Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 22nd 2014
     permalink
    Hej, założyłam ten wątek, gdyż ciekawi mnie, czy są tu użytkowniczki, które stosowały tą formę antykoncepcji, przez jaki okres i najważniejsze dla mnie - jak długo wracała płodność.
    Ja zastrzyki brałam przez rok. Ostatni miałam we wrześniu 2013 i teoretycznie w styczniu 2014 powinien przestać działać. Teraz kończy się 6 miesiąc, a płodności nadal brak. Ciekawa jestem, jak to było u Was?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.06.14 18:42</span>
    Żadna z Was nie stosowała tej antykoncepcji? :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Hejo :)

    Na prowerze byłam podobnie jak Ty - rok. (od grudnia 2003-stycznia 2005 (w styczniu 2005 miał być zastrzyk którego nie wzięłam już)) Ile wracała płodność pytasz... za długo ;) Wróciła po roku - w marcu 2006r test ciążowy był dodatni i wychodzi ze pierwsza - albo druga - owulacja była w lutym

    Tyle że z tego co czytałam wtedy w necie i rozmawiałam z gin ponoć jest to normalne że tak to trwa, można wyregulować hormonami ale wg mnie to było błędne koło bo przecież hormony popsuły cykl... W tym czasie miałam plamienia kilkudniowe czy też kilkutygodniowe przerwy ale nie było skoku temp.
    Jeśli chcesz starać się o dzidzi to napewno nie ma co pakować się w nowe hormony bo to raczej nie ułatwi sprawy i poczekać obserwując się do 2ch trzech cykli normalnych po depo (ja straciłam tamtą ciążę - następną już donosiłam)


    Nie wiem Malisek jakich info oczekujesz ;) jak coś służe tym co wiem (tylko zaczep mnie bo naprawde nie siedzę teraz na forum a zaglądam raz czy dwa razy dziennie pod wykres więc szepta czy zaczepkę zobaczę)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 23rd 2014
     permalink
    Dzieki :) juz stracilam nadzieje, ze w ttm cyklu sie uda, bo skoku nadal nie bylo. I pewnie sie nie uda, bo nie mialam i nie mam zadnych objawow plodnosci.. szyjka twarda i sluz kiepski. Moze w nastepnym cyklu sie uda.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Malisiek: teoretycznie w styczniu 2014 powinien przestać działać


    Teoretycznie... A ja miałam niestety mało fajną przygodę, bo po ostatnim zastrzyku na okres czekałam ponad rok... Nie wiem jak z płodnościa, bo wtedy się nie obserwowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Ja normalny okres mialam po 6 miesiacach, a wczesniej tylko skape krwawienia i plamienia. jajniki pracuja ale nie mam objawow plodnosci..
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Malisiek, a co gin na to?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    nie wiem co by powiedzial, bo jak bylam na wizycie to pecherzyk mial 19.5mm. Mowil wtedy ze mam bardzo duza szanse na ciaze i kazal kupic zel pre seed. Ale nawet go nie wykupilam jak uslyszalam cene w aptece ;) mialam tez brac inofolik, ale w aptekach nie mieli a pozniej juz dalam sobie spokoj
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Malisiek: Ja normalny okres mialam po 6 miesiacach
    Malisku ja bym nie nazwała tego normalnym okresem - krwawienie nie było ani poprzedzone skokiem temp, szyjka śluz też nie wskazują na normalne krwawienie po owulacji... Może organizm jeszcze się oczyszcza z Depo i szykuje do normalnej pracy, a tylko krwawienie było wieksze niż wczesniej
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Normalny był w sensie, że taki jak przed ciążą, jesli chodzi o obfitość. Gdybym sie nie obserowowala, to bym nic innego nie wiedziala ;p
    --
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeJul 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Ja pamiętam, ze po tych zastrzykach tez długo wracałam do płodności bo chyba to było tak, że w sierpniu miałam wziąć kolejną dawkę ale stwierdziłam, ze nie ma sensu i się wstrzymałam (czyli zastrzyk miałam w maju ). Już nie pamietam czy miałam @ czy nie ale chyba nie, bo pamiętam, ze w styczniu byłam u gina i miałam wywoływaną @ dostałam ją w marcu czyli właściwie prawie roku po zastrzyku - potem było już normalnie i w 3 cyklu - normalnym zaciązyłam.... To było po pierwszym dziecku.....
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    margaretka76: Już nie pamietam czy miałam @ czy nie ale chyba nie, bo pamiętam, ze w styczniu byłam u gina i miałam wywoływaną @ dostałam ją w marcu czyli właściwie prawie roku po zastrzyku


    przez 6 miesięcy nie miałaś wtedy żadnych plamień/krwawień? ja je miałam co jakiś tam czas, ale baaardzo skąpe.ale ten zastrzyk miesza w organizmie..:sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    U mnie też po roku wywoływali sztucznie @...

    Nigdy więcej tego cholerstwa nie wezmę, chociaż dzieci juz nie planuję.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    The_Fragile: Nigdy więcej tego cholerstwa nie wezmę


    Ja tak samo! Tym bardziej, że planuję 3.
    --
    • CommentAuthortruskawka80
    • CommentTimeMar 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Co to za zastrzyk? Ja mam PCOS i lekarz ostatnio zaproponował mi depoprovera - odmówiłam nie wiedząc co to. Chyba dobrze zrobiłam, że odmówiłam co?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 14th 2015
     permalink
    Gin wyjaśnił Ci, jak zadziała zastrzyk i co naprawi?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 14th 2015
     permalink
    On Ci nic nie naprawi, a jeszcze bardziej namiesza! Bardzo dobrze, że sie nie zgodziłaś.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.