Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny,
    Dostałam niedawno od szwagierki organiczną spirulinę jako suplement diety. Generalnie spirulina jest uznawana za źródło wszelkich dóbr i składników mineralnych, ale nie wiem, czy można ją bezpiecznie przyjmować w ciąży.
    Na tej stronie znalazłam informację, że w 10g spiruliny zaspokaja 460% dziennego zapotrzebowania na witaminę A, której suplementacja jest niewskazana w ciąży. Z drugiej strony, nie wiem, czy to wartość podana dla 10g suchej masy czy świeżych alg, a także dzienna dawka suszonej spiruliny to znacznie mniej niż 10g.
    Chciałam zapytać te z Was, które mają do czynienia z suplementacją, dietetyką lub farmacją, czy macie wiarygodne informacje o przyjmowaniu spiruliny w ciąży.
    Dzięki za wypowiedzi!
    --
  1.  permalink
    toz to spirulina jest suplementem ktory pomaga pozbyc sie toksyn z organizmu. Zadne tego typu zabiegi nie sa w ciazy potrzebne, niewskazane,ba zabronione!!!! sa specjalne witaminy dla kobiet w ciazy i kwas foliowy i dobrze zbilansowana dieta. Tyle, OMG zadnych experymentow jak chcesz urodzic zdrowe dziecko,, a wierze ze chesz..
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Aravls, a nie możesz zaczekać aż urodzisz? Skoro lekarze zalecają, żeby nie przesadzać chociażby z wątróbką albo unikać kremów z wit A to chyba tym bardziej bym się powstrzymała z tego typu suplementami. A tak prawdę mówiąc to jest pytanie do lekarza, u którego prowadzisz ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthormaglin
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    O rety, jak tam duzo tej witaminy A! W suplementach dla kobiet w ciazy wit. A jest w formie beta karotenu. Nie ryzykowalabym zazywania spiruliny w ciazy. Zgadzam sie, ze to pytanie do lekarza, ale szczerze watpie, zeby on poparl zazywanie czegos, co ma TYLE wit. A.
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    O, zdecydowanie się z Wami zgadzam, więc spirulina póki co czeka w hermetycznym woreczku na lepsze czasy. Jednakowoż szwagierka mnie zaciekawiła, bo jej spirulinowy dostawca :wink: sprzedaje duże ilości specyfiku właśnie ciężarnym (we Francji). Dlatego mnie zastanowiło i postanowiłam spytać o Wasze doświadczenia.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.