Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    "Mamy nadzieję, że miewacie jak najmniej takich poranków. To nagrodzone w tym rym roku na World Press Photo zdjęcie Sørena Bidstrupa z Danii."

    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Madziauk odważne, ale i piękne! Tak. Uważam, że jest piękne, ma to COŚ, co ma dobre zdjęcia. Jest bardzo wymowne, dające do myślenia. Bardzo mi się podoba.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    OneKiss - mi tez sie podoba. Cala prawda. U mnie wyglada to podobnie, tylko z jednym dzieckiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Adas czesto mi towarzyszy w kibleku. Zawsze placze pod drzwiami jak nie chce go wpuscic :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    U mnie to samo-chodzimy we dwie.Ja za potrzebą a córka z komentarzem:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Takie mocno życiowe zdjęcie :)

    Aga, córka przynajmniej tylko komentuje. Krasnal leci za mną po to, żeby po moich nogach jeździć autkami...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    o skubany z tymi szerszeniami :shocked: :cool:


    co do kibla to chyba nie ma tu mamy, której by dziecko tam nie wlazilo :wink:

    u nas niestety oprócz Ninki są również komentarze typu " Mami sisi? Pupa? "
    i zagladajka między nogi :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: Nigdy w życiu nie wpuszczal i nie bede wpuszczać dzieci do toalety jak bede z niej korzystać lub sie kąpać to oburzające ze uczy sie tak dzieci.

    otwarte drzwi do łazienki podczas załatwiania swoich potrzeb to m.in. kontrola nad tym co robi dziecko w tym czasie
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate, Twoje podejście jest nienormalne :confused:
    Aż nie mogę uwierzyć, że masz już dziecko :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Bo Hecate to troll, od dość dawna mam takie przypuszczenia. POjawia się w najbardziej poczytnych wątkach w danej chwili i zawsze wyskakuje z jakąś rewelacją, tak by tylko wzbudzić zainteresowanie.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Taaaa....Hecate juz widze zalatwianie swych potrzeb, gdy za drzwiami gania dwojka berbeci...
    Poza tym, co jest oburzajacego w NATURALNYCH czynnosciach?
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Wiecie po 1 nie jestem trolem, po 2 nikt w mojej rodzinie tego nie robił i ja tez nie zamierzam. Moja 7 letnia córka za to bardzo szybko w tych sprawach stała sie samodzielna i nie daje sobie nawet włosów umyć bo zna swoją intymność. I nie obwiniajcie mnie za to ze jak dziecko poplacze pod drzwiami z 2 min to przecież nic mu sie nie stanie a poza tym dzieci maja stawać sie samodzielne a nie ciagle przy mamusi bo inaczej sie popłacza. Zreszta mogę przypuszczać ze nie załatwianie swoich potrzeb przy ludziach w parkach bo to naturalne.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: Moja 7 letnia córka za to bardzo szybko w tych sprawach stała sie samodzielna i nie daje sobie nawet włosów umyć bo zna swoją intymność.

    U 7-latki rozumiem, ale gdzie Ty widziałaś intymne zachowania roczniaka czy dwu-latka? Przecież nikt nie pisze że zabiera do kibelka szkolniaka, piszemy raczej o małych dzieciach, które są zbyt małe, aby pojąć, dlaczego mama nie chce ich wpuścić tam gdzie sama idzie.
    Hecate26: I nie obwiniajcie mnie za to ze jak dziecko poplacze pod drzwiami z 2 min to przecież nic mu sie nie stanie a poza tym dzieci maja stawać sie samodzielne a nie ciagle przy mamusi bo inaczej sie popłacza.

    No nie mogę :confused: Szkoda mi słów, po prostu.... :angry:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Winnie, najlepszy sposób - nie karmić trolla.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: pod drzwiami z 2 min to przecież nic mu sie nie stanie a poza tym dzieci maja stawać sie samodzielne a nie ciagle przy mamusi bo inaczej sie popłacza.

    ciekawe ile dzieci stoi i płacze a ile włazi na stół narożnik itd...... wydaje mi się że każda robi to co uważa za słuszne!!! jestem z Milką cały dzień i załatwiam przy niej potrzeby i kąpie się bo nie mam innego wyjścia.... będzie starsza to drzwi będę zamykała ale jak mam rocznemu dziecku wytłumaczyć że ma siedzieć grzecznie bo idę do wc no halo!! a może przypiąć do fotelika niech wyje te 2min!!!!! ciesz się że Ci się taka córka trafiła i że sobie krzywdy nie zrobiła jak się przed nią zamykałaś!

    Treść doklejona: 19.05.13 20:58
    The_Fragile: Winnie, najlepszy sposób - nie karmić trolla.

    masz racje ale i mnie ruszyło co jest rzadkością! ja się obrócić nie mogę bo mala zaraz coś majstruję co się dopiero zamknąć!
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Jak młoda była malutka po prostu zostawiła w Łóżeczku na ten czas i tyle. Jeśli chodzi o kąpiele moje to zazwyczaj pilnował jej mąż lub spała w tym czasie kiedy brałam szybki prysznic. I tyle w temacie dzieci w toalecie kiedy są tam dorośli. Ewentualnie gdy myjemy razem zęby, rączki czy buźki to ok.

    Treść doklejona: 19.05.13 21:05
    Zreszta jestem zdania ze od małego dziecko powinno wiedzieć co mu wolno a czego nie i tyle.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Hecate26: Zreszta jestem zdania ze od małego dziecko powinno wiedzieć co mu wolno a czego nie i tyle.


    Och, of kors. Od dnia pierwszego :bigsmile::clap:

    Hecate, od początku coś mi w Twojej historii nie pasowało, a z każdym dniem przekonuję się, że coraz bardziej to wszystko od czapy :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    I pamiętajcie - od pierwszych dni życia dziecię Wasze nie powinno wiedzieć co macie pod majtkami, co robicie w toalecie, czy w wannie. Absolutnie.
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Takie dziecko potem odczuwa niechęć do poznawania świata, bo cały czas ogląda się na mamę czy przypadkiem nie usłyszy "nie wolno!". Nie ma ochoty na eksperymenty, bo stawia mu się granice w postaci: "musi" "powinno" "nie wolno". A potem z takich dzieci wyrastają dorośli, którzy wciąż próbują kogoś zadowolić i noszą na plecach te słowa jak bagaż, zamiast cieszyć się ze swojej pewności siebie i własnej wartości którą zabrali im rodzice stawiając ograniczenia i wciąż podważając ich decyzje. :tongue:
    Nie miejsce na takie dyskusje. Zgłaszam do moda o przeniesienie do innego bardziej adekwatnego wątku.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    :shocked::shocked: Zobaczymy co zrobisz jak bedziesz sama w domu z trojka :wink:
    Ja moja 2 latke normalnie zabieram na czas mycia do lazienki,bo po 1. jak nie zrobi sobie krzywdy sama,to napewno z 5-letnia siostra cos wymysla. Jesli mam okazje zostawic je pod czyjas opieka to oczywiscie ide pod prysznic sama :cool:. Ale przewaznie jestem cale dnie sama z dziewczynkami,wiec wyboru nie mam. A z lozeczka wychodzila mi gora jak tylko nauczyla sie chodzic ,czyli jak miala 10 m-cy,wiec dla mnie za duze ryzyko.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Och, Livia, przecież to oczywiste (BTW _ piękny awatar :)).

    Jak również nie powinno się przy starszym dziecku karmić młodszego, toż to takie...nieobyczajne.

    I od pierwszego dnia niech latorośl idzie do szkoły z internatem - dopiero tam się może usamodzielnić. Nie wierzycie? Spróbujcie - dziecię w wieku 3 miesięcy będzie już chodziło, mówiło w trzech językach i potrafiło szydełkować. A Wy, o naiwne, trzymacie dzieci przy sobie...

    Treść doklejona: 19.05.13 21:18
    Peaberyy, coś Ty, przecież to pasuje tutaj jak ulał - przedni dowcip :)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dziecia od początku wpajamy zasady co wolno czego nie. Może dlatego nie mam problemów z lazeniem po stołach, ściągania z mebli itd. Zreszta zawsze w mojej rodzinie tak było i będzie. Robicie co uważacie za dobre i ja tez tak robię. Jestem mama 7 latki 2 razy poronilam a teraz znów jestem w ciazy ale to nie oznacza ze zacznę inaczej wychowywać dzieci.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Niech sie Hecate wstydzi nagosci przed swoim dzieckiem- nic nam do tego...
    Ale niech nam nie mowi, ze "oburzajace" jest wykonywanie naturalnych czynnosci przy naszych dzieciach.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    The_Fragile: dziecię w wieku 3 miesięcy będzie już chodziło, mówiło w trzech językach i potrafiło szydełkować.


    O kurczę, Miki jeszcze nie szydełkuje... Jestem złą matką!!!:cry::cry:
    Ps. Dziękuję, ta surykatka ma tak głupią minę, jak ja zazwyczaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: Jestem mama 7 latki 2 razy poronilam a teraz znów jestem w ciazy ale to nie oznacza ze zacznę inaczej wychowywać dzieci.


    Jak rozumiem, to jest argument, którym podpierasz swoje oceny i opinie na temat metod odmiennych o Twoich...
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie akurat jestem przeciwko obniżeniu wieku przeszkolenie i szkolnego więc tu sie myślicie. A dziecko dorasta w swoim tempie ale w domu z zasadami i tyle. I Julia nie jest dzieckiem aspolecznym czy apatycznym wręcz przeciwnie uwielbia poznawać świat tylko pamięta ze wszystko ma swoje konsekwencje . Przynajmniej mam pewność ze szybko babcia nie zostanę. :P Bezstresowe wychowanie odbija sie bardzo szybko ale dzieci bić nie wolno i tyle maja mieć jasno powiedziane ze złe robią jak tak jest. A chwalone za sukcesy i dobre uczynki.

    Treść doklejona: 19.05.13 21:27
    Każda mama ma swoje metody wychowawcze i nie neguje żadnej bo radzą sobie jak mogą. Ja mam takie i tez powinny dziewczyny to zaakceptować. Osobiście nie biorę dzieci do toalety pod żadnym pozorem chyba ze jestem sama w centrum handlowym.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: Przynajmniej mam pewność ze szybko babcia nie zostanę.


    jestes pewna Hecate? a potem sie corka wyrwie spod maminych skrzydel, w koncu bdzie jej wszystko wolno i dopiero pojdzie po bandzie :devil: zbyt wiele juz takich scenariuszy w zyciu widzialam
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    chandlowym? :shocked: ciekawe miejsce :wink:
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate-błagam ...Handlowym,nie chandlowym.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Rozbawiło mnie setnie podejście do intymności u 1-2 letniego dziecka. Czy skoro nie przebywa w toalecie, podczas gdy któreś z rodziców robi siusiu to mam również rozumieć, że swoje własne potrzeby fizjologiczne załatwia samodzielnie, włącznie z czynnościami higienicznymi po?
    Bo widok dwulatka podmywającego się po dwójeczce to już byłby powód do zazdrości. Zaraz zaraz, jaki widok?...
    No naprawdę, ta dyskusja zrobiła mi wieczór, doskonale wpisując się w temat wątku!
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    No nie mówię ze 2 latek ma sobie sam radzić ale juz trzy latek powinien. Co innego gdy uczymy załatwiać potrzeby gizjologiczne dziecku a co innego jak mama czy tata je załatwia. U mnie nie ma czegoś takiego żeby w trakcie kąpieli lub załatwiania swoich potrzeb dziecko było ze mną. No nie w domu. Ale jak juz pisałam każdy radzi sobie jak może. A i nie trzymam dziecka pod kloszem czy skrzydłami. Moje dziecko prostu ma mówione jakie są konsekwencje i jest to przeszczegane dlatego nie sadze bym szybko babcia została. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie wprowadzamy zasady czy kapelana samowolka??
    My wolimy zasady i nie mam dzieci na stole czy meblach. Nawet dzieci moich koleżanek wiedza ze u mnie w domu nie ma czegoś takiego maja swoje zabawki i sie bawią a nie łącza mi po meblach jak w domu potrafią.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Ojej.... a jak miałam psychologię na studiach to poznałam teorie mówiące o tym, że dobrze jest się z maluszkiem kapać i nie było tam mowy o tym, że w ten sposób dziecko oduczy się zasad.... Natomiast jest teroia mówiąca by dziecka nie wkładac do łóżeczka pod żadnym innym pozorem jak tylko do spania, bo łóżeczko służy własnie do tego by w nim spać i wkładanie go tam "na moment" czy "za karę" nie jest własciwe ;)...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate26: Moje dziecko prostu ma mówione jakie są konsekwencje


    A jakie są te "konsekwencje" przebywania dziecka razem z mamą / tatą w toalecie? No jakie?? Poza takimi, że dziecko traktuje te rzeczy jako NORMALNE i NATURALNE?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Hehe mi co prawda dziecko jeszcze pod drzwiami nie stoi, ale kota muszę do łazienki wpuszczać na każde dłuższe posiedzenie, bo stoi pod drzwiami miauczy i drapie futrynę :cool:

    A tak serio to też nie widzę nic złego w przebywaniu w toalecie z dzieckiem czy też pokazywaniu się dziecku nago...chyba więcej szkód można narobić sugerując dziecku, że nagość i cielesność to coś wstydliwego...
    Generalnie ubawiłam się jak przy przebieraniu zauważyłam, że Mikołaj cieszy się do moich piersi :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Generalnie ubawiłam się jak przy przebieraniu zauważyłam, że Mikołaj cieszy się do moich piersi :tooth:

    No nie mów, że pokazujesz dziecku piersi?! Zastanów się,jakie zasady panują u Was w domu! :tooth:
    ...że o kocie nie wspomnę :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    ..że o kocie nie wspomnę


    No coooo.... Kot patrzy na te cycki i myśli sobie.... MLEEEEKOOOO ;)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny, kwiczę, a w ciągu najbliższych 24h nie mogę urodzić, bo mąż w delegacji. Więc darujcie, proszę, bo brzuch mi podskakuje!
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Pisze z telefonu. Muszę !!! Hecate a jak powinna matka karmić dziecko piersią ? No wiesz jakiś pancerstanik imitujacy luźną koszule zasłaniający każdy cm nagiego ciała z mikrodziurka na sutek ?
    A tak na serio to mi witki opadły B-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Hecate a jak powinna matka karmić dziecko piersią ? No wiesz jakiś pancerstanik imitujacy luźną koszule zasłaniający każdy cm nagiego ciała z mikrodziurka na sutek ?


    Nie przesadzajmy!!! Wystarczy dziecku oczy zasłonić :P
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Monia, padnę zaraz :crazy::crazy::crazy::crazy:
    Narażasz kota na męki! Biedak na pewno marzy by się napić :rolling:

    Treść doklejona: 19.05.13 22:50
    Po co zasłaniać oczy? Najlepiej karmić butelką, bo przecież przy kp dziecko o zgrozo nie tylko widzi gołe piersi, ale je DOTYKA!!!:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Karmienie piersią jest niedopuszczalne!!! To przekroczenie wszelkich norm etycznych i zasad!!! Penny nawet myślenie o tym jest w złym tonie :tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja to sobie zawsze życie komplikuje :tooth::tooth::tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    No nie z tym karnieniem to przesada i to wielka. Myśle ze teraz to wy poparcie w paranoję. Moje dzieci dostaja mleko z piersi do 1 roku życia , pózniej odciagam do butelki i tyle. Narządów ma swój sposób i tyle. Ze tak powiem dla mnie bezpieczniej bo byłam juz pogryziona przez mała i drugi raz nie zamierzam tego przechodzić. Zreszta widzę ze każde inne zdanie niż wasze jest traktowanejako złe i tyle. A jeszcze co do karmienia niewyobrażalne sobie wywołania chcą w miejscach publicznych. I co pewnie tez sie nie podoba i znów będzie lincz :tongue:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Hecate! Ja się zastanawiam czy Ty nie jestes mojA babcią...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Ja sie zastanawiam, czy Hecate nie jest botem? Bo wpisy brzmia jak z google translatora :)

    dzieki dziewczyny, ubawilam sie se
    tnie :)))
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Hecate, to chyba Ty zaczelas od wyrazenia oburzenia, ze jak tak mozna... A potem piszesz na temat szacunku do odmiennych metod wychowawczych. :tooth: Ubawilam sie :tooth:

    Ps. Na forum mozna miec swoje zdanie, oczywiscie takze odmienne, przeciez ludzie sa rozni - nie raz to robilam i nikt na mnie nie naskakiwal.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    A dlaczego karmisz tylko do pierwszego roku, a potem butelka? Co dziecko bedzie zniesmaczone, czy bedzie miec problem w przyszlosci z seksualnoscia. Nie rozumiem takiego podejscia.
    Co do zabierania dzieci do lazienki,ich bezpieczenstwa i konsekwencji. Kazde dziecko jest ciekawe swiata(no chyba,ze Twoje nie bylo),tak naprawde dla malego dziecka wszystko moze byc niebezpieczne,nie tylko wchodzenie na stoly.No chociaz moze jak wejdzie na stol i rozstrzaska glowe to poniesie konsekwencje,tylko jakim kosztem? Sorry, ja wole jednak dziecko zabrac do lazienki(i nie pisze tu o 5 czy 7 latku,ktory juz jakis rozum ma i zostanie na kilka minut na czas mojej kapieli)tylkoo 1-2 latku,ktory sobie nie zdaje sprawy z niebezpieczenstw.
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Wy naskoczylyscie wszystkie. Po prostu. I teraz znów sie to szykuje bo napisałam o karmieniu w miejscach publicznych. Od tego jest laktator( sciagacz) moim zdaniem by nie karmić z cyca w takich miejscach. Bądź co bądź to dalej są nasze piersi i budzą pożądanie mężczyzn. Poza tym nie jesteśmy krowami dojnymi tylko kobietami. I spodziewam sie ze znów naskoczycie na mnie. Ale takie jest moje zdanie ( zreszta nie tylko moje) bo znam wiele osób z takim zdaniem.

    Treść doklejona: 20.05.13 08:15
    Mała pogróżkami mnie tak ze w pewnym momencie nie piła mleka tylko głownie moja krew. Dlatego zamierzam karmić butelka po 1 roku życia. No i na spacerach tez.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Rozumiem,że przed wynalezieniem laktatora dziecko musiało zadowolić się obietnicą otrzymania posiłku po powrocie do domu:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Nie nie musiało ale i tak były wyznaczone miejsca dla matek z dziećmi do karmienia. I nierobolo sie tego w autobusach przy płacach zabaw itd tak jak teraz. Ja wyrażam moje zdanie. Zreszta wiele mężczyzn tez sadzi ze kobieta ma być matka i kobieta a nie krowa dojna.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.