Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Tak, tak, ale czy te poczęcia nie są przyjemne (dla doświadczonych)?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    same poczęcia tak , ale zależy czy chciane czy też nie....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 30th 2006
     permalink
    Czy w cyklach bezowulacyjnych zdarzają się bóle owulacyjne - kłucie raz jednego, raz drugiego jajnika?
    Czy istnieje korelacja braku PMS w takich cyklach?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 3rd 2007
     permalink
    w którym dokładnie miejscu odczuwacie ten BO? bardziej podbrzusze czy jajniki? odczuwam ból jajnika (tak mi się wydaje) ale zawsze z prawej strony, nie pamiętam aby z lewej tez bolało.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Jeden jajnik. Ból menstruacyjny jest np. niżej.
    Czy w cyklach bezowulacyjnych nie występuje PMS?
    Co oznaczają objawy owulacji wraz z PMS?

    Fijałkowski podaje test do sprawdzenia bólu owulacyjnego.
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeJan 4th 2007
     permalink
    Amazonko, czy możesz pdać jakieś szczegóły tego testu?
    Ja przeważnie odczuwam ból z lewej strony, a bardzo rzadko z prawej (o ile to ból jajnika). Raz miałam cykl, w którym czułam ból z lewej, a po kilkunastu dniach z prawej strony - był ponad 40 dniowy, chyba dwukrotne podejście do owulacji, udane za drugim razem.
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJan 4th 2007
     permalink
    Mnie najczęściej bolą oba jajniki, (tępy ból) trwa to zazwyczaj jeden dzień i ma różne nasilenie. Najczęściej mam uczucie, że coś mnie "ciągnie" w podbrzuszu, często też dyskomfort sprawia siadanie - jakby jakieś dziwne połączenie istniało między jajnikami a "czterema literkami". :)W każdym razie - ten ból jest bardzo charakterystyczny i nie daje się pomylić z żądnymi innymi dolegliwościami.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 4th 2007
     permalink
    Samira, trafiłaś przypadkiem w test. :-)

    Włodzimierz Fijałkowski "Naturalny rytm płodności"
    Wyd. PZWL Warszawa 1976

    "W przypadkach wątpliwych ból owulacyjny daje się wywołać za pomocą tzw. próby z odbicia. Energiczny siad na twardym krześle lub sedesie powoduje wówczas nasilenie bólu, zbyt słabego, aby go odczuć spontanicznie."
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeJan 4th 2007
     permalink
    Amazonka, samira - dziękuję za opisy :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 4th 2007 zmieniony
     permalink
    thx za opisy, muszę się lepiej obserwować
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    Ja chyba nie odczuwam takiego bólu :( taki test bardzo ułatwia sprawę. Może uda mi się zauważyć ;)
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    JA ok 11dc mam bòl lewego jajnika,robie tescik i jest negatywny a na drugi dzien jest pozytywny i pali mnie w macicy ,potem wraca wszystko do normy ,niestety pomimo ocywistej owulacji nie fasolkuje.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    jakoś w tym cyklu zoabserwowalam bol lewego jajnika, szybciej odczuwałam tylko prawego i to w każdym cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    hmm, w tym cyklu bólu jajnika u mnie nie dałoby sie pomylić z niczym innym, zaczęło się na dobre wczoraj po południu, a dziś rano prawie nie mogłam sie wyprostować, ból przechodził gdy zginałam lewą nogę lub się schylałam mocno do ziemi, tylko czy taki ból jest normalny? i czy wskazuje na owulację czy na jakieś zaburzenia?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    źle by było gdyby to był ból po prawej stronie i przechodził po zgięciu prawej nogi, wtedy byśmy moli przypuszczać, że to wyrostek.
    --
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeJan 9th 2007 zmieniony
     permalink
    otóż to, to na pewno nie był wyrostek
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 28th 2007
     permalink
    Obserwacja bólu i plamienia owulacyjnego w cyklu miesiączkowym kobiety:
    http://www.zdrowarodzina.org/npr05-34-12.html
    --
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeMar 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Halo halo!!! Postanowilam odswiezyc nieco watek, bo od kilku dni poczuwam cos w podbrzuszu co moze byc bolem owulacyjnym....
    Wczoraj wieczorem zaklulo mnie jakby po lewej stronie podbrzysza, w polowie drogi miedzy pepkiem a wzgorkiem lonowym, po lewej stronie, dzis czuje lekkie napiecie po lewej stronie tam,czasem leciutenkie klucie, jednak tzw. testu bolu z odbicia nie odczuwam raczej...moze to nie to????
    Nigdy wczesniej nie czulam tego bolu bynajmniej nie pamietam, bo od 6,5 lat bralam pigulki.
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeMar 18th 2009
     permalink
    Czy ból jak opisuje Konstancia, trwający kilka dni, ostry, wyraźnie po lewej stronie brzucha, wskazujący na lewy jajnik, może nie oznaczać owulacji?
    Lekarka mi dziś mówiła, że to nie musi być ból owulacyjny, a może być to "inny odczyn bólowy"... Pomóżcie, bo nie wiem, czy się cieszyć, czy nie... Dodam, że jestem w 22dc, 5dfl.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 18th 2009
     permalink
    Najlepiej ból zapisać na wykresie. Potem się okaże, jak go interpretować.
    --
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeMar 19th 2009 zmieniony
     permalink
    No u mnie bol ten nie trwal kilka dni, pojawil sie przedwczoraj, tj 17 marca 2009 we wtorek wieczorem, potem wczoraj w srode byl obecny druga polowe dnia, choc dosc delikanie no i wieczorem wczoraj z koleji zaklulo mnie cos (jajnik?) po przeciwnej stronie - tj wczesniej czulam lekki bol, napiecie po lewej stronie, a wieczorem jak polozylam sie spac zaklulo mnie po prawej stronie tak ze az wierzgnelam lekko w lozku , ale na 100 % nie byla to kolka ani zadne nie wiem, gazy, itp.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorwinters
    • CommentTimeApr 16th 2009
     permalink
    Z tym bólem jest dziwnie. A tym bardziej u mnie. Jak brałam Microginon to odczuwałam ból jajeczkowania (co mnie bardzo dziwiło) :shocked: a jak odłożyłam to jeszcze nie miałam bólu związanego z jajeczkowaniem. :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2009
     permalink
    Może to nie był ból związany z jajeczkowaniem, lecz coś innego?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeApr 17th 2009
     permalink
    Nie sądzę żeby to był ból owulacyjny. W czasie brania tabletek nie dochodzi do owulacji - zwykle i przeważnie, a nawet jeśli, to nie dochodzi do tego w tzw. regularnych cyklach, a na przykład właśnie w czasie odstawienia itd.

    Czy lekarz słyszał o tym bólu?

    A to, że teraz nie odczuwasz bólu nie oznacza niczego, wiele kobiet regularnie jajeczkuje i nie odczuwa bólu, nie ma plamień itd. Tylko monitoring USG pozwala tak naprawdę stwierdzić że owulacja faktycznie była. Pomiary temperatury dają dość dobre rozeznanie w prawidłowości cykli.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthoranik79
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    witam! moze wyjde na troche nie pojmujaca ale dziewczyny nie moge tego zrozumiec. od wczoraj tak od poznego popoludnia pobolewal mnie lewy jajnik dzisiaj jest juz wiekszy bol. moje pytanie dotyczy mianowicie tego czy ten bol to dopiero na owulacje czy ona juz jest?:shamed:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Albo jedno, albo drugie, albo jeszcze inaczej.
    Ból owulacyjny jest tylko dodatkowym objawem płodności, a nie dowodem owulacji. Wg badań występuje przed, w trakcie lub po owulacji, najczęściej przed nią.
    Zapisz go na wykresie i wróć do podręcznika swojej metody.
    Data wystąpienia owulacji nie ma żadnego znaczenia w każdej kategorii. Liczy się cały okres płodny i niepłodny.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Btw: u mnie ból owulacyjny jest zawsze. Nie koreluje z dlugoscia cyklu i reszta objawow. Wnikliwa obserwacja i ostatni dzień BJ korelują jak na razie b. smacznie. Wręcz kalendarzykowo ;)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Typowy dodatkowy objaw płodności. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 14th 2010
     permalink
    Ja zaczęłam odczuwać ból owulacyjny po ciąży. Wcześniej w ogóle nie był dla mnie odczuwalny, teraz jest i to dośc mocny. Ale za to podczas @ nie boli mnie brzuch, a przed ciążą miałam bardzo bolesne @. Czy któras wie z czym to może być związane? Ciekawe to.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 15th 2010
     permalink
    Jeżeli przyczyną bólu było tyłozgięcie macicy bądź stan a'la endometriotyczny - to ciąża może skutecznie wyleczyć obydwa z nich. Często ginekolodzy mówią, że bóle miesiączkowe (w granicach zdrowego rozsądku) to "taka uroda" i to właśnie zajście w ciążę je leczy. Ja osobiście tylko zazdroszczę :)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Jak zaszłam w ciążę, pani dr przy badaniu stiwerdziła, że mam lekkie tyłozgięcie, że możliwe, ze podczas ciaży zniknie.. potem nie wiem - sama nie bardzo umiem to ocenić;P Więc tłumaczenie byłoby sensowne:)
    --
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    Witam,
    Od dwóch cykli mam bóle owulacyjne (jestem w trakcie chyba), chyba bo nie wiem o co chodzi - ból brzucha i podbrzusza, nudności, złe samopoczucie i senność. No momentami gorzej niż @ :(
    Macie na to jakiś sposób? Jak zminimalizować ból? Nie lubię się faszerować się lekami, ale nie mogę wytrzymać, wystarczy wziąć np. peralginę?
    Będę wdzięczna za rady.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    Te objawy powtarzają się tylko w okresie płodności?
    --
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    Chwilę przed i w czasie płodnosci
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Nigdy wcześniej tak się nie czułaś?
    --
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Od dwóch cykli. Może kiedyś, ale nie byłam wtedy świadoma, że to owulacja... przed stosowaniem NPR
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    Jest możliwe, że samoobserwacja zwiększyła twoją wrażliwość na sygnały organizmu. Nie dlatego, że to zaczęło bardziej boleć, ale dlatego, że Ty zwracasz na to baczniejszą uwagę. Chyba każda z nas przeszła taki etap, z czasem mija. Coś jak naturalna hipochondria po rozpoczęciu studiów medycznych :)

    Jeśli to jest bardzo uciążliwe, możesz oczywiście i powinnaś skonsultować to z lekarzem.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    Zwrócenie uwagi we właściwym kierunku pomaga w życiu, a nie wywołuje chorobę.
    --
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    Tylko, że samoobserwacja stosuję 2,5 roku. Po prostu ostatnio coś się zmieniło. Może zmiany w organizmie po ciąży, lub po późniejszej ciąży, która obumarła. Po 3 dniach bóle przeszły.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    Amazonka - niestety, to tylko pobożne życzenie. U wielu osób "zwracanie uwagi" przekracza zdrowe granice i wywołuje chorobę - to się nazywa hipochondria. W wielu przypadkach podobne objawy obserwuje się u osób w pewnych etapach życia. Np. właśnie u studentów medycyny, gdzie nauka o objawach powoduje zauważanie ich u siebie i podpisanie pod jakąś chorobę. Coś jak epizod hipochondrii. Ja sama przeżyłam etap "zaciśniętych jajowodów" po zajęciach nt chorób genetycznych, gdzie przez kilka lat miałam niezłą fobię na punkcie zdrowia ewentualnego dziecka. Podobnie osoby, które z jakiegoś powodu muszą zrobić test p. Hiv, pomimo żadnych przesłanek czasem zauważają u siebie objawy AIDS, a wynik okazuje się ujemny - moja siostra na przykład to przeszła kiedyś przy badaniach.
    Również rozpoczęcie samoobserwacji powoduje zwiększone i często nadmierne obciążenie informacjami o sygnałach organizmu. I to również mówię na własnym przykładzie, ale sądzę, że wiele kobiet to również przeżyło. Przez pewien czas cały czas nas kłuje w podbrzuszu, cały czas coś tam się przelewa, coś nas muli. Szczególnie często objawy fazy lutealnej urastają do ogromnych rozmiarów, jeśli panikujemy w obawie ciąży lub przeciwnie - jeśli marzymy o niej.

    Urok sprawy jak zawsze tkwi w umiarze, ale umiar opracowuje się z czasem. Pierwszy etap często to zbyt szczegółowe i wnikliwe nasłuchiwanie sygnałów.

    Arleta - a w jakim czasie ciąża obumarła? Oczywiście, zarówno ciąża jak i poronienie mogą wpływać na nasze reakcje na hormony. Jakoś zrozumiałam, że skoro od dwóch cykli, a wcześniej nie wiesz, zanim zaczęłaś się obserwować, to sądziłam, że to się pokryło w czasie.
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.