Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeJan 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny !
    Mam problem z bakteryjnym zapaleniem pochwy.
    Oprócz antybiotyku ( trzeci już z kolei na który bakteria miała być wrażliwa ) stosuje lactovaginal na noc ( nawet dwie kapsułki )
    Mimo to poprawy nie ma :cry:
    Czy znacie jakieś inne sposoby na zwiększenie ilości pałeczek kwasu mlekowego w pochwie ??
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    kup sobie vitagyn c w globulkach, świetnie zakwasza środowisko pochwy i hamuje namnażanie się bakterii. oprócz tego nadal stosuj lactovaginal albo inny probiotyk.
    --
  1.  permalink
    vitagyn c kiedyś stosowałam - całkiem o nim zapomniałam
    spróbuję :wink:
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    kwas borowy tez zakwasza,podobno dobry i nie drogi.
    moja kolezanka z kolei wstrzykiwala sobie kefir do srodka co jakis czas.
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJan 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem, jeżeli nadal masz zapalenie, to najpierw musisz je wyleczyć, a dopiero później stosować coś na odnowienie flory bakteryjnej, ponieważ, teraz podczas infekcji biorąc te tabletki również rozmnażasz nieprzyjazne bakterie, ja to tak rozumiem. Poza globulkami dopochwowymi mnie pomógł Flumycon doustny, najpierw brałam razem z mężem kilka tabletek pod rząd (nie pamiętam już ile), natomiast później profilaktycznie każdego pierwszego dnia okresu. Dobrze jest też stosować odpowiednią dietę, wykluczyć cukier itp. poczytaj sobie w necie. Mnie też pomogło zaprzestanie kompletnie picia kawy rozpuszczalnej. Męczyłam się z infekcjami dobrych kilka lat i to wszystko co opisałam pomogło :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Kierownico - miałam to samo - leczyłam się ponad rok. Teraz niestety znowu złapałam paskudę i powiem Ci, że sił już nie mam, bo właśnie mam straszny problem z pałeczkami kwasu mlekowego. Mnie nie pomagało nic, aż któregoś razu przeczytałam o wkładkach anionowych. One hamują rozwój bakterii, w związku z czym leczona bakterioza ma szansę nie powrócić, a na własną produkcję kwasu mlekowego pomogły mi najbardziej typowe probiotyki osłonowe, np.Floractin. Wszystkie tabletki dopochwowe przynosiły mizerne rezultaty, a nawet pogarszały sprawę, bo samo ich aplikowanie potrafiło podrażniać. Dosyć dobry jest Gynoflor, bo oprócz bakterii kw. ml. zawiera jakąś formę estradiolu i dodatkowo ładnie wpływa na śluzówkę (ale jest na receptę). Warto też kupić sobie żel Multi-Gyn - ładnie reguluje pH pochwy, dodatkowo przynosi ulgę przy infekcjach i jak dla mnie ładnie działa jako profilaktyk. Nie jest tani ale bakterioza potrafi być tak uciążliwa i bolesna, że nie żal mi żadnej kwoty. Powodzenia! Jeśli znajdziesz cudowny sposób na wyhodowanie bakterii kw. mlekowego, podziel się:)
    Aaa.. nawet po wyleczeniu długo jeszcze nie kąpałam się w wannie, tylko brałam prysznic.

    Ps. A jakie leki dostałaś?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Kierownica, jaka bakterie wyhodowali? Czy przy Twoim leczeniu,leczony jest tez partner rownoczesnie z Toba?

    Treść doklejona: 03.01.14 21:50
    Aha,u mnie odkad zaczelaam uzywac laktacyd Femina skonczyly się problemy z infekcjami. Kiedys robiłam posiew z pochwy(u mojej corki wykryto grozna bakterie po kapieli w jeziorze-proteus mirabilis, a ja tez się tam kapala)i laborantka powiedziała,ze ze u mnie nawet nie miało prawa się nic rozwinąć,bo tylu paleczek kwasy mlekowego nie widziala. Także, u mnie laktacyd pomogl.
  2.  permalink
    Dziewczyny
    mąż jest również leczony ( posiew nasienia został wykonany )
    Najpierw była candida z paciorkowcem teraz pozostał tylko paciorkowiec ( grzyba wyleczyłam nie tylko lekami ale i dieta :wink: )
    niestety jak tylko zjem coś z nie dozwolonej listy - grzybek powraca - ale to wiem jak
    sobie z nim poradzić i czego nie jeść ( największy mój ból - to słodycze :sad: )
    natomiast z paciorkowcem męczę się już jakiś czas - biore antybiotyki na które rzekomo jest wrażliwy - ale mimo to w wymazie - nadal wychodzi :shocked:
    wyczytałam gdzieś, że kwas mlekowy zabija złe bakterie dlatego "faszeruję" się Lactovaginalem już jakiś czas
    a co do kwasu borowego to troszkę jakoś obawiam się go stosować
    Dziękuję za rady , część rzeczy już stosuję : podmywam się oliwką dla dzieci ( tak nakazał mi mój gin , powiedział mi, że mam zapomnieć o innych specyfikach ) biorę prysznic, nawet ręczniki mam jednorazowe do wycierania sromu i okolic pochwy, noszę większe gacie :wink: oraz unikam spodni, więc tak jak napisałam wyżej grzybek wyleczony, pozostała olerna bakteria :sad:

    Treść doklejona: 05.01.14 19:11
    ps najpierw byłam leczona Agumentinem ( ale okazało się, że jestem uczulona na penicylinę i trzeba było zmienić leki ) następnie 2X Tarivid-em
    wg wyników wymazu - bakteria bardzo wrażliwa na ww antybiotyki
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    Kierownica, ja bym sprobowala tym laktacydem Femina. Na pewno nie zaszkodzi.
  3.  permalink
    Dziewczyny
    doczytałam, że szczepy
    Lactobacillus fermentum
    Lactobacillus plantarum
    i Lactobacillus gasseri
    posiadają właściwości, dzięki którym wywierają korzystne działanie w organizmie kobiety.
    Tabletki które posiadają te szczepy to TRIVAGIN a dopochwowo INVAG jednak słyszałam tez opinie, że tabletki dobrane doustnie wcale nie pomagają.
    Czy wiecie coś na temat szczepów które są odpowiedzialne za dobre PH pochwy, oraz jak to jest z doustnym braniem probiotyków ??
    montenia lacatyd femina to płyn do higieny intymnej ? stosowałam cały czas do pory kiedy lekarz powiedział mi, że mam podmywać się zwykłą oliwką dla dzieci, ponieważ nie wysusza nie podrażnia.I widzę różnicę.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2014
     permalink
    Kierownica31: lacatyd femina to płyn do higieny intymnej ? stosowałam cały czas do pory kiedy lekarz powiedział mi, że mam podmywać się zwykłą oliwką dla dzieci, ponieważ nie wysusza nie podrażnia.I widzę różnicę.


    Jeszcze zależy który laktacyd. Bo oprócz zwykłych, do codziennego stosowania, jest jeszcze taki o bardzo niskim pH, nazywa się "ginekologiczny" i jak dla mnie jest genialny na takie problemy (sama miałam kiedyś spore problemy z drożdżakami).
  4.  permalink
    aneta01 co do wkładek anionowych - rzeczywiście takowe są - nie pomyślałam o stosowaniu, natomiast słyszałam też o tamponach ellen ( posiadają Lactobacillus gasseri , Lactobacillus fermentum , Lactobacillus rhamnosus - czyli dwa z pożądanych trzech szczepów ) ale zastanawiam się nad tym jak zapalenie bakteryjne ma się do stosowania tamponów ( z probiotykami ) :shocked:
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeJan 7th 2014
     permalink
    Mi lekarz zakazał stosowania tamponów podczas ataku bakterii i grzybów. :/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.