Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasia suuuper :D:D:D
    Również marzę o siostrzyczce teraz dla mojej Milki. :wink:

    MamaFilipa dobrze, że poszłaś i się uspokoiłaś. Teraz na luzie postaraj się mamuśka. :D
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeAug 4th 2014 zmieniony
     permalink
    annie, w zwykłej morfologii mam wszystko ok oprócz tych granulocytów, w rozmazie ręcznym jest następująco:
    Morfologia 3 diff:
    krwinki białe (WBC) 11,50 (norma do 10,00 - za dużo)
    % limfocytów 16,3% (norma od 20,00 - za mało)
    % neutrocytów 9,0 (norma do 7,7 - za dużo)
    rozmaz mikroskopowy:
    granulocyty segmentowane 75 (norma do 70 - za dużo)
    limfocyty 14 (norma od 20 - za mało)
    i jeszcze jakiś opis "1% komórka niezróżnicowana, wskazana obserwacja" - I to już mnie najbardziej zastanawia :confused: Muszę się ponownie umówić do internisty :sad:
    .
    Kasia - serdecznie gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 4th 2014
     permalink
    halo halo czy ktoś ma może kontakt z nikoll? od kilku dni milczy pod kartą ciąży i sie martwię no :((((
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    TEORKA: KASIA gratuluję drugiej córeczki !!! :smile:
    I nie ukrywam zazdroszczę, ale tak pozytywnie wiadomo :wink:

    TEO trzymam kciuki żeby i u was córunia się trafiła!! choć wiadomo ważne żeby maluszek był zdrowy
    no ja mam nadzieję że u nas się już nie zmieni mam zwykła wizytę 14 więc jeszcze poproszę o potwierdzenie:D
    -
    MamaFilipa: Byłam u mojego lekarza, zmierzył mi szyjkę, sprawdził czy się nie rozwiera i wszystko jest w najlepszym porządku. Wina stresu.

    super wieści
    a na stres może parz sobie melisę albo zwiększ dawkę magnezu..?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Zostały mi 4 dni do terminu i mam wrażenie jakbym miała wiecznie w tej ciąży chodzić:P Już bym chciała żeby się zaczęło a tutaj nic. ehhh
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Kasia - gratuluję zdrowej Córeczki!
    MamaFilipa - super, że mogłaś uspokoić nerwy.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Kasia - gratulacje :bigsmile:

    .

    A ja melduję że mam już ciążę donoszoną!!! Ufff! :bigsmile:
    Mogę rodzić :wink: tylko coś mała przyhamowała i jak na początku chciała wyskakiwać szybciej - tak teraz się nie zanosi...
    .
    Miłego dnia ciężaróweczki!!! :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: 22. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 24. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    23. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 25. marycary – 21.11.2014
    kasiakuzniki: 25. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 27. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    kasiakuzniki: 38. TEORKA - 18.01.2015, 40. marta50000 - 18.01.2015
    39. maxiulka - 20.01.2015


    Kasia, jak aktualizujemy, to każdemu numerkowi :wink: Niektóre Dziewczyny mają ten sam termin, a tylko tej pierwszej zmieniłaś nr.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    A my dziś byliśmy na wizycie i musze się pochwalić :bigsmile: Moja córunia waży już 1300gram a wymiary wskazują na 29tydzien więc nie wiem czy mamy się jej wcześniej spodziewać czy bedzie po prostu duża:smile: wszyscy się dziwią gdzie ja ją mieszcze w tym moim małym chudym brzuchu :p
    Mała wysłuchała mych próśb i dziś była już ułożona główką w dół. Szalała jak zwykle wiec chyba do spokojnych dzieci nie będzie należała .Poza tym szyjka trzyma, wody w normie. Dostałam jedynie ochrzan za zbyt szybkie wstawanie:confused:
    Na mój twardniejący brzuch mam brać nospe , a jak nie przechodzi i boli to odrazu jechać na IP, bo porodu przedwczesnego byśmy nie chcieli.

    Takaaaa jestem szczesliwa... :) że musiałam się rozpisać :)
    Gratulacje dla rozpakowanych i nowych Mamuś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Mónikha:
    Kasia, jak aktualizujemy, to każdemu numerkowi :wink: Niektóre Dziewczyny mają ten sam termin, a tylko tej pierwszej zmieniłaś nr.

    wiesz co skopiowałam z poprzedniej str i dopisałam tylko u siebie dziewczynkę z numerkami nic nie robiłam
    petunia509: Moja córunia waży już 1300gram a wymiary wskazują na 29tydzien więc nie wiem czy mamy się jej wcześniej spodziewać czy bedzie po prostu duża:smile:

    super wieści:) pewnie później mała zwolni z przyrostem u mnie też tam było i jest tym razem że małe większe od 1-2 tyg
    teraz ta ma większość wymiarów na skończony 21 tydzień a brzuszek na 22
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    To ja poprawiam listę, bo chyba wprowadziłam zamieszanie z numerkami. Hehe, o swoim i Osinka zawsze pamiętam, ale o innych to już nie;) Mea Culpa:

    1. KasiaTasia - 27.07.2014
    2. helva - 03.08.2014 (niespodzianka)
    3. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)
    4. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    5. Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    6. Wredi - 18.08.2014 (chłopiec)
    7. bilia- 25.08.2014 (dziewczynka)
    8. Osinek - 04.09.2014 (chłopiec) , 8. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    9. AgulkaQulka - 05.09.2014 (dziewczynka)
    10. KatekMuc - 09.09.2014 (chłopiec)
    11. dagus84 - 10.09.2014 (chłopiec)
    12. sardynka85 - 18.09.2014 (dziewczynka)
    13. leoncja - 01.10.2014 (chłopiec)
    14. tamaja - 05.10.2014 (chłopiec)
    15. motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    16. petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    17. annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    18. marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    19. Klementynaaa -06.11.2014 (chłopiec)
    20. biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    21. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    22. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 22. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    23. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 23. marycary – 21.11.2014
    24. endzi91 - 26.11.2014
    25. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 25. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    26. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    27. mkd - 08.12.2014 (chłopiec)
    28. Haniutka - 11.12.2014
    29. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    30. karolciat - 15.12.2014
    31. ladybird27 - 18.12.2014 (23.12?)
    32. kasiakuzniki - 22.12.2014 (dziewczynka)
    33. lija - 27.12.2014
    34. nikoll - 05.01.2015
    35. MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    36. Blanka81 - 14.01 2015
    37. _mag_ - 17.01.2015
    38. TEORKA - 18.01.2015, 38. marta50000 - 18.01.2015
    39. maxiulka - 20.01.2015
    40. zoja13 - 22.01.2015
    41. mangaa - 24.01.2015
    42. gingerka - 29.01.2015
    43. pauliśka- 31.01.2015
    44. Mónikha - 04.02.2015
    45. jagodalg84 – 09.02.2015
    46. Stefka_84 - 15.02.2015
    47. cerisecerise - 16.02.2015
    48. monaliza666 – 21.02.2015
    49. migotynka - 28.02.2015
    50. Magdalena - 07.03.2015
    51. Moya212 - 17.03.2015
    52. Olenka01 - 18.03.2015
    53. azja_4 - 26.03.2015
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    My za chwile mamy wizytę... strasznie sie denerwuje jak tam Adaś.... w nocy sobie ubzdurałam, ze zmalał :cry: Trzymajcie kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek: strasznie sie denerwuje jak tam Adaś.... w nocy sobie ubzdurałam, ze zmalał :cry: Trzymajcie kciuki!

    o mamo!
    w nocy się śpi a nie wymyśla :wink::wink:
    a mały też spał i się z tego ciesz Milka była aktywna tak jak w brzuszku i noce szybciutko zaczęła przesypiać całe
    kciuki zaciśnięte!
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinku, bo Ci nakopię z całym szacunkiem!
    Daj znać jak po wizycie i nic się nie martw!:)

    Na pewno wszystko będzie dobrze:)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    To sorry Kasia :flowers:

    Treść doklejona: 05.08.14 10:14
    petunia509: Moja córunia waży już 1300gram a wymiary wskazują na 29tydzien więc nie wiem czy mamy się jej wcześniej spodziewać czy bedzie po prostu duża

    Moja Natalka tyle mniej więcej ważyła w 29tc, a urodziła się w skończonym 39 tc z wagą 2888g.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Coz to za lista:) ja sie dwie strony temu dopisywalam a na tej mnie nie ma:( juz nie będę kolejny raz kopiować ale moze magiczka poprawi i mnie dopisze z terminem na 19marca:)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Mónikha kiedy masz kolejną wizytę? Jak często chodzisz?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    manga - jutro :bigsmile: Co 4-5 tyg chodzę. Standard chyba. Pewnie bliżej 30 tc skoncentruję te wizyty.
    Jak u Ciebie?
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Uff, nadrobiłam, ale ciężko nadążam za postami ostatnio. Wczorajsza noc co chwilę skurcz. Nad ranem przeszło i od tego czasu skurcze raz na jakiś czas, a teraz to nic się nie dzieje. Nic nie rozumiem. A były długie i częste. Dzisiaj chyba zrobię jeszcze dłuższy spacer i szkoda, że nie mam teraz roweru, bo bym pojeździła sobie, może by coś ruszyło, bo w takim tempie, to do 10 nic się nie zadzieje. Nie wiem, czego mogę się spodziewać.
    A jak liderka? Nic nie pisze, nie ma od niej wieści. Ktoś coś wie?
    Helva, jak u Ciebie?
    Anecia-trzymam kciuki, żeby u Ciebie coś się ruszyło.
    Madzikk10- ja mam długą i zamkniętą szyjkę i lekarz ani razu nie wspomniał, że to problem przy porodzie, bo ona może się raz dwa rozewrzeć, a czasami się szybciej rozwiera, na to nie ma reguły. Tak mi mówił. I na pewno nie jest to wskazanie do cc. A Ty już masz w ten piątek cc?
    kasiakuzynki-gratuluję córeczki:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, łykacie witaminy z kwasami DHA? Mi ginka, zastępująca mojego lekarza, zleciła już w 9 tc. Ale uważam, że przesadza i nie kupiłam niczego do suplementacji. Jak u Was?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Mi gin z suplementow przypisala tylko kwas foliowy i zelazo. To wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Monika ja łykam od drugiego trymestru w sumie tylko dlatego ze w femibionie natal 2 plus jest w zestawie kapsułka z DHA :) Naczytałam się wielu pozytywnych informacji o tym kwasie i wiem że napewno nie zaszkodzi a skoro może jakoś wesprzeć rozwój mózgu i wzroku..to czemu nie:wink:
    Jednak na początku ciązy ,gdzies do 13tygodnia zgodnie z zaleceniem lekarza jedyne co łykałam to kwas foliowy:wink: i żyjemy i mamy się dobrze :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    u mnie tak jak u Moya :-) A na początku to tylko kwas foliowy do 12 tc. Potem tylko żelazo :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    A z kwasem foliowym jak jest? Bo się zdziwiłam, gdy ginka podczas USG odpowiedziała mi, że czasem i do końca ciąży lekarze prowadzący zlecają, bo np. lepiej się wchłania żelazo dzięki niemu. A myślałam, że tylko na tę cewkę nerwową wpływa i gdy mi się skończyło opakowanie w połowie 13 tc, to już nowego nie kupiłam. Jutro podpytam swojego gina.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Mónikha ja też jutro :bigsmile:
    U mnie co 4 tygodnie zwykle są i właśnie myślę czy mi kolejnej nie zrobi za 3 tyg. a później polówkowe z wizytą w okolicach 22. No chyba, że dopiero w 20 tyg. wizyta połączone z połówkowym. Tak by było spoko, tylko mój Ginek chyba woli robić połówkowe w okolicach 22t.

    Ja łykałam witaminy, a teraz miałam sobie kupić z DHA i zapomniałam w sumie. A chciałabym jednak coś mieć dopóki karmię Małą.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    manga - tyle, że Ty prywatnie chodzisz, nie? Ja na NFZ i muszę tak sobie ustawiać wizyty, żeby potem mi się zgrywało z USG, bo tam gdzie chodzę USG jest robione osobno (jakieś 2 tyg szybciej trzeba się zapisać ze skierowaniem). Kolejną wizytę mam 1 września (18t1d) i będę musiała powiedzieć lekarce, żeby już wypisała skierowanie na połówkowe, bo inaczej mogę się nie wyrobić do 23 tc, gdyby kolejna wizyta przypadała ok. 22 tc (a różnie może być, bo to nowy kwartał i zapisy na hura).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Mónikha: A z kwasem foliowym jak jest?


    Monikha, na moim opakowaniu kwasu jest napisane, ze zaleca sie kobietom planujacym ciaze, przez okres ciazy oraz podczas karmienia piersia. Nie wiem , czy to napisali tak "komercyjnie" czy faktycznie w tymze czasie kwas foliowy jest potrzebny.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Na okres karmienia piersią to może i się przydaje, ale też mocno byłam zdziwiona, że po I trym. niektórzy też zalecają łykać.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak, ja prywatnie chodzę.
    Mi Ginek mówił o kwasie do 13 tygodnia, ja miałam w zestawie witamin. A później wspominał o witaminach z DHA.
    W poprzedniej ciąży cały czas na Femibionie jechałam, ale w obecnej jak skończę karmić (do 30t planuję odstawić) to przestaję łykać cokolwiek. Dobrze się odzywiam więc myślę, że to zbędny wydatek.
    No chyba, że tak jak poprzednio morfologia się posypie...
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    endodar: kasiakuzynki
    :tooth::tooth::tooth:


    Mónikha: A z kwasem foliowym jak jest? Bo się zdziwiłam, gdy ginka podczas USG odpowiedziała mi, że czasem i do końca ciąży lekarze prowadzący zlecają, bo np. lepiej się wchłania żelazo dzięki niemu.


    Ja mam zalecenie do końca ciąży łykać, bo nie łykam żadnych witamin ( w większości kf jest) + DHA bo podobno dobrze dla mózgu dziecka.

    mangaa: No chyba, że tak jak poprzednio morfologia się posypie...


    No mi się tak posypała. Trochę mi lekarz truł o witaminach, no ale cóż ja poradzę, że tego dziadowskiego żelaza nie przyswajam? Cokolwiek bym nie łyknęła przeleci przeze mnie, a wyników nie poprawi. Tylko się umęczę.

    Popijam rooibosa jak pisałyście i zobaczymy za 2 tyg.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    annie128: endodar: kasiakuzynki

    :tooth::tooth::tooth:

    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    My po wizycie... w totalnym dole... nie wiem czy to dlatego, ze na NFZ, ale czuje sie olana :(
    .
     Nie dowiedziałam sie praktycznie nic :( lekarz zmierzył małego, ale stwierdził ze to jest bez sensu i nie ma co porównywać z poprzednimi wynikami bo to trzeba jedną ręką i na jednym sprzęcie mierzyć :( a co ja mam zrobić ze mój lekarz poszedł na urlop ?!?! W każdym razie po zmierzeniu wyszło mu, ze Adaś ma ok 2100 g. Wymiary: BPD 9,03 cm = 36t4d; HC 30,12 cm = 33t3d; AC 27,92 cm = 32t0d; FL 6,60 cm = 34t0d. Waga 2123 g ( +/- 310 g.) Według wagi maluszek wychodzi na 33 tydzień. Według średniej wszystkich pomiarów na 34 tydzień. A mamy niby 35 skonczony (uprzedzajac pytania - suwaczek jest juz calkiem do dupy ustawiony :/) Nie zmierzył wód plodowych, przepływów, akcji serduszka :( Spojrzał na ciśnieniem stwierdził, ze jest w porządku. Mam mierzyć, ale nic sie z nim nie dzieje. Ogólnie mam sie nie przejmować. Kolejna wizyta 14.08, minie 2 tyg od usg w szpitalu to dopiero będzie mógł porównać czy mały rośnie.
    .
    Nie wiem co mam robić... iść do innego lekarza? Boje sie, ze zeświruje już od tych pomiarów :( zdać sie na wolę Bożą i będzie co ma być? Zobaczymy co powie za tydzień? Do tego on też od 15.08 idzie na urlop :( siedzę i rycze :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek: My po wizycie... w totalnym dole... nie wiem czy to dlatego, ze na NFZ, ale czuje sie olana :(


    Osinku, ty gdzie tą wizytę miałaś? W szpitalu? Pytam, bo mój lekarz jak szedł na urlop to mnie do swojej koleżanki na kontrole do szpitala wysłał, a wiem, że twój też z borowskiej jest.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek: minie 2 tyg od usg w szpitalu to dopiero będzie mógł porównać czy mały rośnie.

    Ja rozumiem ten argument. Bo w odstępach krótszych niż te 2 tyg. czasem wychodzą zupełnie różne pomiary, tym bardziej że robione na różnych sprzętach i przez innych lekarzy. Wg mnie ten gin rozsądnie podszedł do rzeczy. Bo jakby niewiele się zmieniło, albo nie daj Bóg wyszło, że Twoje Młode waży mniej niż na poprzednich pomiarach, to byś się jeszcze mocniej denerwowała. A tak 14 sierpnia jest szansa, że pozytywne wieści będą. Tak o tym myśl i się nie stresuj.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek, nie wiem co poradzić ale trzymaj się!!
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Znalazłam chyba optymalną wersję z DHA:
    Feminovit 30 kaps. ... Ma DHA 200 mg, do tego kwas foliowy i jod (ja muszę łykać). Cena niecałe 24 zł.
    Dla porównania Prenalen Multivit + DHA ma tylko 40 mg DHA a cena 30,56 zł.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Oskinku wspolczuje niepewnosci, ale faktyucznie tak czeste pomiary do niczego nie rpowadza
    tylko stres masz...
    a co mówi Twoj lekarz prowadzący? i czy nie masz dlugich cykli i owulacja nie byla pozniej?) wybacz jesli juz ktos pytal
    ale nie sledzę watku od poczatku)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek,moja ginekolog tez mowila ze 2 tyg to minimum miedzy pomiarami i nawet nie chciala mierzyc,nie mowiac juz o tym ze mowila ze to koniecznie na tym samym sprzecie i ta sama osoba powinna mierzyc,wiec mysle ze ten lekarz rozsadnie mowi.szkoda moze ze przeplywow nie sprawdzil.
    Jezeli czujesz sie dobrze i maly sie rusza jak zwykle to sprobuj sie nie stresowac i czekaj spokojnie do wizyty.

    Monikha, mi lekarka kazala lykac dha od 18 tygodnia.przy karmieniu piersia tez wypisujac mnie ze szpitala kazali mi lykac.ja jem bardzo malo ryb wiec z cala pewnoscia z diety tego dha nie mam wystarczajaco.
    A kwas foliowy tez ciagle lykam,mam niska hemoglobine a to moze byc spowodowane zarowno brakiem zelaza jak i kwasu foliowego.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Kasia gratulacje
    MamaFilipa super wieści
    Osinek trzymam kciuki żeby z maluchem jednak było wszystko ok myślę że to po prostu różnica sprzętu i będzie ok :-*
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinku,lekarz rozsądny. Nie stresuj się, na pewno na następnej wizycie sie uspokoisz.
    Mi lekarz zalecił lykanie kwasu foliowego do końca ciąży. Biorę też magnez i zdrowo się odżywiam,więc innych sztucznych witamin nie ma sensu łykać.
    Dziewczyny,od kiedy trzeba liczyć ruchy dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Tak muszę zrobić... uspokoić sie i czekać :( mój lekarz prowadzący do końca sierpnia jest na urlopie. Na koniec powiedział, ze mozemy iść do kogokolwiek z kliniki w ktorej przyjmuje bo tam wszyscy sie nami zajmą. Wizyta 200 zł :( a mi udało sie umówić do starego gina i to na nfz. W naszej obecnej sytuacji finansowej wydawało mi sie to super rozwiązaniem.
    .
    Macie rację (i lekarz też), ze dwa tyg to minimum ale ja nienawidzę takich wizyt na których ktoś nie badając prawie nic stwierdza, ze jest ok :( czuje sie wtedy niepewnie :(
    .
    Mam nadzieję, ze dociągniemy do września i pójdziemy do naszego lekarza to nam ostatecznie powie co i jak.
    .
    Dorit, my jesteśmy po IVF także data poczęcia jest jasna. Nie rozumiem skąd takie zamieszanie z tymi terminami :(
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek: Dorit, my jesteśmy po IVF także data poczęcia jest jasna. Nie rozumiem skąd takie zamieszanie z tymi terminami :(

    czasem bledy pomiarow, trzymam mnocno kciuki
    juz niedaleko- zaraz bedzioe ciaza donoszona.:****
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinek: ale ja nienawidzę takich wizyt na których ktoś nie badając prawie nic stwierdza, ze jest ok :(


    Osinku, kochana, a jak by ci lekarz zmierzył dziecko zupełnie inaczej (z niekorzyścią dla małego) niż twój prowadzący? Potrafiłabyś zdecydować komu ufasz? Nie jestem fanką chodzenia do różnych lekarzy, chociaż sama popełniłam ten błąd i z Lulem (przeżywałam to samo co ty- podejrzenie hipotrofii) i teraz na początku ciąży.

    Z resztą teraz jak byłam w trakcie urlopu lekarza na wizycie u jego koleżanki też lekki zonk zaliczyłam jak przy badaniu we wzierniku po 1. mało nie umarłam z bólu, a po drugie zaczęła coś mruczeć o pozapadanych ścianach pochwy... A usg szyjki robiła chyba z 10 minut, bredząc coś o jakimś czymś. Na szczęście mój mąż był wyjątkowo na tej wizycie i po wyjścu stwierdził, że wprowadza zakaz rozkminiania i czekamy na mojego lekarza. I ty też poczekaj na swojego.
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    W czwartek mam się zgłosić do szpitala mają mnie pomierzyć i małego zmierzyć bo lekarzowi wychodzi że waga małego będzie 4300 i im dłużej będziemy czekać tym będzie większy... i w czwartek z innym lekarzem mają zadecydować co dalej, ewentualnie cc w piątek....więc pierwsze co to waga małego jest tą podstawą do cc a szyjka wiadomo może jeszcze się zmieni.

    A nie jestem jakoś strasznie wielką kobieta w sensie że boję się naturalnie rodzic 4500kg "malucha" :D hehe
    Gdyby to była druga ciąża to lekarz powiedział że można by było próbować naturalnie, ale że to pierwsza to mogę się męczyć a to może być jeszcze gorsze.
    To taki szpital z zasadami bym powiedziała, zawsze robią żeby dobrze było a nie na siłę żeby tylko naturalnie bo to przecież kobieca natura...
    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinku nie martw się, nie masz powodów :) waga nie jest zła. Poczekaj na kolejny pomiar i ciesz się że dotrwałaś do 35tygodnia :) za chwilę ciąża donoszona -przecież to ogromne szczescie :) 3mam kciuki
    --
  1.  permalink
    Magdzikk10
    Jak mnie denerwują takie stwierdzenia, że można by próbować naturalnie. Jest duże dziecko, to cc i tyle, a nie kobietę męczyć. Ciekawe czy jak on by miał kamienie i by mu schodziły moczowodami, to też by próbował je "urodzić" czy poleciał by od razu do urologa, aby mu rozbili kamienie laserem :devil:

    Moje koleżanki załatwiają sobie cc i jeszcze nie słyszałam, żeby któraś żałowała. Ten Szpital z tradycjami, to raczej patrzy, aby kobieta naturalnie rodziła, bo jest bardziej poród opłacany przez NFZ, niż CC bo to są inne procedury i inaczej płacone, a wiadomo biznes jest biznes, a babę może trochę poboleć i tyle.

    W moim szpitalu, to nawet namawiają na poród "pośladkowy"
    Moja przyjaciółka jak leżała z dziewczyną, która miała właśnie dziecko odwrotnie ułożone, przyszedł ordynator i poinformował, że mają lekarza, który uwielbia porody pośladkowe i jej pomorze w urodzeniu. Dobrze, że dziewczyna była zorientowana i jak wybuchła na tego ordynatora ze stwierdzeniem, że ten lekarz, to i może sobie lubić takie porody, ale jej przysługuje CC i inaczej nie zamierza rodzić. Się postawiła i nie musiała cierpieć. Gdyby była nieświadoma swoich praw pewnie by ją namówił na męczarnie, bo na pewno ordynator chce dobrze.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Mónikha: Dziewczyny, łykacie witaminy z kwasami DHA? Mi ginka, zastępująca mojego lekarza, zleciła już w 9 tc. Ale uważam, że przesadza i nie kupiłam niczego do suplementacji. Jak u Was?

    Moja ginka mowi, ze teraz sie zaleca kwas +jod+witamine D. Jest przeciwniczką supli, ale powiedziala jak ją przyparlismy do muru, zeby cos polecila, ze Pregna Plus jest ok. Nie jest przeladowana i sa tylko niezbedne rzeczy.
    W skladzie jest DHA, kwas f., jod, wit D i B. I tyle. Ja lykam, bo przez mdlosci i wymioty trudno mi trzymac zbilansowaną dietę.
    .
    Osinku, ja bym juz nie szla do kolejnego lekarza. A czemu uwazasz, ze ten Cie olal? Przecież pomierzyl wszystko. Jesli nie alarmowal, to widocznie nie widzi jednoznacznie problemu. Sprobuj na to tak spojrzec.
    A powiedz, czy Ty sie nie rodzilas z niska wagą? Bo np. szwagierka TEORKI urodzila bardzo malutkiego synka, caly 3 trymestr jej mowili, ze za maly. Ale ona sama tez miala niską wagę urodzeniowa, taka uroda (tez nie znosze tego okreslenia).
  2.  permalink
    Tzn lekarz powiedział to w takim sensie ze woli mi wręcz zrobić cc, może źle to po prostu opisałam heh
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 5th 2014 zmieniony
     permalink
    monaliza666: bo jest bardziej poród opłacany przez NFZ, niż CC bo to są inne procedury i inaczej płacone, a wiadomo biznes jest biznes, a babę może trochę poboleć i tyle.

    Z tego co kojarzę, to NFZ płaci dokładnie tyle samo, z tym, że do CC potrzeba sztabu ludzi i sprzętu. A sn "obskoczy" sama położna, lekarz przyjdzie na chwilę i to koniec. Dlatego jeśli mamy mowić o opłacaniu, to sn się szpitalowi bardziej opłaca, bo mu zostaje w kasie więcej pieniędzy, a nie że za sn NFZ więcej płaci.
    monaliza666: Się postawiła i nie musiała cierpieć. Gdyby była nieświadoma swoich praw pewnie by ją namówił na męczarnie

    Poród pośladkowy jest przede wszystkim trudniejszy dla dziecka i obarczony większym ryzykiem. Pod tym kątem pierworódki nie powinny rodzić pośladkowo.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 5th 2014
     permalink
    Osinku moim zdaniem tez musisz wykuzowac, mowisz ze nic nie pomierzyl a podalas duzo pomiarow, nie zbadal akcji serca ale skoro usg trwalo chwile to by raczej zauwazyl ze cos z sercem jes nie tak, waga 2100 to przyzwoita waga, wyluzuj kup dobra ksiazke i czekaj na donoszenie a to juz zaraz.

    Magda nie trzeba byc wielka kobieta by rodzic wielkie dzieci, trzeba byc tylko elastycznym :) kurde jak zrobia ci cc to przydrugim tez ci powiedza ze wielkie i tez ci zrobia cc.

    Ja z witamin biore zelazo choc nie wiem czy to witamina i wit b12bo wyszlo mi malo plytek, a tak to zdrowo jem i tyle

    Ja slyszalam wola robic cc bo przynajmniej sali sie dlugo nie zajmuje i wlasnie nfz wiecej daje kasy...

    Za mna ostatnio chodzi to ze mi sie zyn nie obroci ale to pewnie pod wplywem porodowek
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.