodzonymi?
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Belly- jest jeszcze kilka mam. Udzielają się na wątku wskazanym Ci przez Agunię.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.