Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Lampka wina czy cala butelka???

    nie zebym jakims malym alkoholikiem byla, ale zastanawia mnie czy po piwku poprzedniego wieczora temperatura juz jest zaklocona? macie jakies doswiadczenie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Dobre pytanie.
    Mnie to zakłócenie nie dotyczy, ale chyba trzeba sprawdzić na własnej skórze, jak organizm reaguje na daną ilość. Podręczniki mówią, że każdą ilość warto odnotować.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    nigdy nie pijam większych ilości alkoholu, ale zdarza mi się mieszać rodzaje alkoholi i wtedy bywała tempka zakłócona. to zależy ten od godziny w jakiej dnia poprzedniego wypiłam alkohol. Wiadomo im wcześniej tym lepiej.
    --
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    zdażyło mi się że już nawet jedno piwko zakłóciło moją tempkę więc najlepiej odnotowywać w notatce każde sppożycie alkoholu a wtedy można zobaczyć czy było jakieś zakłócenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Wszystko zależy od tego jak mocną kto ma głowę ;)
    U mnie lampka wina wieczorkiem w domku nie działa.
    Natomiast piwko z koleżankami wieczorem w barze - już tak.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    a może to koleżanki z baru zawyżają tempkę nie piwko? :wink:
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Na mnie działa połączenie alkohol + siedzenie do późna w nocy, ale 1-2 piwa nawet, czy dwie lampki wina w ogóle się nie odbijają na temperatury. Myślę, że to indywidualna sprawa, ale zawsze w razie czego warto odnotować. Czasem w ogólnej analizie wychodzi, że dana temperatura jednak była zakłócona.
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    ja zawsze zapisuje i potem lukam. staram sie jednak w okolicach owu nie pic, zeby wiedziec czy dana tempka to na 100% byl skok czy nie.
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Jeżeli chodzi o mnie to bardziej zależy to od pory dnia niż od ilości.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    No to ja dziś chyba sprawdzę jak tym razem pyszne różowe winko zadziała na tempkę :)
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Z tego co zauważyłam to po jednej czy dwóch lampkach wina moja tempka ma tendencję spadkową. Nie wiem czy to zakłócenie, ale zawsze zaznaczam wypity alkohol, bez względu na ilość czy porę dnia.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Mnie się jakoś alko nie ima. Na całe szczęście. Nawet, jak wypiję więcej, niż wypada :) Chociaż zauważyłam, że raz na jakiś czas (szczególnie po musującym winie) tempka skacze ale nie wiem czemu raz się podnosi a innym razem nie (raz czuję, że mnie rozgrzewa a raz nie czuję różnicy - co odbija się w porannych tempkach).
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 12th 2007 zmieniony
     permalink
    dziekuje bardzo, ja dopiero od miesiaca mierze tempke, a jakos mi sie zdarzylo kilka razy napic - swieta, urodziny siostry, poczatek wiosny i takie tam :D
    wzrastalo mi mniej wiecej o 0,1.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Skąd wiesz, jaka byłaby wartość bez wpływu alk? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 13th 2007 zmieniony
     permalink
    no tez prawda, ale spojrz sobie sama na moj wykres jak masz ochote - w pierwszej fazie przez te dwa dni co zdarzylo mi sie napic mam sinusoide na wykresie :bigsmile:
    choc wlasciwie to jedna wielka sinusoida :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Amazonka - ja wiem, że co jakis czas po alko mam napływy gorąca i wtedy właśnie tempka mi dziwnie sacze - takich napływów gorąca bez alko nie mam - nie mam też wtedy "dziwnych skoków" wię metodą obserwacji da siępowiązać jedno z drugim :)
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeFeb 5th 2009
     permalink
    U mnie po alkoholu temperatura znacznie spadła pomimo fazy lutealnej, aż zaczęlam dygać ze moze to jeszcze jednak nie jest jeszcze 3 faza :crazy:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 5th 2009 zmieniony
     permalink
    U mnie PTC po większej ilości alkoholu zawsze jest wyższa. Jedno piwo, lampka wina czy dwie nie zakłócają u mnie temperatury w ogóle. Natomiast dwa piwa czy więcej albo kilka kieliszków wina (nie mówiąc już o mocniejszych trunkach) zakłócają widocznie PTC. Zawsze notuję spożyty alkohol. (Zauważyłam też, że podobnie do alkoholu oddziaływują na PTC także inne używki.)
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeFeb 5th 2009
     permalink
    U mnie ptc głównie zakłóca imprezowanie (czyt. mało snu) i alkohol w ilości pow. 4 lampek (bosz ale wstyd...)...

    Odwodnienie po alkoholu natomiast może spowodować spadek temp. ciała. Ja tego nie widziałam jeszcze u siebie.
    -- Irja
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    Ciekawam jak to jest?? u mnie dziś 5dfl i temp. spadła na 36,83 z wczorajszego 37,16. Wypiłam 4 słabiutkie drinki tak do 22.00. rano byłam pewna wysokiej temperatury (jak zwykle po alkoholu), a tu klopsisko :( kolosalny spadek? może ktoś spojrzeć na mój wykres?? dziwne to wszystko (owulacja potwierdzona na USG)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    Wydaje mi się, że spokojnie może być to wpływ alkoholu. Zobaczymy, co będzie jutro. Spadkiem implantacyjnym Cię tu nie będę karmić, bo nie wiadomo, czy coś takiego naprawdę istnieje.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    Takich przypadków jest za mało, aby mówić o implantacyjnym. Gdyby był częsty, to na pewno byłby na wykresach ciążowych na 28dni.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    Ano bywa, ale nie został potwierdzony naukowo.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    BTW: coś podobnego występuje w niejednym cyklu z odkładaniem i wcale o ciąży nie świadczy. ;-)
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeFeb 21st 2010
     permalink
    Ja tam nie myslę, o żadnej implantacji, za stara już na takie bajki jestem :bigsmile: mnie poprostu zaskoczyła ta temperatura, w końcu nie schlałam się jak świnia, żeby być na jakimś mega zejściu ;) nawet pić mi się rano nie chciało, ze dwa łyki wody złapałam. Ogólnie było mi rano gorąco (jak po alkoholu zwykle bywa) ale jak odczytałam temperaturę to zmierzyłam drugi raz. Dlatego zapytuję- czy mozliwe jest działanie w drugą stronę?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.