Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    A u mnie znów schody... Wczoraj mocno zakrwawilam i wyladowalam na ip. Polip, którego miałam na szyjce zniknął natomiast okazało się, że łożysko, które według usg genetycznego znajdowało się nisko na tylnej ścianie teraz znajduje się nisko na przedniej. I możliwe że krwawilam z powodu tego łożyska. Albo z powodu polipa, bo mogl odpasc. Dostałam luteine podjezykowa 3x2 aby wspomóc łożysko, żeby nie krwawilo kiedy będzie się przesuwać . Jest duża szansa ze się uniesie bo ciąża młoda, wiec jest czas. No bardzo rozumiem jak ma luteina działać na krwawienie ale liczę na to, że więcej sie to nie powtórzy. Plamie i krwawie w tej ciąży dość dużo.

    I mam też dziewczyny pytanie, czy macie jakieś swoje własne doświadczenia w temacie podnoszenia się łożyska? Jak to i Was było?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Bonim no serdecznie gratuluję z całego serduszka :bigsmile:
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Dziewczyny u mnie chyba cos sie zaczyna dziac :) w nocy nieregularne skurcze i nad ranem plamienie. Odszedl mi chyba czop śluzowy. Plamienie ustalo. Teraz sporadyczne bole ale do wytrzymania. Moze jednak unikne cesarki?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Wszystko możliwe, tak na prawdę może rozkręcić się w każdej chwili także trzymam kciuki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Elpida - To czekamy z Tobą na rozwój zdarzeń. =) Nawet czasem mi się wydaje, że moje czeka na Twoje, tak grzecznie w kolejce. ;D

    1. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    2. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    3. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    4. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    5. ikaan - 21.04.2017


    6. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    7. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    8. Asiunia892 - 03.05.2017
    9. Lina88 - 14.05.2017
    10. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    11. Stokotka - 06.06.2017 (dziewczynka)
    12. Anixx - 02.07.2017 (chłopiec)
    13. Neverminder - 10.07.2017
    14. vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    15. Obe - 15.07.2017 (chłopiec)
    16. montever - 4.08.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    17. bananowiec - 8.08.2017 (chłopiec)
    18. _Isia_ - 13.08.2017
    19. perła2010 - 14.08.2017
    20. Haniutka - 24.08.2017 (chłopiec)
    21. kredowatablica - 05.09.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    22. Mysiorek80- 10.09.2017
    23. Aguśka90 - 20.09.2017
    24. Dorotki - 30.09.2017
    25. jagodalg84 -12.10.2017
    26. maxiulka - 14.10.2017
    27. bonim - 21.10.2017
    28. Agnieszka79r - 26.10.2017
  1.  permalink
    Agnieszka, bonim serdecznie gratuluje.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Zygzakowa gratuluje:)))

    U mnie moje 2 przyjaciolki z reala juz urodzily. Zostalam ja...zaczynam sie bac:)


    Bonim i Agnieszko dla Was rowniez gratulacje spokojnych nudnych ciaz;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Ja niby też się boję, ale z drugiej strony chciałabym żeby już był kwiecień i żebym miała to za sobą. No ale już niedługo i na nas pora :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Karolyn, ikaa, ale Wy się jeszcze nie spieszcie ;) macie jeszcze trochę czasu.
    Karolyn, a Ty kiedy wybierasz się na te sterydy? Ciekawe dlaczego nie mogą tego podać w trybie ambulatoryjnym.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Przeciez napisałam że chciałabym już kwiecień bo jasne, że teraz nie chce rodzić :p no jednak wolę zdrowego donoszonego noworodka, choć na tym etapie to i tak już jestem w miarę spokojna. Zawsze podziwiam te małe dzieciaczki i ich rodziców, które urodzone 20+ tygodniu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Ja tez na spokojnie czekam na kwiecien:) chce donoqsic mlodego to oczywiste ale tez jak to, ze 5,6 tygodni to krotki okres czasu a rewolucja spora:)

    Isia ide na 3 dni we wtorek... Wszystkie moje kolezanki moaly podawane sterydy w szpitalu wiec nie zastanawialam sie nad tym chociaz wiadomo, ze z checia szpitala nie ide....
    Ale jak mus to mus:) bede tez spokojniejsza o Tomka bo coraz czesciej twardnieje mi brzuch.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    No u nas niby trzymają 24 h po drugim podaniu sterydow zazwyczaj, nie wiem dlaczego. Chociaż mnie wypuścili jakieś 12 h po. Ale po tych sterydach miałam strasznie czerwone poliki, a jedna dziewczyna całe ręce do tego czerwone. Także coś musi być, że trzymają w szpitalu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Ja miałam bardzo wysoki cukier. Ale po jakiejś dobie spadło. Miałam jednocześnie podawany fenoterol, mnóstwo skutków ubocznych ale chyba raczej od fenoterolu a nie sterydow. Zresztą, trudno powiedzieć.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeMar 11th 2017
     permalink
    Dziewczyny gratulacje !! Cudnie że nas przybywa ją dopiero co ostatnią byłam a zaraz do 10 wejdę jeeeej zaczyna mi być ciepło !!!:)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Niestety po celestonie wariuja wlasnie cukry czego sie boje:/ po 2 dawce powinno byc lepiej.
    Dziewczyny z grupy cukrzyca ciazowa na fb nawet mowia ze glukometr jest zbedny w szpitalu bo cukry tak wariuja. Z ciekawosci sprawdze moze nie dostane zawalu:/
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Elpida co u Was?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    W którym tygodniu robi się krzywa? Po 20?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Chyba nawet po 24 z tego co pamiętam
    -- ,
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Między 24a 28 tc :)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Aguśka ja robiłam w 28 tc ale wiem że czasem są wskazania aby ta krzywa była dużo wcześniej. Wiem też że powinna być trzy punktowa bo to właśnie środkowy wynik potwierdza bądź wyklucza cukrzycę ciążową.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Taka piękna pełnia, ale moje dziecię się chyba nie zdecyduje zawitać dziś na świat.. ;]
  3.  permalink
    helva Ty jutro termin . Jakieś oznaki w ogóle są?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Agnieszka Miałam delikatne skurcze w dzień kobiet, ale od tego czasu cisza.
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Mnie niedługo czeka krzywa. Ostatnio zasłabłam, więc teraz już się boję.
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeMar 12th 2017 zmieniony
     permalink
    helva a córeczka w terminie się rodziła??

    Treść doklejona: 12.03.17 20:39
    Annix a mierzysz cukier skąd wiesz że od tego?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Karolyn, glukometr weź. Cukrzyk zawsze powinien mieć go przy sobie. Jak ja lezalam w szpitalu to cukier glukometrem mierzyli także babeczkom bez cukrzycy. Mi kazali mierzyć swoim glukometrem. Braki w pomiarach by nie przeszły. Ja miałam wzrosty do około 200. Ale w jakąś dobę po ostatniej dawce już wszystko bylo normalnie.

    Haniutka, cukrzycę ciążowa stwierdza się jeśli choć jeden wynik z krzywej wyjdzie poza normy. Nie dotyczy to tylko pomiaru po godzinie. Ja w tej ciąży miałam przekroczenie po dwóch godzinach. W poprzedniej po godzinie.

    Aguska, a masz jakieś problemy z tolerancją cukrów?
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    u mnie tez cisza.
    Obu synów urodziłam 3 tygodnie przed terminem. Córka mimo zagrozenia porodem przedwczesnym od 32 tygodnia, nadal siedzi w brzuszku i rosnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Isia, jak miałam krzywą cukrową w ciąży z córką to pierwszy wynik był nieprawidłowy a pozostałe dwa prawidłowe. Cukrzycy nie stwierdzono. Lekarz na oddziale na którym mi robili to badanie wytłumaczył mi wtedy że krzywa cukrowa ma sens tylko wtedy kiedy jest trzy punktowa i to drugi wynik jest najważniejszy. Tyle jeśli idzie o moja wiedzę w tym temacie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Haniutka, to znaczy ze lekarz niesłusznie uwolnił Cię od diagnozy cukrzycy. Choć jeden nieprawidłowy wynik w krzywej cukrowej albo w zwykłym badaniu glukozy na czczo świadczy o cukrzycy. A wiem to nie tylko od swojego lekarza. Takie są zalecenia PTD. Więc to co napisałam to nie jest interpretacja moja ani mojego lekarza ale zalecenia najlepszych ekspertów od diabetologii w Polsce. Zerknij sobie na stronę PTD, sam tam zalecenia kliniczne z ostatnich paru lat. Możesz sobie skonfrontować to co powiedział Ci tamten lekarz z tym co powinien wiedzieć.
    Mówimy oczywiście o ogtt 75g , pomIar na czczo oraz godzinę i dwie po wypiciu glukozy?
    A to ze ginekolodzy nie zawsze się znają na cukrzycy to inna sprawa. Po prostu nie aktualizuja swojej wiedzy.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Isia mi teraz nikt nie bedzie sprawdzal cukrow w szpitalu tym razem. Wiem to bo byly dziewczyny cukrzycowe i gdy nylam na profilu po sterydy czy jedna z migrena i nikt nie sprawdzal czy nawet mierza a co dopiero wyniki.
    Ja mierze ale nie podchodze do tego fanatycznie. Nie raz brakuje mi pomiaru nie wszedzie biore glukometr ale to tak od 2 tygodni bo wiem juz jakie cukry po czym mam poza tym nie mam przekroczen odkad zaczelam mierzyc czyli juz ponad 8 tyg. Nie wspominajac o tym, ze moge jesc w miare normalnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Agnieszka N. urodziła się o czasie, 9 dni po terminie.
    Ten 12/03 to tak sobie obstawialiśmy, bo jak już wspomniałam kiedyś, wszystkie dzieci w rodzinie mojego męża urodziły się w niedzielę (poza jednym wyjątkiem co się urodził w nocy z niedzieli na poniedziałek). =) No i pełnia jest też. :D

    Ale teraz będę obstawiać, że może młoda chce poczekać do 14/03 lub 17/03, by mieć taki datę podobną do siostry. ;] A potem będę obstawiać 19/03, czyli przyszłą niedzielę. =)

    Oczywiście wiem, że to takie puste życzenia... Choć z tymi niedzielami w tej rodzinie naprawdę coś jest na rzeczy. :D
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Haniutka, jeśli w teście obciążenia glukoza istotny byłby tylko środkowy wynik to po kiego czorta kłuli by nas 3 razy??? Każdy z trzech wyników jest istotny. Kazdy musi byc w normie, jesli nie ma cukrzycy...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Dokladnie na fb grupa cukrzyca ciazowa sa dziewczyny z przekroczeniem niewielkim choc w jednym punkcie i juz maja diagnoze. Wystarczy lekko przekroczyc wynik na czczo pozostale moga byc w normie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Ja to widziałam u nas na forum takie przypadki, kiedy dziewczyna przekraczała normę ledwo ledwo a ladowala na insulinie. Więc nigdy nie wiadomo jak ta cukrzyca może się z biegiem ciąży potoczyć. Więc staraj się jednak pilnować tych pomiarów, Karolyn. No chyba ze lekarz pozwoli Ci mierzyć cukry co dwa dni. Ale sama nie kombinuj. Ja na koniec ciąży taka zgodę dostalam ale i tak mierzylam za każdym razem.

    A to ze na oddziale nie pytali się cukrzycowych mam o cukier to szok. Mnie się pytali o każdy pomiar. Istotą cukrzycy jest przecież samokontrola za pomocą glukometru.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Muszę wieczorem poczytać o zaleceniach PTD w temacie pomiarów. Leżałam w Klinice na Polnej w Poznaniu i miałam trzy punktową po podaniu glukozy 75.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Haniutka, na Polnej moja siostra miała robiona krzywą (leżała tam), to nie dość, że pierwszy pomiar zrobili jej o 11, to jeszcze wyniki miała paskudne (gorsze duzo od moich) i lekarka uznała, że żadnej cukrzycy nie ma. No szok. Ja 164 i miałam, a ona 174 i nie miała????
    A dodam, że ja wylądowałam na insulinie ostatecznie.

    Także ja nie wiem co na tej Polnej wiedzą o cukrzycy ciążowej, ale chyba mało...
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Agnieszka79r: Annix a mierzysz cukier skąd wiesz że od tego?
    Miałam na myśli badanie w poprzedniej ciąży. Wyniki były dobre, ale problem z utrzymaniem pionu po przyswojeniu takiej ilości cukru był.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Isia oni sie interesuja wynikami ale tylko podczas profilu. Gdy przychodzisz z czyms innym to nie interesuja ich juz. Dla mnie to nie jest dziwne. Ciezarne nie sa przeciez dziecmi zeby ich kontrolowac sa pod opieka poradni i tamnprzeciez lekarze ich diagnizuja.
    Ja sie ciesze bo jeszcze mi klucia przez nich albo sprawdzania cukrow brakuje:p
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  4.  permalink
    Mnie nikt nie pilnowal w szpitalu, dostalam kartke by sobie pisac i juz. Nikt nie kontrolowal co jej, ile jem, jakie mam cukry.. przy wypisie nikt nie pytal co i jak. Wisialo im to totalnie :P
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Do tej pory nie miałam. Chyba z rok temu robiłam krzywa cukrową i było ok. Teraz w ciąży niby glukoza na czczo ok, ale ja się cały czas nie najlepiej czuje mimo, że weszłam w ten niby lepszy trymestr. Gdzieś wyczytałam, że częste bóle głowy w ciąży zwiększają ryzyko cukrzycy nie wiem ile a tym prawdy. Mi ostatnio raz w tygodniu myszą dokuczyć
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Mi się wydaje ze leczy się pacjenta a nie chorobę. Jeśli pacjent ma inne schorzenia to też trzeba to kontrolować. Przecież te choroby mogą wzajemnie na siebie wpływać. Nie chciałabym się leczyć w szpitalu w którym nikogo nie interesują pozostałe moje schorzenia. Poza tym ilekroć trafiłam na ip ze skurczami, plamieniem to zawsze sie mnie pytali jak kontrola cukrów. No ale ten szpital w którym ja lezalam i w którym znów prowdze ciaze specjalizuje się w cukrzycy. Ja np. jako cukrzyk dostawalam 6 posiłków dziennie czyli całość. Słyszałam ze w większości szpitali dają tylko 3. Ja się niczym innym nie musiałam dozywiac.
    Generalnie im bardziej czytam o innych szpitalach tym bardziej doceniam mój.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Ja w czasie ciąży cukrzycowej leżałam kilka razy w szapitach. Były to dwa różne. W obu kontrola cukrów była. Ale w jednym dawali 3 posiłki, a resztę musiałam sobie zorganizować sama, a w drugim 6.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Isia ja wiem, że moje cukry są wzorowe, więc się tym nie przyjmuję gdybym była w szpitalu i coś by mnie zaniepokoiło w wynikach na pewno by mnie skonsultowali ;) Idę tam tylko na 3 dni więc nie świruje:P
    Mysle, ze oni maja swiadomość tego, że to pacjentka z cukrzycą itd. ale samokontrola już zostawiona jest jej i to mi się akurat podoba;) no ale kazdy może mieć inne zdanie na ten temat. Co innego na profilu wtedy skupiają sie stricte na cukrzycy.

    Jutro ostatni dzień 34 tyg :)))) zaczyna mi czas uciekać przez palce...a tu jeszcze tyle rzeczy do zrobienia!:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Karo, szybciej lepi 2 ciąża? :) ...że tak wyskoczę ni z gruchy ni z pietruchy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Do 28 tyg troche sie ciagnelo:) a od 3,4 tyg to leci strasznie szybko ale moze mam tez inne porownanie bo z D. Bylam w szpitalu wiec tam to dopiero sie ciagnelo:)
    Teraz na luzie chociaz zaczynam sie stresowac:)
    Ogolnie jednak z dzieckiem w domu czas leci szybciej:)
    Odliczam ostatnie tygodnie lenistwa....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Wiecie, dużo chyba zależy od placówki.
    koleżanka trafiła do naszego szpitala w 34 tc z cholestazą i cukrzycą ciążową.
    Jak się zaczęli skupiać na leczeniu cholestazy to kompletnie olali cukrzycę. Pilnowali tylko enzymów wątrobowych. Nie potrafili połączyć diety cukrzycowej i wątrobowej, efektem czego było to, ze mało co jadła ze szpitalnego wiktu, maż sam jej przywoził wg diety...
    A jak podali sterydy na płuca i cukry zaczęły już wybitnie wariować, nikt jej nie uprzedził, ze to wina sterydów... A czytam tu u was, ze to dośc powszechne zjawisko, ze mimo diety i leków po sterydach cukry są w cały świat... Nasi lekarze zdawali się nie posiadać takiej wiedzy...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Akurat dietę cukrzycowa i dietę watrobowa jest bardzo trudno połączyć. Żeby nie powiedzieć ze to się wyklucza. Dietetyk musiałby chyba ustalać indywidualną dietę pacjentce.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Isiu, i to mnie właśnie przeraża :( Ja mam jeszcze dodatkowo dietę trzustkową i tak kombinuję, że jak mi teraz wyjdzie cukrzyca to na bank zostanie mi tylko woda ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Obe... Nie martw się. NakarmO Cię :P. Po prostu wypośrodkują tak posiłki, by było jak najkorzystniej.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Isia, wierzę, ale ciężko podawać posiłki które całkowicie się wykluczają. A tak to było u nas w spzitalu- brakowało złotego środka. Albo chociaż jego namiastki.
    Z resztą jestem zdania, ze najlepsza w tym naszym szpitalu jest dieta lekkostrawna. Żal mi było dzieciaków na pediatrii, jak z Wojtkiem leżałam. ja, jako karmiąca, byłam odgórnie wrzucona pod dietę lekkostrawną. A dzieci pod "zwykłą". Ja miałam gotowanego kurczaka w potrawce, a dzieci dostały przypalone udka :sad:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.