Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny. Zaczynam temat ponieważ postanowiłam zrzucić trochę zbędnego ciałka. :)
    Moim największym problemem jest to, że zjadam za duże porcje i nie jem regularnie... Dlatego pomyślałam, że odchudzanie z tą dietą pomoże wyrobić mi w sobie nawyk regularnych posiłków, a przede wszystkim małych.

    Główne zalecenia w diecie garściowej.

    1. jedz 5-6 posiłków dziennie, co 2,5-3h (dla ułatwienia, na początku czas możesz odmierzać ustawiając alarm w komórce zaraz po zjedzeniu każdego posiłku, tak aby zadzwonił o odpowiedniej porze)

    2. porcja posiłku powinna być wielkości Twojej garści, to pojemność ok 250 ml, wagi do 250g (mężczyźni mogą nieco więcej, mają większą garść usmiech.gif

    3. ponieważ posiłek jest niewielki, nie może być tzw. śmieciowym jedzeniem, które jest bezwartościowe i łatwo zamienia się w tłuszcz, doprowadza do niedoborów w organizmie.

    4. zalecamy stosowanie najnowszej piramidy żywieniowej, szczególnie zadbaj o to, aby jeść:
    - pełnoziarniste pieczywo, razowy makaron, mieszany ryż,
    - dużo dobrego tłuszczu nienasyconego, który znajdziesz w rybach i oleju roślinnym,
    - dużo warzyw i owoców - jeśli nie masz przeciwwskazań, dodaj coś surowego do każdego posiłku,

    5. na początku możesz odczuwać głód, ale po tygodniu żołądek się obkurczy i nieprzyjemne uczucie minie, możesz zredukować stres dodając do jedzenia sypki błonnik.

    6. pij dużo wody niegazowanej, w ten sposób nawodnisz i oczyścisz organizm zdrowym płynem, z korzyścią dla Ciebie będzie też picie zielonej herbaty, kawę z mlekiem, jeśli musisz pij nie więcej niż jedną dziennie

    7. jeśli najdzie Cię ochota, żeby "zgrzeszyć", nie panikuj, zjedz taki posiłek max wielkości piąstki, zrób 2,5h-3h przerwy i jedz dalej wg planu.

    W czym tkwi fenomen diety garściowej?

    1. jest prosta i nieskomplikowana, łatwa do zastosowania

    2. jest skuteczna, efekty są widoczne bardzo szybko

    3. pomaga chudnąć zdrowo - ok 4-6 kg na m-c

    3. obkurcza porozciągany żołądek

    4. pomaga zachować umiar

    5. pomaga ograniczyć podaż kolorycznych posiłków

    6. pozostawia po sobie dobre nawyki nakładania niewielkich porcji, co przeciwdziała efektowi jojo

    7. jest tzw. zdrowa dietą, można ją stosować do końca życia.

    Patrząc na moje małe rączki, to nie wiem czy się najem takim jednym posiłkiem, ale myślę, że porcja, która będzie się równać "miseczce" z dwóch złączonych dłoni będzie OK.

    Zapraszam do wspólnego odchudzania. :) I trzymajcie za mnie kciuki. :)
  1.  permalink
    przeciez to jakiś hardcore
    jak patrzę na swoją dłoń to 1 posiłek= np 1 pomidor:shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Ja nie wierzę w żadne diety. Najlepsze co może być to po prostu regularne posiłki,zdrowe i racjonalne odżywianie się + jakiś ruch dla przyjemności.
    Jakoś nie chce mi się wierzyć,że ta dieta jest odpowiednia dla każdego. Przecież są różne masy ciała,różny wzrost i przeróżna aktywność fizyczna. Nie każdy się naje garścią. Czytając to,nie powiedziałabym,że jest zdrowa. Jak dla mnie 5-6 posiłków dziennie to dużo. Może małe porcje,ale jeśli nawet co trzy godziny to o której zjeść ten 6 raz ?? No i te odmierzanie czasu mnie przeraża... Powinno się jeść mniej więcej o stałych porach,ale nie jestem za tym,aby odmierzać czas posiłków.
    --
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Mimo wszystko spróbuję, ale tak ja mówiłam porcje będą nieco większe.
    Myślę, że takie zaplanowane posiłki mogą mi pomóc w trzymaniu swojej chęci na coś do przekąszenia na wodzy... Bo u mnie z tym ciężko.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Ja bym pewnie jadła garści orzchów (bo wspaniale nasycają) :)
    Ale to prawda, dobrze jest jeść małe porcje, więcej posiłków - wówczas organizm cały dzień jest zajęty trawieniem i spala kalorie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    U mnie dzisiaj:
    9:00 cztery kromeczki weka z papryką
    13:00 jajko sadzone, ziemniak, trochę mizerii
    16:00 koktajl borówkowy- kubek (maślanka+borówki)
    19:00 bułka czosnkowa z serkiem topionym i papryką
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Hussy: Powinno się jeść mniej więcej o stałych porach,ale nie jestem za tym,aby odmierzać czas posiłków.


    Ja tak jem :D Punkt 7, 10, 13, 16, 19 :D Nie dość tego, juz się tak przyzwyczaiłam, że pół godziny opóźnienia z jakiegokolwiek powodu i burczy mi w brzuchu - głośno, jak Puchatkowi ;)))

    Magmusia, serek topiony to jedzenie śmieciowe :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Frag jemy o tych samych porach :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Quelle, ja przez dzieci - idealnie mi się to w plan dnia wpasowało :D
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Ja osobiście też lubię często i nieobficie jeść. Jeden warunek: pierwszy posiłek nie wcześniej niż o 10.00. Zmuszanie się do jedzenia wcześniej jest dla mnie za trudne.
    Ostatnio miałam taki tryb pracy, że nie mogłam sobie pozwolić na przerwy co 3 godziny. Niestety. Ale teraz już tak nie mam, więc może też zacznę częściej jeść. Jak jest z cukrem? Można w niedużych ilościach? A soki? Bo ja się ostatnio uzależniłam od marchwiowego jednodniowego.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Ja tam lubię i nie będę sobie odmawiała. Lepsze to, niż chipsy czy fast foody...
  2.  permalink
    powodzenia
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    pepeszka gratuluję Tobie tak wspaniałego spadku wagi! :)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Serek topiony to nie jest aż taki śmieć. Nie przesadzajmy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    U mnie tez pod mala jedzenie,wczesniej byla tylko rano kawa a teraz tak weszlo wnawyk ze idzie automatycznie:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    jaca_randa: Jak jest z cukrem? Można w niedużych ilościach? A soki? Bo ja się ostatnio uzależniłam od marchwiowego jednodniowego.

    Na pewno,chyba kiedyś Aga pisała dobową "dawkę" cukru jaką można spożyć. Co do soków to jednodniowych nie piłam i składu nie znam,ale te typu Hortex czy inne mają mnóstwo cukru. Aczkolwiek jedna szklanka dziennie soku do jakiegoś posiłku nikomu nie zaszkodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Myślę, że te jednodniowe są ok, choć pewności nie mam. A co do innych soków- wychodzę z założenia, że wszystko z umiarem.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Te jednodniowe (marchewka, seler, jabłko i inne) nie mają żadnych dodatków, nie zawierają cukru.

    Jaca, ale powyżej jest napisane, że posiłek nie powinien być "śmieciowym jedzeniem, które jest bezwartościowe i łatwo zamienia się w tłuszcz, doprowadza do niedoborów w organizmie", a serek topiony się do tego zalicza. W każdym razie pewnie - lepszy niż fastfudy :D
    --
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Może to nie jest jakieś super wiarygodne źródło, ale kiedyś w "Rozmowach w toku", była pewna kobitka, która na tej diecie schudła 25 kg jedząc wszystko- nawet słodycze, ale po prostu w małych ilościach. I przyznam, że troszkę się tym sugeruję. Jednak wiadomo... Codziennie czekolady jeść nie będę. Ale od czasu do czasu można sobie pozwolić. Jak to mówią "nie dajmy się zwariować". :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    magmusia: ak to mówią "nie dajmy się zwariować". :)


    O to to :D Umiar we wszystkim :)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Dokładnie, jakaś jedzeniowa przyjemność od czasu do czasu jest bardzo wskazana, inaczej można zafiksować.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 30th 2014
     permalink
    Jutro ważenie... :P Zobaczymy czy coś spadło przez ten tydzień. ;)
  3.  permalink
    podziwiam, ja wchodzę codziennie jak wariatka
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 30th 2014
     permalink
    Haha, weszłam już dzisiaj, ale nie powiem ile jest. :P Wejdę jeszcze raz jutro. :P
  4.  permalink
    :bigsmile:
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    :bigsmile: No to melduję, że po tygodniu diety (z nieplanowanym obżarstwem w jeden dzień) udało mi się pozbyć 1,8 kg. Pewnie woda, bo przyznam, że nie czuję się szczuplejsza, ale zawsze coś. Zawsze to motywacja do dalszej walki z kilogramami.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    Hmmm to ladnie Ci poszlo skurat w sam raz jak na tydzien. Trzymam kciuki za wytrwalosc :) moze I sama sie skusze na ten sposob. Aaaa gorzka czekolada czy kakao jako lakoc beda pomocne w odchudzaniu :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    magmusia: Może to nie jest jakieś super wiarygodne źródło, ale kiedyś w "Rozmowach w toku", była pewna kobitka, która na tej diecie schudła 25 kg jedząc wszystko- nawet słodycze, ale po prostu w małych ilościach.

    Tak właśnie jedzą osoby po operacyjnym zmniejszaniu żołądka. Sądzę, że gdyby było to wyniszczające - a jest to na stałe przecież - nie byłoby wykonywane. Myślę, że dobrze zbilansowane posiłki w "garściowych" porcjach, są ok. Wiadomo, że trzeba "słuchać" swojego organizmu przy tym, bo nie każdemu może taka dieta odpowiadać.
    --
    •  
      CommentAuthormagmusia
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    Przyznam się Wam, że wczoraj przy sobocie trochę poszalałam... Ale już dzisiaj wracam na dobre tory. Nie ma zmiłuj. Już się zdeklarowałam, więc nie mogę odpuścić.
    bas28 dzięki za pomysł z tą goszką czekoladą i kakaem. Bo czasem mnie ciągnie do słodkiego... Tak jak np. wczoraj. :tongue: Ale mam nadzieję, że te wczorajsze obżarstwo wystarczy mi na kolejne dwa tygodnie. :bigsmile:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    Magmamusia-zapomnialam napisac o tym ze im wieksza % zawartosc miazgi kakaowej to tym lepsza gorzka czekolada. MI smakuje 85%.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.