Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 2nd 2017
     permalink
    Jak dla mnie to jednak powód do konsultacji. A kiedy masz wizytę?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 2nd 2017
     permalink
    W czwartek, zapytam na pewno. Ale znając mojego lekarza to powie że to normalne. Teraz jest trochę lepiej ale wciąż boli jak wstaje czy chodzę. Wydaje mi się że może mały zszedł niżej i dlatego. Zresztą dzisiaj szwagierka stwierdziła że brzuch mam już coraz niżej (ja tego nie widzę) więc może coś w tym jest. Tylko w nocy najgorzej bo obrócić się nie mogę..
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Ikaan, ja tak miałam pod koniec. Ból był taki, że wyć mi się chciało ale ja należę do niskich osób i podejrzewam, że to moje biedne spojenie ledwo zipało, bo córka duża i nie miała gdzie się pomieścić... no i na pewno to zejście w kanał ma znaczenie. Niemniej warto sprawdzić, co się dzieje. Życzę jak najmniej bólu.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    Dziewczyny na liście jest Lina88 czy to nie czasami juz ta mamusia szczęśliwych bliźniaków czy to inna Pani?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    To chyba inne nicki:)


    Ikaan mocny bol mysle ze najlepiej skonsultowac.

    U mnie maly ponoc nisko bardzo ale oprocz lekkich pradow w kregoslup raz ja jakis czas i ukluc w szyjce nie jakis mocnych boli. W miare dobrze sie czuje i nie jest mi jeszcze ciezko bardzo:) tylko maly czasem bolesnie sie porusza....ale to mi akurat nie przeszkadza.
    Jeszcze dzis i jutro i oficjalnie Tomasz bedzie donoszony.
    Mam wrazenie, ze wazy juz tyle co brat w dniu porodu:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    Nie wiem, nie rozumiem dziś już mnie nie boli. Może mały jakoś inaczej się ułożył. A wczoraj wieczorem oczywiście skurcze i ból jak na @. Także moja macica ćwiczy pełną parą, ciekawe jak długo będzie sobie tylko ćwiczyć :p
    -- ,
  1.  permalink
    W sobote byla piekna pogoda a ja mialal wielkiego dola bo na 1 kwietnia mialam termin porodu ale poronilam we wrzesniu 2016,pomimo iz teraz jestem w 17 tc to ciagle mysle o tej dzidzi, ktorej nie ma dzis ze mna :-(
    Myslalam ze z czasem bedzie latwiej ale ja nadal pamietam jakby to bylo wczoraj...
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    hej dziewczyny :) czy ktoras moze mi powiedziec ile srednio na wadze przybiera dzidzia w ostatnim miesiacu ciazy?
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeApr 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    To linea88 wkradł się błąd :) ma już dzieciątka przy sobie :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    czyli jednak tak myślałam, że to Linea wisi na tej liście jeszcze :)
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  2.  permalink
    Dziewczyny czy któraś słyszała o bakterii w moczu która się nazywa pantoea agglomerans ?? Nie mogę nic o niej znaleźć :cry:
    Czy bakteria w moczu jest mocno niebezpieczna w ciąży ??

    Mysiorek przykro mi... niestety czas leczy rany ale pamięć pozostaje :( wiem coś o tym
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    Sisi różnie. Z kilogram.

    Mnie dziś jeszcze nie zatrzymali. W środę kolejna możliwość.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    O to chyba dobrze? Znaczy, że wszystko ok?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    Raczej chcą zostawić decyzję lekarzowi prowadzącemu. A sytuacja nie jest aż taka cito widocznie i te dwa dni niewiele zmienią.
    --
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 4th 2017 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny ! Nurtuje mnie pytanie: ile moze przytyc malenstwo w ostatnim miesiacu ciazy?
    Na forachmozna znalezc rozne odpowiedzi, bowiem tak naprawde jest to bardzo indywidualna sprawa.... Jednak bardzo mnie to ciekawi, gdyz wg usg wyszlo ze w 35tyg 4dn ciazy moj maluszek wazy 3kg, nie wiem czy to duzo czy w sam raz... troszke sie boje ze moge urodzic "gigancika" :wink:
    Jak wygladalo to u Was? Jak przybieraly na wadze Wasze malenstwa?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Pandora, wy już w terminie. Mały nie jest taki mały jak pisałaś. Może jednak nic mu nie grozi i można spokojnie czekać na naturalny początek? U ciebie wszystko na głucho pozamykane?
    Moja Krysia nie miała stwierdzonej hipotrofii, bo na ostatnim wykonanym usg nie odbiegała od normy, zatrzymała się później.
    Wiec wszystko zaczęło się naturalnie, przy czym u nas to moja (i Krysi) infekcja indukowała poród...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Mogłas na wątku Przyszłe mamusie zapytac :). Ale... Ja miałam USG w 36 tc i syn ważył 3600. Lekarz ocenił, że jeśli donoszę do 40 tc urodzę dziecko 4kg. Tak tez się stało. Syn ważył dokładnie 4040... Natomiast ja bym się wcale nie przejmowała tym czy dziecko urodze mniejsze czy większe, bo to jak przebiegnie poród nie koniecznie zależy od tej wagi. Ja rodziłam drogami natury (oczywiście z lekka pomoca lekarza i położnej) i urodziłam... Koleżanka z zali rodziła dziecko 2400 - kleszczowo. Moja koleżanka rodziła drugie dziecko ważące 4500. Nie dość, że urodziła błyskawicznie, to jeszcze prawie bezbolesnie. Młodsza córka kilo mniejsza rodziła się bardzo długo i bardzo ciężko... Nie warto zniechęcać się psychicznie... Dużo daje dobre nastawienie. Na wagę, wzrost dziecka nie mamy wpływu większego, więc trzeba akceptować to co da los ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Agnieszka79r: To linea88 wkradł się błąd :) ma już dzieciątka przy sobie :)


    To nie błąd to są dwie różne dziewczyny, tej mamy z bliźniakami nigdy nie było na liście.
    Jest linea088 i Lina88


    Sisi wydaję mi się, że około 200 g na tydzień. U nas tak mniej więcej wychodzi.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    oczywiscie ze tak wazne by bylo zdrowe :)to moje pierwsze dziecko i ciekawosc bierze gore :) z tego co wiem to tez czesto usg przyjmuje wartosc bledu nawet do +-500g....
    czy dzidzius bedzie wiekszy czy mniejszy to juz mniejszy problem urodzic tak czy inaczej trzeba :) moje malenstwo od poczatku co do tyg ciazy miesci sie w gornej skali siatki centylowej... pod koniec dzidzius juz wolniej rosnie, czy jak to jest?
    w zasadzie to juz nie moge sie doczekac by maluch byl z nami :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Ja sie nie spodziewałam, że urodzę 4kg dziecko ;). Ani u mnie w rodzinie, a ni u ojca dziecka dzieci nie ważyły więcej niz 3600 :P. Ale też fakt, że nikt nie donosił ciąży do 40 tc, a ja tak ;). Moja mama rodziła w 34 i 35/36 tc, teściowa 36 i 38, siostra 37 i 38, dryga siostra 34 (około)... Obie babcie też porody wcześniejsze. Także być może gdyby dane im było donosić do 40 tc też rodziłyby duże dzieci ;). A ja do tego kurdupel jestem, zwężona w miednicy./.. Teoretycznie powinnam mieć cc :P.

    Koleżanki mnie tak nastawiły psychicznie do porodu, że jako jedyna szłam z bananem na twarzy na porodówkę :P. Ważna jest psychika...
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Na poród naturalny na pewno nie będą czekać. Tylko kwestia kiedy indukcja. Ja się indukcji nie boję tylko leżenia na patologii. Oby nie. A hipotrofia jest, więc ja też nie chce czekać, bo u córki zatrzymanie spowodowało odwapnienie i złamanie nogi, a potem przebywanie w czd żeby nic innego się nie złamało. Mały nie jest w porównaniu do córki, bo już jest troszkę cięższy niż ona przy urodzeniu. Choć jest wysoki, więc ten pomiar jest trochę niedokładny.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Ok. Ja nie znam się na hipotrofiach dlatego pytałam, czy są jakieś zagrożenia.
    Widać Krysi jedyne co się przytrafiło, to złapane ode mnie zapalenie płuc.
    Ale kto wie, jakby nas traktowali, gdybym tę hipotrofię miała potwierdzoną jeszcze w ciąży?
    A tak zamiast hipotrofika miałam dystrofika... Tak ją przynajmniej w szpitalu określili. I okulistka tez potem tej nazwy używała.
    W każdym razie była jako wcześniak traktowana, mimo ze terminowo rodzona...
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Zagrożeń jest dużo, bo to jest po prostu odcięcie pokarmu i tlenu od dziecka. Dziecko ma mechanizm obronny. Najpierw przestaje rosnąć, potem odcina dopływ składników do narządów a jak już pokarmu nie ma to mózg przestanie się rozwijać. Trzeba bardzo kontrolować sytuację i nie pozwolić niedożywieniu przechodzić w kolejne etapy.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    To ja też nie wiedziałam że to takie niebezpieczne.
    Mnie dziś znowu bóle @ męczą. Apetytu to wgl nie mam. Masakra tylko czekam aż się to skończy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Pandi, a jak Twoje łożysko? Mi jedna z lekarek mówiła, że starzeje się nadmiernie także z powodu niedozywienia. Mój syn zatrzymał się w 37 tygodniu.
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    gdy zapytalam moja doktorke czy dziecko przy porodzie bedzie duze to powiedziala, ze waga moze byc kolo 3,4-3,6, jednak na forach pisze ze dzidzia kolo 200g tygodniowo przybiera, wiec moze byc troszke wiecej :)
    niektore z Pan pisza, ze pod koniec ciazy dziecko nawet niekiedy przestaje przybierac na wadze... jak to jest? w koncu malenstwo tyje do konca ciazy czy nie ? :)
    czym wiecej czytam tym mniej wiem :P
    •  
      CommentAuthorfeel
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    U mnie w 30 tc USG pokazało 1600 a synek urodził się w 38 tc z wagą 2700, więc wychodzi na to, że nie przybierał tych 200 g/tydzień.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Mój przybrał dokładnie te 400 g.
    Ale to też zależny od dziecka. Jeden na końcówce przykoksuje dużo inny mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Właśnie dobrze, łożysko 2st., przepływy dobre. Choć poprzednim razem też tak było a i tak się córka zatrzymała. Im później się dziecko zatrzyma tym bezpieczniej. U mnie tym razem też trochę później zaczęło to się dziać, w ok. 34 pewnie zaczął hamować.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    A jak rodzilas to łożysko miałaś nie jakieś bardzo stare? Bo moje to już było bardzo bardzo stare i u mnie ewidentnie wina łożyska.
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Nie wiem, bo zdaje mi się, że nic na ten temat nie mówili. Możliwe, że było stare.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Dzieci mogą przybierać ok 100-200 g na tydzień w ostatnich tygodniach
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeApr 4th 2017
     permalink
    Możecie mi wpisać na liście chłopczyka :)
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  3.  permalink
    Gratuluje Aguska,ja dowiem sie chyba juz jutro.:-)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Aguska gratuluje synka:)))


    A ja witam sie w ciazy donoszonej:) szczesliwa bardzo bo po ciazy Dominikowej nie spodziewalam sie, ze tak daleko zajdziemy:) teraz licze na to ze wywolywanie nie bedzienpotrzebne....dzis rozkladam kolyske:) bede na nia patrzec kiedy zestresuje sie porodem;)

    Dzis znow wizyta. Zobaczymy czy cos zmienilo sie przez tydzien chociaz nie sadze. Nie mialam zadnych boli itp. Gdyby nie sennosc i zmeczenie czulabym sie swietnie;)

    Ikaan pandora a co u Was:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    No to wszystkim nam udało się ostatecznie donosic :))
    U mnie ciągle jakieś lekkie bóle @, skurcze też ciągle jakieś są ale nic regularnego. Także się coś dzieje, ale jeszcze nie chce się rozkręcić, a szkoda :p
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Dziękuję od początku czułam, że będzie synek :) Mysiorek 3mam kciuki żeby już było wiadomo
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Ja w poczekalni do przyjęcia na patologie. Jeszcze nawet nie wiem czy są miejsca. Może na dniach indukcja.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    To może zacznie się samo :) a pierwsza core w którym tygodniu rodziłas?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Chyba się nie zacznie, choć trochę skurczy mam. Chyba od noszenia torby, bo waży ze 200kg. Jak będziecie same to kółka konieczne.
    Córkę indukcją w 36 tc.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Jak indukcja to gorzej bo nie wiadomo kiedy by się samo zaczęło. Ja rodziłam dokładnie w terminie więc teraz też tak może być.. Choć wiadomo, że niby nic się nie dzieje ale może przecież w każdej chwili się zacząć.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Akcja odwołana :) Mały jednak urósł choć łożysko się starzeje. Mimo to indukcja dopiero 18.04 :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Łożysko musi się starzec. Póki co indukuj się na domowe sposoby ;) Ja taki mam plan ale na 18.08 ;)
  4.  permalink
    ...a mi mozecie wpisac na liscie corke:-),juz jedna mam ale chcialam druga, jestem mega szczesliwa
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeApr 5th 2017
     permalink
    Gratuluję Mysiorek :)
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    ja po wizycie. Gbs-a brak, główka już bardzo nisko, łożysko się starzeje. Także może nie będę do terminu się kulac :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    Ikaan dobre wieści:)


    Ja niestety tym razem mam gbs plus :/ pokrzyżowało mi to trochę plany bo muszę wcześniej wybrać się do szpitala w przypadku odejścia wód czy skurczy...a chciałam trochę pobyć w domu. Z drugiej strony biorąc pod uwage ekspresowy poród ze starszakiem może to nie byłby i tak dobry pomysł.

    Ja też wczoraj miałam wizytę tylko USG i ktg. KTG ksiażkowe, dzidziuś wymiary takie same jak w tamtym tygodniu, trochę sie zmartwiłam ale gin mówi, że jest w porządku bo w granicach błędu USG. Łożysko też juz jest dojrzałe:) pytałam o wywoływanie jak to będzie wyglądać bo się boję;) odpowiedziała, że będziemy rozmawiać jak przenoszę teraz nie mam co tym zaprzątać sobie głowy :D


    Pandora dobre wieści :) niech mały jeszcze troszkę przykoksuje:))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    Cześć, czy mogę do Was dołaczyć? Jestem w drugiej ciąży, 10 tydzień, termin na około 6.11.
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeApr 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja mam jeszcze korektę daty, choć jestem umówiona na indukcję 18.04

    ---

    1. ikaan - 21.04.2017
    2. Pandora1 - 24.04.2017 (chłopczyk)
    3. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    4. Asiunia892 - 03.05.2017
    5. Lina88 - 14.05.2017


    6. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    7. Stokotka - 06.06.2017 (dziewczynka)
    8. Anixx - 02.07.2017 (chłopiec)
    9. Neverminder - 10.07.2017
    10. vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    11. Obe - 15.07.2017 (chłopiec)
    12. montever - 4.08.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    13. bananowiec - 8.08.2017 (chłopiec)
    14. _Isia_ - 13.08.2017 (dziewczynka)
    15. perła2010 - 14.08.2017 (dziewczynka)
    16. Haniutka - 24.08.2017 (chłopiec)
    17. kredowatablica - 05.09.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    18. Mysiorek80- 10.09.2017
    19. Aguśka90 - 20.09.2017
    20. Dorotki - 30.09.2017
    21. jagodalg84 -05.10.2017
    22. maxiulka - 14.10.2017
    23. bonim - 21.10.2017
    24. Agnieszka79r - 26.10.2017
    25. Domisia0407 - 27.10.2017
    26. japonka - 28.10.2017
    27. WalkaTrwa - 29.10.2017
    28. szonik1 - 6.11.2017
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 6th 2017
     permalink
    To teraz ja wiszę jako pierwsza :p pandora do 18 jeszcze dużo czasu, ja bym się nastawiała że samo się zacznie :)

    Treść doklejona: 06.04.17 13:12
    A czemu ci datę zmienili?
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.