Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    zgadzam się absolutnie z gosiah. dokładnie tak robię. interptetuje sztywno wg zasad,a nawet czasami bardziej rygorystycznie bo to jednak ja ponosze odpowiedzialnosc za ewentualne przyszle zycie, a chcialabym by sie pojawilo w dobrym mmcie mojego zycia. jak sie wszystko umieszcza w notatce to dla mnie jest to nieprzejrzyste,trzeba czytac kazda notatke a nie kazdemu sie chce. ja np.jestem wzrokowcem i lubie jednym spojrzeniem ogarnac moj stary wykres zeby sobie przypomniec dlaczego cos tak zinterpretowalam. jak mam watpliwosci dopiero wtedy czytam kazda lub wybrane notatki. a sztywny wybor TYLKO OBJAWOW Z DANEJ METODY ograniczy elastycznosc opisow. ja chce wiedziec jak sie zmienia moja plodnosc OPISOWO z miesiaca na miesiac, co ztego ze w danym m-cu jakis parametr sie zmienial i ten sluz byl dokl.wg Roetzera jak innego miesiaca ten sluz sie zmieni i ten zmieniajacy sie czynnik roznicujacy tez. cenię Twoją wiedzę petomasz, jednak jako kobieta wole szerszy i bardziej intuicyjny wybor objawow. zupelnie nie rozumiem w czym by przeszkadzalo jakbym zmienila metode z Roetzera na Kippleyow ale nadal np.pomocniczo zaznaczala sobie wnikliwa obserwacje- tak dla siebie?? jednak koncowa interpretacja oczywiscie bylaby wg Kippleya.
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    Vicky,
    Rozumiem, że chcesz mieć możliwość własnego doboru opisów NA wykresie a nie w notatkach. Pojawia sie jednak pewien problem, nazwijmy go, dydaktyczny. Jeśli udostępniasz swoje wykresy innym, i to w większości osobom nieznającym metod NPR, to byłoby dobrze nie wprowadzać zamętu w odbiorze tym, którzy chcą się uczyć m.in. na Twoich wykresach.
    Nie ja wybierałem zestaw objawów i opisów - robili to twórcy metod, w większości kobiety. I do takiego wyboru dobrali zestaw reguł określania (wyznaczania) okresu płodności i okresów niepłodności w cyklu.
    My w Polsce jesteśmy w wyjątkowej sytuacji i dlatego mamy kłopoty. W innych państwach w zasadzie obowiązuje (i jest znana i nauczana) tylko jedna metoda NPR, ewentualnie dwie). Tylko w Polsce mamy szeroki dostęp do kilku różnych metod, mamy silne ośrodki nauczania tych metod. I dlatego pojawia sie kłopot z wyborem tej jednej metody do stosowania. Z drugiej strony jest dobrze, że można wybierać. Ale trzeba umieć wybrać. Dlatego nalegam, by możliwie ograniczać stosowanie metody "własnej".
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    rozumiem Twoje racje petomasz doskonale. coz najwyzej wybiore wlasna jesli Roetzer mi nie wystarczy:wink: ale pozyjemy zobaczymy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Skąd uczysz się NPR? Idziesz na kurs? Masz podręcznik?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Ok, czyli uczysz się metody Kramarek?
    Nie masz już kontaktu z panią prowadzącą? Nas zachęcano do późniejszego kontaktu w razie wątpliwości.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Nie masz u siebie nauczycieli innych metod?
    W Niemczech i Austrii naucza metody niemieckiej i Rotzera, w UK angielskiej...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Amazonko, ale udzieliłaś wyczerpującej odpowiedzi....:devil:
    --
    Agnieszko, w odpowiedzi na Twoje pytania-możesz wkładać palec (a najlepiej dwa) do pochwy i obserwować tym samym śluz wewnętrzny. Jeśli o rożnych porach dnia śluz jest inny, wieczorem zaznaczasz ten, który ma największe objawy płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Na pewno będzie łatwiej.
    Zacznij od przeczytania bloga 28dni. Zawsze możesz uzyskać pomoc od eksperta.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Można, ale poprawa śluzu może być lada dzień. Obserwuj się uważnie, organizm wszystko Ci powie.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.