Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeNov 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Co prawda koszty spore, ale wyprawy zupełnie inne stronka www.horyzonty.pl

    Co do obrączek, to my mamy takie z klimatem
    tzn. mój mąż dostał od swojej Babci i ś.p.Dziadka na 18 urodziny dwie złote obrączki. Najfajniejsze jest to, że w ogóle ich nie przerabialiśmy...Były i są idealnie dopasowane :heartsabove:
    Są cienkie i proste, ale dla nas wyjątkowe....
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeNov 25th 2007
     permalink
    Madziu, jesli chodzi o obraczki to nie bierzcie matowych!!! po kilku obtarciach sa okropne!!! ja mam laczone zolte z bialym i jest 1 minus- nie zaleca sie powiekszania i zmniejszania bo pekaja!! mi troche palce przytyly jak przytylam i mam zwale! nosze na lewej dloni. teraz po fakcie zalujemy- chcielismy wyjatkowe, mamy takie porzadne..ale teraz o wolalabym klasyczne- proste (nie polokragle) i boki troche fazowane.. najlepiej sie sprawdzaja!

    Jagodka- ja juz teraz tez sie bardzo oszczedzam z jedzeniem, nawet teraz czuje jak mnie skreca, ostatni posilek jem okolo17 ale efektow nie ma! i wiem ze to przez leki!!
    zmykam do lozia, buziaki
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Dzieki za info, to chyba wezmiemy zwykle z bialego zlota 3-4 mm szerokosci:)

    Jagodka, a Ty przechodzilas jakies proby "nie naturalnego" zaplodnienia?? Czy tak Cie rozregulowali i od 12 lat nic?!:shocked:
    --
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Madziu jeszcze jedno! wezcie sobie troche luzniejsze tzn o rozmiar lub pol, bo latem palce puchna nie bedzie dostepu do powietrza i bable z pecherzami macie zalatwione!! mi sie podobaja 5mm nie za waskie i nie za szerokie no ale zalezy tez czy masz szczuple palce czy nie bo ja nie:wink::wink: buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    pinka... ale te wasze obrączki romantyczne... :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    postanowilam sie przylaczyc, oczywiscie jak wpuscicie, pozwolicie, przyjmiecie ;)
    staramy sie z mezem bez zabezpieczen ponad dwa lata, z 28 dni, tak rzetelnie od roku.
    hormony mam OK (minim. wyzsza PRL, biore bromergon), owulacja OK, nasienie bez rewelacji, ale nie jest zle bardzo (zwiekszona lepkosc moze byc problemem).
    w listopadzie zglosilismy sie do lekarza w klinice nieplodnisci. mialam od razu podejsc do hsg, ale w obawie wczesnej owu zrezygnowalismy. w zamian za to lekarz zaproponowal pierwsze IUI. w sumie takie na probe, bez gwarancji (choc IUI w ogole gwarancji nie daje ;)) i tylko jesli mamy ochote.
    mielismy, wiec 23.11 (piatek), w 12dc, podczas usg okazalo sie, ze pecherzyk niedawno pekl i inseminacji czas nadszedl. dostalam profilaktycznie duphaston 2x1 i coz... czekam.
    pomyslalam, ze tu, z Wami to czekanie bedzie znacznie przyjemniejsze. :wink:
    mam na imie marta i mieszkamy w w-wie.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    martuś - ja też marta i też czekam na wynik pierwszej IUI :))) no z tym, że moja była 20 i już mi się dłuży czekanie.... ach.... ale masz rację - razem raźniej :)

    gdyby przypadkiem sie w tym cyklu nie udało, to ja bym nie czekała z hsg; bo co z tego, że będą ci robili insemę, jak nie wiadomo czy jajowody drożne; ale poza tym to trzymam kciukasy!!!!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    dopiero tytaj dotarłam i miałam spooooro do nadrobienia:(( cały czas jestem z wami myślami i sercem..i naprawdę aż mi łzy stanęly w oczach jak czytałam te wszystki wieści:cry::cry::cry:

    Samirko, Pinko strasznie mi przykro, wiem, że słowa tu nic nie dadzą..naprawdę ogromnie mi przykro:cry:

    Giguś teraz za ciebie mocno trzymymam kciuki:thumbup:

    oczywiście reszcie dziewczyn też wiernie kibicuje i mocno trzymam kciuki:bigsmile:
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Witamy wszystkie nowe weteranki, każda mile widziana...chociaż niedługo będzie trzeba prowadzić notatki z forum kto co ma i za kogo kciuki trzymać :wink:
    Za wszystkie, które oczekują na wyniki WIELKIE KCIUKASY:grouphug:
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Zajrzałam przed chwilka na "starające się o dzidzie" i jak tam optymistycznie! Widać wiec jednak się udaje... każdemu w jego czasie... Daje to trochę nadziei :smile:

    Witaj Pimarta!:smile: Trzymam kciuki żeby się ta nieplanowana insema udała:)

    Giga, a Ty jak się czujesz?? Jest jakoś inaczej?:)
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Witajcie złociutkie !!!
    Madziq pytałas czy przechodziłam próby innego zapłodnienia niż naturalne ? więc tak miałam insyminacje (wlewke) i niestety nic :sad:
    A rozlegulowano mnie hormonalnie przez 1 rok leczenia :sad:Niestety tacy są niektórzy lekarze ale jakoś wytrwałam i jeszcze nie utraciłam nadziei ze sie uda mam ją nadal !!!:smile:Właśnie spodziewam się @ ale wolała bym by nie przyszła :wink:Pozdrawiam gorąco.Pa buziaczki sle!!!
    --
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    bardzo dziekuje i wpisuje sie tu na stale ;)
    giga - hsg jak najbardziej, zaraz po tym cyklu. to iui to taki bonus, bez zapowiedzi. droznosc byla planowana docelowo.
    Twoja 20, wiec masz trzy dni przewagi ;). jak bardzo bym chciala w koncu "spotkac" kogos, komu udalo sie za I razem! duzo nadziei to daje, a iui taka niepewna...

    sciskam, bedzie dobrze!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    pimartuś - jak byłam na insemie, to spotkałam lasencje, która z pierwszą iui zaszła :))) z tym, że u nich problemem był tylko i wyłącznie wrogi śluz...

    madziq - właśnie, że nic nie czuję; kompletny brak objawów, choć to juz 7dfl :-/ nie podoba mi się to
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    giguś, pamiętaj,że żaden objaw to też objaw:)) i myśl mi tu proszę pozytywnie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    hihi wiedziałam, że któraś to powie :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    jest to jakies pocieszenie :bigsmile:
    swoja droga Magg musiala sie niezle naczekac na pozytywny wynik testu, Tosia ja ladnie przetrzymala :wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    to znaczy co masz na myśli pimarta? że późno ten test wyszedł?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    w 14 dniu lutealnej miala jeszcze minus na ciazowym
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    samirka , pinka bardzo mi przykro, że wam się nie udało :sad:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    no to faktycznie ją mała wzięła na przetrzymanie :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Uff, właśnie przetłumaczyłam nasze badania na tutejszy :wink: Masakra niektóre, jak "macica o jednorodnej echogenicznosci"...
    Dzięki Bogu za internet :bigsmile: Jutro idę krew pobrać drugi raz, na progesteron chyba... A w poniedziałek, 3.12 do lekarza!!

    Z ciekawszych zdarzeń, to byliśmy dziś w ambasadzie oświadczenia przed zawarciem związku małżeńskiego podpisać i się dowiedzieliśmy,
    ze jestesmy pierwsi w NZ :fingersear: W sobotę po obrączki :cheer: Zaraz tez będę się musiała sukienka zainteresować, butami...
    Taka przedmałżeńska gorączka trochę mnie oderwie od niepowodzeń ciążowych... I kto wie, a nuż się uda:)

    Giga! A normalnie przed @ miewasz jakieś objawy?? Mnie na przykład zawsze 10 dni przed @ zaczynają bolec piersi, jak w zegarku,
    i już wiem po tym, ze się nie udało.

    Jagodka, ile w Tobie optymizmu!:) Super! To ja trzymam kciuki, żeby nie przyszła @! I za Primarte tez!
    Chyba będę musiała kciuki mojego M wynająć, bo tylko dwa mam, a tyle dziewczyn :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=435114 :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    CZESC DZIEWCZYNY!DZIS MAM O 10.30 DZWONIC DO KLINIKI UMOWIC SIE NATFANSFER ALE TA WREDNA @ JESZCZE NIE PRZYSZLA:fierce:JAK NIE MA TO ZAWSZE PRZYLEZIE
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    no proszę... fajnie kachula macie.... trzymam kciuki!!!

    madziq - z tymi objawami, to rożnie; raz mnie cycuchy bolą, raz nie, a innych objawów chyba nigdy nie miałam...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Madziq - zostałam powalona ..........
    My tu walczymy o jedno, a laska dwa i to każde z innym i to w jednym cyklu szok, szok, szok
    :peace:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    kurcze... to muszę doczytać :)

    czy któraś z was wie ile żyją plemniory po przygotowaniu ich do insemy?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    doczytałam - ale cyrk:shocked::shocked::shocked:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    A o czym ta historia świadczy Dziewczyny?? Ze cuda się zdarzają!:)
    Ale swoja droga, jaka to sprawiedliwość na świecie...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Na temat sprawiedliwości:
    Czy ktoś wie, co się dzieje z wieloraczkami w Chinach? Przecież para może mieć tylko jedno dziecko...
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    To nie jest tak do konca prawda, Amazonko - moj kolega Chinczyk mowil, ze na wsi pary moga miec nawet i troje dzieci - chodzi o rece do pracy :sad:
    Zaraz dopowiem, ze osobiscie jestem przeciwna takiemu narzucaniu ilosci dzieci i wspolczuje serdecznie chinskim kobietom.
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    witajcie dziewczyny !
    Madziq chyba coś nie za bardzo te kciuki trzymasz za mnie bo coraz gorzej sie czuje,tempka spada i @ chyba przyjdzie lada moment. :sad: ale ok tak już musi być muszę sie z tym pogodzić, może kiedyś mnie mile zaskoczy i nie przyjdzie !ale będe szczęśliwa :smile:
    Wiecie dziewczyny?to forum jest bardzo dobre na wygadanie się , aż ulży człowiekowi no nie???
    Niewiem jak w reszcie kraju ale tutaj u mnie w Małopolsce robi się już bardzo mroźno, więc pozdrawiam Was bardzo gorąco.
    Pa!trzymajcie się ciepło:thumbup:
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Giga, z tego co wiem, plemniki spreparowane do inseminacji żyją około 24 godzin, czyli niestety znacznie krócej, niż normalnie...
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Jagodka, trzymam strasznie mocno!! Ale wiesz, szczerze mowiac, gdyby kciuki mialy taki wplyw,
    to ja bym juz byla matka od dawna (i reszta staraczek tez zreszta) :wink: :wink: Co do forum, to zgadzam sie w 100%, ja tu jestem od niedawna,
    ale czuje, ze mi tak jakos lepiej, nie samej przez to przechodzic...

    Giga! Dzis 30.11, to juz 10 dni, prawda? Kiedy bedziesz sprawdzac? Czy czekasz do terminu @?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    madziq do jakiej znowu @ :wink:
    Giga nie czeka na zolze tylko na dobre wiesci


    ps. bo pamietasz Gigus anglice sa dzielne i wiesz ja kciukow nie puscilam mimo wszystko
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Zmienilam AniaM, bo mialam oczywiscie na mysli "do terminu @ "!!!(ktora nie przyjdzie!) :shamed:

    No w ogole nauczycielki to twarde sztuki, a anglice to juz szczegolnie! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorpimarta
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    10dl to jeszcze troche wczesnie na test, ale poniedzialek juz bardziej prawdopodobny ;))
    chyba, ze przeczucie juz masz jakie?
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    A Ja czekam caly czas na @ i nie mam :fierce:.dzis lub jutro dostane recepte na progynowa i rozpiske jak ja brac.A 10dc umowic sie na pierwsze usgA swoja droga to nigdy nie sadzilam ze bede tak z niecierpliwoscia na @ czekac:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Witajcie kochane weteranki:wink:
    Wiecie co?niestety na upragnione dwie kreseczki muszę jeszcze poczekać gdyż właśnie z opuźnieniem pojawiła się ta wredna @.:cry::cry::cry:
    Madziq napisała mi że jest we mnie dużo optymizmu,więc tak było ale czuję powoli że go już tracę.Już mi pomału brakuje sił może lepiej by było zapomnieć o dzidzi i zabrać się za adopcję jakiegoś bobaska,ich tak dużo jest,takich kochanych maleństw nie kochanych i nie chcianych przez ich rodziców,wiecie co nie rozumiem tych ludzi?!!
    Tak pisze tutaj a łezki cisną mi się do oczu,powiedzcie dziewczyny dlaczego tak jest?tak się z nami dzieje?:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Jagodka tak mi przykro :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Witajcie dziewczyny . Strasznie mi przykro jak czytam te historie , co sie nie udaje :cry:. Całym sercem jestem z Wami i bardzo mocno Was przytulam . Wierzę ze to cierpienie zostanie w koncu nagrodzone , trzeba tak myśleć .
    Trzymam kciuki za Was i za te , które podchodzą do insemy i in vitro .
    Jesli chodzi o mnie , to moich łez i strachu bedziecie dopiero wysłuchiwały an wiosne . Wtedy bierzemy sie z mężem za porządne badania i leczenie aż do skutku.
    Postaram sie cześciej do Was zaglądać i lepiej poznać , strasznie dużo piszecie , nie nadążam z czytaniem.
    :grouphug: .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    hejka babeczki... czekam na @... nie czuję się ciążowo, więc testować na razie nie zamierzam

    mona - czemu dopiero na wiosnę???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    czesc dziewczyny! Podaje schemat brania Progynowa(na pogrubienie endo, moze ktoras z was zainteresuje a zwlaszcza laski co tak jak ja maja za cienkie endo.
    Zaczynam 1dc do 7dc wlacznie 1 tabl 2 mg;od 8-9:2 tabl
    10dc+11:3 tabl;dc 12+13:4 tabl;dc 14:1 tabl
    dc 15 do 29 :1 tabl Progynowa + 3caps.Progestan 100mg(to polski progesteron w czopkach dopochwowych)
    Pierwsze usg 10dc,29dc test ciazowy gdy bedzie ujemny odstawic leki,gdy dodatni to jeszcze przez 3 tyg raz dziennie po 3 tabl Progynowa i 3 caps Progestanu.
    Tam wlasnie wyglada moje przygotowanie do transferu eskiomoskow jak ladnie nazwala Je Samirka.Aha i dostalam inne leki na wywolanie @,za okolo 14 dni powinna przyjsc wredota,pozdrawiam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    cześć Kachula to już za mną też to przerabiałam pamiętam słynną "Progynowa"
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Miłej nocki i udanej niedzieli wszystkim weterankom !:rasta:
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Hej Dziewczyny!

    Jagodka przykro mi, nie pozostaje nic innego jak dalej trzymac kciuki i miec nadzieje... :grouphug:

    A ile powinno miec endometrium?! Bo jak tlumaczylam te badania, to zauwazylam, ze na USG mam przed owulcja 7.5 mm, a po owulacji 9mm... To nie za cienkie?
    Lekarz nic nie mowil, ale ja sie tyle naczytalam roznych informacji, ze juz nie wiem... A jeszcze znalazlam na USG z przed laparoskopii (9dc), ze endo 5mm.

    Giga, ktoras tu slusznie zauwazyla, ze brak objawow to tez objaw:) Badz dobrej mysli! My tu wciaz mamy nadzieje, ze Ci sie udalo! I ze sie zaczniesz dzielic fluidkami niedlugo :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    Madziq,u nas robia transfer gdy endo jest okolo 11 mm a im grubsze tym lepsze.

    Jagodkaprzykro mi,ze Ci nie pomoge.Mnie za pierwszym razem pomogla to mam nadzieje,ze za drugim tez sie spisze:peace:
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    Po prostu szaleństwa się tu dzieją..
    Dziewczyny trzymajcie się... Może za dużo ostatnio nie pisałam, ale zaglądam tu prawie codziennie. :)
    ZA WSZYSTKIE STARACZKI I OCZEKUJąCE MOCNO TRZYMAM KCIUKI:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    kachula - to będzie się działo :)

    pinka - dzięki :)))

    madziq - wiem, wiem, ale jak się czeka, to już sie wszystkiego czepia hihi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    Za dwie godziny do lekarza... Taka jestem ciekawa co powie!! :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    No to lekarz pozbawil nas zludzen... ICSI - oto jego reakcja na wszystkie badania i wniosek po rozmowie z nami...
    Nie wiem co teraz... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

    Dziewczyny, co brac na poprawe nasienia? Cynk, wit.E? Co jeszcze?

    I powiedzcie mi, wiecie cos na temat progesteronu? 40nm/l w 21 dc to dobrze, zle, normalnie? A ile jest na poczatku ciazy?
    (Hmm....Teraz sprawdzam w necie i takie jednostki jakie mi podali w ogole nie istnieja, wszedzie jest ng/ml...)
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    madziq nie wiem skąd jesteś, ale ja bardzo polecam dr Pelesza w Poznaniu na polnej. To androlog, który cuda zrobił dla mojego kolegi. 2 miesiące ciężkiej kuracji, pierwsza inseminacja i mają malucha. Trudno mi powiedzieć, czy tak da się zawsze, ale sprawdziłabym u niego...
    Sami możecie kupić Androvit to pełen zestaw witamin dla mężczyzn.
    Co do progesteronu, przeryłam moje wyniki i niestety normy są też w jednostkach ng/ml...:confused:

    Ile razy mąż był badany?
    U mojego raz wystąpiły kiepskie wyniki (mieli wątpliwości czy w ogóle robić insemę), ale to było po bardzo nerwowym okresie w jego życiu. 1,5 miesiąca po przebytym stresie wszystko wróciło do normy.:smile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.