Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkinia84
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jak to jest z tym fluorem? Czy to prawda, że może on szkodzić ciąży?
    Nie śmiejcie się - wyczytałam takie rewelacje w sieci, na wielu serwisach.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    ja wyczytałam, że powinna być zwiększona dawka fluoru, żeby chronić zęby, więc sama nie wiem jak to jest :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Na ten temat są rozbieżne opinie, ale generalnie nadmiar fluoru na pewno szkodzi.
    •  
      CommentAuthorakatre
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Nadmiar szkodzi na pewno, ale jeśli myje się zęby 2x dziennie, to nic nie powinno się stać.
    Raczej jeśli zaczniemy myć zęby pastą z mniejszą zawartością fluoru, może to negatywnie wpłynąć na zęby, co też niewskazane w ciąży.
    Tak czy inaczej warto sprawdzać skład past, ostatnio natknęlam się na skład Colgate Total...zawiera triclosan czyli rtęć...
    Wiem, że ogólnie kosmetyki to sama chemia, ale szczególnie triclosanu powinno się bezwzględnie unikać.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    ja myję zęby 5 razy dziennie i teraz aż zgłupiałam czy nie zaszkodzi, jak tak piszecie o tym fluorze.. stosuję pasty sensodyne i meridol naprzemiennie. Może któraś mnie oświeci? :shamed:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorKomka
    • CommentTimeJul 8th 2013
     permalink
    Myjesz 5 razy dziennie? A jak znajdujesz na to czas? Bo mnie zawsze brakowało czasu na o trzecie mycie ;-)
    Ja w sieci widzę nawet informacje, że przez fluor kobiety miały problemy z płodem...
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJul 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Komka: Myjesz 5 razy dziennie? A jak znajdujesz na to czas? Bo mnie zawsze brakowało czasu na o trzecie mycie ;-)
    Ja w sieci widzę nawet informacje, że przez fluor kobiety miały problemy z płodem...


    - No poraziło mnie:shocked: A ileż to czasu potrzeba na umycie zębów???
    A siusiu też chodzisz robić 2 razy dziennie? Bo mniej więcej tyle to czasu zajmuje właśnie, jeśli uzywasz papieru toaletowego, zakładasz nową wkładkę i myjesz dokładnie rączki po sprawie i wycierasz. Nie musisz przecież dziewczyno szorować tych zębów za każdym razem 3 minut. Dwa lub trzy mycia ok 3 minutowe a pozostałe po ok 1,5 2 minut i sprawa załatwiona. A jeśli nawet, to jest raptem 15 minut dziennie:shocked::shocked::shocked: No nie wierzę, że nie potrafisz wykombinować sobie takiego czasu w ciągu dnia. Mało tego, jeszcze czasu "rozciągniętego w czasie" :shocked:

    Treść doklejona: 09.07.13 06:02
    Komka: Ja w sieci widzę nawet informacje, że przez fluor kobiety miały problemy z płodem...


    - O matko, to po co chodzisz do ginekologa skoro w sieci masz tyle pożytecznych i mądrych informacji? Owszem, fluor jest trujący, ale musiałabyś go połykać, jeść, w nadmiarze. A przecież podczas mycia dorosłego człowieka taka sytuacja się zdarza. . A poza tym, nawet jak Ci się już zdarzy, to i tak nic ci nie będzie.
    Najbardziej to widzę chyba głowa cierpi a nie płód. A nie myj ząbków to zobaczysz, jakie będziesz dopiero miała problemy. Co więcej, jak doprowadzisz do groźnej infekcji to myślisz, że to na zdrowie dzidziusiowi wyjdzie?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Komka: Myjesz 5 razy dziennie? A jak znajdujesz na to czas?


    dla chcącego nic trudnego :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorKomka
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale w normalnym świecie, normalnie ludzie pracują i poświęcają na to 9-10h. Wiem, że ciężko zakumać.
    A po co ty chodzisz do ginekologa skoro jesteś taka mądra i tyle wiesz? Nikt nie zaleca mycia 5 razy dziennie. A unikania fluoru jak najbardziej zalecają.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Komka: Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale w normalnym świecie, normalnie ludzie pracują i poświęcają na to 9-10h. Wiem, że ciężko zakumać.


    :shocked::bigsmile: No tak, bo jak się pracuje to nie ma bata - zębów nie umyjesz :bigsmile: Wiesz Komka, szczoteczkę i pastę da się nawet w torebce do pracy zabrać. I nie dość tego - nić dentystyczną! I jeszcze - można pracować, dbać o dzieci, dom, być w ciąży i myć zęby! Niesamowite, co?

    Co do meritum - fakt, z fluorem nie należy przesadzać, ale jak ktoś myje częściej niż dwa razy to są pasty bez fluoru.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Komka: Nikt nie zaleca mycia 5 razy dziennie.


    Oczywiście Komka, że nikt nie zaleca, ale czy ktoś tego zabrania? Nikt mnie nawet do tego nie zmusza ;p Robię to, bo mam taką potrzebę i nie krytykuje osób, które nie myją zębów, bądź robią to rzadko.
    Lepiej chyba myć zęby i nie biegać z próchnicą po dentystach. :shamed:
    Myję zęby , bo wiem dobrze o tym - kto ich nie myje ten ma kłopoty :wink:

    Treść doklejona: 09.07.13 17:17
    zapomniałam dodać, że jeszcze je nitkuje i płuczę płynem do płukania jamy ustnej :bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    salinos: zapomniałam dodać, że jeszcze je nitkuje i płuczę płynem do płukania jamy ustnej :bigsmile:

    no to już przesadziłaś :wink::swingin::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    wiem, dlatego dodałam na samym końcu, żeby przypadkiem ktoś nie zasłabł z wrażenia :tongue:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Nie, no z tym płynem to już pojechałaś. Pasta - ok, nić - ok, ale płyn? Ty chyba nie pracujesz i w ogóle nic nie robisz, że masz na to czas.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 9th 2013 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: i w ogóle nic nie robisz, że masz na to czas.


    hehe nic nie robię, tylko siedzę i bąki zbijam. :wink: Skąd ja znajduję czas na te zęby ? :swingin: :bigsmile: :swingin:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Oj tam oj tam, siedzimy z dziećmi w domu to i czasu mamy od cholery i sama nuda generalnie. Bo przecież w domu to nie praca, no nie? Albo, o ja na ten przykład, nie dość, że na L-4 całą ciążę, to jeszcze na dodatek w domu na L-4 :bigsmile: Więc laba totalna, ogłupiająca wręcz.
    Rozumiem Komka, że nie masz toalety w tej swojej cudnej firmie i nie chodzisz siusiać???? No brawo:clap: Oj, tylko bądź ostrożna, żebyś zamiast zatrucia fluorem nie dostała hemoroidów od siedzenia 10 godzin:tooth:
    Pracodawca musi być z Ciebie dumny:shocked: Tylko uważaj, żebys orderu z kartofla za zasługi nie dostała, bo w "normalnym" świecie tak często się zdarza:cool:
    --
    • CommentAuthorKomka
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Cóż dziewczyny, naskoczyłyście agresją od początku, żyjemy na innych planetach i nie widzę tutaj dla siebie miejsca.
    Ale powodzenia w dalszej dyskusji i gratulacje - potraficie skutecznie odstraszać userów, szkoda że nie skutecznie i przyjemnie rozmawiać.
    Pozdrawiam! ;-)
    • CommentAuthorpetisu
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Wydaje mi się, że chodzi nie o pastę, ale o fluor dodawany do kranówy w niektórych krajach.
    -- Łucja'06&Milana'09
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Komka wyluzuj, nic nie mam do Ciebie :grouphug:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    Komka: Cóż dziewczyny, naskoczyłyście agresją od początku

    jaki z tego morał? NIE ZADZIERAJ Z CIĘŻARNYMI :wink: :devil:
    Komka, troszkę dystansu do siebie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJul 13th 2013
     permalink
    ...zwłaszcza w przeterminowanej ciąży:wink::wink::winkkiss::winkkiss:
    --
    • CommentAuthortuluya
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Nadmiar z reguły szkodzi, ale w paście tego fluoru aż tyle nie ma, nie ma się czym przejmować.
    •  
      CommentAuthorstreny
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    No pierwsze slysze - myję zeby regularnie fluorem i u nas nie ma na szczeście żadnych objawów :)
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Może i w pastach fluoru aż tyle nie ma, żeby szkodził, nawet myjąc kilka razy dziennie (mówimy o dorosłych), ale trzeba zauważyć, że obecnie nie tylko pasta do zębów to źródło fluoru, dostarczamy go mnóstwo do organizmu z innych źródeł, z wody, gleby, z dodatków w innych kosmetykach, w sumie tego się uzbiera więc warto się zastanowić, czy koniecznie jeszcze pasta musi być z fluorem. Dla dzieci bezwzględnie być nie powinna, przynajmniej w okresie, kiedy pastę w sporej części lub całkowicie połykają podczas mycia.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    My na początku myliśmy zęby pastą Nenedent bez fluoru. Dopiero jak Miki zaczął płukać buzię, wtedy zmieniliśmy na Nenedent z fluorem. Bardzo je polecam (pasty Nenedent) - nie mają słodzików, tylko ksylitol.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    My myjemy pastami z Lavery i Weledy zamiennie, są całkowicie naturalne i obojętne po połknięciu.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorekierka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Ja wolę nie ryzykować i myję zęby pastą szałwiową bez fluoru, o taką http://www.skapiec.pl/site/cat/2305/comp/839782
    -- trzeba byc soba
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Ja też się przerzucam na pastę bez fluoru, szkoda, że chyba trudno dostać taką zwykła pastę bez niego. Bo szałwia to obrzydlistwo (a mi mało które zioła nie podchodzą :wink:).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.