Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Polacy o zapłodnieniu in vitro

    Poniedziałek, 19 stycznia 2004 (08:02)

    Prawie dwie trzecie dorosłych Polek i Polaków (64 proc.) uważa, że w razie bezpłodności małżeństwa powinny mieć możliwość zapłodnienia in vitro. Przeciwnego zdania jest co piąta osoba (20 proc.).

    Ponad połowa ankietowanych (53 proc.) uważa, że gdyby nie mogli mieć własnych dzieci, zdecydowaliby się na zapłodnienie pozaustrojowe.

    Co czwarty badany (26 proc.) nie podjąłby takiej decyzji, a co piąty (20 proc.) nie wie, jak by postąpił.

    CBOS podaje, że w porównaniu z danymi z 1995 roku istotnie zmalały odsetki osób akceptujących możliwość zapłodnienia pozaustrojowego oraz deklarujących gotowość skorzystania z takiej możliwości (w obu przypadkach spadek o 9 punktów).

    Poglądy kobiet i mężczyzn są podobne. Do czynników różniących opinie ankietowanych należy przede wszystkim ich poziom wykształcenia, warunki materialne, ponadto wiek i miejsce zamieszkania.

    Według CBOS zapłodnienie in vitro częściej akceptują osoby na stanowiskach kierowniczych i inteligencja (84 proc.), uczniowie i studenci (82 proc.), pracownicy umysłowi niższego szczebla (79 proc.). Natomiast najrzadziej akceptują taką możliwość robotnicy (52 proc.), rolnicy (50 proc.), emeryci (49 proc.) i gospodynie domowe (49 proc.).

    Sondaż przeprowadzono w dniach 4-7 kwietnia 2003 roku na liczącej 1229 osób grupie wybranych losowo dorosłych mieszkańców Polski.

    Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
  1.  permalink
    Bardzo mi przykro spowodu zuzy :cry:
    Amazonko mnie tez zdziwilo to jak napisalas o zuzy poronieniu :confused: Ja przepraszam moze nie rozumiem czegos ale termometr nie powoduje,ze ciaza sie rozwija a odlozenie termometru nie spowoduje,ze nagle traci sie ciaze.I moglabys czasem przemyslec zanim cos napiszesz bo zuzus napewno sie obwinia i po takich tekstach bedzie jeszcze bardziej szukala winy w sobie :neutral: A to jej nie pomoze. Potrzebuje wsparcia niz osadzania a wybacz ale tak odebralam Twojego posta. A obecnie dzieki Tobie wygladam tak :devil: I jesli ja cos zle zrozumialam to przepraszam.

    A teraz o mnie :cool:
    Ja w przyszlym tygodniu jade do dr.Bielaka do Łodzi zeby umowic sie na HSG,ktore bede miec w nowym cyklu. Potem ustalimy termin IUI :smile: Juz sie doczekac nie moge i mam nadzieje,ze @ dostane szybciutko,zeby skrocic czas oczekiwania na HSG :cool::smile::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    pszczółko, trzymam kciuki; jak tylko będziesz po HSG daj cynk jak wynik; aaaaa....... nie tylko ty jesteś :devil: ja też te slowa tak odebrałam, ale nie odzywałam się, bo niestety w przypadku Amazonki na niewiele się to zdaje :(
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    hihihi sytuacja robi się analogiczna jak po cytacie wrzuconym przez skorpionkę do tematu o aborcji :cool:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    PSZCZòLAK to super ze dzialasz,daj znac koniecznie ...ja w strachu bo brzuch dolem mnie boli troche i leze ,wiecej nie moge zrobic jak odpoczywac...
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    ewcia - daj się M pomasować - może pomoże... taki delikatny masaż brzusia, coby dobre wibracje dotarły i do maleństwa :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    No tak, mój temat wypłynął, a nie chciałam użalać się na forum. Dla mnie to mierzenie tempki w ciaży nie miało znaczenia i nie wierzę że dalsze mierzenie by mnie przed tym uchroniło. Doszłam do tego wniosku przeglądając wykresy "poronne" , mierzyły a poroniły.Nic na to nie wskazywało, po prostu jak zaczęłam krwawić a przedtem nie miałam żadnych plamień, to poronienie bylo w toku i już nic nie dało się zrobić. Nie obwiniam siebie bo i za co po prostu stało się, na pewno jest to dla mnie przykre, ale pocieszam się że tak miało być , lepiej teraz niż później , lepiej teraz niż dziecko miałoby sie urodzić chore... Może ty Amazonko mierzyłabyś do dnia porodu, może leżałabyś plackiem, może zamknęłabyś się w jakieś dziurze żeby tylko ci się nic nie stało, ale ja tak żyć nie umiem , nie było żadnych wskazań do leżenia, ani żadnego zagrożenia. Zachowywałam się jak normalny człowiek, może to była po prostu słaba ciąża. Mam nadzieję że badanie histopatologiczne coś wyjaśni i na to czekam , podobnie jak na wizytę u gina. Od tego wszystko zależy.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    ja też czekam :))) na wieści od ciebie i na akcję "chirliderki do boju" hihi (zrozumiałe tylko dla tych które odwiedzają mój wykresik - sorki)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  2.  permalink
    zuzus przepraszam jesli Cie urazilam uwierz mi,z nie chcialam :shamed:
    giga oczywiscie,ze po HSG dam znac co i jak :bigsmile: Pierwsze co zrobie to Wam napisze :cool:
    ewaroby dziekuje a Ty odpoczywaj.Moze masz termin kolejnej @ i dlatego odczuwasz bol ?? Wez no-spe i poloz sie.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    pszczółko - przecież ewa jest zafasolkowana! wątpię, żeby organizm brał pod uwagę, że gdyby nie była w tym błogosławionym stanie, to miałaby @; ale nospę jak najbardziej popieram :) a kiedy to twoja @ pszczółko ma przyjść?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  3.  permalink
    gigus w terminie @ jak jest sie w ciazy mozna odczuwac bol i o tym pisalam.wiem,ze jest zafasolkowana bo jako jedna z pierwszych jej gratulowalam :bigsmile: a moja @ nie wiem kiedy sie zjawi bo mam dopiero 9dpo a 19dc mam (owu mialam 10dc) luteine mam brac do 25dpo wlacznie,czyli @ dostane(mam taka nadzieje) 27 po wizycie w Łodzi,ktora mam 26dpo.Chyba wyjasnilam dobrze i zrozumiale :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    skomplikowane to hihi ale kumam :) a tak przy okazji - z tą luteiną miałaś czekać na owu czy nie? bo ja mam zacząć brać niby od 15dc ale cykam, bo owu jest raczej później
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  4.  permalink
    gigus ja zawsze czekam na owu i dopiero poniej bralam.Luteina to progesteron i jak zawczesnie jest podana to moze zachamowac owulacje(to moje zdanie). Bo progesteron wytwarza sie dopiero po peknieciu pecherzyka. A,ze teraz mialam owu w 10dc to poczekalam sobie do 14dc czyli 4dpo zeby wrazie czego pomoc w zagniezdzeniu :bigsmile:
    A jak chcesz zobaczyc moj wykresik to niema problemu nick pszczolka232 zapraszam mam dla wszystkich udostepnione wykresy.Ale niema tam rewelacji :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    to idę polukać :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  5.  permalink
    gigus ja bylam juz u Ciebie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    pszczòlka owszem to sa dni @ ,mozliwe ze masz racje ,jutro wizyta zobaczymy co i jak.
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    ZUZA ,TRZYMAJ SIE...
  6.  permalink
    ewaroby dobrze byloby gdyby Cie gin nie badal.w terminach @ macica jest wrazliwsza wiec jak juz u gina bedziesz to uprzedz go o tym tzn o tym,ze teraz sa dni kiedy powinnas miec @.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    ja tego nie kumam, że będąc w ciąży można mieć takie niby @... pszczółko, skoro mówisz, że już o tym pisałaś to powiedz gdzie, to sobie poszukam, bo mnie to intryguje...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    O tym już była mowa:
    http://forum.28dni.pl/discussion/189/okres-nie-daje-pewnosci-ze-nie-jest-sie-w-ciazydlaczego/
    -- [/url]
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    a ja spytam dzis ,bezposrednio mojej lekarki,tak z ciekawosci...
  7.  permalink
    gigus slonce mi nie chodzi o niby @ w ciazy tylko o bol w okresie kiedy powinno sie miec kolejna miesiaczke a jest sie w ciazy.Czesto dziewczyny w ciazy mowia,ze jak sa dni kiedy przypada im kolejna @ czuja sie gorzej i odczuwaja bardziej bol w dole brzuszka i to nie chodzi,ze dostaja jakies krwawienie(choc to sie zdarza u wielorudek) tylko o bol i gorsze samopoczucie.Choc plamienia moga w ciazy wystepowac tez w czasie dni kiedy powinny miec @ ale plamienia sa skape i napewno nie jest to zywa krew.Zreszta jakiekolwiek by niebylo plamienie w ciazy trzeba je skonsultowac z lekarzem. Mam nadzieje,ze teraz wysjasnilam wszystko pokolei i zrozumiale.I to mowily mi dziewczyny ktore sa badz byly w ciazy.Ale napewno kazda kobieta jest inna i inaczej przechodzi ciaze. Napewno tez duzo daje psychika jak sie czeka dlugo na upragniona ciaze i obserwuje sie swoj cykl miesiaczkowy to jest sie bardziej wyczulona na pewne bole,i ma sie w jakis sposob swiadomosc,ze akurat teraz mialoby sie @ i dlatego tez bardziej w te dni siebie obserwujemy.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 23rd 2007
     permalink
    Słyszałam, że w ciąży w czasie, gdy miałaby przypaść @, nie należy współżyć. Tak na wszelki wypadek, ze względu na ryzyko zakażenia i ww. bólów i plamień.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    no tak... chodziło mi o niby @ ale psychiczną-fizyczną, a nie @ typową czy plamienie, tylko się żle wysłowiłam Amazonko

    dzięki pszczółko za wyjaśnienie... niesamowite, że tak może być; przecież organizm ma tyle nowych funkcji do wykonania i jeszcze mu się "pamięta" że gdyby nie ciąża, to byłaby @... natura jeszcze dużo przed nami kryje...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 23rd 2007
     permalink
    chyba tu wròce ,bo plamie...o 12 dzidzia jeszcze byla,ale ciagle plamie ,mam lezec i wzielam progesteron...zycie jest ciezkie...niestety w tych pierwszych tygodniach,nie da sie nic wiecej zrobic...eh
  8.  permalink
    ewa tak mi przykro, leż grzecznie, może wszystko będzie dobrze, trzymam mocno kciuki za Twoją fasolkę!
    •  
      CommentAuthorpszczolka232
    • CommentTimeMar 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Amazonko masz racje jesli chodzi o wspolzycie w ciazy w czasie @ i tu chodzi o I trymestr szczegolnie.Kiedy ciaza jest najbardziej delikatna.
    ewaroby slonce lez i sie nei przemeczaj a zobaczysz,ze wszystko bedzie dobrze.I powiedz kruszynce,ze bardzo ja kochasz i nie chcesz jej stracic. A ja sie za Was pomodle.
    gigus oj bardzo duzo kryje przed nami natura :bigsmile: I niema za co,sluze pomoca zawsze i chetnie(o ile cos wiem)
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 23rd 2007
     permalink
    ewka, nie strasz babo jedna!!!! leż i ani mi się waż wstawać!!! może to faktycznie byłaby @ gdyby nie fasolka, więc jeszcze nic straconego; 100krocia też miała takie plamienia i wyszła z tego obronna ręką; a skoro masz leżeć, to czego tu na forum szukasz babolu jeden??????????? masz leżeć a nie siedzieć!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 23rd 2007
     permalink
    ewa wszystko będzie dobrze, moja koleżanka tez miała w I trymestrze silne bóle brzucha i plamienia ale szybko pojechała do szpitala i teraz zaczyna ze mna 6 miesiąc :)
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Amazonko po tym co napisałaś, o wyrywkowym mierzeniu temperatury przez Zuzę, i insynuację (?) straciłam do ciebie reszteczkę niewielkiej sympatii. Starałam się napisać bardzo, bardzo, bardzo, delikatnie co o tym myślę i co czuję :devil::devil::devil: Szczególny wpływ na to ma fakt, że Zuza jest mi najbliższą osobą na 28 dni i takie twoje wtrącanie termometru do czyjejś tragedii, jest dla mnie oburzające (bardzo, bardzo, bardzo delikatnie mówiąc). Wrę poprostu !!! Ja dopiero teraz nadrabiam zaległości na forum, bo bałam się nawet tu wchodzić i czytać, o tym co się stało, a tu taka "niespodzianka".
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Wylogowuję się z forum, mam dość na długo, długo. :angry:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    kobitki ,barzdo dziekuje za slowa otuchy,leze i leze,moze bedzie dobrze plamien juz nie mam,ale brzuszek boli...
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 25th 2007
     permalink
    juz mnie nic nie boli,i nie plamie ,mdli mnie tylko ,ale to chyba dobry znak ze dzidzia dziala,ale mialam stracha ta ciaza mnie wykonczy psychicznie,zaczynam myslec ze to naprawde byla@...p o z d r o w i o n k a leze dalej...
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMar 25th 2007
     permalink
    Ewaroby! Podusia pod glowke, ciekawa ksiazka do lapki. Dzidzius sobie poradzi, a Ty masz czas na usprawiedliwione lenistwo :bigsmile: Trzymam kciuki!
    --
  9.  permalink
    ewaroby to lez jeszcze tak na wszelki wypadek :bigsmile: Bardzo sie ciesze,ze juz u Ciebie lepiej i nie gadaj,ze to byla @ to poprostu bylo plamienie,ktore nie zagrozilo dzidzi i tak masz myslec :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    uffffff... co za ulga ewuś :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    Następna weteranka zaszła w ciążę - plus we wtorek.
    -- [/url]
  10.  permalink
    Amazonka ciekawe,ktora to :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    no nie powiedziałabym: następna, bo dawno już nie było nowego + wśród nas :)... bo "następna" brzmi jak masówka, a u nas to tak nie jest...
    taaaaakkk pszczółko... ciekawe kto to hihi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    Bzzzzzzz.... :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    a ewa?
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    no ewa zafasolkowana, ale to już jakiś czas temu :) jak dla mnie to juz prawie historia hihi... teraz ewuś ma już niezłego szkraba w sobie :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    lily ja zafasolkowana jestem od 8 tyg i mam nadzieje ze tym razem sie uda,,, GRATULACJE DLA PSZCZòLKI ,NO SUPEROWO ,GIGA TRZYMAMY ZA CIEBIE...ALE SIE CIESZE
  11.  permalink
    Dzieki babeczki :bigsmile:
    giga teraz czekamy na Ciebie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    to czekajcie.................................................................................................................................. zobaczymy co z tego czekania wyjdzie...... :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    Pszczółka jeszcze raz GRATULUJĘ :bigsmile::heartbounce::flowers:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
  12.  permalink
    oczekujaca dziekuje :bigsmile:
    giga jeszcze tu ci podesle takei specjalne fluidki :bigsmile:
    :heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 29th 2007 zmieniony
     permalink
    o cholipa, jak te tutaj są dla mnie, to sorki inne staraczki ale nie podziele się i tyle hihi moje moje moje moje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthoragnieszka_
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    hahah.. giguś :wink:
    taa... nie wiem czemu ale dopiero trafiłam na ten temat :smile:
    tak więc melduje się kolejna weteranka :cool::shamed:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    z weterankami to poważna sprawa aguś... to może z tego tytułu odstąpie ci trochę tej indywidualnej zarazy, ale tylko trochę hihi
    tak na dobry początek twojej obecności tutaj i obyśmy szybko mogły się stąd wypisac :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.