Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Witam
    Nie wiem czy jest odpowiedni wątek,jak jest to przepraszam za założenie nowego
    Ostatnio strasznie skacze mi ciśnienie nie mam powyżej 100/70,moje ciśnienie mam ostatnio 70/50 mało nie zemdleję,zaczęłam biegać,zdrowo się odżywiać i nic mi nie pomaga,dziś rano po wypiciu kawy miałam 82/60 puls 80,nie wiem co robić,może któraś z Was miała podobnie i wie co doradzić,dodam że piję dużo wody,ale naprawdę jestem już bezrada,dziś miałam już jechać do szpitala,ale wzięłam lek na uspokojenie i jakoś przeszło ale moje ciśnienie jest nadal niskie bo 96/69 puls 78.Mam nadzieję że nie będzie jakiś negatywów bo już nie raz spotkałam się tu z takim zachowaniem niektórych osób
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Sucharku, u mnie standard to 80/50 - od dziecka. Chodziłam od lekarza do lekarza, jedyne co to doradzali zwiększenie ilości soli, bo podnosi ciśnienie oraz wypicie jak już jest bardzo niskie wypicie lampki koniaku, bo podobno podnosi ciśnienie (nie cierpię tego trunku). Oddawałam również regularnie krew, bo podobno po jakimś czasie ciśnienie może się trochę podnieść. Do czasu jak zjechałam na fotelu do oddawania krwi i lekarz powiedział, że nie chce mnie już tam widzieć, bo ciśnienie mam za niskie ;))) Najbardziej dokuczało mi to w ciąży, bo kilka razy mi się "omdlewało", ale nie ma innego wyjścia tylko nauczyć się z tym żyć.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    wiem że ja od dawna jestem niskociśnieniowcem,ale teraz diametralnie się pogorszyło,nigdy się tak nie czułam boję się że dostanę zapaści:( alkoholu nienawidzę a piza ty przy moich lekach nawet nie mogę pić,miałam częste kołatania serca itp stwierdzono że mam nerwicę więc dostałam xanax,byłam u kardiologa z sercem jest super przepisał mi concor bo miałam niskie ciśnienie a tetno ponad 100,concor zmniejszył tetno,ale co teraz dzieje mi się z tym ciśnieniem to szok,w poniedziałek idę do lekarza
    jeśli chodzi o sól to dziś wypiłam szklankę wody z płaską łyżeczką soli,bo czytałam że to zatrzyma wodę.
    Powiem szczerze że dziś żegnałam się z dziećmi:cry:
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Sucharku, tylko nie przesadzaj z tą solą, bo jest bardzo niezdrowa.. A co do serducha, to idź do lekarza, niech cię zdiagnozują, jeśli myślisz, że to serce. Bo być może to objawy nerwicy?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    ja mam stwierdzoną nerwicę serca dlatego mam te leki,ale nie wiem co się dzieje z tym ciśnieniem:(nie mam pojęcie nigdy ale to nigdy tak nie miałam,mam nadzieję że teraz nie zbagatelizują mojego ciśnienia,lekarz mi kiedyś powiedział że tak mój urok,fakt mając ciśnienie 98/60 czułam się dobrze nie przeszkadzało mi to,ale od 4 dni to już przesada boję się udaru,najgorsze jest to że dzieci patrzą na mnie i płaczą bo mi się coś dzieje,okropne
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Słuchaj, jak się bardzo źle poczujesz, to po prostu jedź na pogotowie..
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    teraz przeszło,ale jak się pogorszy to na pewno pojadę
    Kiedyś byłam w domu sama i też mi tak spadło,wezwałam pogotowie,zaraz zadzwoniłam po męża,przyjechało pogotowie i ze strachu miałam idealne ciśnienie,dostałam zastrzyk z hydroxyzyną i normalnie miałam odlot.
    Dziękuję Wam że mi pomagacie bardzo dziękuję,mam nadzieję że to się już nie powtórzy
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Juz doczytałam sucharku ze bylas juz u kardiologa. Rzeczywiscie jak cos sie dzieje, moze mocnej herbaty lub ta woda z solą...no i pogotowie jak b zle i jestes sama w domu.
    Wazne by dzieci nie stresowaly sie twoim stanem...masz jeszcze kogos do opieki nad nimi kiedy Ty sie zle czujesz? Mame, tesciowa, rodzenstwo, partnera?
    Ona na pewno b przezywaja gdy sie zle czujesz.
    ja kiedys bralam glucardiamit jak czulam ze fiknę.:)
    Wazne tez bys pogadala z kims choc przez telefon, jesli leczysz sie na nerwice, lęk towarzyszacy tym objawom moze sie potegowac.
    Rozmowa uspokoi na pewno.

    Tu ciekawe rady.....
    Jak postępować przy omdleniu
    Przy nagłym zasłabnięciu osobę z hipotonią trzeba ułożyć płasko, poluzować jej ubranie i unieść nogi na wysokość ok. 30 cm. Zwiększa to napływ krwi do serca i mózgu.

    Rady dla hipotoników

    Nie tylko kawa podnosi ciśnienie. Są jeszcze inne sposoby, dzięki którym poczujesz energię.

    1. Gdy ciśnienie szybko spada, zażyj np. Glucardiamid, Cardiamid-Coffein, Cardiamidum. Stosuj te leki w sytuacjach podbramkowych.
    2. Jeśli zrobi ci się słabo, usiądź i zrób głęboki skłon. Spowoduje to wypchnięcie krwi z nóg i jamy brzusznej w kierunku serca i podniesienie ciśnienia.
    3. Unikaj gwałtownych zmian pozycji ciała. Rano zaś, zanim wstaniesz z łóżka, poprzeciągaj się, zrób rowerek, żeby pobudzić krążenie.
    4. Masz mdłości, problemy z koncentracją, robi ci się duszno z powodu zbyt niskie- go ciśnienia- wyjdź na świeże powietrze.
    5. Pij ok. 3 l płynów dziennie i w przeciwieństwie do nadciśnieniowców nie ograniczaj spożycia soli. Zwiększysz objętość krwi, a tym samym i ciśnienie.
    6. Daj się namówić na ćwiczenia, ruch pobudza krążenie.
    7. Jedz często, ale mało. Głód i obfite posiłki mogą spowodować spadek ciśnienia.
    Autor: Jolanta Dyjecińska
    Źródło: Magazyn Naj
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    No i dbaj o nerwy :)
    Dobrze, że biegasz i się odżywiasz, na efekty niestety trzeba czekać, ale tak trzymaj :smile:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ja też jestem nickociśnieniowcem i zauważyłam, że skutecznie podnoszą mi ciśnienie niektóre wątki na forum, poważnie :-) No ale trudno tak na co dzień funkcjonować... Też już wielu rzeczy próbowałam, nawet napojów energetycznych, ale nic nie działa. Ciąża też nie podziałała.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    mam męża,ale czasem wychodzi,dzieci w szkole
    czasem jest dobrze naprawdę czuję się dobrze,a powiedzcie mi czy pogoda też może na mnie tak działać?
    Doti Kochana biegam,ćwiczę,wychodzę z psem na spacery o od kilku dni jest gorzej dziś już wzięłam glukardiomid ale pomógł na chwilkę,mam nadzieję że lekarz da mi coś na wyrównanie ciśnienia
    Jesteście Kochane
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    sucharek83: czy pogoda też może na mnie tak działać?


    Moim zdaniem zdecydowanie tak - ja zauważam zależność. Zwłaszcza jak ciśnienie atmosferyczne spada, albo idzie ocieplenie - to ja mogłabym spać na stojąco. Dziś aż mi było niedobrze i miałam mroczki przed oczami :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    rano jak świeciło słońce było w miarę ok,miałam lekkie zawroty głowy nic poza tym,ale jak naszły jakieś czarne chmury to wtedy tak na dobrą mete się zaczęlo i z każdą minutą gorzej,ja chyba boję się zemdleć
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Biedronko, czy byłabyś uprzejma się ode mnie odczepić? Coś do Ciebie tu pisałam?

    Treść doklejona: 09.02.13 20:40
    sucharek83: z każdą minutą gorzej


    Sucharku, a robiłaś badania krwi, hormonów? A może miałaś założony holter? Myślę, że w Twoim przypadku przydałaby się taka rozszerzona diagnostyka, bo te objawy są mocno niepokojące...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Sucharku, dzisiaj miałam tak samo, może faktycznie pogoda ma z tym coś wspólnego?

    Biedronka, znajdź sobie może jakieś hobby? (hehe, już wykasowała, troll)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny mają rację, krew trzeba zbadać wzdłuż i wszerz..
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie przy niskim ciśnieniu zdecydowanie pomogło zwiększenie spożycia soli. Z tym, że ja w ostatnim czasie nie używałam soli praktycznie wcale, więc nie musiałam bać się, że przesadzę :wink:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    O, Hydro, to jest pomysł :-) A powiedz mi, nie zatrzymuje Ci ta sól wody w organizmie? Bo tego się troszkę boję...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Nie, nie mam z tym żadnego problemu. Ja nadal dużo nie solę. Wystarczyło odrobinę zwiększyć podaż. No i wreszcie przestało mi szumieć w uszach, często mnie to prześladowało ostatnimi czasy, okazuje się, że najwyraźniej też przez niskie ciśnienie.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Sucharek, a od jak dawna bierzesz xanax? Bo jego skutki uboczne to m.in. zmniejszenie ciśnienia, omdlenia i ogólne osłabienie...
    Ja od zawsze miałam niskie ciśnienie, w początkach ciąży to było masakryczne, ale teraz, dopóki mam z 5 kg do zrzucenia, jest wyższe. ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    A u mnie sól nie podnosi ciśnienia :(( Ale ja stosuję morską, może rodzaj nie taki?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ja też mam całe życie bardzo niskie ciśnienie, a przy tym puls zawsze poniżej 70. Kardiolog stwierdziła, że skoro dobrze się czuję, to lepiej niskie, niż wysokie ciśnienie.

    Sucharku, skoro u Ciebie samopoczucie jest tak złe, że musisz wzywać pogotowie, to trzeba się porządnie przebadać.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Mi właśnie lekarze na podniesienie ciśnienia kazali pić dużo wody - chociaż dość niskie ciśnienie (w ciąży się trochę podniosło) i bardzo wysoki puls to moja uroda i generalnie mi nie przeszkadza...(ostatnio miałam u lekarza 70/48, puls 90 - położna aż 2 razy mierzyła a ja czułam się może trochę śpiąca, ale tak to było ok)

    a może bierzesz jakieś leki, które to ciśnienie obniżają?
    --
    • CommentAuthorjulisia1
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ja tez tak mam odkad pamietam. Niskie cisnienie i wysoki puls. Jestem praktycznie caly czas zmeczona. Lekarze twierdza ze lepsze to niż nadcisnienie i zeby wspomagac sie lampka koniaczku i nie wymyslac. Od jednego uslyszalam nawet ze takie niedocisnienie za mlodu na starosc prZechodzi w nadcisnienie.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    xanax biorę ok roku,powiem szczerze że przy wczorajszej panice wzięłąm 0,25 i się unormowało ciśnienie nawet mi skoczyło powyżej 100,jutro ide do lekarza niech mnie skieruje na badania,bo naprawde mam dość dziś od rana też nie najlepiej się czuje jestem osłabiona i co najgorsze ciągle się nakręcam,mam mega doła
    a jak mam to zrobić żeby miec to badanie Holtera? bez problemu mi założą ????

    Treść doklejona: 10.02.13 09:45
    właśnie pada u mnie lekki śnieg i chyba zaraz zejde,słabo mi i kręci mi się w głowie,włąśnie piję wodę z solą i mam pod ręką glukardiamid

    Treść doklejona: 10.02.13 10:00
    sardynko biorę concor no i xanax te leki fakt obniżają ciśnienie,ale biorę je na wieczór,cocnor mam przepisany przez kardiologa bo miałam bardzo wysokie tętno ponad 100 przy niskim ciśnieniu,przez to miałam bardzo często kołatania serca
    a hormonów nigdy nie robiłam,a tak to już chyba miałam wszystkie badania,morfologia idealna,glukoza też,żelazo super

    Treść doklejona: 10.02.13 19:43
    wieczorem po xanaxsie ciśnienie skoczyło na 102/80,czy ktos to rozumie?bo ja już zgłupiałam
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Hej, ja wczoraj myślałam, że zejdę... Czułam się cały dzień koszmarnie, a ciśnienie miałam 88/52, więc strasznie kiepskie. Nic nie pomogły 3 kieliszki nalewki wiśniowej ani spacer z psem. Po prostu taki dzień :(.
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    A dziewczyny ruch wam na taki stan nie pomaga? Np. jakieś pajacyki, czy przebiegnięcie się?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    wiesz ja np zaczęłąm biegać,i jak się przebiegne fakt ciśnienie idzie do góry,a potem strasznie diametralnie spada,dziś po przebudzeniu 80/35
    Efiaa ja się strasznie męcze z tym ciśnieniem najgorsze są zawroty głowy bo zaraz myślę że upadnę:sad:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Może zrób sobie badania tarczycy jeszcze - ja mam nerwicę lękową i jak wylądowałam kiedyś na pogotowiu z tachykardią serca i drżeniami to pierwsze badanie jakie mi zlecono to właśnie sprawdzenie tarczycy (tsh, ft3 i ft4) - generalnie przy problemach z tarczycą mogą być podobne objawy jak przy nerwicy...
    No i właśnie tak myślę, że może to ciśnienie i wysoki puls to jeden z "uroków" nerwicy... ale najlepiej iść do lekarza i wykluczyć wszelkie choroby somatyczne...
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    miałam robione,bo też mam nerwicę serca i jest super ogólnie wszystkie wyniki mam idealne,zobaczymy co mi jutro powie ale powiem szczerze że już mam dość tak zyć,staram się być silna dla dzieci a normalnie w środku krzyczę bo jestem zła na siebie że ciągle coś mi jest,pół roku temu przeszłam ciężką operację całkowitej amputacji szyjki bo miałam silne zmiany nowotworowe,nie mogę zajść w kolejną ciąże już od ponad 2 lat, :cry:
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Sucharek, skoro badania serca wychodzą ci dobrze, to może są to objawy psychosomatyczne (mam nadzieję, że dobrze użyłam tego terminu)..? Chodzisz do psychologa lub na jakąś terapię?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ja miałam nerwicę serca co najmniej rok. Z czasem nerwica sama odpuściła, kiedy stres zelżał i stał możliwy do zaakceptowania.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    tak leczę się również psychiatrycznie ale faszerują mnie tylko lekami,wczoraj na wieczór dostałam kołatania serca
    dziś byłam u lekarza dostałam skierowanie do kardiologa na cito,ale mam iść na NFZ aby założyli mi holtera,bo prywatnie to dużo kosztuje,i tu pojawia się problem na NFZ zapisy na 2015 :devil::devil::devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    sucharek83: i tu pojawia się problem na NFZ zapisy na 2015


    nie ma to jak na cito w Pl :cool:

    a nie masz możliwości załatwienia sobie skierowania do szpitala? Tam by Ci zrobili wszystkie badania od ręki pewnie w przeciągu tygodnia...
    moja siorka jak miała problemy (co prawda też na tle nerwicowym jak się okazało) z różnymi drętwieniami twarzy itp. to po prostu pojechała do szpitala gdzie jest oddział neurologiczny i ją przyjęli normalnie - leżała tydzień, zrobili jej rezonans i inne badania (na nfz to by pewnie też z rok czekała conajmniej)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    tak mam bo powiedział że jak nie załatwie to da mi skierowanie do szpitala,powiem wam że dziś zrobiłam przymusową bete i jest dodatnia
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    No to gratulacje!!!
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    No to gratuluję :) może stąd takie problemy z ciśnieniem...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.