Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    dzięki lija :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.04.14 11:35</span>
    Elpida, jak u Ciebie??
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Tamara u mnie cisza, od dwóch dni nie boli mnie brzuch ale czuje się taka napięta, już nie wiem jak to nazwać... @powinna być lada chwila...dzisiaj już 29dc, 15 dfl, 15 dni po iui...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    A robiłaś betę czy czekasz na rozwój sytuacji? :) Mnie gin kazał zrobić betę 14 dni po IUI.
    Zaciskam kciuki :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Nie robie na razie nic, nie liczę na cud bo nasienie było słabe i lekarz sam dawał małe szanse na powodzenie...czekam do niedzieli z ewentualnym testowaniem...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Jakiś pesymista z tego gina. My z gorszymi wynikami podchodziliśmy i moja gin była zachwycona. Nie udało się ale to nie z powodu nasienia raczej. Dlatego myślę, że Wam się udało :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Elpida, wytrwała jesteś:) ja już dawno bym testowała:) ja czekam do wtorku, zrobię betę, to będzie 12 po iui, mam nadzieję, że to nie za wcześnie :/ w każdym razie wolę wiedzieć niż wymyślać w głowie niestworzone historie:)
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Obe, kurcze juz nie wiem co myśleć, namieszalas mi teraz w głowie:) a ty na czym teraz stoisz?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.04.14 13:53</span>
    Ja pewnie też bym zatestowala gdybym miała test, na szczęście nie mam:)lepiej poczekać do terminu @, u mnie to zwykle 28-30dni...wiec jutro będzie w sam raz:)
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    no to jutro czekamy na dobre wieści:)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Elpida, nie chcę mieszać :) Ja po dwóch IUI już w 12 dfl miałam @, a u Ciebie to tak ładnie wygląda. Szkoda, że nie mierzysz temperatury, bo by sprawa była jaśniejsza. Czyli jutro wielki dzień :) :)
    A u mnie przygotowania do ivf i cały czas pod górę. Teraz się okazało, że mam Hashimoto. I ciekawe co jeszcze?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    obe w jaki sposób Hashimoto przeszkadza przy in vitro? my będziemy wpisywać się do programu niedługo i tak powoli zbieram informacje :) dzięki
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    WalkaTrwa, może nie tyle samo Hashimoto ale przeciwciała przeciwtarczycowe TPO i TG, które mam podwyższone (znacznie) mogą przeszkadzać w utrzymaniu zarodka i całej ciąży.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorpauliśka
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    przepraszam, że tak sie wcinam nagle w wątek, ale mam pytanie o hashimoto (bo temat został właśnie poruszony) i wysokich wartości przeciwciał. Ja tez słyszałam że utrudnia to zagniezdzenie i może powodowac poronienia, ale moja endokrynologa powiedziala że nic mi na to nie da :(
    Ogolnie bardziej skupia sie na pco niż na hashimoto (choć zapobiegawczo euthyrox dostaje, ale to ma znaczenie tylko jeśli chodzi o hormony tarczycy) i tych przeciwciałach. Czy wam lekarze przepisuja z tej okazji jakieś dodatkowe leki, które mają za zadanie pomoc w zagniezdzeniu i utrzymaniu ciąży?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    pauliśka, niestety, przeciwciał się nie leczy :( No oczywiście, dostałam Euthyrox i czekam na wytyczne z kliniki. Sama jestem ciekawa co mi powiedzą.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    ja nie dostaje nic więcej, tylko euthyrox 100. CHyba poruszę ten temat na następnej wizycie.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Na wątku tarczycowym dziewczyny piszą, że przy chorobach autoimmunologicznych ciążę mają prowadzoną na acardzie i heparynie.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny ja mam podwyższone przeciwciała TPO ok 400, biore euthyroc 25, jestem teraz w 5tc, gin mi powiedział że nie ma co sie martwic tymi przeciwciałami. Oczywiście przebadali mi tarczyce usg itd ale to tyle. Trzymam za Was mocno kciuki. Dziś byłam u gina tak tylko sie zameldować że beta dodatnia a on mi zrobił usg, zobaczyłam 2mm pęcherzyka ciążowego:-) na serduszko jeszcze oczywiście muszę poczekać:-)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    efcia81, gratuluję :) Już niedługo zobaczysz serduszko :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    Dziewczyny, a jak to jest z luteiną jeśli będę cały czas brać po 2 tabl. a @ powinnam dostać teoretycznie w wtorek/środa. Przy nieodstawieniu, kiedy może przyjść?

    Pytam, bo oczywiście mój małżonek nie chce, abym robiła test. Chyba boi się kolejnej porażki. On chyba woli, aby dostała @ niż kolejny raz odbierać wynik 0,00
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ciocia a co u Ciebie? Z tego co pamiętam miałaś mieć wizytę w piątek? Mam nadzieję,że wszystko ok i ruszasz ze stymulacja.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    monaliza666 moim zdaniem test powinnaś zrobić, zeby mieć 100% pewności. W razie plusika nie powinnaś odstawiać luteiny. Jeśli plusa jednak nie będzie (czego Ci oczywiście nie życze) będziesz sobie tylko bezsensu przedłużać cykl.
    --
  2.  permalink
    Miałam wczoraj napisać, ale mam w domu remont i ledwo widzę na oczy ze zmęczenia. Miałam wczoraj wizytę, pobrali mi różne wymazy ( z myślą o przyszłym transferze). Mam dokończyć opakowanie ovulastanu i 2-3dc ponownie zbadać estradiol, fsh i lh (i tysiąc innych rzeczy). Lekarz uważa, że wynik po tym uvulastanie powinien być już ok, ale zobaczymy. Jeżeli będzie w normie to ruszamy ze stymulacją. Będzie protokół krótki z antagonistą. Martwię się tylko, że te wymazy wyjdą kiepskie, bo odkąd biorę te antyki to odczuwam pieczenie i nie wiem czy jakiegoś stanu zapalnego nie mam
    A jak u Ciebie Zoja?
    Elpidka testowałaś?
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ciocia, a kiedy będziesz miała jakieś wyniki tych wymazow? Na pieczenie polecam provag żel, świetnie łagodzi taki stany zapalne, płyn do higieny intymnej jest świetny pliva fem B, warto też zaopatrzyć się np w lactovaginal, po takim zestawie powinno szybko przejść:-)
  3.  permalink
    właśnie lactovaginal i provag kupiłam :) Na wynik podobno trzeba poczekać trochę, mam nadzieję, że za tydzień będzie
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ciocia- mi się zrobiła endometrioza na jajniku i wstrzymała całą stymulację, zastrzyki które brałam poszły na marne. Dostałam leki anty na podleczenie i w piątek jadę zobaczyć co i jak. Mam nadzieję ,że będziemy mogli zaczynać. To czekam na pozytywne wyniki Twoich badań :)
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a mozecie mi wytlumaczyc jak wyglada to badanie na sprawdzenie czy nie ma przeciwcial p/plemnikowych?Nikt nam tego badania jeszcze nie zaproponowal,a nie wiem czy to jest wazne?
    Wlasnie zaczelam nowy cykl z clo i kolejny bez monitoringu!Na poczatku cyklu wybralam sie do irl.pani doktor i pobrala mi krew na wszystkie hormony wyniki w najblizszy czwartek,ciekawa jestem czy cos sie mi nie pozmienialo po tych tabletkach zobaczymy,zastanawiam sie czy nie sprobowac sie leczyc tutaj!
    Elpida trzymam kciuki za plusika :)

    Treść doklejona: 05.04.14 20:18
    CiociaPrzykrywka a jakie wymazy mialas robione bo ja robilam kiedys na chlamydie mono cos tam i jeszcze jedno to musialam czekac az dwa tygodnie na wyniki.
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Moncia, przeciwciała przeciwplemnikowe moga być obecne we krwi i w sluzie. test na obecność p.przeciwplemnikowych we krwi powinna robić para, a nie tylko kobieta, bo może być tak że przeciwciała ma też mężczyzna. Ten test nazywa się chyba testem friberga o ile dobrze pamiętam. Poza tym przeciwciała mogą być w sluzie, sprawca się testem PC. Zglaszasz się jakiś czAs po stosunku do gina (ja byłam ok 2 godziny po, ale słyszałam i o badaniu po 6-8 godz), lekarz pobiera trochę sluzu i sprawdza czy w sluzie są żywe plemniki i ewentualnie określa ich ilość. Ważne żeby to badanie odbyło się w okresie okoloowulacyjnym, bo śluz musi być plodny. U mnie właśnie tak to badanie wyglądało. Niektórzy lekarze w ogóleuważają ten test PC za niewiarygodny i w ogóle go nie zlecają.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.14 21:22</span>
    Poszukaj w necie informacji, fajny wątek na ten temat jest na bocianie.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Marzenka, i jak wyniki badania?:-):-) ja miałam tylko badanie że sluzu, lekarz uznał, że nie ma potrzeby robić badania z krwi:shocked: tak czy siak idę skonsultować sprawę z innym lekarzem
  4.  permalink
    Moncia83 miałam robione około miesiąca temu przeciwciała p/ plemnikom z krwi. Na wynik czekałam około 2-3dni. Powodzenia z clo! Mi się udało za pierwszym podejściem:) i mam nadzieję, że będzie tym szczęśliwym:)))
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi,przy najblizszej okazji zapytam gina i wybiore sie na takie badania!
    marzenka1303 jeszcze raz gratuluje,dobrze slyszec ze clo pomaga!

    Treść doklejona: 06.04.14 05:08
    a wiecie gdzie taki test z krwi mozna zrobic w Krakowie?bo rozumiem,ze ze sluzu to u gina trzeba zrobic!
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Moncia, podejrzewam, że test z krwi to możesz zrobić w większości laboratoriów:-)
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Niestety @ przyszła wczoraj skoro świt...nawet nie zdążyłam otworzyć testu. No ale czułam to więc nawet bardzo się tym nie przejelam, czekam teraz na wyniki wymazu i idziemy krok dalej w poszukiwaniu przyczyny niepowodzeń...
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Marzenka1303 nie mam monitoringu poniewaz mieszkam w Irl.i nie mam szans co miesiac latac do Pl!To moj trzeci cykl z clo pierwszy tez byl bez monitoringu,przy drugim polecialam do Pl poniewaz podchodzilismy do IUI niestety nieudanej,ale lekarz mi mowil ze dobrze reaguje nic tam sie zlego nie dzialo mialam dwa pecherzyki,jeden dominujacy!A ciekawa jestem czy te przeciwciala moga rowniez przeszkadzac w IUI?To dobrze ze robia w diagnostyce robilam tam kilka badan w Krk,takze jak tylko bede w Pl to tam zrobie dzieki za podpowiedz!A jak Ty sie czujesz?
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    nie wiem czemu ale przestawia posty moja odpowiedz pojawila sie przed Twoim postem Marzenka1303?!
    --
  5.  permalink
    Moncia83 robiłam co prawda w innym mieście w Diagnostyce, ale tak jak pisze tamara6 w każdym laboratorium powinnaś móc zrobić. U mnie wynik ujemny na przeciwciała:) moncia83, a dkaczego nie masz monitoringu przy clo? Trochę to dziwne i niebezpieczne... nawet nie wiadomo jak na niego reagujesz tzn.czy pecherzyki rosną dobrze.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Elpida, przykro mi :( A byłam pewna plusa :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Elpida przykro mi,ale tak jak mowisz trzeba isc dalej:wink:
    --
  6.  permalink
    Moncia może dlatego, że piszę z telefonu. Zawsze się tak robiło:/ czuję się bardzo normarnie, gdybym nie robiła testów no i oczywiście brak @, to nawet nie podejrzewalabym że to ciąża:)
  7.  permalink
    Na IUI nie znam się kompletnie, ale tak na chłopski rozum, jeżeli kobieta na przeciwciała p/plemnikom w organizmie , to na pewno utrudnia to zapłodnienie.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Jeśli przeciwciała są w sluzie to iui jest jak najbardziej wskazana, właśnie żeby ominąć ten problem. co do przeciwciał we krwi to moga one utrudniać może nie tyle samo zapłodnienie, co utrzymanie ciąży, chociaż mój lekarz twierdzi, że nie mają one wpływu. Sama już nie wiem jak to jest:confused:
    •  
      CommentAuthorleoncja
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Witajcie drogie Weteranki,
    Elpida, co prawda wpis był kilka dni temu, ale mogę z czystym sumieniem polecić
    PRACOWNIĘ MIKROBIOLOGICZNĄ doktora Pawlika, który ma pracownię przy Al. Daszyńskiego 22 w Krakowie
    Gabinet może nie urządzony najnowocześniej i może zrażać, ale nie należy się uprzedzać, bo wszystkie warunki czystości i sterylności są zachowane.
    On wykonuje badanie panom, a doktor - bardzo miła i rzetelna - paniom.
    Przyjmują we wtorki, czwartki i soboty. Nr do rejestracji: 601-414-531
    Mnie polecił ten gabinet kilka lat temu mój ginekolog i korzystam tylko z ich usług (cytologie, biocenoza pochwy, wszelkie bakteriologiczne badania), mój Emek też tam badał się już kilkakrotnie.

    PS Dziewczyny, czy któraś z Was potrzebuje może Gonal? Zostały mi 3 ampułki 75 w penie (leży sobie w lodówce, a ma ważność do 10.2014 i szkoda mi, żeby się zmarnował)

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, przed procedura, w czasie procedur i te oczekujące na betę - będzie dobrze !!!!
    A te, którym się udało ściskam mocno.

    Pozdrawiam serdecznie, Leo.
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Dziękuję za info leoncja :) Może się przyda na przyszłość, bo dziś właśnie odebrałam wyniki:)
    --
  8.  permalink
    Zrobiłam dzisiaj test no i niestety 0,oo :cry:
    Nawet nie chce mi się iść do LAB, by odebrać wynik. Załatwiłam tą sprawę szybko telefonicznie.

    Dzisiaj odstawiam luteinę i w czwartek idę do mojego lekarza. Mamy usiąść i porozmawiać co dalej. Pewnie będzie mi proponował in-vitro.
    Nic czekam na @ i ruszamy z kopyta.
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Monaliza- przykro mi :( będzie jeszcze dobrze :) trza działać dalej-powodzenia
    --
  9.  permalink
    Tamara testowałaś?
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Taaa...dobrych wiadomości nie ma:-(
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Tamara, ściskam.
    Mam nadzieje, że już niedługa nam się tu zazieleni:) Ja 25 kwietnia zaczynam 2 podejscie do in vitro.
    -- []
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Oleńka, no to trzymam kciuki! Myślę, że w końcu musi nam się udać!
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Hej Dziewczyny,dzisiaj dzwonila do mnie moja gp przyszly pierwsze wyniki i bardzo zaniepokoilo ja to,ze mam bardzo niski poziom wit B12 i wogole w szoku byla ze tego nigdy nie badalam!czy ktoras z Was miala to badane i miala z tym problem?to sie wiaze z anemia i moze miec wplyw na problemy z zajsciem w ciaze.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    No nie, wit. B12 nie miałam badanej. Ale D3 już tak.
    Poniżej info ze strony luxmed:
    Witamina B12 uczestniczy w procesie dziedziczenia, ważna dla komórek nerwowych i krwinek czerwonych. Jej niedobór rozpoznawany jest dopiero po latach, ponieważ w wątrobie magazynowane są spore ilości kobalaminy, objawia się: niedokrwistością makrocytarną i uszkodzeniem układu nerwowego. Witamina B12 jest wchłaniana z przewodu pokarmowego w obecności tzw. czynnika wewnętrznego. Znaczenie badania: potwierdzenie niedoboru witamin, poszukiwanie przyczyny niedokrwistości, niespecyficznych dolegliwości, osłabienia. Wartości nieprawidłowe: niedożywienie w przebiegu choroby alkoholowej, nadczynność tarczycy, robaczycy, po resekcji jelita cienkiego, u noworodków matek wegetarianek.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  10.  permalink
    Tamara głowa do góry! Jaki jest teraz plan?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.