Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 27th 2007 zmieniony
     permalink
    tu proszę konczyc topik zaczety na dowcipach:)
    Tez wlasnie wczoraj przeczytalam na wp.pkl ze ten alternatywny projekt to przez nieuprawnionego kolesia zrobiony. z tymze ja czytalam ze ktos uprawniony mu zatwierdzil ale chce pozostac anonimowy..

    co do quasi ekologow.. byla tam moja kolezanka ze studiow np. jest studentka. sporo moich znajomych aktywnie w tym pomaga. sa ludzie ktorzy zwyczajnie nie pracuja lub pracuja dorywczo i tyle. albo dostali misje z pracy jesli pracują w jakiejs organizacji ekologicznej. troche wiary w ludzi.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    wg uznania jak bedzie nowe wydarzenie moge zmieniac temat topiku i bedzie mnozna go uczycnic topikiem o aktualnych wydarzeniach w swiecie, w polsce ktore nas interesuja szczegolnie:)
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    Mary, to prawda, że niedługo rowerami zaczniemy jeżdzić, bo dla UE nasze lasy to prawdziwie dziewicze tereny, niemalże busz:wink: Mieszkam na północy UK, konkretnie na terenie Yorkshire Dales National Park... a gdy wysłałaliśmy znajomemu stąd zdjęcia, to jego pierwsze pytanie brzmiało: U was nie ma w ogóle drzew?! No prawie nie ma, a jak jest więcej niż 10 w "skupisku":wink: to nazywają to lasem... Nie dziwię się, zatem, że w Brukseli inaczej rozumieją ten problem:confused:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    bo jak sie spojrzy na toi z tej strony to fajnie ze bedzie objazd JUZ TERAZ. ale poatrzec krotkowzrocznie to miec jak zachod dziki- autostrady beda..a poza nimi nie bedzie nic.. jak to mowi kononowicz:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    Firma Mastercard przygotowała reklamę skierowaną do polityków - motyw przewodni "Piękno Doliny Rospudy - bezcenne, za resztę zapłacisz pieniędzmi podatników".
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    Może i będziemy rowerami jeździć, ale jest druga strona medalu. Przecież żeby być w programie Natura 2000, to trzeba się do niego zgłosić! Jak kasę z programu dawali, to było fajnie, ale jak teraz mówią,że nie można budować, to źle.:devil:
    A jeżeli chodzi o uprawnienia tego faceta, to naprawdę, to, że ich nie ma, to jeszcze nic nie znaczy. Jeżeli projekt został podpisany przez uprawnioną osobę to oznacza, że ona ten projekt sprawdziła i zatwierdziła. I nieznaczny to, że projekt jest niepoprawny. Może ja też w takiej sytuacji powinnam zrezygnować z projektowania, bo nie mam uprawnień:shocked: Uff, całe szczęście, że budynki mojego autorstwa jeszcze stoją. :bigsmile: Hmm, a może powinnam zrobić inspekcję, bo może jakiś w między czasie się zawalił...:devil:
    Sprawa jest naprawdę trudna i niełatwo o rozstrzygnięcie jej w tym momencie, bo jestem jednak za ochroną Doliny Rospudy, ale nietrudno naprawdę zrozumieć ludzi, którzy nie czują się w swoim mieście bezpiecznie. Mam nadzieję, że tylko UE nie wlepi żadnej kary za odstąpienie od programu, którą będziemy spłacać w naszych podatkach:devil:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    No tak, zgodnie z prawem UE możemy zostać postawieni przed ETS w trybie skargi na naruszenie prawa wspólnotowego. Naruszenie wg Komisji Europejskiej polega na działaniu (w tym przypadku). Moim zdaniem dziwne byłoby gdyby ETS nałożył na PL karę pieniężną za wbicie kilku plastikowych (biało czerwonych) kołków rozpoczynających budowę obwodnicy. Tyle jeśli chodzi o działania faktyczne. Bo działania prawne - zatwierdzenie budowy już rzeczywiście nastąpiły - więc może tego miałaby dotyczyć ta kolosalna (jak dla Polski i i nie tylko) kara???

    Dlaczego osoba z uprawnieniami, która zatwierdziła projekt chce pozostać anonimowa? Czyżby kupy się nie trzymał?
    Projekt proponowany przez ekologów również przecina Dolinę Rospudy, a także jedną z wsi na 2 części. Niektórzy rolnicy aby dotrzeć do swojej stodoły będą musieli przeciąć obwodnicę... cóż, mogę się założyć że położą się w miejscu gdzie ma powstać droga i nie zejdą dopóki ewentualna decyzja nie zostanie cofnięta... ;)
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    Nie twierdzę, że ten projekt jest rewelacyjny,bo może nie jest - tylko, że fakt że nie ma uprawnień nie świadczy na jego korzyść. Nie chcę tu gdybać, dlaczego projektant chce pozostać anonimowy, bo różne mogą być powody. Może najzwyczajniej w świecie nie chce pojawiać się w mediach, nie chce rozgłosu, a może jest po stronie mieszkańców Augustowa i teraz mu głupio:updown:, a może jeszcze coś innego...

    Na TVN24 wspominali, że był taki przypadek w innym kraju i kary były w wysokości 20tyś.euro na dzień do czasu rozebrania inwestycji(była już w toku). Niestety nie dam się pokroić za tę informację, bo nie pamiętam w jakim to kraju było i nie mogę sprawdzić tej informacji.
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Znalazłam tylko coś takiego:
    Trudno dokładnie przewidzieć, jak wysoką karę Trybunał orzekłby w sprawie Rospudy, ale nieoficjalnie w Brukseli mówi się, że KE może wnioskować o przynajmniej kilkanaście milionów euro. Kalkulacja wysokości kary opiera się na trzech kryteriach: stopniu naruszenia, czasie trwania naruszenia (za każdy okres zwłoki od orzeczenia wyroku płaci się dodatkową grzywnę) oraz konieczności zapewnienia prewencyjnego skutku sankcji w celu zapobieżenia ponownym naruszeniom.

    Od 1997 roku Trybunał pięciokrotnie wydał wyrok nakazujący krajowi członkowskiemu zapłacenie kary. Po wyroku z lipca 2000 roku Grecja musiała przekazać grzywnę w wysokości 5,4 mln euro na konto: „środki własne Wspólnoty Europejskiej" w związku z nieprzestrzeganiem dyrektywy o niebezpiecznych i toksycznych odpadach. W lipcu 2005 roku Francja została skazana na zapłacenie grzywny w wysokości 20 mln euro za nierespektowanie zasad w dziedzinie rybołówstwa (za małe oczka w sieciach) oraz okresową karę 57 mln euro za każdy dodatkowy okres półroczny z powodu niezastosowania się do wyroku.

    KE już od grudnia przekonuje, że budowa obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy, która ma przebiegać przez obszary objęte unijnym programem Natura 2000 w wersji zaaprobowanej przez polskie władze jest niezgodna z unijnymi dyrektywami - "ptasią i siedliskową".

    http://nauka.eo.pl/nauka/index.jsp?place=Lead21&news_cat_id=138&news_id=17774&layout=6&forum_id=7718&page=text
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 27th 2007
     permalink
    pojęcia nie mam czemu chce być anonimowy. tak było napisane i tyle.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 28th 2007
     permalink
    ciekawy artykul, referendum jako dowod ze chlop zywemu nie przepusci?;)
    najfajniejszy cytat:
    Rzeczniczka Komisji Europejskiej powiedziała, że Polska, jak każdy niepodległy kraj, może przeprowadzać referenda na każdy temat. Inną sprawą są ewentualne konsekwencje. W przypadku Rospudy - gigantyczne kary finansowe. Jeśli jednak społeczeństwo polskie zdecydowałoby, że jest gotowe płacić co roku kilkadziesiąt milionów euro w zamian za danie nauczki ekologom i udowodnienie, że chłop żywemu nie przepuści – czemu nie... Być może spełnienie marzeń większości mieszkańców Augustowa jest dla nas ważniejsze, niż spełnienie zachcianek grupki obrońców przyrody i pozostawanie w zgodzie z zaakceptowanym wcześniej prawem unijnym.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 28th 2007
     permalink
    3naboje w tym 1 dla kaczynskiego no ktos sie nam niezle wkurzyl. ciekawe czy da to rzadzacym do myslenia, bo przeciez przy poprz. rzadach takich kwiatków nie było.. niestety watpię..:confused:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeFeb 28th 2007
     permalink
    Ja oglądając wiadomości o tych nabojach zastanowiłam się co by było, gdyby ten pomysł z wysłaniem naboi i krótkiego listu
    "Dla kota, dla twojej matki, dla ciebie"
    podłapało pół Polski i gdyby takie przesyłki nadchodziły z wielu miejsc w Polsce ;)
    Ale BOR miałby co robić :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 17th 2007 zmieniony
     permalink
    <0>Satyrycy z zakazem mówienia o polityce


    Powrót cenzury? Rosiewicz zamiast znanych kabaretów w Opolu

    w telegraficznym skrócie:
    W opolskim kabaretonie nie wystąpi Marcin Daniec, nie będzie Krzysztofa Piaseckiego ani Janusza Rewińskiego. Nie przyjadą kabarety Mumio, Moralnego Niepokoju i Ani Mru Mru. Wystąpi za to Andrzej Rosiewicz z piosenką "Cztery Ziobra i Polska będzie dobra" - donosi "Nowa Trybuna Opolska".
    Niektórzy artyści rezygnowali z udziału, kiedy dowiadywali się, że lepiej by było, gdyby nie śmiali się z władzy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.