Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpaulinka85
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    rozglądam się za taką więc będę wdzięczna za wszystkie opinie :)
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Rozumiem że możemy sobie polecać odkurzacze, sokowirówki, zmywarki, ale czy każde urządzenie rtv/agd musi mieć osobną kategorię?
    Nie możemy założyć jednego temat w stylu: "AGD/RTV: co polecamy, czego unikać" ?

    Moderatorze co o tym sądzisz?
    •  
      CommentAuthorpaulinka85
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    tylko jeżeli jest oddzielny temat to chyba łatwiej znaleźć to co nas interesuje niż w jednym gdzie jest wszystko? :) pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    polecam philipsa, taka, gdzie wrzucasz całe owoce, patrz na duzą moc, ładnie robia soki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    ja mam taniego łucznika już 2 lata i też można całe owoce wrzucać i śmiga ładnie :) jestem zadowolona a ilości owoców przerabiamy w domu ogromne. Samych jabłek na soki na zimę koło 250 kg :) mój model to ten: http://www.saturn.pl/sokowirowka-lucznik-jc-1005s,id-56001 />Wiadomo - części nie są wysokiej jakości i jak Ci spadnie na ziemię to pęknie obudowa (jak mi:P), ale i tak trafiłam na fajny model :)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Według mnie nie jest ważny konkretny model czy firma, tylko metoda wyciskania. Ja bym stawiała na ślimakowe wyciskarki, nie takie badziewia, które ucierają i odwirowują, bo w tych pierwszych masz wszystko co najlepsze z owoców i warzyw. Warto zaoszczędzić i kupić wyciskarkę nie sokowirówkę.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  1.  permalink
    Ja mam Zelmera...plecam!
    http://www.agito.pl/sokowirowka-zelmer-jovita-177-t-symbio-1130-38615.html
    --
  2.  permalink
    Ja uważam że sokowirówka jednak jest bardziej uniwersalna :) I na pewno zwróć uwagę na to żeby była łatwa w czyszczeniu. Znajoma ma Philipsa, który jest o tyle fajny że wszystkie zdejmowane elementy wystarczy włożyć do zmywarki albo umyć pod kranem :)
  3.  permalink
    A mam pytanie, tylko tak szczerze, używacie często tych sokowirówek? Bo ja mam plany robienia naturalnych soków, a jakże, tyle, że boję się, że kilka razy spróbuję, a później będzie to tylko stać i się kurzyć i w kuchni zawadzać :P
  4.  permalink
    penturadura: A mam pytanie, tylko tak szczerze, używacie często tych sokowirówek? Bo ja mam plany robienia naturalnych soków, a jakże, tyle, że boję się, że kilka razy spróbuję, a później będzie to tylko stać i się kurzyć i w kuchni zawadzać :P


    Świeże soki są tak pyszne, że to w ogóle nie wchodzi w grę ;) I tak jak pisałam, taką sokowirówką robi się je szybko, łatwo i przyjemnie - sprawdzałam i polecam :)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Tyle, że sokowirówka z tarką nie tylko jest mało ekonomiczna (dużo ma odpadów), ale w dodatku odpada wszystko co najlepsze z owoców i warzyw. Mam i sokowirówkę i wyciskarkę, sokowirówka leży i zbiera kurz, a wyciskarki używam na okrągło.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  5.  permalink
    Ta z którą miałam do czynienia naprawdę dobrze wyciska sok i zostawia tylko suche "resztki"... Nowoczesne sokowirówki są bardzo wydajne, też pod tym względem że szybciej mamy więcej soku :)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Jaca - tylko sokowirówka to koszt 400 zł a wyciskarka 2000 ( i to taka tańsza). Oglądałam w DTVN jak Ibiszowa pokazywała różnicę. No fakt zarąbiste są te wyciskarmi ale nie każdego na to stać. Ja też się do sokowirówki przymierzam, bo wolę tak wyciśnięte soki niż kupne. A niestety wyciskarka leży poza moim zasięgiem.
    Jak poczytałam trochę opinii na necie to mi najbardziej odpowiada TAKA- Moulinex
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 30th 2013
     permalink
    penturadura: A mam pytanie, tylko tak szczerze, używacie często tych sokowirówek?

    Ja bardzo często a np moja bratowa dostala w prezencie ślubnym, leżala jej na polce przez rok nie ruszana i dopiero jak się dziecko jej urodzilo to sokowirowka chodzi codziennie z naturalnymi soczkami dla Weroniki :) Więc zależy czy nastawiasz na czeste uzywanie czy okazjonalnie
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 30th 2013
     permalink
    Można dostać i tańsze wyciskarki. I tylko one dają zdrowe coś warte soki.
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 30th 2013
     permalink
    dżasti: Jak poczytałam trochę opinii na necie to mi najbardziej odpowiada TAKA- Moulinex


    Mam taką i jestem zadowolona :)
    --
    •  
      CommentAuthorKopistka
    • CommentTimeDec 8th 2013
     permalink
    Ja mam sokowirówkę Julita. Producent - polski Zelmer. Jest tania i bardzo efektywna. Najczęściej wychodzą mi za jej pomocą soki na bazie marchewek, jablek, pietruszki, selera i buraka :)
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też doradzam wyciskarke. Soki są zdrowsze i nie pozbawione cennych enzymów. Metalowe ostrza obracające się z dużą prędkością w sokowirówce powodują , że mikroelementy szybko się utleniają. Prędkość ma ogromne znaczenie przy pozyskiwaniu soku, zbyt duża powoduje podnoszenie się temperatury, a trzeba pamiętać, że nzymy są na nią wrażliwe. Do temperatury 47 st. C enzymy sa aktywne, powyżej ulegają zniszczeniu.
    --
    •  
      CommentAuthorpaulinka85
    • CommentTimeDec 12th 2013
     permalink
    dziękuję wszystkim za rady! :) koleżanka mi doradziła philipsa, hr1870 czy jakoś tak ;) także chyba się zdecyduję na niego. pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem gdzie się wstrzelić, a bez sensu nowy wątek zakładać. Czy mozecie polecić jakiś dobry blender? Taki, żeby zblendował i warzywa i daktyle... Ja mam taki od miksera i jest delikatnie mówiąc do de...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    wiesz co ja mam Brauna ma już 13 lat ( kupiny na zupki najstarszej ;) ) jest niezawodny i zmieli na puch nawet orzechy - nie wiem jak wygladaja braunowskie teraz ale to zawsze były dobre blendery
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Dzięki Mooniia! Tak mi się wydawało, ze Brauny są niezłe
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    The_Fragile: Czy mozecie polecić jakiś dobry blender?

    jesli bedziesz wybierala blender w sklepie to zwroc uwage zeby ta stopa do blendowania byla dosc niska, wtedy dobrze bedzie sobie radzil z przerabianiem na super gladka pacie nawet twardszych i oc wazne mniejszych kawalkow.
    ja mam PHILIPSA i nie polecam ale to byl prezent wiec dobrze ze w ogole jest; niestety szybko osie nagrzewa, przystawka ta tnaca nie radzi sobie z orzechami a ziola sieka na jak dla mnie zbyt duze kawalki; juz lepszy byl blender z biedronki - dzialal prawie 2 lata az go na robieniu maki z otrab spalilam ;)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziwczyny a czy w blenderze da się zrobić taki sok warzywny np z marchewki, natki pietruszki i ogórka i np trochę jabłka+ woda czy tylko trzeba mieć wyciskarkę lub sokowirówkę, bo w blenderze robiłam tylko koktajle z owocami i jogurtem czy kefirem, ale nie wiem jak by sobie poradził z twardymi warzywami ?? Aha i jeszcze jedno czy w blenderze można utrzeć np kaszę jaglaną na mąkę, czy raczej nie da rady, sorki jeśli to głupie pytania
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 29th 2014
     permalink
    Frag,ja polecam Boscha. Jestem bardzo zadowolona :bigsmile: Robimy zupu krem, koktajle,jogurty owocowe i kruszy nawet kostki lodu :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Kacha z surowej marchewki blender soku nie wycisnie
    Z maka tez nie wiem jakby bylo. Ja np otreby na make to wrzucalam do przystawki z normalnymi nozami (taki mini robot)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 30th 2014
     permalink
    Kachaw, ja wszystkie ziarna mielę w najzwyklejszym młynku do kawy- kupiłam specjalnie do tego i naprawdę daje radę- kasza, żyto, orkisz, siemię lniane...
    Blender z twardymi warzywami typu marchewka rady raczej nie da, podejrzewam że nawet taki z ostrzem ze stali chirurgicznej.
    --
    •  
      CommentAuthorsamantini
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    paulinka85: [/quote][quote=paulinka85]


    hej,
    ja mam taką całkiem prosta sokowiórówkę : http://www.skapiec.pl/site/cat/320/comp/4308692 cos w tym stylu chyba, ale w innych kolorach :)
    No moze nie jest mistrzowska jezeli chodzi o ilosc opcji i bajerków do soków, ale całkiem ją lubie:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    dziewczyny skoro pisalyscie ze wyciskarki lepsze niz sokowirowki, to moze polecicie cos konkretnego cena nie zabijajacego?
    soki robimy raczej okazjonalnie wiec nie chce zainwestowac zbyt wiele. niestety nasza wysluzona sokowirowka padla, chociaz i tak zywotna niezle byla bo miala ponad 25lat z czego uzywana mniej lub bardziej intensywnie przez jakies 12, teraz zaden sprzet tyle nie pociagnie)
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 6th 2017
     permalink
    Odświeżam wątek, bo planujemy kupić wyciskarkę do soków, ale nie wiem, jakie są dobre. Mozecie coś polecić?
    --
    •  
      CommentAuthorZizzy
    • CommentTimeOct 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Jak wyciskarka to tylko wolnoobrotowa! Takie właśnie zapewniają 100% naturalność i nie traci się tyle witamin. Ja bym celowała w Kenwooda albo Philipsa. Osobiście miałam okazję testować taki model <a href="https://www.al.to/p/295033-sokowirowka-philips-avance-collection-hr1895-80.html">Philips Avance Collection HR1895/80</a> i mogę go z czystym sumieniem polecić. Sok jest pyszny, ma blokadę kapania, nie da się włączyć bez pokrywy a na dodatek części urządzenia można myć w zmywarce :smile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeOct 6th 2017
     permalink
    Ja ostatnio tez mialam ten sam problem i prawie zdecydowalam sie na Philipsa bo szwagier ma i byl mega zadowolony. Miedzy czasie dostalam od siostry nie chcianego nowego, Kenwooda JE510 i jestem mega zadowolona! bez problemu daje rade z marchewkami czy jablkami ze skorka, sok z granata tez wymiata. Jedyny minus to taki ze ma maly otwor i trzeba kroic na mniejsze kawalki owoce.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 6th 2017
     permalink
    ja póki co jestem zadowolona z tej oferowanej w lidlu. Koszt 279, sok ok. Radzi sobie całkiem dobrze, nawet z drewnianą łyżką :shamed:
    Całe szczęście że wyłączyłam błyskawicznie i uszkodziłam jedynie sito, które za drobne 5 Euro mozna dokupić w sklepie z częściami zamiennymi...
    Mniejsze marchewki wkładałam w całości, podobnie jak łodygi selera, buraki siłą rzeczy w mniejszych kawałkach, jabłka ze skórką i ogryzkiem.
    Z droższych i markowych nie polecę, bo nie mam. Kupiłam tę na próbę i póki co żyje, choć przez moja pazerność była bliska śmierci :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisek, my mamy wyciskarke wolnoobrotowa - Omege, pionowa :) super dziala i ma 10 lat gwarancji :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 6th 2017
     permalink
    Ja mam wyciskarke z Biedronki, wolnoobrotowa, ceny już nie pamiętam ale jest świetna. Radzi sobie z każdym owocem i warzywem. Póki co wad nie zauważyłam a działa już ponad rok.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 6th 2017 zmieniony
     permalink
    °Agata°: wyciskarke z Biedronki

    TAKA ?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 6th 2017
     permalink
    O taką mam. Kupiona spontanicznie i okazuje się że nie trzeba milionów dawać ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 7th 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeSep 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    Polecam bardziej wyciskarkę
    zostaje o wiele mniej odpadu
    jest mniejsza i łatwiejsza w czyszczeniu
    oraz o wiele lepiej radzi sobie z wyciskaniem soku z owoców i warzyw
    wolnoobrotowa wyciskarka poza tym nie mieli witamin i cennych enzymów :)

    Osobiscie uwielbiam sok z buraka
    <a href="https://www.eujuicers.pl/blog/zdrowotne-wlasciwosci-soku-z-buraka">https://www.eujuicers.pl/blog/zdrowotne-wlasciwosci-soku-z-buraka</a>
    Na stronie mozna sobie poczytać o jego zaletach.
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeJan 18th 2023 zmieniony
     permalink
    A może zastanówcie się nad wyciskarką? NIe nad sokowirówką? Sama mam i jestem z niej bardzo zadowolona.
    Jeśli macie dzieci, które lubią soki owocowe będzie to lepsze rozwiazanie poniewaz taki sok jest o wiele zdrowszy, zachowuje praktycznie wszystkie składniki odżywcze. Wyciskarka nie mieli owoców, wyciska.
    Obecnie najlepszy sprzęt posiada marka Angel
    https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-dwuslimakowe
    Wyciskarki są dostępne jedynie przez internet, jak do tej pory nie widziałam ich w sklepach internetowych niemniej warto jest zainwestować.
    Produkuje zwykle 30% soku więcej niż inne tego typu urządzenia.
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJan 26th 2023 zmieniony
     permalink
    W Lidlu są chyba od dziś w promocji wyciskarki więc zamiast 330 PLN można taką mieć za 250. Kuvings to oczywiście nie jest ale jest naprawdę nieźle wykonana i daje sobie radę z większością owoców i warzyw. Stosunek jakości do ceny bardzo przyzwoity. To co produkuje z jabłek bardziej uznać wypada za mus niż za sok ale to nie zawsze jest wadą. Za tę cenę warto chyba poeksperymentować.
    • CommentAuthormargaret81
    • CommentTimeFeb 17th 2023
     permalink
    Jakie owoce będą najlepsze na sok?
  6.  permalink
    Trochę to zależy od rodzaju urządzenia jakie masz. Np zwykle miękkie owoce lepiej wyciskać w wyciskarkach poziomych a twarde w pionowych. Ale tak z grubsza to prawie ze wszystkiego da się sok wycisnąć. Jabłka, marchew, buraki ćwikłowe to bezproblemowe pewniaki...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.