Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam:)Założyłam ten wątek,gdyż dotyczny Nas ten problem a mianowicie od jakiegoś czasu jąderka mojego syna nie są zawsze w worku mosznowym tylko "uciekają" w okolice pachwinek...jest czas,że przy zmianie pieluchy w mosznie są,a często zdarza się,że ich nie ma i szukam by je sprowadzić...
    Kontrolujemy to na każdej wizycie od urodzenia i raz tylko się zdarzyło,że były na swoim miejscu.
    Od wczoraj wgl mamy problem z "interesem" małego gdyż obok pachwinki ma mocno zaczerwienione miejsce i lekko mi się wydaje opuchnięte przy tym baczniej zaczełam obserwować jąderka i cały dzień ich nie było w mosznie.Jutro idziemy od lekarza pediatry i jestem umówiona na wizytę u urologa dziecięcego na przyszły tydz-Martwię się strasznie:(
    Czy któraś z mam chłopców miała ten sam przypadek???
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    a to tylko wędrujące jąderka? może ma jakiś płyn? mysle ze dobrze byłoby odwiedzić również chirurga dziecięcego, u nas nie ma tego problemu ale jest wodniak jądra
    --
  2.  permalink
    Leneczko u nas tez problemem sa wedrujace jaderka. Do 7 miesiaca zycia bylo wszystko ok, teraz niestety musze mu je sprowadzac, ale nie zawsze zdarza sie, ze zejda dwa ;/ pediatra nie kazala narazie nic z tym robic tylko masowac i sprowadzac. A to czerwone miejsce to nie wyglada jak otarcie od pieluszki? Mati czasami ma czerwony "interes", ale to od tego, ze jak siedzi na nocniku to sobie pitka wyciaga i tarmosi:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Fajnie Leneczko, że założyłaś taki watek-mamy i brak jąderka lewego-jest w klanale pachwinowym i widziałam je tylko raz jak zstąpiło (chyba bo pewna nie jestem) a na dodatek wodniaka jądra prawego. Próbuję się dodzwonić do chirurga dziecięcego ale od tygodnia nie mogę. Jak będziemy po konsultacji to na pewno informacje tu wrzucę.
    --
  3.  permalink
    Kakai: a to tylko wędrujące jąderka? może ma jakiś płyn? mysle ze dobrze byłoby odwiedzić również chirurga dziecięcego u nas nie ma tego problemu ale jest wodniak jądra
    --

    Kochana tak to tylko wędrujące jąderka płynów brak.Właśnie jestesmy umówieni na wizyte do urologa/chirurga dziecięcego jedyny w moim województwie oczywiście wizyta prywatna bo na NFZ na ten rok nie masz szans dopiero na marzec 2014
    kuleczka_69: A to czerwone miejsce to nie wyglada jak otarcie od pieluszki

    U Nas od dawna już problem byłz tymi jąderkami jak po spaniu ściągne pieluchę to ladne są oby dwa jąderka na miejscu ale czasem ich wogóle nie ma i na dodatek teraz cięzko mi je wymacać i sprowadzić do moszny;/ ale to ponoć przez to,że jest pulchny.
    A co do zaczerwienienia podejrzewam,że to pielucha smaruje tormentiolem i może minie.Mój tez jak siądzie na nocnik to bawi się sisiorem i tarmosi we wszystkie strony :P
    W_P_Gosia: brak jąderka lewego,na dodatek wodniaka jądra prawego

    Przykro mi:( Gosiu ale mam nadzieje,że wszystko sie unormuje jak im "interesy" będą rosły
    Ja też po wizycie napewno tu zajrzę.Jutro ide do pediatry by TO obejrzała i zobacze co powie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Fajnie Leneczko, że założyłaś taki watek-mamy i brak jąderka lewego-jest w klanale pachwinowym i widziałam je tylko raz jak zstąpiło (chyba bo pewna nie jestem) a na dodatek wodniaka jądra prawego. Próbuję się dodzwonić do chirurga dziecięcego ale od tygodnia nie mogę. Jak będziemy po konsultacji to na pewno informacje tu wrzucę.

    ojej nie chce cie martwic, ale pewnie czeka was operacja jak i nas:sad: kajetanek ma jeszcze rok na to wszytsko wiec miejmy nadzieje ze mu zejdzie

    leneczka8484: Właśnie jestesmy umówieni na wizyte do urologa/chirurga dziecięcego jedyny w moim województwie oczywiście wizyta prywatna bo na NFZ na ten rok nie masz szans dopiero na marzec 2014


    oj nie zazdroszczę, ja byłam na nfz , czekałam tylko miesiac:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    jako mama chłopca, który urodzi się za kilka tyg z ciekawości zajrzałam na ten wątek, fajnie że piszecie o takich rzeczach, można zawsze się czegoś nowego dowiedzieć
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Kakai, no właśnie zastanawiam się jak to będzie... A z jakiego woj jesteście? Bo my będziemy konsultować w Wejherowie sytuację.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    my z wlkp, dostaliśmy skierowanie od pediatry do chirurga a ten już reszte sam przejal i nam powiedział gdzie dalej się umawiać itd
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    Dzięki Kakai, my mamy skierowanie ale najbliższą przychodnia owszem skierowań wymaga ale wizyta płatna... Ciekawe jak będzie z terminem...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Dzięki Kakai, my mamy skierowanie ale najbliższą przychodnia owszem skierowań wymaga ale wizyta płatna... Ciekawe jak będzie z terminem...--
    ojej to neiciekawie:confused: a już pediatra kazała isc do chirurga? bo my czekaliśmy do roczku czy zejdzie
    --
  4.  permalink
    Kochane my po wizycie...póki co mamy obserwować prawe jąderko nie jest źle,ale nie jest tez idealnie.Lekarz kazał Nam za każdym razem gdy np przebieramy sprowadzać jąderka do moszny...Ulżyło mi,gdyż sądziłam,że bez operacji sie nie obejdzie...
    A u Was jakieś zmiany??wizyty??
    Pozdrawiam
    -- ,
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    hej, niestety my nawet się nie zarejestrowaliśmy-zlikwidowali chirurgię dziecięcą najbliżej nas :( Muszę gonić 80km. Właśnie zaraz poszukam namiarów na przychodnię w Gdańsku.

    Treść doklejona: 28.11.13 13:46
    Hej, jesteśmy po USG i niestey jąderka nie znaleziono. Czeka nas zabieg laparoskopowy w kwietniu.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Gosiu, przykro mi bardzo...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Czeka nas zabieg laparoskopowy w kwietniu.

    do kwietnia jest jeszcze czas może zejdzie mojej kuzynki syn tak ma raz są raz ich nie ma ma już 2 latka był w pon na wizycie i na razie operacja jest odkładana bo da się je ręcznie ściągnąć....
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Kasiu ale prawdopodobnie u synka kuzynki są w kanale pachwinowym. U nas nie ma ani w kanale ani w wejściu do niego... Lekarz powiedział, że raczej marne szanse. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Lekarz powiedział, że raczej marne szanse. :cry:

    może tak dokładnie nie wiem gdzie on te jajca ma wiem że zawsze mieli z nimi problem a no i ojciec jego w wieku 3 lat też miał ściągane operacyjnie...
    lekarze wiedzą co robią laparoskopowo to nawet nie będzie śladu jest malutki szybko zapomni! ja jednak trzymam kciuki za to żeby się pokazały:)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Gosia bedzie dobrze, moj synek mial operacje na wodniaka we wtorek a dzis szaleje jak wczesniej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, lekarz powiedział, że przeważnie po takim usg okazuje się, że albo go nie ma albo jest takie, że usuwa się bo nie warto go ratować. Czasami tylko okazuje się, że jest wielkości o którą warto zawalczyć... Kakai, wodniaczek nam się wchłonął a w sumie to z nim jechaliśmy.

    Treść doklejona: 28.11.13 17:29
    Kakai, co ja tu widzę... Gratulacje!!!!! No i oczywiście cieszę się, że Jasiu ma się dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Gosia dzieki, wiesz co odnosnie sprowadzania jajeczka to mysle ze warto o nie zawalczyc, mnzoe jkies inny lekarz? kolezenki synek mial sprwadzane meisiac temu a jest w iwleku jasia, zrobil mu to w warszawie w centrum zdrowia dziecka doktor, moze i u was nic straconego
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeNov 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Gosiu czy ja dobrze rozumuje (jesli nie to popraw mnie) ze jesli jaderko nie zejdzie to je laparoskopowo sie usuwa czy sciaga do woreczka? bo u Matiego czasami nie moge go znalesc;/
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    Kuleczko, u nas już w szpitalu jeden lekarz powiedział, że jądro nie jest widoczne i albo jest w brzuszku albo nie ma go wcale, później inny lekarz zrobił usg i stwierdził, że jest ale małe w kanale pachwinowym. Teraz znów stwierdzono, że go nie ma. W brzuszku nie znajdą poprzez usg z powodu tego, że są tam jelita i ciężko znaleźć takie maleństwo w tym gąszczu. Jesli laparoskopowo je znajdą to sprawdzą czy nadaje się do ratowania czy jest to tylko jakiś zawiązek i kwalifikuje się do usunięcia.
    Kakai, a u koleżanki synka też było w brzuszku i na usg niewidoczne?

    Treść doklejona: 28.11.13 18:52
    Kurcze, może faktycznie jakieś jeszcze konsultacje by się przydały... Mam rodzinę w Poznaniu, może u Was spróbuję...
    --
  5.  permalink
    U nas do 7 miesiaca zycia z jajeczkami bylo wszystko ok, dopiero pozniej zaczely uciekac ;/ bede musiala sie jeszcze raz przejsc do pediatry..a powiedzcie mi, do kiedy one moga tak wedrowac?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 28th 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Kurcze, może faktycznie jakieś jeszcze konsultacje by się przydały... Mam rodzinę w Poznaniu, może u Was spróbuję...
    --


    chyba dobrze by było, jakby nie patrzec co dwie glowy to nie jedna, może inny lekarz zaangazuje sie bardziej, wybierz sie do poznania, sa przychodnie na nfz co umawiają bardzo szybko, poczytaj opinie o chirurgach i wybierz najlepszego
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.