Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, dziś zauważyłam na główce Marty (4l), pod włosami na karku , plamę, bordową. Miała ją od urodzenia, w sumie zapomniałam o niej - Marta ma długie włosy i po prostu nie zwróciłam uwagi przy czesaniu. Czytam teraz, że zasadniczo powinno to już zniknąć. Czy wasze dzieci w wieku podobnym do Marty też jeszcze to mają? Czy mam wpaść w panikę?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Podpinam się pod pytanie. Moja mała skończyła 4 mce i plama nadal jest intensywna.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Mk , ale te plamy to grubo po roku powinny znikać także ten... Ninka nadal ma...
    a co do pyt brombap to ja oczywiście nie pomogę, jedyne co wyczytałam w "mojej" książce to , że te znamiona są nieszkodliwe i blakną bądź zanikają do 5 r.ż.
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    4 mc-e to jeszcze mało. Nam na sali poporodowej powiedziano, że 2 lata będą schodzić naczyniaki. Mała ma ponad 2 lata, z twarzy jej praktycznie zeszły ale na karku wciąż ma wyraźnie widoczne placuszki, nie są bordowe, a różowe ale są.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Moje obie corki miały naczyniaki,jedna na prawej,druga na lewej powiece. Zniknely w okolicach roczku. ale... ja mam nadal naczyniaka na plecach,od urodzenia :wink:
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    ja mam 38 lat i mam dalej , moja mama 70 i tez ma ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Moja Marcelina też ma na karku naczyniaki, chyba trochę zbladły.
    Za to jej kuzynka ma ponad 3 latka i dopiero teraz zaczął znikać dość duży naczyniak, który miała na policzku.
    --
  1.  permalink
    Moj brat lat 24 ma też blado różową plamę na potylicy prawie nie widoczną.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Jas ma dośc duzy naczyniak na brzuchu, ja tez miałam za dziecka identyczny w tym samym miejscu na brzuchu, ciekawe, że to odziedziczył? w kazdym razie mi zaczął schodzic dopiero kolo 8-10 roku, uważam że nie ma powodu do paniki:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    aczkolwiek naczyniaki a "ślad bociana" to dwa różne znamiona :bigsmile:
    bo tak mi się wydaje , że wszyscy uogólnili to do "naczyniaków" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Piszą w necie, że to zmiany naczynkowe. Mi tak mówiła położna jak się Gaba urodziła.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    My tez mamy na potylicy ciemnoczerwona plamkę, i po urodzeniu byla taka na powiece.
    Nie wiedzialam ze to częste u dzieci, interpretowałam ze to od przepychania się w trakcie porodu.:)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Ev chyba ma rację, bo to co ma kuzynka Marceliny to jest wypukłe, taka truskaweczka, a Marcelina na karku ma po prostu plamki na skórze. I to na pewno był naczyniak, bo była u paru lekarzy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Moj syn ma 2,5 roku i nadal ma znamię...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    ślad bociana to inaczej plamy łososiowe- rózowawe , nieregularne plamy, najczęściej występują na karku
    my właśnie to mamy i o tym pisała autorka wątku :D

    a naczyniaki są przeróżne...

    Nie , że jestem taka hiper mądra, książkę mam pod ręką i tam są wymienione i scharakteryzowane wszystkie znamiona :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    eveke: ślad bociana to inaczej plamy łososiowe- rózowawe , nieregularne plamy, najczęściej występują na karku
    my właśnie to mamy i o tym pisała autorka wątku :D

    może i tak jest, w każdym razie to i to kiedys znika:P
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Brombap, moja mama, jako że ma obecnie ogoloną głowę, właśnie odkryła, po raz pierwszy w życiu, po 55 latach, że też posiada takowe znamię :DDD Więc chyba niekoniecznie musi zniknąć. Moja córeczka (niecałe 2 lata) ma nadal, ale bledsze niż po urodzeniu. W sumie takiego koloru, jak jej babcia.
    --
  2.  permalink
    mam dwie córeczki dwojaczki
    jedna ma naczyniaka na główce od urodzenia - wystający ponad powierzchnię skóry głowy, wielkość ok.1cm, strukturą przypomina truskawkę, obecnie pięknie się wchłania i pokrywa się już normalnym naskórkiem :) onkolog mówił nam, że do 5 roku życia wchłonie się całkowicie :)
    natomiast druga moja córka zaraz po urodzeniu i przez okres dobrego roku (a ma prawie 2 lata) miała na czole owe "uszczypnięcie bociana"
    normalnie nie było go widać nic a nic, dopiero podczas dłuższego płaczu jakby się pojawiał tuż nad brwiami (przypominało to jakby wypełnienie się naczynia krw.krwią)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Kajetanek miał zmianę na powiece-nie była wypukła, tylko same zmiany barwne. Zanikło około 6 miesiąca. Ale ma za to powyżej karczku zmianę, plamkę czerwoną (nie wiem czy to nie moja wina bo nie zauważyłam, że czapeczka szpitalna miała metkę) i to jedynie troszkę blednie ale mam nadzieję, że się całkowicie wchłonie.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Wykorzystam waszą wiedzę, i delikatnie zboczę z tematu jeśli mogę brombap :) na mojej piersi zrobiły się takie malutkie, trzy mocno czerwone kropeczki. Jedna ma może milimetr, dwie kolejne są jak mini kropeczki. U dorosłych może się to pojawić ot tak? w sumie na ciele mam ich kilka, mam wrażenie że pojawiły się po ciąży.
    --
    • CommentAuthor1981olga
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Moja córcia ma na powiekach i na karku, na powiekach już są prawie niewidoczne ale na karku wciąż są dość czerwone, ale tam ma włoski więc i tak nie widać, sądzę że tam nie znikną bo mąż ma od urodzenia (na głowie) a ma 34lata. Wypytywałam znajomych i te naczyniaki które są na buzi to raczej w większości znikają gorzej z tymi w innych miejscach bo one częściej zostają:-(
    Kiedyś oglądałam program i w Poznaniu jest jakiś dobry lekarz który się tym zajmuje wiec jak ktoś potrzebuje to można tam szukać pomocy
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, jesteście niesamowite:-)
    A poza tym - mój mąż właśnie stwierdził, że ja na karku pod włosami też "coś" różowego mam:-) Ale przy najbliższej okazji zapytam pediatrę - chyba jednak nie panikując:-)
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Moj maz nadal ma. Nasz synek (15 m) rowniez.
    Tez czytalam ze powinny zanikac, ale widac to tylko teoria.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    Moja mała też ma. Synu nie miał. U nas lekko zbladlo
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    Kakai: może i tak jest, w każdym razie to i to kiedys znika:P


    Niekoniecznie. Nasz Skrzat ma uszczypnięcia bociana na łepetynce, co śmieszniejsze ma je też mój mąż! U męża nie "wchłonęły" się, także nie zawsze znikają ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    Mk28dni: U dorosłych może się to pojawić ot tak?

    Mk, mnie w ciąży też wyszły takie czerwone kropeczki :) W wielu miejscach i nie zniknęły :) Byłam to pokazać dermatologowi i machnęła na to ręką ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.