Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornaaatasza
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    witam, jestem studentką 5 roku psychologii i prowadzę badania dotyczące motywacji kobiet do podejmowania prób in vitro, wiem, że jest to temat delikatny dlatego też proponuję wypełnienie anonimowego kwestionariusza, którego wyniki pozwolą na opracowanie skuteczniejszej formy pomocy psychologicznej dla wszystkich kobiet, których dotyczy problem bezpłodności. Z góry dziękuję za pomoc! wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres mailowy m.bosiacka@op.pl, a także wypełnione kwestionariusze proszę odsyłać na podany adres.

    Data badania …………………………………………………….
    Kod badanego …………………………………………………..

    Ankieta do kwestionariusza badania motywacji do podejmowania prób in vitro.

    1. Ile ma Pani lat?
    a) 18- 25
    b) 26-35
    c) 35- 45

    2. W jakiej wielkości miasta obecnie Pani mieszka?
    a) Do 10tyś mieszkańców
    b) 10-50tyś mieszkańców
    c) 50-100tyś mieszkańców
    d) 100-500tyś mieszkańców
    e) Powyżej 500tyś mieszkańców

    3. Od ilu lat leczy się Pani z powodu bezpłodności?
    a) Poniżej roku
    b) Od 1 do 2 lat
    c) Od 2 do 5 lat
    d) Powyżej 5 lat


    Data badania …………………………………………………….
    Kod badanego …………………………………………………..


    Kwestionariusz badania motywacji do podejmowania prób in vitro.
    Wersja dla kobiet.


    Proszę Panią o rzetelne i uważne wypełnienie kwestionariusza. Pozwoli to nam i Pani lepiej zrozumieć motywację, jaką kierują się kobiety podejmujące leczenie metodą in vitro. Dzięki tej wiedzy w przyszłości będzie można objąć kobiety, których dotyczy ten problem skuteczniejszą pomocą psychologiczną.

    Proszę skupić się na każdym kolejnym twierdzeniu kwestionariusza i określić na ile zawarta w nim treść obecnie odpowiada Pani myślom, uczuciom lub wyobrażeniom.

    Po przeczytaniu każdego twierdzenia proszę na skali poniżej niego zaznaczyć numer wybranej odpowiedzi według umieszczonego poniżej klucza:

    5 Zdanie w pełni charakteryzuje moje obecne myśli, odczucia i wyobrażenia

    4 Zdanie w dużej części odpowiada moim obecnym myślom, odczuciom i wyobrażeniom
    3 Zdanie tylko częściowo odpowiada moim obecnym myślom, odczuciom i wyobrażeniom
    2 Zdanie prawie w ogóle nie odpowiada temu, co obecnie myślę, odczuwam lub wyobrażam sobie
    1 Zdanie zupełnie nie odpowiada temu, co obecnie myślę, odczuwam lub wyobrażam sobie

    A teraz proszę przystąpić do wypełniania kwestionariusza.

    Dziękuję!




    1. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dziecko łagodzi konflikty i łączy małżeństwo.
    1 2 3 4 5
    2. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ posiadając potomstwo mogę spełnić się jako kobieta.
    1 2 3 4 5
    3. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ moim rodzicom bardzo zależy na posiadaniu wnuka.
    1 2 3 4 5
    4. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym wychować dziecko na dobrego, wartościowego człowieka.
    1 2 3 4 5
    5. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym wychować dziecku w atmosferze pełnej wolności i akceptacji.
    1 2 3 4 5
    6. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dziecko nadałoby sens mojemu życiu i mojej pracy.
    1 2 3 4 5
    7. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chce dać dziecku miłość bez ograniczeń.
    1 2 3 4 5
    8. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym być dumna z mojego dziecka.
    1 2 3 4 5
    9. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ mąż bardzo pragnie posiadać dziecko.
    1 2 3 4 5
    10. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dziecko opiekowałoby się mną na starość.
    1 2 3 4 5
    11. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ale odczuwam pewien lęk przed odpowiedzialnością.
    1 2 3 4 5
    12. Przychodzi mi czasem do głowy, że moje dziecko odwdzięczy mi się kiedyś za to, co ode mnie dostanie.
    1 2 3 4 5
    13. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym, żeby dziecko kochało mnie taką jaka jestem.
    1 2 3 4 5
    14. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym, żeby dziecko wprowadziło radość do naszego małżeństwa.
    1 2 3 4 5
    15. Chciałabym być potrzebna dziecku, które pojawi się w moim życiu.
    1 2 3 4 5
    16. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ wiem, że potrafię wychować dziecko znacznie lepiej niż ktokolwiek inny.
    1 2 3 4 5
    17. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ mogę podzielić się z kimś swoim doświadczeniem.
    1 2 3 4 5
    18. Chciałabym troszczyć się i opiekować dzieckiem, które pojawi się w moim życiu.
    1 2 3 4 5
    19. Chciałabym zostawić wypracowane i posiadane dobra mojemu dziecku.
    1 2 3 4 5
    20. Chciałabym przekazać moje doświadczenie życiowe i najlepsze cechy charakteru dziecku.
    1 2 3 4 5
    21. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ nie chcę być samotna w przyszłości.
    1 2 3 4 5
    22. Chciałabym stawać się przy moim dziecku lepszym człowiekiem.
    1 2 3 4 5
    23. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dzięki dziecku dłużej będę czuć się młodo.
    1 2 3 4 5
    24. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, żeby móc przekazać dziecku tradycję swojej rodziny.
    1 2 3 4 5
    25. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, żeby dzięki dziecku nasze życie małżeńskie było pełniejsze wrażeń i doznań.
    1 2 3 4 5
    26. Chciałabym umożliwić dziecku, które pojawi się w moim życiu osiągnięcie czegoś dobrego w życiu.
    1 2 3 4 5
    27. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dzięki dziecku będzie w naszym małżeństwie, tak jak w każdym innym.
    1 2 3 4 5
    28. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ każda kobieta powinna mieć dziecko.
    1 2 3 4 5
    29. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ chciałabym mieć dużą rodzinę i móc w przyszłości dochować się wnuków.
    1 2 3 4 5
    30. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ przy dziecku człowiek się rozwija.
    1 2 3 4 5
    31. Decyduje się na leczenie metodą in vitro, ponieważ dziecko mogłoby zapobiec znudzeniu w naszym małżeństwie.
    1 2 3 4 5
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.