Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    wczasowicz ;)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    O, fajny wątek! Podpisuję się oczywiście pod Przystanią Sopocką i dorzucam moje ukochane miejsca:

    Warszawa, Cafe Rue De Paris, Francuska 11, obok pomnika Agnieszki Osieckiej - rewelacyjne razowe naleśniki, kanapki-bagietki, cudowne ciacha
    --
  2.  permalink
    Frag- osobne watki- koniecznie!!\Zeby ktos kto pojdzie mogl punkt dorzucić!
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    informacyjnie - własne wypowiedzi można oddzielać szeptami do siebie samej - chyba Hydi to "odkryła" :smile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Hehe, no właśnie mi nie wyszło, bo nie wiedziałam jak to się robi - już poprawiam :))

    Treść doklejona: 11.11.12 18:01
    Warszawa, Nasz Naleśnik, Klimczaka 17 - taaaaki wybór przepysznych naleśników na słodko i na słono
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Warszawa, Mille Luci, Nowaka-Jezioranskiego 7 - włoskie jedzonko, knajpka prowadzona przez Włochów, fajny wystrój, re-we-la-cyj-ne żarełko, naprawdę najlepsza pizza jaką jadłam. Moja ulubiona - nówka sztuka ;)
    --
  3.  permalink
    Poznań, Sorella, Ślusarska 5, Stary Rynek

    Pyszne pizze i makrony, ceny od 15zł
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    Nie wiem czy tu można pytać :wink:, ale zaryzykuję - macie jakieś pyszne miejsce do polecenia w Zakopcu? Grzebię na gastronautach, ale tam niewiele miejsc się wybija oceną, większośc to takie 3ipół gwiazdki.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  4.  permalink
    Ja ostatnio w Zakopanym byłam z 8 lat temu, wiec nic nie podrzucę.... Ale zdaje się Natalaa była w tym roku, moze ona ma jakiś namiar :)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    Proszę bardzo :) Zakopane, Balzera, naprzeciwko nosala, za dużym pomarańczowym zestawem sztućców, MARZANNA Pyszne domowe obiadki za grosze, fajna atmosfera, Rysiu vel Zięć, który dodaje miejscu charakteru, śmieszne menu. Najlepsza pomidorowa jaką znam. 40 zł obiad dla 2 osób :)
  5.  permalink
    Ja też coś wrzucę odnośnie Zakopanego. Uważam, że to najlepsza knajpa z prawdziwym swojskim żarłem, polecam po długich wędrówkach.
    Zakopane, Gospoda Kolibecka, przy Rondzie Kuźnickim, dokładny adres w linku

    Knajpa mała, w sezonie trudno znaleźć miejsce, ale warto poczekać. Porcje w takich ilościach, że mój wiecznie nienażarty małżonek nie dawał rady. Zupy mają średnio 500ml, cudowny żur podawany z kopcem opiekanych ziemniaczków, kapuśniak z ogromnym żebrem, jajecznica podawana na gorącej żeliwnej patelni, drugie dania podawane praktycznie na półmiskach, jednym najadłyby się 2 osoby. Wszystko świeże i pyszne począwszy od kawy a na deserze kończąc ;))
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    To jeszcze polecam knajpę, ale głównie w sezonie, poza sezonem było mało ludzi, więc baliśmy się tam jeść, bo to trochę na uboczu.
    Zakopane, Karczma Młyniska - jak jedziecie Kasprusiami (ulica równoległa do Krupówek), to po znakach trzeba jechać. Pyszna zupa czosnkowa :) Ceny w porządku. Pamiętać trzeba tylko o gotówce, bo kartą nie można płacić!
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    dzięki :))
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Poznan, ul. Wozna Goko-restauracja japonska- pyszne zupy i oczywiscie sushi :)goko

    Treść doklejona: 12.11.12 19:29
    Smilowo trasa Szczecin-Bydgoszcz za Pila restauracja p. Senatora Stoklosy Pasibrzuch pyszna polska kuchnia, przede wszystkich swieze miecho :) Pasibrzuch
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    No to ja jeszcze w temacie japońskim Warszawa, Besuto Sushi Bar, Nowy Świat 24 Mój mąż robi dla nich całą oprawę graficzną łącznie ze zdjęciami i po każdej sesji trzeba zjeść "modeli" więc mamy wypróbowane całe menu :) Pyszne świeżutkie sushi, rewelacyjne dania na ciepło i polecam deser Besuto - panna cotta o smaku zielonej herbaty z egzotycznymi owocami.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Bygdoszcz, galeria Focus pyszne sushi i nie tylko :) oto
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny- a podrzucicie coś w Sopocie? Oprócz Przystani?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    Szczypta, jeśli chodzi o śniadania to zdecydowanie Mount Blanc (Powstańców Warszawy 19), a jeśli o obiady to zaraz dodam swoją drugą ulubioną, ale muszę ją znaleźć - ona jest po prawej jak sie idzie od Chińskich domków w stronę Przystani...
    --
  7.  permalink
    szukaj Frag, szukaj :*
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Sopot, Tawerna Rybaki - tylko dawno u nich nie byłam, ale kiedyś mieli rewelacyjne żarełko...
    --
  8.  permalink
    dziękuję :))
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 12th 2012 zmieniony
     permalink
    I jeśli chodzi o sushi to nigdzie nie jadłam lepszego niż tu:

    Sopot, Dom Sushi
    --
  9.  permalink
    byłam :)
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeNov 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Kraków, restauracja Corleone, ul. Poselska 19 od Grodzkiej)

    Nasza ulubiona restauracja włoska, tam świętujemy nasze rocznice :-), ceny wyższe od przeciętnej, ale nie zaporowe. Jakość i smak potraw niezrównane!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Kudowa Zdrój, gdyby kogoś pchnęło do tego miasta emerytów i kuracjuszy to chyba jedynym rozsądnym miejscem na smaczne jedzenie jest SJESTA
    Byłam dwa razy, zdecydowanie ryby na piątkę - pstrąg i łosoś bardzo dobre, świeże. Warzywa też bez zarzutu, i oliwa z oliwek też super.
    Za to zdecydowanie NIE, NIE, NIE dla jedzenia w hotelu VERDE MONTANA. Tragedia! Plus jedynie za wystrój i personel, jedzenie ohydne. Hotel niby 4 gwiazdkowy a na obiad schabowy-podeszwa w sinej panierce :devil:
  10.  permalink
    SOPOT - vanilla cafe
    W teorii zwykła kawiarenka, w rzeczywistosci dla mnie magiczne miejsce
    Przy wejściu na kolana rzuca zapach cynamonu i imbiru. Przepyszne herbatki - z owocami, miodem.... Naprawdę super
    de
  11.  permalink
    SOPOT
    Laguna Smaku
    Cudowne połozenie- przy samym molo, wiec morze na wyciągnięcie ręki.
    Jedzenie średniawe, ładnie podane
    - to mój obiad
    wre
    , ale jak ktos szuka nowych smaków to absolutnie go nie powali.
    Ale na piwo i kawę warto, dla samych widoków :) Same zobaczcie
    wq
  12.  permalink
    SOPOT
    Naleśnikarnia "Cuda Wianki"
    Nie mają strony więc wrzucam link do gastronautów
    Tanio i dobrze :) Fajne wytrawne nalesniki. Nie wiem jak te na słodko, bo nie przepadam wiec nie jadłam. I bardzo zachęcający wystrój, az chce sie wejśc :)
    asd
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeDec 7th 2012
     permalink
    KAZIMIERZ DOLNY
    Café Faktoria - Manufaktura Czekolady
    Prawdziwy raj dla amatorow super dobranych smakow i wszelkiego rodzaju czekolady.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Olsztyn Ravioli Street pizza :-) wspaniała pizza lokale w stylu amerykańskim a w knajpie na Kanta wspaniały kącik dla maluchów :-)
    -- [/url]
    • CommentAuthorTricolo
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Od siebie mogę polecić Ganesh - sieć oryginalnych indyjskich restauracji. Do tej pory byli jedynie w Warszawie, Łodzi i Płocku, niebawem otwierają także w Gdańsku i Krakowie. Jedzenie mają przepyszne (choć trzeba być ostrożnym, bo z reguły bardzo ostre), sam klimat restauracji również (w każdej wystrój jest inny). Osobiście już nie mogę się doczekać na Kraków:)
  13.  permalink
    W Ganeshu byłam ostatnio z jedną z foremek :) Pyszny kurczak w sosie szpinakowym ;)
    Ale masala lepsza w Namaste India :)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Grecka knajpa w Poznaniu - Mykonos (Pl. Wolności - samo centrum).
    Jedzenie bardzo smaczne, ceny - średnie choć nie niskie. Jak dla mnie obfita karta. Polecam:-)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Nadrabiam zaległości listopadowe... :bigsmile:

    ZAKOPANE:

    Dobra kasza nasza
    Pyszne zapiekane kasze na różną modłę, przepyszna szarlotka na gorąco z lodami i inne frykasy, których nie zdążyłam spróbować ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Dobrze wiedzieć Licho, wielkie dzięki - w przyszłym tygodniu wypróbuję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Aaaa to jeszcze uzupełnienie:

    ZAKOPANE NIE POLECAM:confused:
    Restauracja Kolorowa - link do gastronautów, bo nie mogę znaleźć. Kwaśnica - obleśna -sorry, ale nie potrafię znaleźć lepszego słowa.

    Treść doklejona: 27.02.13 23:17
    cholerka, zapomniałam, ze miała być jedna knajpa na post :/
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    ZAKOPANE:
    Gazdowo Kuźnia
    Najpyszniejsza zupa grzybowa jaką jadłam - polywka z borowików z zarzeńcami. Pyszna baranina. I super housky.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    ZAKOPANE:
    Meta, seta, galareta
    Sieciówka, ale fajna.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    ZAKOPANE:
    Pstrąg Górski.
    Świeże rybki. Pyszne wędzone.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Licho, widzę że w Zakopcu się nie nudziłaś :wink:
    Jakby ktoś potrzebował przewodnika kulinarnego po Krakowie, to służę pomocą.. U nas taka różnorodność, że ciężko coś jednego zarekomendować:wink:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Agatella: U nas taka różnorodność, że ciężko coś jednego zarekomendować

    eeeeee, jak to ciężko? rekomenduj sprawdzone i smaczne :smile:, bo wg mnie nawet przy mega różnorodności to tych naprawdę pysznych miejsc jest zazwyczaj garstka, no może garść albo dwie :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Ojj naprodukowałam się, w międzyczasie mnie wylogowało i post się upłynnił:devil:
    Zaraz to spróbuję odtworzyć :smile:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Agatella: Ojj naprodukowałam się, w międzyczasie mnie wylogowało i post się upłynnił
    Zaraz to spróbuję odtworzyć


    jeśli to "polecenia" to pliiiiz każda knajpka w nowym poście, ok? wtedy można punktować jak się zna :smile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Dobra, już mi się nie chce drugi raz rozpisywać, więc wymienię po prostu:

    KRAKÓW

    LEONARDO - miejsce na elegancką kolację (np. Walentynki). Styl włoski, ale bardzo elegancki. Nie należy do grona tych najdroższych restauracji, ale za to nie ma w karcie takich dań, których nazw się nie rozumie (ja nie przepadam za wyrafinowaną kuchnią). Jakby ktoś potrzebował jednak wydać kilka stówek na kolację ą-ę to niech się uda do Hotelu Starego.

    Dobra, tylko jak dodać następny post, żeby się nie dokleił do poprzedniego :angry:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Agatella: Dobra, tylko jak dodać następny post, żeby się nie dokleił do poprzedniego

    szepnąć najpierw do siebie samej jakąś kropkę czy przecinek :bigsmile::cool:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Kraków
    Dwa miejsca na lunch dość elegancki na krakowskim rynku:
    Loża
    Ma ogródek w lecie. Nigdy nie zacięłam się tam na jedzeniu. W Loży najlepsze moim zdaniem w mieście pierogi z mięsem. Dania dość podstawowe, nic wykwintnego, ale wszystko na bardzo wysokim poziomie.
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Kraków
    I drugie miejsce: Piano Rouge na Rynku. Również ogródek w lecie. Tu również nigdy nie zacięłam się na jedzeniu. Kuchnia można rzec fusion. Jadam tam sałatki (cezara), burgery, zupy. Fajne w lecie, żeby sobie posiedzieć na rynku, albo jako "before" przed imprezą. Dania dopieszczone, dobrze dobrane dipy itp.
  14.  permalink
    ceny iście rynkowe :)
    rzuciłąm okiem na te pierogi- wychodzi 130 zł za kg :shocked:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    hihi widzę, że się postarałaś... dałabym ooo za starania, ale nie dam, bo nie sprawdzałam knajpek...
    Ad tej co ją zaraz wymienisz, z tymi śniadaniami to powiem, ze bardzo smacznie wygląda, ale jeden minus (chyba, że nie zauważyłam w menu) brak świeżego soku z pomarańczy, cappy by mnie do śniadania nie usatysfakcjonował :shades:... za to winko musujące do późnego śniadanka w sam raz :thumbup:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Ad pierożków w Krakowie to mnie najbardziej smakowały zawsze w Chłopskim Jedle na |Jana

    KRAKÓW
    Chłopskie Jadło
    I nie tylko Kraków, bo to teraz już sieciówka. Wspomnienia wprawdzie dawniejsze (ostatni raz jakieś 2 lata temu), ale zawsze bardzo mi smakowało jedzenie w tej knajpce (w Krakowie, na ul. św. Jana). Na początek dają pajdę chleba ze smalcem - bardzo pyszne i o ile dobrze pamiętam też z jakimś twarozkiem (ale mogę przeinaczać). Testowałam pierogi - świetne, żurek i oczywiście grzybową z łazankami, a reszty nie pamiętam. Przy pobytach watahą i zamawianiu różnych dań, każdemu smakowało co wybrał.
    Ps. wyłącznika muzyczki na stronie szukajcie na dole...:devil:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.