Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthorGreys
  • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
   permalink
  Interesuje mnie zakup zmywarki do zabudowy. Zależy mi na ogólnej opinii innych użytkowników tego typu sprzętu. Doradzicie czym kierować się przy zakupie?


  [wpis zmodyfikowany przez moderator]
  •  
   CommentAuthoragap81
  • CommentTimeOct 15th 2013
   permalink
  Witaj ja tez miałam z tym problem i jak bym jeszcze raz kupywala to wybór byłby inny . Wazne zeby sie nie sugerować tym ,ze zużywa np 6 litrów wody ,bo to tylko w jednym programie ktory trwa prawie 4 godz ,najlepiej jak będziesz miała wgląd do tych programów ,każdy zużywa inna ilośc wodu ,prądu ,każdy program ma inny czas zmywania ,temp . Programów jest zazwyczaj ponad 10 ,a i tak korzysta sie z góra dwóch . Czy głośno pracuje i czy mozna otworzyć w czasie pracy .
  •  
   CommentAuthorDii
  • CommentTimeOct 15th 2013
   permalink
  Ja niedawno wybierałam zmywarkę dla cioci i poleciłam jej taką jaką ja mam, tyle, że szerszą. Nam szer. 45 wystarcza. Dla mnie ważne jest, żeby zmywarka miała program szybki (ok. 30 min.) bo taki dopiera mi wszystko jeśli nie ma mocnych zabrudzeń, no a jak są takie, to wtedy ustawiam mocniejszy program, ale pomocna dla mnie jest opcja skrócenia czasu o połowę. Nie traci na jakości zmywania, zużywa dzięki temu mniej energii i wody, a efekt jest taki sam :bigsmile:

  Treść doklejona: 15.10.13 11:41
  A no i ważne dla mnie było to, żebym miała jakąś informację, że zmywarka jest włączona, bo u mamy czasem zdarzało mi się ją otworzyć podczas prania:tongue: (chociaż jest zabezpieczenie, ale to zawsze przerwanie prania). Tak więc teraz mamy taką z lampeczką na dole i wiem, że trwa pranie:wink: I fajnie jest jak jest wyświetlacz z czasem trwania programu i jak chcę zajrzeć ile zostało do końca to sobie uchylam drzwiczki i już:bigsmile:
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
   permalink
  Dii dałam Ci ooo za pierwszą część wypowiedzi, bo właśnie nie ilość a jakość programów jest ważna, ja mam chyba z 4,5 programów a korzystam z dwóch:
  1) Płukanie + mycie szybkie trwa to około 30 minut, i tego używam jak mam kubki, talerzyki, szklanki czyli nie takie bardzo brudne zaschnięte naczynia, ale nie ma tu suszenia, więc naczynia, albo zostawiam po myciu aby obeschły. lub trzeba lekko wytrzeć.
  2) Program na 65 stopni, który trwa 140 minut ale domywa wszystko, nawet zaschnięte po zapiekance rzeczy, po lazagni i tak jest też opcja suszenia, więc jak wyjmuję, to naczynia są suche i gorące.
  3) Mam jeszcze program ekologiczny, który niby mniej wody zużywa, ale trwa długo, więc żre więcej prądu, i zdarzało mi się że po myciu nie były naczynia domyte.
  4) Mam też program 70 stopni, jest dłuższy niż ten na 65, więc go nie używam skoro ten wcześniejszy idealnie myje naczynia.
  Fajnie jak jest opcja płukania, ponieważ jak ktoś tak jak my zbiera naczynia przez dzień lub dwa (mamy tą węższą zmywarkę) to potem po jednym dniu jak są zaschnięte, można je dodatkowo namoczyć.
  Dobrze aby zmywarka miała z tyłu zabezpieczenie przed zalanie, czyli jak coś się dzieje z wodą to się wyłącza.
  Ja mogę w każdej chwili otworzyć i np dołożyć coś jak się skapnę, że o jakimś naczyniu zapomniałam i mam wyświetlacz lsd, który pokazuje minuty pozostałe do końca mycia.
  Marki nie polecę, bo to sprawa indywidualna, moja chodzi bardzo cicho.
  --
  •  
   CommentAuthorcheriniatko
  • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
   permalink
  A ja mimo wszystko polecałabym wybór zmywarki, która zużywa jak najmniej litrów wody, jeśli nawet ta opcja dotyczy tylko jednego programu. To że w programie eko zużywa np. 7 l nie znaczy, że w innym już 20 l, bo najczęściej takie zmywarki już z założenia sa energo i wodooszczędne, a ilość zużywanej wody w pozostałych programach jest uzależniona od stopnia zabrudzenia naczyń (przynajmniej u mnie tzw. sensor zaladunku).
  Następna sprawa to głośność urządzenia, jeśli masz otwartą kuchnię polecam te które emitują jak najmniej dB, (u mnie to 43dB i zmywarki zupełnie nie słychać, jedynie słyszę dźwięk z syfonu gdy wypuszcza wodę) choć wiem, że są jeszcze cichsze ok 38dB.
  Niezależnie od wielkości rodziny polecam szerokość 60cm. Dzięki temu możesz bez problemu wyprać nawet duże garnki, a gdy przychodza goście nie trzeba wstawiać zmywarki kilka razy, co na pewno oszczędne nie jest. Dodając do tego funkcję mycia z 1/2 załadunku ( co też polecam) to 60-tka bedzie idealna nawet dla 2 osób. (Mojej mamie tak poradziłam i jest bardzo zadowolona z wiekszej zmywarki, w przeciwieństwie do siostry mającej 45-kę, ale u niej wybór niestety był podyktowany małymi gabarytami kuchni).
  Skrócenie czasu prania to też fajna opcja, u mnie najdłuższy program to 2:40h sktócony zostaje wtedy do ok. 1:30h. Zwróć uwagę również na regulowana wysokość koszy, ważne gdy chcesz pomieścić jakieś wyższe naczynia.
  Ja również często korzystam z dodatkowej opcji mycia mocno zabrudzonych naczyń i garnków w koszu dolnym tzw. strefa intensywna, dopiera nawet silnie zabrudzone naczynia do zapiekania.
  Na koniec coś z czego ja jestem najbardziej zadowolona. Mam Siemensa, ale myślę, że w innych firmach ta opcja również istnieje. Dla mnie najfajniejsza jest dodatkowa szuflada na sztućce. Czyli nie masz juz wkładanego koszyka na sztućce, który najczęściej zajmuje masę miejsca tam gdzie możnaby pomieścić naczynia, tylko oddzielną szufladę w górnej części zmywarki, w której pomieści się cały 12osobowy serwis sztućców wraz z chochlami itp. To szczerze polecam :smile:

  kachaw: Dobrze aby zmywarka miała z tyłu zabezpieczenie przed zalanie, czyli jak coś się dzieje z wodą to się wyłącza.Ja mogę w każdej chwili otworzyć i np dołożyć coś jak się skapnę, że o jakimś naczyniu zapomniałam i mam wyświetlacz lsd, który pokazuje minuty pozostałe do końca mycia.

  Oooo to zabezpieczenie też bardzo ważne, ale szczerze to myślałam, że to już standard. U mnie tez nie ma problemu z dołożeniem rzeczy. :wink:
  --
  •  
   CommentAuthoreliz21
  • CommentTimeOct 15th 2013
   permalink
  Ja polecam Electroluxa bo taka mam...na programie 30 minutowym domywa mi nawet kilkudniowe naczynia. Jest cicha i faktycznie ma światełko na podłodze czerwone lub zielone i sama sie wyłącza jak skonczy zmywać.
  Oczywiscie przedłuż gwarancje na kolejne lata.
  •  
   CommentAuthorDii
  • CommentTimeOct 15th 2013
   permalink
  kachaw: i mam wyświetlacz lsd

  A nie LCD?:tongue:
  --
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeOct 15th 2013
   permalink
  Dii dobrze że nie napisałam Lsd :crazy:
  --
  •  
   CommentAuthorTomira
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Ja bym poleciła Bosch albo Siemens, to jest ta sama fabryka i części. Modele wychodzą identyczne, różnica będzie wizualna. Ważne jest aby dno było metalowe, a nie plastikowe. Szerokość 60cm się sprawdza u nas (2 osoby) jak i u moich rodziców (też 2 osoby w domu). W mniejszą nie wejdą wygodnie większe garnki czy patelnie. Ja używam programu 70 C na codzień. On zużywa więcej prądu, bo temperatura jest wyższa. Co do programów ekologicznych to jak najbardziej są fajne. Zużywają najmniej prądu i wody spośród dostępnych programów w danym modelu. Program eco trwa dłużej, u nas około 3 godzin ale jak wstawiam na noc, to mi to nie przeszkadza. Moi rodzice mają model z czujnikiem zabrudzenia wody, który wymienia wodę, jeśli w trakcie mycia jest już zbyt brudna, dodatkową szufladą na sztućce i jeszcze wyższą temperaturą (nazywa się higiena i na obrazku jest butelka ze smoczkiem). Wszystkie Bosche i Siemensy mają rurę odpływową z czujnikiem zalania i dożywotnią gwarancją. W razie przecieku automatycznie odcinany jest dopływ wody.
  -- Gniewuś 10.08.2015
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
   permalink
  Szerokość 60cm się sprawdza u nas (2 osoby) jak i u moich rodziców (też 2 osoby w domu). W mniejszą nie wejdą wygodnie większe garnki czy patelnie.

  Nie prawda ja mam 45 cm i wchodzą duże garnki np 5 litrów i patelnie mój wok ma 30cm, naczynia żaroodporne też wchodzą na szerokość zmywarki, wiadomo trzeba ładnie poukładać, ale to nawet w zmywarce 60cm jak się nawali naczyń byle jak to część się nie domyje, mój mąż musiał przejść szybki kurs układania naczyń w zmywarce, bo wkładał jedno na drugie i potem niektóre nie były domyte.
  Dla nas akurat 45 cm jest wielkością optymalną, nie zapraszam często gości, wielkiej rodziny na obiad, więc z drugiej strony nie chciałam aby załadunek trwał dwa dni, bo potem te naczynia się kiszą, a nawet jak daję na 1/2 załadunku to i tak jakiś czas te naczynia zbieram.
  ps ja mam boscha
  --
  •  
   CommentAuthorTomira
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Moja ciotka miała 45 cm i jak się przeprowadziła, to od razu wymieniła na 60 cm. Zasada jest taka, że jak się ma miejsce na 60 cm, to się bierze tyle właśnie. Jak się ma mało miejsca i nie da się wcisnąć pełnowymiarowej zmywarki, to wtedy 45 cm. Na pewno 60 cm jest wygodniejsze, to lepiej od razu kupić sobie taką, a nie później w brodę pluć, że się chciało zaoszczędzić. Koszty używania 45 i 60 są identyczne. Nasz model mieści "13 zastaw stołowych". Z tyłu na dole dwa garnki, z boku jeszcze wejdzie na sztorc patelnia, z przodu na dole talerze, a u góry kubki, szklanki, miseczki, łyżki wazowe, łopatki, małe garnki. My byśmy tego nie zmieścili w mniejszą. A używamy zmywarki codziennie, zwykle wieczorem, także nic nie zasycha. Zresztą warto się przejść do sklepu i otworzyć jedną 45 cm, a później taką 60 cm i sobie porównać.
  -- Gniewuś 10.08.2015
  •  
   CommentAuthoreliz21
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Tylko nie chodziło kachaw o miejsce czy się go ma czy nie...a używalnośc takiej zmywarki...ja mam 45 i ejstem zadowolona a naczyn musze zbierać i tak czasem kilka dni..jak nie ma imprezy...wiadomo jak impreza wieksza by sie bardziej sprawdziła..ale w codziennym uzytkowaniu mała jest akurat. Wszystko zalezy kto jak bujne życie towarzyskie i rodzinne prowadzi i ile naczyn brudzi na dzień hehe...
  •  
   CommentAuthorTomira
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  A mnie chodzi o to, żeby dobrze doradzić, a nie na zasadzie: sama się wpitoliłam z tą 45-tką, to będę opowiadać innym, że w środku namiot można rozbić :devil: Greys zadala pytanie czym się kierować przy zakupie, a jedną z podstawowych różnic jest szerokość, a co za tym idzie wielkość wnętrza zmywarki. Moja odpowiedź dotyczyła również, ale nie tylko, szerokości. Ja bym sugerowała 60 cm i nie muszę się tu pytać co mi wolno sugerować, a co nie. Jak się ma dwa talerze do umycia na dzień, to można zainwestować w gumowe rękawiczki i na pewno też będą "używalne".
  -- Gniewuś 10.08.2015
  •  
   CommentAuthoreliz21
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Dlatego kazdy wyraza swoja opinie i nie musisz podwazać mojej co ja sądze o 45 (napisałam że taka mi wystarcza) Ty wolisz większą i koniec tematu..i kazda z nas ma swoją racje......a Greys i tak podejmie swoją decyzje....
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Tomira nie musisz się unosić od razu tylko napisałam, że nie jest prawdą że nie wchodzą wygodnie duże garnki i patelnie a ty tak napisałaś, więc ktoś kto się zastanawia nad zakupem pomyśli że do takiej 45 mieszczą się tylko małe pierdoły a to nie prawda.
  Ja nie przekonuję nikogo do 45 czy 60 bo każdy robi jak uważa, tak samo z marką zmywarki, każdy ma swoje preferencje

  sama się wpitoliłam z tą 45-tką, to będę opowiadać innym, że w środku namiot można rozbić

  Nie rozumiem po co ta uwaga?? zluzuj warkocz
  --
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Eliz, a wrzucilabys model jaki masz? Bo ja tez zastanawiam się nad zakupem.

  Treść doklejona: 17.10.13 19:43
  Kachaw i Ty możesz swój modl podeslac? Może być na priv :wink:
  •  
   CommentAuthoreliz21
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  poszedł priv montenia:)
  •  
   CommentAuthorkachaw
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Monteniu ja mam boscha, ale jaki model nie wiem, jak znajdę swoją gwarancję lub instrukcję obsługi to ci napiszę, ale ja ją kupiłam 3 lata temu, od tego czasu bosch pewnie wydał już trzy razy bardziej nowoczesny model :bigsmile:
  --
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeOct 17th 2013
   permalink
  Eliz dziekuje:)
  Kachaw, jak znajdziesz to proszę wrzuc tu model. Mi nie zależy na jakims najnowocześniejszym,chodzi mi,zeby była dobra,sprawdzona zmywarka.
  •  
   CommentAuthormigotynka
  • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
   permalink
  Monteniu, ja miałam temat sprzętów kuchennych ostatnio na tapecie przez nasz remont, więc mogę Ci polecić Whirlpoola. Zmywa super, nie zostawia farfocli na naczyniach, cichutko pierze i najfajniejsza rzecz to taka, że jak włączam pranie to zapala mi się pomarańczowe światełko i świeci na podłogę:) Nie ma więc opcji otwarcia zmywarki podczas prania:) Ma 10 programów ale póki co korzystam tylko z 3. Zwykle nastawiam ją na Eco, czyli maksymalnie niskie zużycie energii i wody, i zawsze robię to na noc. W dzień jeśli muszę, włączam szybki 30 min i też super domywa wszystko. Moja ma 60 cm . Jak bedziesz chciała to odszukam gdzieś w necie model i wstawię Ci linka.
  --
  •  
   CommentAuthorluczynka
  • CommentTimeOct 18th 2013
   permalink
  A ja bym zwróciła jeszcze przy zakupie zmywarki na dostępność filtra i łatwość jego umycia.
  Przy zafaflunionym filtrze żadna zmywarka nie będzie dobrze domywać, a jak będzie do niego trudny dostęp bądź będzie trudny do rozmontowania i wyczyszczenia to będzie zniechęcać do regularnego wykonywania tych czynności.
  Co do wielkości zmywarki - to każdemu wg potrzeb.
  Moja pierwsza zmywarka to był nablatowy Bosch na 4 komplety. Dawał radę, chociaż bywało, że robił dwa prania w ciągu dnia.
  Teraz mam zmywarkę 45 cm Indesit, najczęściej włączam ją co 2 dni na program Eco, na ogół na noc, bo trwa długo. Ma w sumie 5 programów i mi nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne. To, co potrzeba to się w niej mieści. Mam tylko jeden garnek, którego do niej nie wkładam, bo zajmuje dużo miejsca i mi szkoda.
  Zmywarkę 60-tke zbieralibyśmy pewnie z tydzień :tongue::tongue:
  --
  •  
   CommentAuthorDii
  • CommentTimeOct 18th 2013
   permalink
  Ja mam Bosha i jestem mega zadowolona. Wcześniej pisałam na jakich funkcjach mi zależało i to mam. Mam 45 i wstawiam ją co 2-3 dzień więc większa u nas to strata miejsca:tongue:
  Mieszkając u mamy użytkowaliśmy też 45 w 4 osoby - pranie codziennie lub co 2 dzień więc tez bez problemu. A to dlatego, że część rzeczy myło się ręcznie, bo np. potrzebne na duch :bigsmile:
  TO JEST MOJA ZMYWARKA
  --
 1.  permalink
  Ja od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką zmywarki :D Niestety nie mamy takiej do zabudowy, bo gdybym miała czekać do remontu kuchni, to pewnie jeszcze przez rok musiałabym stać z garami przy zlewie :P Kupiliśmy bosch sms68n58 czy 58n68 bo już nie pamiętam :P Najtańsza nie była, ale jest na 13 kpl naczyń (ma 60 cm), zużywa mało wody i energii, ładnie wygląda, cicho pracuje, dobrze wszystko myje... Mąż i teść przez pierwsze dni robili testy jakości :D Tzn. nie pozwolili mi zalać do odmoczenia naczynia żaroodpornego, tylko takie zaschnięte wrzucili do zmywarki i zastanawiali się, czy domyje (domyła), a z noża z drewnianą rączką to nawet stary lakier zmyło :D Na razie przez te 3 tygodnie nie domyło mi dwóch rzeczy: drewnianej łopatki, która była obklejona panierką i kilku przyschniętych nitek makaronu z dna garnka (za to tak je rozmoczyło, że bez trudu zdjęłam palcem) :) Jestem bardzo zadowolona, choć oczywiście nie mam porównania z innymi zmywarkami.
  •  
   CommentAuthorglinusia
  • CommentTimeNov 30th 2013
   permalink
  zgadzam się z penturadurą w 100% i również polecam tego Boscha. mam tą zmywarkę od ponad miesiąca i już zauważyłam mniejsze zużycie wody. Jutro porównam liczniki i zobaczę czy energia też się zmniejszyła. My wybieramy do wszystkiego program ECO i jeszcze nie zdarzyło mi się żebym miała coś niedomyte. Nawet garnki idą w tym programie i lśnią jak nigdy :bigsmile:
  --
  •  
   CommentAuthormontenia
  • CommentTimeDec 1st 2013
   permalink
  Glinusia, czerkam na opinie czy zmywarka jest ekonomiczna faktycznie.
  Tez wlasnie potrzebuje zmywarke nie do zabudowy.
  Migotynko, a Ty masz do zabudowy?
  •  
   CommentAuthordoti28
  • CommentTimeDec 1st 2013
   permalink
  Witam ja mam zmywarkę do zabudowy firmy Bosch jestem zadowolona dlaczego wybralam te markę ? Moja ciotka robi meble na wymiar i to jest jedna firma jaka uzywaja do zabudowy juz tyle lat i nie ma reklamacji
  --
  •  
   CommentAuthorglinusia
  • CommentTimeDec 3rd 2013
   permalink
  montenia mój rachunek za prąd w tym miesiącu wyniósł tyle co w lipcu i sierpniu gdy całe dnie spędzaliśmy poza domem i na wyjazdach, no i dzień był wtedy dłuższy. Dzięki zmywarce w ogóle teraz nie włączamy podgrzewacza wody, który masakrycznie dużo pobierał energii. Polecam, polecam, polecam :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  --
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeDec 4th 2013
   permalink
  a ja tak czytam i sie zastanawiam jak wy przy 45 dajecie rade nastawiac zmywarke co drugi dzien, no chyba ze garow nie wstawiacie... my mamy 60'tke i czesto gesto puscic trzeba codziennie bo przy 2dniowym zaladunku nie weszlyby garnki. samych szklanek filizanek i kubeczkow to po dniu jest prawie cala szuflada. albo wychodzi ze my tak duzo zremy ;) ale fakt faktem ze obiady mam zawsze 2daniowe z jakas surowka/salatka i z obiadowych to tylko zupe mamy na 2 dni wiec naczynie z gotowania drugego dania codziennie "pierzemy"; no i na sanidanie i kolacje tez jak nie miseczki do platkow to talerzyki do czego innego ida
  •  
   CommentAuthordoti28
  • CommentTimeDec 4th 2013
   permalink
  Ja tez mam 60 tke i wstawiam czasem co 2 dzień czasem co 3 zależy czy siedze w garach czy nie bo u mnie teściowa głównie gotuje
  --
  •  
   CommentAuthorZizzy
  • CommentTimeOct 19th 2017
   permalink
  doti28: ja mam zmywarkę do zabudowy firmy Bosch jestem zadowolona dlaczego wybralam te markę ? Moja ciotka robi meble na wymiar i to jest jedna firma jaka uzywaja do zabudowy juz tyle lat i nie ma reklamacji

  Też mam zabudowanego Boscha! 45 i bardzo sobie chwalę. Jest cicha, pojemna i dokładnie myje :) Ach.. a pamiętam jak na początku kłóciłam się z moim, że po co nam zmywarka, że to marnowanie miejsca. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez niej :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.