Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny,zwalniam liste :)
    Malutka przyszla na swiat o 2 w nocy. Jest malenka 2480g i 53cm.

    Wody odeszly mi o 22.30. Zaraz potem zaczely sie skurcze. Porod opisze pozniej :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Lija ale super. Urodzilas przed swietami jak chcialas. Czyli tylko podium grudniowe zostalo a potem to juz nowy rok.

    Glutek faktycznie bedzie gustawem, ja spalam dobrze ale bola mnie okolice zeber. Lepiej by bylo gdyby bolalo spojenie ale tu nic tkiego sie nie dzieje.

    Treść doklejona: 13.12.14 08:09
    1. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    2. mkd - 17.12.2014 (chłopiec)
    3. ladybird27 - 18.12.2014 (niespodzianka)
    4. nikoll - 05.01.2015 (dziewczynka)
    5. MamaFilipa - 06.01.2015 (chłopiec)

    6. Blanka81 - 14.01 2015 (dziewczynka)
    7. _mag_ - 17.01.2015 (dziewczynka)
    8. TEORKA - 18.01.2015 (chłopiec), 8. marta50000 - 18.01.2015 (chłopiec)
    9. maxiulka - 20.01.2015 (chłopiec)
    10. zoja13 - 22.01.2015 (dziewczynka)
    11. mangaa - 24.01.2015 (dziewczynka)
    12. gingerka_ - 29.01.2015 (chłopiec)
    13. pauliśka- 31.01.2015
    14. Mónikha - 04.02.2015 (chłopiec)
    15. jagodalg84 – 09.02.2015 (dziewczynka), 15. Luba - 09.02.2015 (chłopiec)
    16. Stefka_84 - 15.02.2015 (dziewczynka)
    17. cerisecerise - 16.02.2015 (chłopiec)
    18. monaliza666 – 21.02.2015 (dziewczynka)
    19. migotynka - 28.02.2015 (dziewczynka)
    20. kama27 - 01.03.2015 (dziewczynka)
    21. Magdalena - 07.03.2015 (chłopiec)
    22. duszkaga - 10.03.2015 (dziewczynka)
    23. Ewelajna87 - 11.03.2015 (chłopiec)
    24. adaja78 - 13.03.2015 (chłopiec)
    25. Moya212 - 17.03.2015 ( chłopiec)
    26. Olenka01 - 18.03.2015 (dziewczynka), 27. lecia_28 - 18.03.2015 (chłopiec)
    27. niunia32 - 23.03.2015 (dziewczynka)
    28. _azja_- 26.03.2015 (chłopiec), 28. Dorit - 26.03.2015 (chłopiec), 28. _Isia_ - 26.03.2015 (chłopiec)
    29. Malgoska15 - 02.04.2015, 29. justyna883 - 02.04.2015 (dziewczynka)
    30. bladykot - 04.04.2015
    31. flavia - 17.04.2015 (chłopiec)
    32. MamaKubusia - 18.04.2015
    33. a_net_a - 20.04.2015 (dziewczynka)
    34. doti86 - 02.05.2015 (chłopiec)
    35. blackberry - 06.05.2015, 35. anula36 - 06.05.2015 (chłopiec)
    36. agigi - 13.05.2015, 37. andzik81 - 13.05.2015
    37. Wisienka3 - 19.05.2015
    38. migg - 25.05.2015
    39. Calypso77 - 26.05.2015
    40. dżasti - 27.05.2015 (chłopiec)
    41. brombap - 17.06.2015
    42. igni - 21.06.2015
    43. Środa - 19.07.2015
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lija, serdeczne gratulacje!!!!!!
    -- []
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lija, gratuluję! :)))
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Eee, przed owu to jest niepłodność. Skoro załapaliście się na okres płodny, to wcelowaliście.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Czasem można "wcelować" nie celując. Ja tez zaszlam w ciażę kochając sie w 11 dniu cyklu a to nigdy nie były moje dni płodne.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lija gratulacje! Ale kruszynka! :bigsmile:

    Amazonko ale wcześniej napisałaś, że celowali... A pomiędzy "celować" a "wcelować się" (pewnie niechcący) jest duża różnica.
    Niby subtelna różnica, a jednak. :wink:

    A mnie dziś moja rodzona matka przestraszyła tak, że się popłakałam. Dorosłym ludziom czasami odbiera wyobraźnię... Zaspana robię sobie herbatę rano i wszystkimi flakami mi wywróciło gdy kątem oka dojrzałam że ktoś mi się rzuca na okno, machając wszystkimi częściami ciała.. Nosz kur... co za pomysł! Zamiast wejść drzwiami głównymi jak człowiek, to musiała mi pomachać wtedy oczywiście jak się tego nie spodziewam bo kto się spodziewa zjawy w oknie o 7 rano. Wrrrr...
    Nie wiem czy można przez takie akcje wcześniej urodzić, ale na pewno moje maleństwo się przestraszyło razem ze mną bo takie fikoły odstawiała po tej akcji, że zaczęłam się bardzo martwić.
    --
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lija gratulacje :cheer: Super wiadomość z rana :-D

    O matko ja juz na 10 miejscu, a tyle co mnie dopisywalyscie i bylam na 54. Szok ale to zlecialo. A ja w domu nic nie poronienie. Trza się brać do roboty :tooth:

    Treść doklejona: 13.12.14 09:16
    Lija no kruszyneczka ale musi być słodziutka :bigsmile:

    Ja se tak po cichu marze aby mała miała 3200 i 54 cm. Kupiłam kiedyś takie śpioch w biedronke i są tak słodkie niby rozmiar 56 ale są malutkie i tak się śmieje żeby tylko weszła w biedronki hahah. Wiem glupol jestem :shamed: Aaaa już się nie mogę doczekać
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Gratuluje Lija!!
    Ja Juz dzis bylam pewna,ze tez zwolnie liste. Mialam Od ok 3 do 6 skurcze ale po wannie mi przeszlo. Kurde czy to normalne?!?!
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Jejku co za głupi telefon!!!!! Sam poprawia mi wyrazy! Miało być porobione a nie.... nawet nie chce powtarzać tego słowa.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    ladybird27: Ja Juz dzis bylam pewna,ze tez zwolnie liste. Mialam Od ok 3 do 6 skurcze ale po wannie mi przeszlo. Kurde czy to normalne?!?!

    Ladybird tak, może tak być, że nawiedzają Cię przepowiadające.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lady moze jakis synchron?

    Marzena??
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Heh Moze. Ale powiem Wam ,ze Juz myslalam ze Pojade I urodze! Meczace to bardzo. Spac nie spie. Po3 h na dobe. Mam dosc chyba pierwszy raz w tej ciazy ..
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Cytrynko, gratuluje! Ale piękna niespodzianka :bigsmile:
    Lija, bardzo bratuluje :) Poród expres ;)
    --
  1.  permalink
    Gratuluje, nie ma to jak niespodziewaneczka przed 40 tygodniem:D
    Cytrynko - no super, 2 szczescia naraz :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Kto jak kto, ale my na 28dni nie poznajemy, czy jesteśmy płodne, po dniu cyklu. "11dc nigdy nie był płodny" - to nie ma sensu.
    "Wcelować niechcący" - to są starania na żywioł, bez obserwacji.
    --
  2.  permalink
    Lija gratulacje! U mnie tylko brązowy śluz, lekkie pobolewanie pleców i ogrom energii!;) upiekłam juz sernik, gotuje mu się krem kalafiorowy na mleku kokosowym, jeszcze jakiś makaron mam w planach:) a później może uda ogarnąć się choinkę i shopping:)))

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.12.14 12:13</span>
    Cytrynko ale czad! Mi się marzyły bliźniaki: chlopiec i dziewczynka:) miałam dwa pęcherzyki dominujące, ale nie udało się. Dużo zdrowia i siły życzę!;))))

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.12.14 12:14</span>
    Aha chciałam jeszcze dodać, że ja dzisisj rodzę! Nie na innej opcji;) mama jest z 13-go to Marcelek też będzie:))))
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Marzena to trzymam kciuki my wszyscy niedzielni wiec i gutma byc niedzielny. Tak koszmarnie mi sie dzis dluzy. Glupia nastawilam sie ze dzis urodze a potem bedzie jedno wielkie rozczarowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Cytrynko, gratuluję :bigsmile: to niesamowity prezent:bigsmile:
    Lija, wszystkiego dobrego dla maleńkiej:flowers:
    Amazonko, krew nie woda:devil: gdyby nie takie celowania-nie celowania, świat by przestał istnieć:wink:
    -- [*]
  3.  permalink
    dziewczyny dziękuję za gratulacje:) A nie za male te pęcherzyki? Jeden 9,62mm a drugi 8,27mm. W jednym na pewno jest ciałko żółte a w drugim nie pamiętam co lekarz mówił ale na zdjęciu nie widać.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lija, ekspresowo jak ja :-)
    Mkd, Marzena, niech sie wam spelnia waszs plany.
    Lady, ty zdazysz z ta przeprowadzka? :-)
    My czekamy na powtorke ekg w pn i dopiero wtedy beda decydowac co dalej. Jak nas beda chcieli jeszcze zostawic, to sie zalamie...
    Tesknie za Krysia, zal mi ze musi na nas tyle czekac. A Mlody coraz bardziej zolty...
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    karolcia ja za tydz sie przeprowadzam wiec nie wiem czy zdarze :p
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Jedziemy na wizyte poprosze o kciuki by bylo po mojej mysli.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Mkd TrzymAm mocno
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Mkd kciuki zaciśnięte
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Gratuluje i trzymam mocno kciuki za nastepne rozwiazania :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    No to dwa slabe skurcze sie zapisaly ale to,raczej smiech na sali, wszystko zależy od masażu szyjki. Kurde ale sie boje rozczarowania. Tu oczywiscie dziki tłum.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    No to niech Cię tam ładnie wymasują. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Mkd, trzymam kciuki!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Lila wiekie gratulacje!!!!!
    Twoje malenstwo jeszcze szczuplejsze niz moje a Wiki wydaje mi sie strasznie chuda juz rano mialam dziwne mysli odnosnie jej zdrowia... ale odpuszczam wierze calymi silami ze bedzie wszystko dobrze teraz tylko niech ladnie przybiera😍

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.12.14 16:11</span>
    Gosia trzymam kciuki bardzo mocno!!!!!
    Marzenka za Was tez😌😌
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny przyjdę do was na wątek oficjalnie po wizycie u lekarza :bigsmile:
    a teraz proszę o szybką poradę : co mogę wziąć na ból gardła !
    -- [url
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Kolonialka, tantum verde do ssania.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Kolonialka, możesz tez plukać wodą z solą lub naparem z szałwi. Mnie bardzo pomógł.
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziękuje bardzo, już wysyłam męża po zakupy.
    -- [url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Mkd - powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Jakby co to ja jestem "na nasłuchu Gutka" więc jak Gosia Mkd zacznie rodzić, to o każdej porze dnia i nocy doniosę ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Amazonko - po co Ty tak polujesz na tym wątku na niespodziewane ciąże? Jak widzisz nikt nie jest z tego powodu rozgoryczony. Już któryś raz dociekasz, podpytujesz, odzywasz się tylko wtedy kiedy ktoś ogłosi poczęcie, które jest niespodzianką. To jakaś zbrodnia czy co? Cytrynka się cieszy - my się cieszymy, ucieszylabys się chociaż raz i Ty.
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Cytrynka, a który to tc u Ciebie?
    U mnie na początku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały bliźnięta ( wyniki badań, dwa pęcherzyki, dwa bijące serduszka).
    Ale tak naprawde dopiero po jakimś czasie sie okazało, ze prawidłowo rozwija sie tylko jeden zarodek, drugi niestety był za słaby zeby walczyć i przetrwać.
    Wiec jesli to początki, to musisz uzbroić sie w cierpliwość.
    Trzymam mocno kciuki!!
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Amazonka: "Wcelować niechcący" - to są starania na żywioł, bez obserwacji.


    Nie rozumiem, co jest złego w staraniu "na żywioł"?

    A przy okazji gratulacje dla Cytrynki i innych mamuś :-) Tak się czaję, żeby do Was dołączyć, na razie jeszcze trochę czekamy, ale jak się już będziemy starać, to przynajmniej na początku właśnie "na żywioł". :cool:
    --
  4.  permalink
    Byłam taka pewna, że dzisiaj urodzę a tu dupa! :((((( czekałam na tego 13-go jak jakaś nawiedzona, a tu cisza.... ahhhh! Idę się pobzykać, może coś się ruszy;) Gocha, a co tam u Ciebie?
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    No ja wlasnie wracam ze starówki, brzuch twardnieje regularnie ale bezboleśnie. Jak poloze chlopcow to biore laktator i przez godzinę dzialam szyjka miekka rozwarcie 2cm. Ale dopiero po,laktatorze moze sie cos ruszy bo,na razie to za,Malo.

    przyjmowal mnie boski lekarz co sie nazywam Marcin prokop:)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny jesteście szalone z tym nastawianiem się na konkretną datę. :wink: No agentki jesteście.
    Wiadomo - dziecię wyjdzie kiedy zechce, a pewnie nieźle się można rozczarować jak się nie uda.

    Tak czy srak, trzymam kciuki za miły wieczór bez rozczarowań. :wink:
    Ja zabieram się dziś za pakowanie torby i plan porodu. Następnie mam w planach trochę popracować.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Sytuacja identyczna jak z franiem choć moze twardnienia slabsze ale byle do wieczora
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Kurde jak wcelujesz mkd to będę pobierała od Ciebie nauki jak się rozpakować w wykminionej dacie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    mkd: przyjmowal mnie boski lekarz co sie nazywam Marcin prokop:)


    Mnie też ostatnio przyjmowałam jak byłam na IP, boski lekarz, fakt :bigsmile:
    -- [/url]
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Hej , jestem w 15 tygodniu ciąży. Czy któraś z Was zaobserwowała u siebie w tym czasie śluz podobny do tego płodnego? Trochę mnie to zaniepokoiło, wcześniej byl cały czas biały i kremowy, czasem wodnisty.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Azja watpie bys odpowiedz uzyskala :)
    Amazonka nie prowadzi dyskusji tylko pytania i kompletnie nie dochodzi do niej ze mozna byc TU! Na 28dni i sie nie obserwowac. To dopiero zbrodnia ;)

    Amazonko z calym szacunkiem ale pitolisz...
    11dc nigdy nie byl plodny, to nie ma sensu wg Ciebie. Niby dlaczego?
    Jesli ktos przeprowadzil "milion piecset wykresow" i wtedy tak bylo to chyba mowi zgodnie z prawda..

    z reszta po co pytam i tak se do ściany...
    --
  5.  permalink
    I tak rownie dobrze jak ktos jest zdziwiony, ze w dniach plodnych zaszedl w ciaze (za pierwszym razem) tak moze byc tez dzwiony, ze nie zaszedl 3-4 miesiace...
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonko,nie wiem czy masz dzieci lub czy też chciałabyś je kiedyś mieć, ale na tym forum my, Przyszłe Mamusie przeżywamy wspólnie radości i smutki jakie nas spotykają podczas tego cudownego czasu, kiedy jest nam dane być w ciąży, a Ty nieproszona komentujesz, czepiasz się i próbujesz za wszelką cenę udowodnić swoje mądrości, a zapytana o coś nawet nie odpowiesz. Świadczy to tylko o braku szacunku do nas wszystkich. Ciekawa jestem, czy jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na bycie mamą, zawitasz tutaj i będziesz się cieszyć i wspierać inne przyszłe oczekujące mamusie, czy tylko będziesz dociekać kiedy która zaszła w ciąże i czy da się to racjonalnie wyjaśnić, czy też nie. Dla niektórych mam starania o dziecko są naprawdę gehenną, trwającą lata, ale jak juz tu trafią, to cieszą ze łzami radości tym, że się udało i wtedy nie ważne jest czy to nastąpiło w 5, czy 15 dniu cyklu.
    Dziewczyny, przepraszam że mało się udzielam i tak nagle "nasmarowałam" tych kilka zdań, ale aż się we mnie zagotowało po tych ostatnich komentarzach Amazonki, która tylko czeka jak wąż pod kamieniem, żeby nagle wyskoczyć i kogoś ukąsić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Ehh Amazonka prowadzi tu tylko swoje "badania" w temacie obserwacji, npr itp...

    z licznych domysłów wynika ze niedawno urodzila dziecko, ale jakos nie miala ochoty ani potrzeby przeżywać czasu ciąży na tym watku.

    calypso zgadzam sie. Brak szacunku... dziewczyny grzecznie jej odpowiadaja choc wyskakuje ni z gruszki ni z pietruszki , ale ona nie raczy odpowiadać.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.