Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Wisienka, Lolita napiszcie jak po wizytach? :)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Właśnie jestem po pobraniu, ale zdziwiło mnie mocno że kobieta w labo powiedziała że Beta będzie za 2h a E2 i PRG za 2 dni :shocked:
    Przecież za dwa dni to ja inny poziom już mogę mieć to na cholere mi ten wynik, gdyby nie to że mój M pracuje w tym szpitalu to chyba eksplodowałabym tam...
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    witam koleżanki chciałam poinformować mamy 2 serduszka bliźniaki będą jupiiiii wszystko w porządku jeden troszkę mniejszy ale rozwijają się prawidłowo :):):) więc zwaliło mnie z nóg ale ze szczęścia
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik, to rzeczywiście jest bardzo dziwne!!

    Ja juz po wizycie. Dzidzia rośnie jak szalona, w tydzien urosła ponad 2 cm i teraz juz ma 5,5 cm! ;) ruszala sie niesamowicie, chyba robiła poranna gimnastykę, wiercila sie cały czas, nawet nam pomachala. Niezwykle uczucie..
    To dlatego stale jestem głodna:)

    Poza tym wszystko dobrze,na szczęście, za tydzien 8.11 mam usg przewidziane na 12 tc, to szczegółowe, musze tez zrobic trochę badań.
    Bardzo sie cieszę;)

    Treść doklejona: 30.10.14 12:12
    Lolitka, co za wspaniała wiadomość!!! Gratulacje!!!!!!

    Treść doklejona: 30.10.14 12:16
    Ja poza tym juz mam odstawić luteine (uff!) i mam brać wit.D, ponadto wszystko bardzo dobrze!
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny to niesamowite!! Mam nadzieję że ten dzień będzie należał do szczęśliwych dla Nas wszystkich.
    Lolita tak strasznie się cieszę. Ty miałaś podany jeden czy dwa zarodki?
    Wisienka to piękne jak Twoje maleństwo ma 5,5cm i do Ciebie macha :) Super!!! :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny super! Bardzo sie cieszę, że Wasze dzieciątka mają się dobrze, niech rosną sobie w brzuszkach :)
    Trzymajcie kciuki za moją dzisiejszą bete...
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Rybenka, trzymamy mocno!!!! Daj znac jaki wynik!!;)
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Rybeńka trzymamy :) ja też czekam...
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny super wiadomości!!! Gratuluję Wam serdecznie!
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Mam wyniki Bety 3dpt - 2,1mIU
    Co myślicie?

    Estradiol i progesteron później...
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    dziękuję dziewczyny bardzo :) za wsparcie przez całą symulację aż do testowania i oczywiście za kciuki trzymane:)
    Wszystkim życze tego samego szczęścia:)
    Tosik miałam podane 2 zarodki bo lekarz mówił ze przy dwóch jest większa szansa :) i miał rację hihih podwójne szczęście
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Ja na bete 2,1 zareagowalabym radoscia. I od razu tez moznaby sie domyslic, ze skoro dzisiaj beta 2, to ciaza zaimplementowana przedwczoraj. No chyba, ze to juz moja nadinterpretacja wynikow, ale pamietam, ze normalnie beta jest 0. Takze jak dla mnie to dobre wiesci sa.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Jeneczki, pięknie tu! :tooth:
    loltika gratuluje dwóch dzieciaczków, oby wszystko dobrze się ułożyło
    Tosik od wartości 5 zaczyna się ciąża, więc narazie nic więcej powiedzieć nie można, druga beta powie więcej.
    wisienka aż trudno mi uwierzyć, że dzieli nas 3tyg, u Ciebie badania idą jak burza ;-) ale może i mnie niedługo będzie dane zobaczyć jak się rusza fasola. Bo ja też jestem ciągle głodna, przytyłam już 2kg.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Tomira: Ja na bete 2,1 zareagowalabym radoscia. I od razu tez moznaby sie domyslic, ze skoro dzisiaj beta 2, to ciaza zaimplementowana przedwczoraj. No chyba, ze to juz moja nadinterpretacja wynikow, ale pamietam, ze normalnie beta jest 0. Takze jak dla mnie to dobre wiesci sa.


    Tomira, beta 2,1 nie oznacza ciazy, tym bardziej 3 dni po transferze. Trzeba czekac na dalsze badania, dopiero wartosci powyzej 5 moga oznaczac ciaze.
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Troche optymizmu chcialam tu dostarczyc weterankom,to pomaga :)
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Ja na pierwszej weryfikacji miałam bete 4,3, wiec myśle Tosik ze jesteś na dobrej drodze!! Mocno zaciskam kciuki!!;)

    Hania, ja chodzę stale głodna, aż nieprawdopodobne! Ta dzidzia tak szybko rośnie, sama sie nawet nie spodziewałam! Przez tydzien aż 2cm, to wg mnie bardzo dużo. No ale widocznie tak na byc;)
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Lepiej, że mamy apetyt niż nie mamy/wymiotujemy :-)
    Przynajmniej mamy jakieś minerały w sobie, może dzidzia właśnie tego chce i krzyczy sobie "matka, daj kotleta". U mnie to dobrze, mam niedowagę więc wyjdzie mi to na zdrowie.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny gratulacje. Bardzo się cieszę, że wszystko się dobrze u Was układa z fasolkami. To naprawdę nastraja optymizmem :bigsmile:
    .
    A u mnie cykl się tak poprzestawiał, że musiałam zmienić datę wizyty kwalifikacyjnej. To chyba po kliku miesiącach na clo i teraz jakoś szybciej owu mam. Ale to i lepiej, bo wizyta będzie 06.11. czyli o ponad tydzień wcześniej. Jedyny ból jest taki, że do innego lekarza musimy iść niż poprzednio, bo do tamtego już nie dało rady. Ale babeczka zapisała nas do takiego, który zajmuje się tylko kwalifikacjami, a dalsze leczenie będzie można już u tego drugiego prowadzić.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tomira: Troche optymizmu chcialam tu dostarczyc weterankom,to pomaga :)


    Tomira, jako weteranka moge Ci powidziec, ze nic tak nie boli jak falszywa nadzieja...
    Poczekajmy na kolejny wynik , wtedy bedzie mozna powiedziec cos konkretnego juz... Bo ten naprawde nic jeszcze nie oznacza...
    Tosik oczywiscie ogromne kciuki,aby beta pieknie wzrosla !
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny, Tomira myślę że na pewno chciałaś dobrze, żeby Beta pięknie rosła to mama martwić się nie może i pewnie o to Tobie chodziło :)
    Moya212 niestety wiem że ciąża jest dopiero od 5mIU ale z tego co czytałam rzadko w 3dpt wychodzi powyżej 5 a kolejne już są powyżej.
    Z tego co zaobserwowałam to jestem trochę do tyłu niż wszystko powinno być a jest to spowodowane tym że mój blastuś był wczesny a do tego podany był w godzinach popołudniowych... nie wiem tak to sobie tłumaczę. To moje pierwsze podejście i licze się z tym że może nie być ostatnim. Tak naprawdę pierwsza weryfikacja nie może dawać konkretnej odpowiedzi i wiedziałam o tym odpoczątku wiec czekam co będzie dalej :) ale ciesze się że nie jest 0 lub poniżej 0mIU :)
    Wątpię też żeby były to pozostałości po choregonie bo brałam go w poniedziałek w zeszłym tygodniu a pozostaje on 7dni...

    Wisienka jeśliby się sztywno trzymać ram to Twoja Betka też poniżej więc daje mi nadzieję :) a jaką miałaś drugą i w którym dniu?
    Jaki powinien być progesteron i estradiol bo ja nie mam zielonego pojęcia...

    Hania ja podobnie kilogramowo do Ciebie więc jak przytyłam tylko od hormonów 4-5kg to cieszyłam się jak głupia :P

    Treść doklejona: 30.10.14 14:33
    Estradiol - 1260,3
    Progesteron - 20,06
    Nie mam pojęcia co o tym myśleć...
    --
  2.  permalink
    Tosik ja wierzę ze beta urośnie :-D trzymam kciuki !
    Lolita1983 super Gratuluję
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny te weryfikacje bety 3dpt, sa po to,aby lekarz mogl znac wartosc poczatkowa bety.
    Kolejne weryfikacje sa po to, aby sprawdzic czy ta beta prawidlowo przyrasta.
    *****
    Mysle, ze jestesmy na tak specyficznym temacie, ze nie ma co pisac o radosci przy becie 2...
    a juz tym bardziej "I od razu tez moznaby sie domyslic, ze skoro dzisiaj beta 2, to ciaza zaimplementowana przedwczoraj"...
    To jest watek tematyczny i kazda z nas oczekuje tutaj solidnych i rzeczowych informacji, a nie spekulacji i domyslow.

    Tosik, progesteron masz ladny :) Trzymam kciuki ! :)
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik, wg.mnie i moich tutejszych INV obserwacji, w tym obserwacji 3 weryfikacji po transferze, maluch jest po lub jeszcze w trakcie implantacji. Tym samym ten wynik b.dobrze wrozy!!
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Beta jak Beta wszystko się może zmienić ale dobrze że mówisz Moya że progesteron ładny bo mi się wydawał właśnie niski... ehh
    nie znam się czekam co powie lekarz o 20 i byle do poniedziałku :)
    Przepraszam że Was tak męcze ale to moje pierwsze IV i nawet nie mam się do czego odnieść...
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik: Przepraszam że Was tak męcze ale to moje pierwsze IV i nawet nie mam się do czego odnieść...


    Tosik pamietam moje podejscie i doskonale Cie rozumiem.
    Ile emocji targa czlowiekiem, ile pytan w glowie. Kazdy wynik badan natychmiast zostaje poddany weryfikacji przez dr Google :wink:
    No tak jest i juz :)
    Bedzie dobrze i pieknej bety zycze :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik, a norm dla tego progesteronu nie podali? Bo E2 to nie wiem po co się bada po owu?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    normy są takie:
    faza lutealna: 0,95 - 21
    a u kobiet ciężarnych
    I trymestr 9,3-33,2
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    No to w każdej opcji masz świetny wynik :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Shese - no właśnie wg moich odczuć może być w trakcie bo trochę mnie kłuje a wcześniej tego nie było, oby Twoje przypuszczenia się sprawdziły :)
    Obe - a Ty na jakim etapie jesteś?

    Właśnie dzwonili do mnie z kliniki - Doktor mówił że wynik Bety jest niski ale że przy pierwszej weryfikacji to jeszcze nic nie oznacza. Zwiększył dawkę Luteiny z 3x200mg na 3x300mg i dodał nieszczęsną Lutke podjęzykową, powiedziałam że niestety wymiotuję po niej więc prosił żebym spróbowała a jak nie to mam się nie męczyć (niestety nie da rady tego zamienić na większą dawkę dopochwowej wg tego lekarza), kiedy rozmawiałam z prof Łukaszukiem na ten temat to mówił że jakby co to mam połykać więc chyba do tego się zastosuje jeśli będzie kiepsko... Teraz czekamy do poniedziałkowej weryfikacji...
    Mój mąż wyjeżdża w ten weekend w delegację na 2 tygodnie więc będę sama ze swoimi emocjami... no i mam nadzieję że z zadomowionym już blastusiem :)
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Mojej bety jeszcze nie ma. Kazali dzwonic przed 21 być moze już wtedy będzie wynik
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    No właśnie miałam pytać jak u Ciebie Rybeńko :) który to Twój dpt?

    Haniu a jak się czujesz poza tym że masz piękny apetyt? Jakieś dolegliwości bólowe? Piersi, jajniki, głowa? Senność?
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik to mój 12 dpt 3dniowego zarodka.
    Oczekiwanie na wynik jest okropne! ;(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Ja jestem w lesie ;) Mam kolejne podejście do IUI i jutro pierwszy monitoring :)
    Trzymam kciuki za Was dziewczyny :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Obe - W lesie? w okresie jesiennym to może być bardzo dobre miejsce bo obradza... co prawda w grzybki ale wiesz :) Daj znać jutro jak Twoje pęcherzyki :)

    Rybeńka - Wiem :( to okropne... Ja to się zaprzyjaźniłam w te kilka dni z tym Relanium i dzięki niemu jeszcze nie osiwiałam, co ja zrobię bez tego... a o której oddawałaś krew? Ja na Bete czekałam 2h
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik, ja na pierwszej weryfikacji estradiol miałam 3841, a progesteron 49.
    Nie martw sie, wiem ze najgorsze jest to oczekiwanie, ale zobaczysz - bedzie dobrze!!!!

    Treść doklejona: 30.10.14 18:31
    Na drugiej weryfikacji: beta 39, progesteron 258, estradiol 4108.
    Tylko ze ja od początku miałam dwa pęcherzyki i do ubiegłego tygodnia dwa bijące serduszka, a to sporo zmienia.

    Treść doklejona: 30.10.14 18:32
    Druga weryfikację miałam 6dpt
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    To ja dziewczyny odpadam. Porażka, mam już plamienia...
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Ja tez porażka. Beta poniżej 2. Wynik ujemny.
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Kur.a.... sorki ale w tej chwili żadne inne słowo nie przychodzi mi do głowy.
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem co napisać. Brak mi słów. Tak bardzo, bardzo mi przykro.
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Nie wiem co powiedzieć tez mam ochotę przeklnac ale nie wolno! Laski trzeba próbowac ja wiem ze to trudne, wszystkie o tym wiemy... Zróbcie teraz coś dla siebie, zrelaksujcie sie i do boju!!
    Czerwone światło dla testujacych weteranek aż sie zaczynam bać poniedziałku :(
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Tosik nie stresuj się, nie jest Ci to teraz potrzebne.
    Dziewczyny przykro mi :sad: jednym udaje się wcześniej innym później, ale wierzę, że na każdą przyjdzie pora.
    -
    Tosik co do samopoczucia to oprócz tego, że dziwnie się czuję tak ciągle jedząc :-) to jestem mocno zmęczona, zasypiam w ciągu dnia co mi się wcześniej nie zdarzało. Piersi urosły, co akurat mi się podoba, tylko szkoda że tak bolą :) no i serce mi często tłucze..
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny muszę sie Wam przyznać, że wczoraj ryczalam jak bóbr. Analizowalam każdy dpt i obwinialam siebie że być może to ja popelnilam jakiś błąd. Wiem że to glupie. Kolejny raz zrozumiałam jak ważne jest wsparcie M w takich sytuacjach. Widziałam że on tez to przeżywa na swój sposób. Dzisiaj jest już lepiej. Dzwonilam do lekarza kazał odstawic leki i pokazać sie zaraz po miesiaczce, bo przecież mamy jeszcze jednego blastusia mrozaczka :) właśnie dziewczyny czy wy wiecie ile trzeba odczekać aby podejsc do criotransferu?

    Tosik ani mi się waz zalamywac! Głowa do góry, nie ma żadnego czerwonego światła, cały czas jest zielone:)
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Rybenka przynajmniej macie mrozaczka, ja dopiero dzisiaj będę dzwonić bo zostawione mieliśmy jeszcze 2 zarodki do obserwacji bo kiepsko się rozwijały. Nie dzwoniłam wcześniej bo nie chciałam się denerwować niepotrzebnie. Pewnie zaczniemy od początku po przerwie. Wiec kolejne miesiace w plecy. Ja tez ryczalam ale w sumie to niedługo bo przyzwyczaiłam się już chyba do niepowodzeń. Mój M tez mnie wspiera bardzo, nawet palnął ze możemy spróbować z nasieniem dawcy, próbował winę wziąć na siebie... Ja tez analizuje i wydaje mi się ze to przez te skurcze ktore miałam już dzień po transferze aż do wtorku. Mój organizm chyba wyrzucił maleństwo....:-( na pewno następnym razem pójdę na l4 bo możliwe ze pracowałam za długo.... Wiec jakiś plan mam. A teraz tak jak koleżanki wyżej napisały będę się rozpieszczac i robić wszystko tylko dla siebie... O!
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Zawsze ten pierwszy dzień jest najgorszy, kiedy wiemy że znowu się nie udało. Rybeńko ja za każdym razem ryczałam jak bóbr, po każdej nieudanej IUI. To przecież nic złego. Po prostu trzeba wylać z siebie cały żal. A następnego dnia z reguły przychodzi nowa nadzieja :wink:
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    No niestety testy negatywne i spadek temperatury takze czekam na @:sad:
  3.  permalink
    Rybeńka ja po pierwszym ivf się trochę załamałam, musiałam chodzić do psychologa. Poza tym zaczęłam prawie codziennie śmigać na fitness i zmieniłam pracę. To mi pomogło. Też byłam sama gdy się dowiedziałam o porażce, mąż był w delegacji. Teraz też jest i muszę sobie z tym sama poradzić. To jest wasz wspólny problem i razem musicie go przejść. Na pewno nie możesz się obwiniać bo nie ma w tym Twojej winy. Zrobiłaś co mogłaś, niestety potrzebny jest w tym wszystkim jakiś cud, iskra boża. Dlatego absolutnie nie można się nastawiać, ani nakręcać bo wtedy to boli jeszcze bardziej.
    Widzisz ja nawet nie mam mrozaczka :( Wszystko muszę przejść od początku, choć szczerze powiem, że ja już nie wierzę w ivf ( przynajmniej w moim przypadku).
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dziękuję Wam wszystkim za słowa otuchy. Zastanawiam sie po ilu dniach od odstawienia leków przyjdzie @.
    Ciocia a Ty ile razy już podchodzilas?
    --
  4.  permalink
    miałam dwie IUI i dwa ivf. U mnie już jest 3dc, okres dostałam następnego dnia po odstawieniu leków.
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    dziewczyny bardzo wam współczuje nawet nie myśle co musicie przeżywać ale naprawde musicie walczyć nie poddawać sie wiem ze łatwo się mówi ale ja już znam od podszewki wszystkie wzloty i upadki wczesniejszą ciąże straciłam teraz udało się z moimi bliźniakami i już zapomniałam o wszystkich wcześniejszych upadkach czego i wam serdecznie życzę głowy do góry nie żyjemy w starożytności dziś jest tak posunięta medycyna a i w radiu dziś mówili ze szykuje się kolejna refundacja leków do stymulacji :) więc działać działać kochane pozdrawiam buziaki
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Haniu - a piersi bolały Cię od razu od pierwszych dpt? Bo mnie pobolewają ale bez szału, natomiast cały czas czuje ćmienie w brzuchu takie kłucie delikatne...a co do jedzenia to dobrze :) dostarczaj maluszkowi jedzonka żeby miał siłę :)

    Rybeńka90 - taki dzień chyba każdemu jest potrzebny... z tego co Ciocia wcześniej pisała to chyba 3 miesiące ale nie mam zielonego pojęcia.

    Procedura procedurze nie jest równa, ja np. korzystałam z tej opcji nacinania otoczki żeby łatwiej było zarodkowi się zagnieździć, żałuję że nie dokupiłam jeszcze embryoglue to podobno taki klej który też ma to ułatwić... Nie załamywać się dziewczyny i próbować dalej !! :)

    Wisienka - masz fotkę może jak maleństwo macha? :) Jak się czujesz?

    Elpida daj znać jak Twoje dwa zarodeczki :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.