Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthormajjolica
    • CommentTimeFeb 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć Jestem tu nowa mam na imię Paulina..
    Od niedawna opiekuję sie moim bratem niepełnosprawnym i mam pytanie..
    Jak go przenosić z łóżka do toalety a waży 80 kg..
    Wy byście dały rade go przenieść?
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    czesc to calkowicie jest sparalizowany od pasa opisz cos wiecej.
    •  
      CommentAuthorlampka2
     permalink
    Ja nawet nie próbowałabym nikogo nosić z łóżka do toalety, po to jest wózek aby nim przewieżć osobę chorą. Z łóżka na wóżek z wózka do toalety lub na krzesełko pod prsznic/wanna. lub przynosić kaczkę dla brata, ale w żaden sposób nie nadwyrężać swojego kręgosłupa
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
     permalink
    moja mama opiekowała się babcią - i niestety stanęła przed takim problemem... wózek - świetny pomysł... pod warunkiem, że mieszkanie jest dostosowane (lub można je dostosować)... w naszym przypadku nie było takiej możliwości i niestety mama babcię nosiła (wyglądało to tak, że babcia lekko podpierała się nogami, a mama ją podtrzymywała - de facto dźwigała w pozycji pionowej - i tak "prowadziła" do łazienki)... później, kiedy babcia nie była już w stanie współpracować, konieczne było założenie pampersa :(
    myślę, że wszystko zależy do rodzaju niepełnosprawności i stanu chorego... ale tak... wózek wydaje mi się najlepszą opcją długoterminową...
    •  
      CommentAuthorlampka2
     permalink
    Polecam też sedesiki w krzesłach ,które są wykonywane dla osób niepełnosprawnych, samemu też można taki zrobić w domu, wystarczy wyciąc w krzesle dziurę ,nałożyć deskę taką jak o wc a pod spodem przymocować lub ustawić wiaderko, takie krzesło ustawić jak najbliżej łóżka ,aby posadzenie chorego nie było dla ciebie uciążliwe majolico

Treść doklejona: 27.02.13 20:10
    My też mielismy chorego w domu.. takie krzesło z wiaderkiem było wybawieniem..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.