Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJilly
    • CommentTimeJul 13th 2013
     permalink
    Cierpię na chroniczne zaparcia i zdrowa dieta, żadne ziółka ani specyfiki apteczne na dłuższą metę na mnie nie działają. Znajomy zielarz polecił mi lewatywę z kawy w ramach oczyszczania organizmu i pozbycia się złogów. Czy któraś z was zdecydowała się na taką kurację?

    Używana do lewatywy kawa mielona powinna być organiczna średnio lub lekko palona. Trzy łyżki zmielonej kawy (nigdy rozpuszczalnej) wsypujemy do litra gotującej się wody, gotujemy około trzech minut a potem, na najmniejszym płomieniu, pod przykryciem, gotujemy jeszcze piętnaście. Zdejmujemy kawę z ognia, odcedzamy, dopełniamy wodą do jednego litra i studzimy. Kawę trzymamy w jelitach około 12-15 minut. W tym czasie cała krew przepłynie przez wątrobę 3-5 razy.Zabieg lewatywy kawowej powinien być poprzedzony zwykłą lewatywą oczyszczającą.

    Lewatywa z kawy działa przeciwbólowo i niezwykle energetyzująco. Posiada ona wszystkie zalety pitej kawy, ale bez skutków ubocznych w postaci podrażnionego układu pokarmowego. Jednak w terapii Gersona lewatywa kawowa jest stosowana równolegle z piciem dużych ilości soków owocowych i warzywnych, które uzupełniają utratę minerałów z jelit. Doktor Gerson zalecał 3 szklanki soku na jedną lewatywę. Dlatego też w normalnych warunkach nie powinna być ona nadużywana. Trzeba mieć również świadomość tego, że moczopędne działanie lewatywy z kawy powoduje utratę magnezu - wszystkie środki moczopędne mają taki skutek uboczny. Stosujmy lewatywę kawową z umiarem i rozwagą lub uzupełniajmy elektrolity.


    Przeczytałam już kilka artykułów i nie wiem już sama co myśleć bo informacje są bardzo różne chociaż większość pozytywnych opisów poprawy samopoczucia. Znalazłam opis różnych typów lewatywy http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lewatywa_-_rodzaje_i_zastosowanie_cz3.html
    http://kwiatlotosu.wordpress.com/2010/12/14/oczyszczanie-organizmu-jelito-grube/

    Wiem, że przed lewatywą z kawy trzeba wykonać jakąś oczyszczającą i są różne jej typy chociaż na forach zachwalana jest lewatywa czosnkowa:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.