Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMay 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Skorpionko ten hotel jest super http://www.ascent-travel.ru/img/croatia/opatia-01.jpg to tylko z zewnątrz w głębi są inne budynki należące do tego hotelu z Wellness, basenem i innymi udogodnieniami. Wszystko w pięknym ogrodzie z fontanną. W aucie zostawiłam katalog, jak tylko znajdę to napiszę nazwę. O Opatii nie znalazłam jakichś godnych polecenia artykułów, można tutaj poczytać odrobinę, ale to nie wszystko. http://www.adriatica.net/destinations/hrvatska/kvarner/opatija_pl.htm Kliknijcie na ikonki
    (domek, książka...), jest tam więcej informacji. Poza tym piszą tylko o luksusowych hotelach, a naprawdę mnóstwo jest pensjonatów, apartamentów, pokoi do wynajęcia w niskich cenach. Także niech nikogo nie odstrasza ten opis i ceny. O Opatii mówi się CHORWACKIE MONTE CARLO http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=20 i to prawda.:bigsmile: 1) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=1 2) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=3 3) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=11 4) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=14 5) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=15 6) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=41 7) http://www.croatia.hr/English/Destinacije/GalerijaZoom.aspx?idDestination=320&galleryPage=44
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMay 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Spontanka najlepiej jak zadzwonisz do punktu szczepień, oni ci wszystko powiedzą i dadzą spis szczepień w zależności od celu podróży. Co do wstrzeliwania się w tym akurat cyklu (ze szczepieniami) to nie mam pojęcia czy wolno. Trzeba by zadzwonić do gina :)
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    skorpionko jedziemy do Nepalu :cheer: :jumping:(wiem ze na malarie nie ma szczepionki tylko sie przez tydzien (?) jakis tablety lyka , ale nie chcialo mi sie wczoraj w klawiaturke klepac, wiec zastosowalam skrot myslowy :wink:).
    wyjezdzamy w powlowie pazdziernika - wiec nie wiem czy to juz teraz trzeba zaczac te zmudna profilaktyke ?
    ale fajnie ze mamy wlasnego eksperta na 28dniach:swingin::clap::clap::rolling:
    a gdzie cie juz zanisolo skorpionko ? podrozujesz z zamilowania czy zawodowo?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    Pomóż jeszcze mi. :-) Sprawdź pocztę wewnętrzną.
    --
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    Fajnie, że powstał ten temat ;)

    My wybieramy sie w podróż poślubną do Portugalii. Może któraś z was była i może polecić ciekawe miejsca?
    Poza tym właśnie szukam noclegów (sprawa pilna!!!) - macie jakieś namiary?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    skoropionko WZW a+b w przychodniach w gdansku sa duzo tanszejakies 30-35zl jedna tura, skad ty wzielas takie ceny
    ????
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    Małgosiak - ja byłam w Portugalii - ale to bylo juz jakis czas temu - zjezdzilam calą - co prawda z noclegami nie mielismy problemow - zawsze gdzies mozna bylo sie zachaczyc - poza tym mielismy namiot- wiec spoko.Tyle ze ja bylam w sierpniu.
    Jest wiele miejsc godnych zobaczenia - najlepiej wez jakis przewodnik - a naj Marco Polo - i tam masz wszystko - nie wiem co Cie interesuje - plazowanie, zwiedzanie, modlitwa (FAtima i okolice). W kazdym razie w przewodniku znajdziesz wszystko. Lecisz samolotem czy autem? Dlaczego akurat Portugalia?
    Pozdrawiam
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    ja robilam niedawno szczepionke - engerix - i kosztuje 48 zlotych za 1 dawke
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    Bardzo lubimy jeździć autem i zwiedzać wszystko po kolei , stajemy wtedy i nocujemy tam gdzie nam się akurat spodoba. Ostatnio jednak stwierdziłam, że na każdy wyjazd autem będę zabierać obowiązkowo śpiwory.
    Na autostradzie czasami były korki, wypadki, auto może odmówić posłuszeństwa i różne cuda mogą się wydarzyć, a nie zawsze np. latem bierze się ze sobą jakieś ciepłe rzeczy do ubrania. Pozostaje wtedy siedzieć w aucie przy włączonym silniku i ogrzewaniu. Sytuacja komplikuje się kiedy macie mało lub resztkę paliwa. Tak jak nam się kiedyś zdarzyło :neutral: wtedy zaczyna się duży problem. hihiii z sercem w gardle błagałam auto, żeby tylko na tych oparach dojechało do najbliższej stacji benzynowej. hiiiihiiii Teraz już zawsze biorę jakieś kanapki, coś słodkiego, najlepiej czekoladę, kilka mineralnych a od następnego wyjazdu ZAWSZE będę pakowała do bagażnika śpiwory. POSTANOWIONE!:bigsmile:
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeMay 10th 2007
     permalink
    Tez lubię jeździć samochodem. Można być wtedy bardziej niezależnym, szczególnie z namiotem. Ale uznaliśmy, że Portugalia to jednak za daleko na taką wyprawę i lecimy samolotem. A więc musimy sobie już wcześniej coś zarezerwować.

    A czemu Portugalia - jest ciepło, stosunkowo blisko (bo Europa) a żadne z nas tam nigdy nie było. Poza tym wydawało sie, że to miejsce, gdzie można zarówno pozwiedzać, jak i powędrować oraz poleniuchować na plaży... tylko jak to teraz wszystko zorganizować-ech. Łatwiej by było wykupić wycieczke, ale ja tak nie lubie!

    Babypath - no to mieliście przygodę ;) .
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 11th 2007
     permalink
    SKorpionka, sprawdz pocztę wewnętrzną.
    --
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    dzieki skorpionko za te kompleksowa inromacje. bosze ja chyba zbankrutuje :cry: jak sie na to wszystko zaszczepimy oboje . no ale nic chcialo sie pojechac to sie teraz ma :)
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMay 25th 2007
     permalink
    Czy któraś z Was była w Rumunii lub Bułgarii?
    Coś polecacie?

    Gdzie się wybrać w podróż poślubną na przełomie czerwca i lipca? Za przystępną cenę? I z temperaturą do wytrzymania.

    Skorpionko polecasz biuro podróży TUI - dlaczego? :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 25th 2007 zmieniony
     permalink
    miasto aktywnosci i spokoju – Tallin
    na tej stronie jest opisane wszystko co chcesz, jesli lubisz cos sama organizowac:) transport, zarcie, dyskokteki, galerie, sport, festiwale(w czerwcu jest ich calkiem sporo!!) itp.itd.

    hmmm z bialegostoku masz bezposredni autokat do Tallina. to jest niesamowite miasto mix nowoczesnosci i historii, pol miasta jest otoczone murem obronnym, jest mnostwo milych kafejek, restauracji,bankow w uliczkach starego miasta, sa nowe hotele i urokliwe miejsca do spania. sa fascynujace muzea, galerie, palac porosyjskie cara ktoregos tam, ruiny klasztorow, sa gocarty, lodki, kajaki, sliczna plaza!!! jest wielki cudny na 110 hektarach!!! park- ogrod botaniczny z 8tysiacami roslin i kwiatow, w wiekszosci na otwartym powietrzu,z altankami,klombami,stawami,i zamknietymi szklarnami., wieza widokowa telewizyjna. jest wiele miejsc gdzie mozna poimprezowac, polecam super trendy club Hollywood;) maja super tallin card na 24,48, i 72h i ta na 72h kosztowala 2lata temu ok.100zl i mozesz za to wejsc wszedzie, poruszac sie transportem miejskim bez ograniczen,do tego sa rozne pojedyncze wejsciowki do klubow, na gocarty, lodki itp. i znizki na jedzonko itp.
    nurkowania i raftingu chyba tam nie ma.

    co jeszcze? ceny ok.10-20%wyzsze niz w polsce. mozna w 1-3h(zaleznie od ceny promu 3h 16zl w 1strone, 1h ok.40zl) poplynac sobie do helsinek(co ja zrobilam) i tam tez masz taka helsinki card, i sobie zaliczyc co sie da. finowie czesto i gesto przyjezdzaja do talina bo poziom turystyki wysoko rozwiniety a cenowo jak u nas a u nich w finlandii ceny coz jak w GB.
    dodam ze sklepy w talinie zajebiste:) ta różnorodnośc mnie zachwyciła po prostu, mozna tam robić wszystko.
    w naszym hostelu- akademiku- polecam jesli macie ograniczone fundusze, ale chce miec czysto,ladnie po remoncie!! na kazde 2 2osobowe pokoje nowiutkie wc i prysznic oraz w pelni wyposazony aneks kuchenny. babki gadaly po rosyjsku, finsku, estonsku i angielsku, co chcialas sprawdzily Ci w necie:)
    jak kupisz tallin card dostajesz przewodnik po miescie, masz wliczona w ta 1 czy 2 wycieczki po miescie, autokarowa i pieszą. piesza robilysmy sobie same:)
    fotki:







    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2007
     permalink
    Czy ktoś może polecić niedrogie noclegi w okolicach Iwna (woj. wielkopolskie) lub w Kostrzynie Wlkp.?
    --
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeMay 28th 2007
     permalink
    VICKY jesli cie jeszcze temat domkow pod gdanskiem interesuje to z calego serca polecam OSRODEK ŁĄCZPOLU w ŁAPINIE pod kolbudami : http://www.lapino.laczpol.pl/ ; osrodek jest siwezo po remonci , domki 2 pietrowe z lazienka, sa tez takie o podwyzszonym standarcie z wyposazona kuchnia, kominkiem, pieknym lozem malzenskim; osrodek w srodku lasu nad jeziorem,wiec jest gdzie pojezdzic na rowerach, dodatkowo maja sprzet wodny typu kajaki i rowerki wodne,plaze,biosko do siatkowki,, fajna chate grillowa, miejscem ogniskowym; jest mozliwosc wyzywienia; osrodek bardzo zadbany,czysyty a domki rewewlacyjne (mialam przyjemnosc nocowac w domkach o podwyzszonym standarcie - sa na prawde boskie). nie znam cen, bo bylam gosciem weselnym,ale moge polecic z czystym sumieniem.
    --
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeMay 28th 2007
     permalink
    zapomnialam dodac ze maja sale konferncyjna na ok. 80os. z pelnym sprzetem audio-video ; i kort tenisowy jest; rowery na wycieczke (np do wdzydz) mozna pozyczyc, ale nie iwem za ile , z reszta proponuje przewetowac ich strone internetowa :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Witam!
    Poszukuję poleconego pensjonatu, kwatery nad morzem w jednej z miejscowości : Niechorze, Międzywodzie, Dziwnów, Pobierowo, Rewal. Może któraś z Was była i poleciłaby nam jakąś kwaterę.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Ogólnopolski przewodnik po restauracjach tworzony przez internautów
    http://www.gastronauci.pl
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Szukam gospodarstwa turystycznego w województwach kujawsko -pomorskim lub ościennych, planujemy z małą wyjechać zimą na weekend, za bardzo nie chcę się za daleko oddalać od domu bo ciąża będzie już zaawansowana, szukam nie chałupy pod lasem, ale nowoczesnego ośrodka z atrakcjami dla dzieci typu konie, mini zoo, jesli któraś ma jakieś namiary, proszę piszcie
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    podbijam wątek przed kolejnym dluugim weekendem.:)
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Czy któraś z was leciala na wakacje w ciepłe kraje będąc w ciazy.Pytam bo lecimy na Krete na 7 dni będę wtedy w 20 tygodniu Czy macie jakieś rady itp.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    FullMoon poczytaj wątek latanie samolotem w ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    A ktoś był z roczniakiem pod namiotem?
    Jakieś rady?
    --
  2.  permalink
    o, też podpinam się pod pytanie bo wybieram sie we wrzesniu.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam chcemy sie wybrać w tym roku do Chorwacji na wakacje z ekipa 8 osób ( 4dzieci i 4 dorosłych ) ,moze polecicie jakiś konkretny namiar ,wolelibysmy nie przez biuro podrozy ,wiadomo taniej . Myśleliśmy ,zeby jechać w ciemno ,ale mysle ze to zbyt ryzykowne z taka ilością osób i dziećmi
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    DZIEWCZYNY MACIE JAKIEŚ SPRAWDZONE miejsce na nocleg w KARPACZU???
    Chodzi mi o gosp agroturystyczne...z pełnym wyżywieniem
    --
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeFeb 23rd 2014
     permalink
    Maria, kilka razy byłam tu: http://www.agropokojepaulos.wkarpaczu.pl/15993,start.html
    Co prawda nie jest to w samym Karpaczu i nie wiem czy można kupić posiłki ale pokoje mogę polecić. Jest tanio, czysto, przytulnie a właściciele na poziomie.
    Obecnie jeździmy już tylko do Szklarskiej Poręby http://www.sniezynka.pl tam jest cudownie: wychodzimy z pensjonatu od razu na trasę biegowa i biegamy do Jakuszyc. Piekny widok, pokoje lub studio do wynajęcia. Czysto i jeszcze przytulniej. W trakcie pobytu właściciele zapraszają wszystkich gości na wieczorek z nalewką i konkursem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Mariaekad - ja byłam w Karpaczu, ośrodek wczasowy Polana. Na uboczu. Ze śniadaniami i obiadokolacjami. Mogę polecić, pod warunkiem, że wybieracie się NIE w zimie (dość chłodno w pokojach).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny wybieramy sie na wakacje nad Balaton i szukam domku letniskowego lub stronki na ktorej mozna zrobic rezerwacje.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    Wakacje tuż ,tuż ,w tym roku Bułgaria ,wiec moze ktoś poleci jakiś fajny hotel dla rodzin z dziećmi ,czekam na wasze opinie :wink:
    •  
      CommentAuthorkatarinass
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny ja polecam Wam wakacje w BułgariI:)
    Ciepło, tanio i z dzieciakami też jest gdzie połazić (chodzi mi oczywiście o wybrzeże - Warna, Burgas, Nesybyr.

    My jeszcze zahaczyliśmy o Sofie, ale nie polecam. Miasto nie powala.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    dziewcyzny czy ktoras z was zna i korzystala z serwisu Airbnb ??
  3.  permalink
    Moja przyjaciółka korzysta i polecała mi ten serwis.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Donoszę, że z 5-latką da się przejechać autem 7,5 tys km w 3 tygodnie:)
    Zresztą, już wcześniej się dawało - podróżowaliśmy z Martą od maleńkości.
    Powrót z okolic Malagi w tym roku rozłożyliśmy na 5 dni: 2 dni jazdy (każdy ze zwiedzaniem), przerwa na relaks i 2 dni (znowu plus zwiedzanie). A jako że utraciliśmy ładowarkę od laptopa, której zamiennika nie dało się kupić w Hiszpanii, wracaliśmy bez filmów itd. Trochę czytaliśmy na głos (a właściwie - dużo, Baltazara Gąbkę):)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Wybiramy sie na Suwalszczyzne, do miejscowości Wiżajny. Ktoś coś wie co tam mozna w okolicach zobaczyć,?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    Może ktoś polecić fajny nocleg w Kazimierzu?
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, gorąca prośba :)
    Podpowiedzcie gdzie (w jakich dzielnicach/na jakich ulicach, moze konkretny hotel) szukać noclegów na weekend nad morzem - Gdańsk, ewentualnie Sopot. Zależy nam na tym, żeby to było blisko plaży. Na dłuższe wakacje nie damy rady się wyrwać, więc cena też nie musi być superniska.
    W ogóle które miasto bardziej polecacie - Gdańsk, czy Sopot? Zazwyczaj jeździliśmy do zachodniopomorskiego i nie kojarzę tamtych rejonów.... Lokalizacja wybrana w sumie z jednego powodu - czas dojazdu najkrótszy.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJun 7th 2016 zmieniony
     permalink
    dziewcyzny, a do Chorwacji na Istrie jak najlepiej jechac? z noclegiem pod Wiedniem czy może pod Bratysławą? Jak patrzę na mapę google, to na autostradzie na Wiedeń dużo robót drogowych. Jak to jest w rzeczywistości, może któraś wie?
    --
  5.  permalink
    Caffe- Sopot.Jezeli blisko plazy i cena nie gra roli to Grand albo chinski
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Cafe :
    Gdańsk Novotel Jelitkowo, Hotel Lival
    Sopot Hotel Bursztyn
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Asia, serio Bursztyn byś poleciła? To jeden z najkoszmarniejszych hotel w jakim byłam - ale to było 5 lat temu, cuchnące wykładziny, PRL wyskakiwał ze sklejkowych szaf z opadającymi drzwiami... Odnowili go?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Byłam w zeszlym roku i było cudnie :) Pokoje są odnowione łazienki, systematycznie robią :) Retauracja cudo !
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ooo, to no dobrze wiedzieć, bo to przy mojej ukochanej knajpie, a z uporem maniaka unikaliśmy tego miejsca! Dzięki :bigsmile:

    Treść doklejona: 08.06.16 09:30
    Aż na ich stronę weszłam - faktycznie zupełnie inaczej!
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Jelitkowo jest super. Ja tam zawsze do koleżanki jeżdżę i do plaży idziesz przez park Reagana - pełno atrakcji dla dzieci i dorosłych. Plac zabaw siłownia plenerowa, pełno ścieżek. Ostatnio jak byłam tydzień temu biegałam tam i jest super :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Asia, a niech Cię, zarezerwowałam :DDDD
    --
  6.  permalink
    Frag, kiedy jedziecie? Ja bardzo tęsknię za Sopotem
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2016 zmieniony
     permalink
    We wrześniu :) Ja też bardzo, chociaż i tak co roku jesteśmy to przez pozostałą część tęsknię :D
    A wiesz, moja prababcia wyprowadziła się z Warszawy do Sopot, miała kamieniczkę na Haffnera i powiedziała, że już nie wróci i tam się chce zestarzeć... I ja mam takie marzenie, ale coś czuję, że nawet na mieszkanie tam nie będzie mnie stać ;)))
    --
  7.  permalink
    No ceny tam są zaporowe niestety :/
    mam nadzieje,że i mnie uda się chociaz na 3 dni w tym roku pojechac...
    Moze tez własnie we wrześniu- zobaczymy jak się wszytsko poukłada i na ile mi urlopu wystarczy ;)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Ja lubię Sopot we wrześniu/październiku, bo już takich tłumów nie ma i jest przepięknie. Jak będziesz wiedziała to daj znać :)))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.