Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Monisunia my idziemy podobnie ja mam gonapeptyl do 13.10 😊 jak Ci ida zastrzyki?
    --
    •  
      CommentAuthormonisiunia1
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Tosik ja dopiero zaczynam od wtorku :) I jestem trochę przerażona :(
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    A ja nie wytrzymalammzrobilam sikanca negatywny a mam dzis 7 dzien po transferze 3 dniowych zarodkow zmartwilam sie :(

    Treść doklejona: 05.10.14 17:09
    Ani cienia drugiej kreski
  1.  permalink
    Lolita ja bym sobie nie martwiła!po 1. Zarodeczki mają jeszcze czas, po 2. Nie robiłabym sikancow, czasem kłamią 😋😊 będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Mam nadzieje u niektorych juz czytalam w 6 dniu po transferze wychodzila druga bladsza kreska u mnie nic zero kreski
  2.  permalink
    lolita1983 widzę, że Ty z tych niecierpliwych jak ja, ale ja bym chyba bała się robić tego sikańca, heheh ale sama mam ich chyba z 8 w szufladzie :(( Łatwo się mówi, jak się radzi komuś, a psychika i tak robi swoje :(
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Kamilcia, ja tak miałam, musiałam zmienić luteinę 100 na 50. one mają tak naprawdę inne składy. Na 100 mam uczulenie, 50 jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    monisiunia - ja w tym tyg powinnam dostać @ i od 21dc mam brać gonapeptyl, ja już trzeci raz więc mogę Wam powiedzieć dziewczyny, że zastrzyki to prosta sprawa, igły są tak cieniutkie, że prawie ich nie czuć a gonal w penie to już rewelacja :)
    iris - jak tam u Ciebie?
  3.  permalink
    erozp ja wiem, że te igiełki malutkie i że to prosta sprawa i że też pewnie za jakiś czas powiem to samo co Ty, ale co z tego jak to mnie i tak przeraża :( ehh we wtorek się wypowiem po pierwszym zastrzyku :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.10.14 19:30</span>
    erozp jak długo się bierze gonapeptyl?
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Z tymi zastrzykami to niby igiełki cienkie, ale ja sie przyznam, ze sama zrobiłam tylko jeden, natomiast resztę robił mi maz..;) sama nie dałam rady. A miałam ich baaaardzo dużo...

    Treść doklejona: 05.10.14 20:28
    Monisiunia, ja brałam gonapeptyl przez 19 dni, w międzyczasie jeszcze dołączalam Menopur. Dawkowanie było rożne- na początku mniejsze, potem coraz większe. Generalnie u mnie było tego naprawde sporo
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Alez ja glupia po co mnie pokusil ten sikany test zdolowalo mnie juz zadnego nie robie czekam tydzien na bete
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Lolita, nie martw sie, na sikanca moze byc jeszcze za wcześnie! Kiedy idziesz na bete?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny ja biorę Gonapeptyl 8 zastrzyków co drugi dzień od 18dc teraz mam wizyte 13.10 czyli w tzw 32dc (mam 28dniowe cykle) i mam mieć dołączony Menopur :)

    Lolita - nie przejmuj się jeszcze, wszystko może się jeszcze zmienic. Badz dobrej mysli i szybko do Bety :)

    Monisiunia - ja tez bylam przerazona mam problem w ogole z pobieraniem krwi i widokiem igly, ale jakos daje rade, idzie sie przyzwyczaic. Lepiej mi idzie jak jestem sama i nie ma meza obok bo mniej sie nad soba rozczulam :)
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Wisienka lekarz mowil ze mam robic bete 14 dni po transferze wiec rowno za tydzien w poniedzialek tak mnie ten sikaniec zalamal ze az sie boje ale wyczytalam tu na forum ze pozytywy juz w 6 dpt wychodzily dlatego zaryzykowalam no ale to byl blad czekam czekam i tyle jutro do pracy
  4.  permalink
    Ja to znowu mam tak że zastrzyków nie lubię okropnie ;/ a pobierania krwi to jest dla mnie lajtowe. Kiedyś byłam nawet dawcą kwi do póki nie zaczęłam brać euthyroxu.
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a przez ile dni bralyscie menopur? Wiem że to sprawa indywidualna ale ja dzisiaj zaczęłam i zastanawiam się czy będę musiała jeszcze dokupowac czy nie bo buteleczka mała jest i wydaje się że max na 4dni starczy. Co do zastrzyków to mam już taka wprawę ze mogłabym się kluc co chwile, kwestia przyzwyczajenia, i wcale nie boli :)
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    lolitka nie pękaj, zarodek jeszcze mógł się nie zagnieżdzić :) wiele kobiet tak ma, a beta potrafi wyjść pozytywna.
    zastrzyki nie są przyjemne ale czego się nie robi dla takiego cudu :bigsmile:
    słyszałyście o Annie Przybylskiej? Wstrząsnęła mną ta wiadomość.
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Elpida, ja brałam Menopur 300 przez 8 dni pod rząd.

    Treść doklejona: 05.10.14 21:39
    Hania, tak, to jest po prostu niewiarygodne. Tak młoda, piękna kobieta, tyle jeszcze życia mogła mieć przed sobą.. Brak mi po prostu słów
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Ta wiadomosc o Ani Przybylskiej straszna :( ,ja niewiem mam nadzieje ze jeszcze sie zagniezdza te moje zarodeczki myslalam ze juz 7 dnia cos test pokaze chociazby ledwo ledwo widoczna kresunke a tu du........
    A z innej beczki te zastrzyki gonal ovitrelle to super byly najbardziej bolesne te przeciwzakrzepowe igla tepa fragmin
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    monisiunia ja gonapeptyl brałam od 21 dnia poprzedzającego cyklu do 2dni przed punkcją
    Menopur z kolei od 6dc razem z gonalem też do dwóch dni przed punkcją
    Lolita - zdecydowanie za wcześnie ten test zwłaszcza że miałaś podane 3-dniowe zarodki, będzie dobrze :)
    Co do Ani Przybylskiej - jestem w szoku!!! 36 lat i rak trzustki! Miała 3 dzieci
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Kolejny przełomowy dla nas krok zrobiony - zapisaliśmy się do InVicty na 20.10. na wizytę przedkwalifikacyjną. Niestety nie udało się wcześniej dopasować wizyty do naszych godzin pracy. Szkoda, bo to będzie jakiś 7-8 dc, więc chyba cykl będzie stracony, co? No ale zobaczymy, będziemy wiedzieć, czy się już wszystko zebraliśmy i od razu zapiszemy się na wizytę kwalifikacyjną już właściwą.
  5.  permalink
    Ogólnie powinno sie stawic na wizycie od 2 do 5 dc.Wiec ciezko powiedziec
    • CommentAuthorj_marla
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny gratulacje dla wszystkich, które zakwalifikowaly się do in vitro i dla tych sa mają pod sobą 2 czy jedno serduszko :-) ja w środę wybieram się do lekarza boję się tylko żeby nie położył mnie di szpitala, no chyba że to wszystko jest spowodowane ciążą bo strasznie się czuję, a zrobiłam sobie 2 sikance i pusto..... Ale tak jak wy piszecie sikance oszukance :-) gorzej jak będę musiała wylądować w szpitalu a to tylko opóźni moja stymulacje :-(
  6.  permalink
    J_marla a czemu nie zrobisz sobie bety?
  7.  permalink
    iris30 może i u mnie właśnie jest podobnie, znalazłam opakowanie lutki sprzed dwóch lat i wtedy brałam 50mg i było ok... w śr jadę do gina. Na szczęście płukanki z rumianki pomogły:)
    karlajak Twoje zarodeczki??kiedy transfer?
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    kamilcia, dziś druga doba, mamy 8 zarodków w tym 5 klasy C i 3 klasy B, szału nie ma, ale w dwóch poprzednich podejściach klasy B w ogóle nie udało się uzyskać, więc cieszę się, że jakiś postęp jest :) Transfer w czwartek, czyli w piątej dobie. Oby moje zarodki dotrwały!!!
    --
  8.  permalink
    no to oby do czw!! trzymam kciuki żeby ładnie się kruszynki rozwijały:)
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Karla, jest dobrze!! Trzymam kciuki aby maleństwa pięknie sie dzieliły;) Ściskam **)

    Treść doklejona: 06.10.14 20:49
    Kingoskie, byle do 20-go, grunt to zrobic ten kolejny krok.
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny:)
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    karla to dobre wieści, trzymam kciuki za zarodki :)
    wisienka a Ty kiedy będziesz miała dla nas wieści czy to bliźniaki?
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Haniu, w środę w południe mamy wizyte. Idziemy razem z mężem, i naprawde juz odliczam dni do tej wizyty. Tak bardzo sie niecierpliwie bo juz bym chciała wiedzieć czy wszystko jest w porządku
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Wisienko na pewno jest w porządku!!! I nie wolno Ci nawet przebąkiwać, że mogłoby być inaczej!
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi czy mąż/partner którejś z Was miał bardzo niskie parametry nasienia a mimo to in vitro się udało? Trochę się martwię, bo na prawdę z tym naszym nasieniem jest bardzo słabo. :(
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    j_marla - a co Ci jest Kobietko? mówisz ze strasznie sie czujesz... który masz dzień?

    karla - Ty mialas pick up w sobote? Ile mialas komorek? Trzymam kciuki za Twoje zarodeczki :)
    Wisienka - Będzie dobrze nie martw sie! Sama jestem ciekawa czy ujrzysz 2 serduszka czy jedno :)

    Dziewczyny o co chodzi w tych klasyfikacjach zarodków? tak operujecie tymi symbolami a ja nic nie wiem na ten temat...
    --
  9.  permalink
    Rybenka90 moj maz ma slabe wyniki ale przygotowujemy sie do in vitro ;)
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Rybenko, mój maz do transferu miał w nasieniu tylko 5% żywych plemników, to nasienie było naprawde słabe.., ale mimo to laboratorium udało sie z tej małej ilości cos jednak wybrać. No i mieliśmy 3 zarodki. Wiec chyba nie ma tak naprawde reguły. Nie martw sie!! Bedzie dobrze!

    Treść doklejona: 07.10.14 08:23
    Dziewczyny, dziękuje za wsparcie! Jeszcze tylko jeden dzień.
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    rybeńka, u nas morfologia plemników była słaba, a ruchliwość 0, czasami 1%
    mamy 4 zarodki i przy pierwszym podejściu jest beta pozytywna, w czwartek jedziemy na usg :)
    laboratorium zawsze wybierze coś dobrego, dlatego właśnie przy słabych parametrach polecają in vitro. A jak kobieta zdrowa to jest duża szansa (nam dawali 40-50%).
    --
  10.  permalink
    Rybenka90 jak slabe ma wyniki Twoj maz? Konsultowaliscie je z lekarzem?
    • CommentAuthortigerek87
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a od czego to zależy czy ma się krótki czy długi protokół?? Jakie Wy miałyście protokoły??
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    tigerek ja miałam długi i nie wiem za bardzo dlaczego :) ale podobno przy długich można lepiej przygotować organizm do stymulacji.
    --
    • CommentAuthortigerek87
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Hania89 ja jutro jadę do kliniki i tak się zastanawiam... lekarz raczej nie będzie mógł mi dać długiego protokołu bo jutro akurat mam 21 dc ale współżyłam z mężem i może coś z tego wyszło... w co wątpię oczywiście, ale lepiej dmuchać na zimne.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    rybenka90 właśnie w takich sytuacjach ivf ma pomóc. My też postanowiliśmy do niego podejść, wyniki eMa słabną z miesiąca na miesiąc. Do tej pory 3 IUI i stwierdziliśmy, że czas z czymś innym spróbować.
  11.  permalink
    Kingoskie mocno słabną Wam wyniki?
    Nam tez sie pogorszyly :/
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Tigerek ja byłam u lekarza w 18dc i kazał czekac do miesiaczki i 2dc zaczac brac anty i to jest wlasnie długi protokol wiec chyba mozesz tez miec dlugi... Krótki z tego co mi sie wydaje daja kobietom do transferu mrozaczkow ale nie jestem pewna
    --
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was leczy się w Poznaniu?
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Srebrzynko z 10 % ruchliwości w czerwcu, to 6 % teraz. Dodam, że styl życia męża jest bardzo zdrowy, ćwiczy, biega nie je śmieci, nie pali, od kilku miesięcy nie tknął piwa. A wyniki gorsze, niż wtedy kiedy piwkował :/ Ale jakoś się tym nie przejmuję. Od tego właśnie jest mikroskop, żeby wybrać tę jedną, jedyną sztukę, której się uda.
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Kingoskie u nas są gorsze a test ciążowy pozytywny, laboratorium nie ma z tym problemu :) i nawet po oddaniu nasienia chwile pozniej przyszla pielegniarka, że plemniki nie dotrwały do zapłodnienia, wszystkie umarły. Mąż dał radę na szczęście drugi raz.
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Tigerek, ja tez miałam długi protokół. Tak jak pisze Hania, tez wydaje mi sie ze dzięki niemu można sie lepiej przygotować do IVF.
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Srebrzynka u nas jest w okolicach 2%...
    Kingoskie my też mielismy aż 5 nieudanych IUI i lekarz powiedzial, że to nie ma sensu i żebyśmy podjeli decyzje jednak o in vitro.
    Tigerek ja podobnie jak Tosik zjawilam sie u lekarza w 2 dc i mam przepisany Gonal wlasnie od 2-go dnia oraz od 4 dc czyli od poniedzialku biorę Puregon w Penie 175 jednostek i tak do piatku i w piątek na kontrolę.

    Wisienka3, Hania89 dzieki za slowa otuchy i ja trzymam za Was bardzo mocno kciuki!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny u mnie dzis kryzys pobolewa mnie od rana tak co prawda lekko ale jednak brzuch jak na @ boli mnie glowa jak smialam sie ze objawy ciazowe sa wmawiane na tak wczesnym etapie ja dzis mam 8dpt mam mdlosci fatalnie sie czuje im blizej testowania tym bardziej mam stresa strasznE
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.