Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Montever gratulacje, Slivko bardzo mi przykro :( znam ten ból
    wracam do Was moje Weteranki...niektóre znaja moją historię : 1 ivf udane, ale po infekcji dróg moczowych (gronkowiec złocisty - okropna franca) zarodek obumarł w 6 tc, crio...ciąża biochemiczna na bardzo wczesnym etapie...
    W tym cyklu podchodzę z ostatnim mrozakiem (który był niestety rozmrożony już raz i ponownie zamrożony) moje pytanie jest takie: czy warto wziąć embryoglue? Chyba miałam ten klej przy 1szym udanym transferze. Jaką macie opinie?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Pulpon, ja miałam ten klej. Dr przed transferem mówiła, że jakby się na coś z dodatkowych procedur decydować to właśnie klej i ewentualnie wlew z pregnylu ale to musi robić ktoś z doświadczeniem, żeby nie uszkodzić endometrium.
    Co do kleju to ostatnio przeczytałam, że i owszem pomaga w implantacji ale robi zamieszanie, bo powoduje, że i wadliwe zarodki się wczepiają :( Co klinika to opinia. A wiadomo, że zrobimy wszystko i jak każą stanąć na głowie to też damy radę ;)
    Kciuki trzymam :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    W mojej klinice embrioglue jest w pakiecie, nie mozna tego nie miec :)
    Ja miałam zawsze.
  2.  permalink
    Pulpon trzymam kciuki bardzo mocno :) powodzenia
    U mnie 8 dzien stymulacji
    Na razie dwa pęcherze i zagubiony prawy jajnik
    E2 ładne
    Prg poniżej normy
    Walczę dalej :)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    a ja wystartowałam z Gonapeptylem :) Już zapomniałam jak to się robi heh
    Powodzenia kredowa!
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Pulpon, kredowa trzymam kciuki:)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Czy jeszcze ktoś oprócz moich przyjaciółek może się wypowiedzieć na temat embryoglue?

    Kredowa, Tosik trzymam kciuki :)
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Moja klinika zamiast embryoglue zaleca sex po transferze (mowa tu o 3 dniowym zarodku) :)
    Działa podobnie... jak nie lepiej :)
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Ale to powoduje skurcze które nie są wtedy mile widziane. Większość klinik zaleca wstrzymać się od tego. Embryoglue nie miałam ale pomaga zagniezdzic sie zarodkowi, mam dwie koleżanki jedna zaraz rodzi bliźniaki a druga w 14 tc i obie z klejem miały transfer.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Dzięki Dziewczyny 😊
  3.  permalink
    Ale pamietacie dziewczyny (Agatki), że my dzien po ET blaski popłyneliśmy i... udało sie :) ale nerwów było co nie miara, więc nie odważe sie polecić tego sposobu :)
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Ja pamiętam że Was poniosło i się udało hehehe :bigsmile:
  4.  permalink
    Powodzenia rownież dziewczyny :) u mnie termin ustalony poniedziałek 8 punkcja. Pęcherze ładne - na prawym sporo, endo ładne, badania w porządku wiec w niedziele ruszamy do kliniki na punkcję :)
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Tak więc masa dziewczyn starających się a uprawiająca sex niemal dzień w dzień (przed owu w owu czy po owu)również naraża się na te nie chciane skurcze macicy.
    Tez słyszałam taką opinię że ponoc to "szkodzi".
    Ale jesli tak.. to dlaczego x kobietom udaje się zajśc w ciążę pomimo nie zaprzestania stosunków po owulacji?
    Ja usłyszałam ze składniki spermy działają dobroczynnie na endometrium i sprzyjają implantacji.
    W każdym razie u mnie to nie przeszkodziło w tym aby "się udało".
    Dzieć zaistniał.
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Kredowa to trzymam kciuki, ja dzisiaj bylam na wizycie i mam tez ustalony termin crio na czwartek 15go. Zamówiliśmy ten embryoglue 😊
    Shese ale Ty chyba naturalnie zaszlas a ciąże z ivf to raczej wysokiego ryzyka.
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Oj, Shese też chyba przeszła swoje... W awatarze wyglądasz inaczej, ale chyba dobrze kojarzę Twoją historię (niskich lotów AMH)?
    Dziewczyny, a ja jestem w szoku-amoku, totalny pustostan w głowie i chyba dzisiaj już do siebie nie dojdę, może się w nocy poukłada...
    Byliśmy na pierwszym USG -są dwa serduszka!!
    Mąż mi mało nie zemdlał w gabinecie :bigsmile:
    Będzie się działo...

    Treść doklejona: 10.12.16 16:32
    Dziewczyny, życzę szczęścia!!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Montever - gratulacje !! Podwojne szczescie :) spokojnej ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Dzięki madziauk..! Kumulacja, no.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Montever gratulacje ;D mówiłam że bliźniaki będą ;D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Łał !, ale czad super podwójne gratki !!!!!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    No i mówiłam ,że będą bliźniaki :)
    Moje gratulacje:) Podwójne:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Ale jak Ci mówimy, ze wysoka beta wiec kto wie czy nie dwa serduszka to nam nie wierzysz hihi...cudnie!

    Podwójne błogosławieństwo za starania! Kto da radę jak nie Ty (Wy)?! :wink::cool: Bedzie dobrze, gratuluje 💋
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Gratulacje Montever:clap::cheer::cheer::swingin:
  5.  permalink
    Witajcie ja juz po punkcji
    Pobrali aż 18 cumulusów. ... nie czuje sie za najlepiej
    Brzuch i jajniki bolą mnie mocno. Zwłaszcza przy oddawaniu moczu. Mam nadzieję że jutro przejdzie bo na czwartek zaplanowali mi transfer. Na razie sie zapładniamy. Czuje sie okropnie. Pije dużo wody - oby to nie była hiperstymulka ... a Wy jakie miałyście odczucia po punkcji ? Napiszcie proszę bo sie martwię :(
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Mnie tez bolały jajniki i brzuch. Ogólnie byłam wrak. Pij dużo wody min 3l. Mi tak kazali.
    Dużo tych jaj Ci pobrali. Czym byłaś symulowana?
  6.  permalink
    Wiesz co to moje pierwsze in vitro wiec za bardzo sie nie znam :-/ doktor powiedział tylko ze pobrali 18 cumulusów z czego bedą zapładniac 6 komórek jajowych. W środę maja dzwonić co z tego wyszło. Nie potwierdzili mi jeszcze obecności jaj w tych cumulusach. Widziałam ze po punkcji moze być słabo ale ze to az taki ból ? Chodzę zgięta ledwo funkcjonuje :( a brzuch jak balon
    Stymulowali mnie menopurem i cetrotide.... oby jutro było lepiej. Doktor nie przestrzegł nawet przed hiperką ale przecież na usg by zobaczył że coś jest nie tak?dlatego liczę na wasze doświadczenia. 'Moze tak powinno być ? ...
    --
  7.  permalink
    Kredowa - Oooo za piękną ilość komórek. Ja bardzo źle znosiłam ból po punkcji, a tak naprawdę nie po punkcji, a po stymulacji. Dieta białkowa i min. 2l wody dziennie. Waż sie codziennie i mierz obwód brzucha. Hiperka ostra zaczyna sie nawet do tygodnia po punkcji, więc nic by dziś dr nie widział, ale nie nastawiamy się na nią, jednak, jeśli tylko cokolwiek Cię zaniepokoi dzwoń do dr.
    Trzymam kciuki!
  8.  permalink
    Dziekuje Ainaa :** strasznie sie boje -to moja pierwsza procedura i wiesz wszystko jest dla mnie takie przerażajace :)
    Zaraz położę sie spać i mam nadzieje że rano bedzie juz inaczej. Niestety jestem zmuszona jutro znów wziąć wolne. Te cumulusy to chyba jeszcze nie wszystko - nie wiadomo ile tam jajek w nich było - jutro przedzwonię. A wiesz może czemu zapładniają tylko 6 ? Takie przepisy ?
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Montever gratuluje!
    Kredowa jeśli będzie kiepsko to dzwoń do lekarza, Ainaa ma racje
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Montever gratulacje!! Tak czułam że bliźniaki patrząc po mojej Becie i Twojej hehe Gratulacje i trzymaj się kochana - długiej i spokojnej ciąży!! :)

    Kredowa, ja osobiście nie pamiętam jakiegoś strasznego bólu, taki okresowy, nospę chyba można co nie?
    Jakby coś się mocno niepokoiło to tak jak dziewczyny mówią dzwoń do lekarza, ale hiperka w sumie nie wiem jak często się zdarza ale ja zawsze mam myślenie że nie zdarzy się mi heheh
    Tak więc myśl pozytywnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Kredowa ja co prawda mam za sobą dopiero jedną punkcję póki co. Ale nie miałam jakiegoś szczególnego bólu. Taki bardziej okresowy. Strasznie dużo naprodukowałaś. U mnie było 9 a 8 pełnowartościowych. Zaplemniono 6 bo tylko tyle można w obecnej chwili (przepisy).:confused:
  9.  permalink
    Kredowa ja miałam hiperstymulację chyba dosyć ciężką. Pobrane 21 jajeczek, po punkcji bolał mnie niby brzuch tylko jeden dzień, ale zaczęłam puchnąc na brzuchu i okropnie się czułam, miałam kołatania serca, stany lękowe i dostałam zakrzepicy. Musisz pić dużo wody i np. ISOstar tez jest dobry. Nie wiem jaki miałaś Estradiol? Ja miałam ok 6000 i mi transfer odroczyli, z czego bardzo się cieszę, bo crio za 2 m-ce się udało :) Jeśli się gorzej poczujesz idź od razu do lekarza. to jest bardzo groźne i nei chce wiedzieć jakby się skończyło gdybym miała "świeży" transfer, lepiej wszystko sprawdzić.

    Montever - gratuluję :)
  10.  permalink
    Dziewczyny już mi dziś trochę lepiej - tzn. mogę się w ogóle ruszać - bo wczoraj wstanie z łóżka graniczyło z cudem. Ogólnie leżę plackiem. Piję cały czas wodę - 3 l na dzień. Estradiolu mi przed punkcją nie badali - ale mam nadzieję, że przed transferem mi zbadają . Czekam na tel z kliniki - wstępnie transfer na czwartek.
    Od dziś biorę Clexane zastrzyki - to chyba właśnie na zakrzepicę no i żywię się obficie progesteronem ( lutka, dupek ). Brzuch od wczoraj spadł z obwodu o 3 cm ... trochę mi lepiej, ale sikanie sprawia ból.
    Modlę się by wszystko poszło w dobrą stronę :sad:
    Trzymajcie kciuki proszę :cry: tak strasznie nie chciałabym żeby ten cykl poszedł na marne

    Neverminder, Pulpon, Tosik dzięki za podpowiedzi ..., :wink:
    Neverminder - u mnie może też będą jakieś mrozaczki jak tyle tego pobrali :)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Kredowa, to trzymajmy obie za siebie kciuki, bo ja też mam transfer tyle że crio w czwartek o 16.
    A Neverminder miała jeden zarodek + hiperkę i musieli zamrozić. Był jeden -jedyny i był podany podczas criotransferu i UDAŁO SIĘ !!!! :bigsmile:
    Ja miałam 3 blastki i została mi już ostatnia, ale była już raz rozmrażana i ponownie zamrażana...zobaczymy czy w ogóle się rozmrozi odpowiednio :(
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Estradiol badają przed punkcją by sprawdzić czy jajka są dojrzałe. Mi w dzień punkcji badali ale nawet nie powiedzieli dopiero jak poszłam po recepty zerknęłam w kartę :)
    Czekamy na telefon z kliniki. I trzymamy kciuki by komórki zaczęły się dzielić.
  11.  permalink
    Pulponiku to w ten sam dzień będziemy miały :) To Ja już zaciskam jak najmocniej się da - za nasze zarodeczki :) a u Ciebie za owocne rozmrażanie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Kredowa, musimy być dobrej myśli...musi nam się udać! Nie może być inaczej...w końcu nadchodzą Święta...czas cudów :bigsmile:
  12.  permalink
    Kredowa, nie się nie denerwuj, wszystko będzie dobrze.
    Dziewczyny już odpisały odnośnie 6 komórek - takie przepisy :/
    Trzymam za Was kciuki :)
  13.  permalink
    Dokładnie tylko jedna blastka była i to taka sobie 2BB, ale dała radę :)
    Pulpon i Kredowa zaciskam za Was z całych sił :)
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Kredova, odebrałaś już telefon z kliniki? Jak zarodki? Jak się czujesz?
  14.  permalink
    Właśnie miałam pisać Pulponiku
    Tak dzwonili. 5 z 6 się zapłodniło. Podadzą 2 zarodki 3 dniowe
    Embriolog zapytał mnie jaka decyzja czy trasnfer jutro czy w sobotę - wtedy 1 zarodek
    Oczywiście nic z tego nie rozumiem - ale zadecydowałam żeby podali jutro dwa. Nie zdążyłam się naczytać co byłoby lepsze - jutro dwa 3 dniowe, czy w sobotę 1 - 5 dniowy ?
    Ale Pan embriolog raczej sugerował jutro.
    ZATEM JADĘ
    :surprised:
    Niestety nie dopytałam o nic więcej, jakiej klasy itp.
    jutro wszystkiego się dowiem
    A ty jak Pulponiku ? Gotowa na jutrzejszy dzień ? Zaciskam kciuki jak najmocniej się da :shocked::bigsmile:

    Dziś czuję się już lepiej - zbawienny wpływ wody i białka .. brzuch maleje. Jajniki i podbrzusze jeszcze dokucza ale jest duuużo lepiej, chyba trochę przechodzi. Jak podadzą mi zarodki może się nasilić ale co tam zniosę wszystko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    To bardzo się cieszę na te wieści :bigsmile:
    Wszystko idzie dobrze...co do stadium, to lepiej (podobno) zagnieżdżają sie blastocysty (5dniowe), ale ja mam w przyjaciółkach Ewcię, która miała 2 x 3 dniowe i będzie Maja i Mikołaj. Zajrzyj do niej tak dla pokrzepienia ;)
    Ja póki co nie mam telefonu z kliniki że coś jest nietak. Zobaczymy, bo mają dzwonić tylko wtedy gdy coś pójdzie nie tak jak powinno z rozmrożeniem blastki.
    Niezmiennie trzymam kciukasy :)
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Uff. Całe szczęście że lepiej! O mamo, z całych sił życzę sukcesu... Trzymaj się dzielnie!
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Montever trzymaj za nas kciuki :)
    A zapomniałam zapytać Kredova na którą godzinę jutro?
  15.  permalink
    Dziękuję kochane wszystkie :wink::shamed:

    Pulponik oby nie zadzwonili zatem !! na pewno się dobrze obudzą mrozaczki Twoje i już niedługo trafią do domku :)
    Ja jutro transfer po 13
    doktor dzwonił - potwierdził. 5 z 6 zapłodnionych ( mówił coś o 5b, 6b, 4b ) i dodatkowo 5 zamrożonych
    :surprised::surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    To zarodki dobrej klasy :) Będę trzymać o 13 kciuki zatem :) Ja mam o 16:15.
    Moja rada jest taka że kup sobie świeżego ananasa i jedz od dzisiaj do 2 dni po transferze po 2 plastry - podobno pomaga na zagnieżdżenie. I jeśli nie masz zapisanego relanium, to weź o 11 jedną tabletkę nospy :)
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Ale tu się dzieje :bigsmile:
    Oby w Święta było tu zielono ;) jutro u nas transfer, ostatnia ciąża niestety biochemiczna. W kupie raźniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Haniu, pamiętam że też jutro masz transfer...o której godzinie?
    U mnie po ostatnim crio też była cb, ale na jeszcze wcześniejszym etapie zakonczona niż u Ciebie :/
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    O 13:30 a Ty Pulpon na którą?
    Biochemiczne niestety na początku dają nadzieję, że może być jeszcze dobrze :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Mam na 16:15 ale z blastki która już była raz rozmrożona i ponownie zamrożona. Różnie może być:/
    Będę Za Ciebie i Kredovą trzymac kciuki. Napiszcie po fakcie jak poszło i Wasze odczucia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.