Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Nie znalazłam podobnego tematu, więc zakładam nowy.

    A problem mam taki - robiłam porządki w szafce z lekami i trafiłam na nieotwarte opakowanie nystatyny w proszku (do sporządzania zawiesiny). Kupiona z miesiąc temu i wrzucona przez pomyłkę do szafki zamiast do lodówki, i tak zapomniana do dziś :confused: Pytanie - nada się toto jeszcze do czegoś? Czy tylko do wywalenia?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Nystatyna w proszku może być przechowywana w pokojowej temperaturze(sama tak przechowuje). Tylko zawiesina musi być w lodowce.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    w lodowce miala lezec przed czy po sporzadzeniu zawiesiny? czesto jest tak, ze w lodowce trzeba trzymac PO sporzadzeniu zawieisny, a przed mozna bez
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 6th 2014 zmieniony
     permalink
    No właśnie nystatyna nawet w proszku musi leżeć w lodówce. Także chyba nic już z niej nie będzie...

    PS Ulotka tak twierdzi, wujek google też. Na infolinię producenta jakoś dodzwonić się nie potrafię :devil: Czy jest na pokładzie jakaś farmaceutka? :wink: Najwyżej się z tym do apteki przejdę.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    hydrozagadka: No właśnie nystatyna nawet w proszku musi leżeć w lodówce.

    z tego, co mi wiadomo, to do lodówki trzeba włożyć po sporządzeniu zawiesiny.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Wrzuć te leki do lodówki

    3. Preparaty na bazie nystatyny

    Całe szczęście nie wszystkie, ale warto mieć na uwadze, że i ten antybiotyk powinien się znaleźć na półce naszej lodówki. Dotyczy to w szczególności zawiesiny do przygotowania, czyli (jak w przypadku antybiotyków) „syropu”. Preparat tego typu stosowany jest zazwyczaj przez małe dzieci, które złapały popularne pleśniawki – przygotowaną zawiesiną pędzluje się jamę ustną bobasa. Tutaj chciałabym jednak zwrócić Waszą uwagę na pewną bardzo ważną kwestię - pamiętajcie, że proszek z nystatyną również przechowujemy w lodówce. W przypadku antybiotyków przechowywania w zimnie wymagały jedynie gotowe zawiesiny powstałe po rozmieszaniu proszku z wodą, natomiast sam proszek mógł stać w temperaturze pokojowej. Tutaj jest natomiast inaczej – zarówno sam proszek, jak i gotowy już „syrop” powinien być przechowywany w temperaturze 2-8C!
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    hydro, moim zdaniem TYLKo zawiesine tzreba w lodowce przechowywac. Proszek nieotwarty mozna w temp do 25 st.

    Treść doklejona: 06.03.14 13:21
    ooo, a jednak
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Hydrozagadko, rzeczywiście ulotka wskazuje, że trzeba przechowywać w lodówce, bez odniesienia do postaci - czy proszek, czy zawiesina. Chyba bym nie ryzykowała. A może idąc na spacer zajrzysz do apteki? Chociaż po moich ostatnich doświadczeniach też nie wiem, czy uzyskasz pomoc. Dzwoniłam do kilku aptek, bo w ulotce Dalacinu C była informacja, że do sporządzenia zawiesiny potrzebuję wody destylowanej, a nie kranowej. Na moje pytanie, skąd mam ją wziąć, napotykałam szok i radę, bym długo pogotowała kranówkę.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    brombap: A może idąc na spacer zajrzysz do apteki?


    No i tak też ostatecznie zrobię. Najwyżej zostawię od razu u nich.

    Treść doklejona: 06.03.14 13:25
    Ewasmerf: hydro, moim zdaniem TYLKo zawiesine tzreba w lodowce przechowywac. Proszek nieotwarty mozna w temp do 25 st.


    To może w sumie zależeć od producenta, może niektórzy dodają do preparatu jakichś inhibitorów rozkładu, moja tego nie zawiera, to i nakaz trzymania w lodówce jest.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    No to jeśli i proszek powinien być w lodówce, to lek należy wyrzucić. Niestety. Ja ostatnio w aptece rozmawiałam z babeczką o jakimś probiotyku właśnie... i spytała, czy przechowuję Go w lodówce ale niestety ja nie doczytałam i leżał w temp. pokojowej :) Farmaceutka kazała probiotyk wyrzucić, bo stracił swoje właściwości :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Byłam w aptece - faktycznie, nystatynę w proszku też trzeba trzymać w lodówce. Zostawiłam im to opakowanie. Na przyszłość będę uważniej czytała ulotki :wink:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Brombap-co do wody destylowanej, domowy sposob na przygotowanie w "miare czystej" gdy nie mamy pod reka-zagotowac wode do wrzenia, ostudzic, wlozyc do zamrazarnika a gdy sie zamrozi wyjac wrzucic do garnka I ponownie zagotowac. Gotowe. :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.