Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 31st 2019 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny za wsparcie, jesteście nieocenione.
    Młodemu wysoka waga wyszła już na 3 prenatalnym (już wyprzedzal pomiary o 3tyg), a robiła je bardzo dobra neonatolog. Mój gin na wizycie tydzień później potwierdził wagę (100g wyższa niż tydzień wcześniej na prenatalnym). W czwartek znów Młody "przywalil" przeszło 300g I już z wymiarów wychodzi w granicy 4kg (i główka I brzuszek I kość udowa na 39tc aktualnie).
    Niestety, jeśli wytrzymam do terminu 40tc a nadal będzie w tym tempie koksowal i będzie miał około 4,5kg, to gin mówił, że nie pozwoli mi na naturalny poród. I Teo, bardzo, bardzo bym chciała naturalnie urodzić. Ale z drugiej strony nie chce Młodego narażać na jakieś powikłania typu niedotlenienie czy coś, jeśli faktycznie będzie to poród naturalny, który może mieć przez jego wielkość szansę niepowodzenia. Uwierz mi, bardzo bym chciała żeby waga była niższa i żebym nie musiała się przejmować tym aspektem. Od początku ciąży nie myślałam, nie brałam wgl pod uwagę CC. Malo tego, załatwilam sobie nawet zaświadczenie od mojego ortopedy, że mogę rodzic naturalnie (bo jestem po operacji i ginekolog się obawiał, czy nie będzie z tego tytułu komplikacji).
    Jaheira, tak zdaje sobie sprawę z tego, że czasem lepsza cesarka w okolicach 40tc, dlatego mówiłam, że dopiero za kilka dni zaczniemy coś działać w kwestii ewentualnego wygonienia Małego, a i to raczej nie uda nam się z dnia na dzień. Po prostu czasem ten tydzień wcześniej względem terminu z OM może być na "wage zlota". No i fakt, jeśli Młody nie będzie gotowy to choćbym nie wiem co robiła, nie wyjdzie.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 4th 2019
     permalink
    U nas, przy Jaśminie USG bardzo zaniżyło wagę, bo szacowana waga w dniu porodu wychodziła lekarzowi 3350 g, a Jaśmin urodziła się 4 kg, więc różnica niemała.

    Plus był taki, że z uwagi na niską wagę dziecka mnie nie nacinali i rodziłam na boku, udało się urodzić w ten sposób, mino, iż końcowa waga młodej była dużo większa.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 9th 2019
     permalink
    Hej my dziś po wizycie 34tydzien 5dni mała waży ponad 3kg. Lekarka się dziwila czy czasem ktoś się nie pomylił z datą porodu. Dziś na ktg wyszły skurcze mam być u niej za dwa tygodnie ale jak to powiedziała że raczej już nie zdarze zobaczymy. Zaznaczę że zmieniłam lekarza że względu na wyjazd za granicę i tu już będę rodziła
  1.  permalink
    Gosik, trzymam kciuki żebyś jednak dotrwala do wizyty. Wiadomo, ciaza donoszona to mniejsze ryzyko ewentualnych komplikacji.
    "pociesze Cię", u nas 37+4, ostatnio na wizycie było już 4kg, a termin mamy "pewny", bo po pierwsze obserwacja temperatury i śluzu, po drugie OM, a po trzecie kilka pierwszych usg potwierdzalo ten termin.
    Tak więc, po prostu duuuze te nasze dzieciaczki.
    •  
      CommentAuthorzulacmok
    • CommentTimeSep 11th 2019
     permalink
    Hej dziewczyny, na 28dni od kilku lat ale na forum pierwszy raz :shamed: Czy przyjmiecie mnie i dopiszecie do listy? Termin mamy na 23.03.2020 :cool:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 12th 2019
     permalink
    Ja jestem po wizycie. Dostalam zastrzyki p zakrzepowe Neoparin. mam wstrzykiwać w brzuch. Pielęgniarka powirdziala, że moge w rękę też. Czy brałyście te zastrzyki w brzuch?
    Poza tym mam widocznie mniej wód niż ostatnio- AFI 8, za 2 tyg kolejna wizyta aby skontrolować czy się jeszcze bardziej nie zmniejszyła. Pamiętacie może jaki miałyście wskaźnik AFI w 36tyg?
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 12th 2019
     permalink
    Neoparin to odpowiednik clexanu.
    Także myślę, że możesz tak robić.
    Ja brałam clexan w ciąży robiłam zastrzyki w brzuch, raz w udo, nigdy w ramię.
    Dla mnie najłatwiej było robić je właśnie w brzuch.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 12th 2019
     permalink
    Brzuch najłatwiejszy. Ale nie wiem jak ciążowy, ja brałam po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 13th 2019
     permalink
    Dziś już zastrzyk w ramię i o wiele mniej bolesny i mniej stresujący niż w brzuch. Wczoraj miałam wrażenie, że pielęgniarka ukłuje małą w pięte;)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 13th 2019 zmieniony
     permalink
    Ależ tu cisza..no aż nie ma po co zaglądać bo mało kto tu pisze.

    1. Caffe_latte - 27.09.2019 (chłopiec)
    2. Dżasti - 09.10.2019 (dziewczynka)
    3. akirka - 15.10.2019 (dziewczynka)


    4. gosik88j - 16.10.2019 (dziewczynka)
    5. izzie1983 - 03.11.2019 (chłopiec)
    6. sucharek83 - 05.12.2019 (chłopiec)
    7. MrsCreme - 14.01.2020 (chłopiec)
    8. Haniutka - 21.01.2020
    9. Dorotita90 - 29.01.2020
    10. zulacmok - 23.03.2020
    11.°Agata° - 06.04.2020
    12. Toonney - 25.04.2020
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    Cafe latte jak sie czujesz to juz końcówka?
    Cisza tu jak w maku zasiał:)
    Ja jeszcze w dwupaku oby jak najdłużej chociaz juz ledwo zyje hehe
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    akirka: Dziś już zastrzyk w ramię i o wiele mniej bolesny i mniej stresujący niż w brzuch. Wczoraj miałam wrażenie, że pielęgniarka ukłuje małą w pięte;)

    Podawanie heparyny w brzuch ma tę przewagę nad innymi częściami ciała, że możesz sobie zastrzyk zrobić sama. W ramię nie dasz rady ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Gosik, czekamy z niecierpliwością.
    Ogólnie dobrze, poza tym ze jak sypiam 3godziny to jest dobrze, a w ciągu dnia spać nie potrafię żeby braki nadrobić... Za to przez dzień ciągle coś ogarniam, sprzątam, szykuje, przekładam itd. Generalnie cyrk na kółkach :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    Już braków nie nadrobisz:D ja od 3 lat nie mogę się wyspać i póki co nie zapowiada się na zmiany :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  3.  permalink
    Agata, domyślam się. Chociaż miałam nadzieję, że przynajmniej do porodu pójdę w miarę wyspana. Marzenia...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 18th 2019 zmieniony
     permalink
    A może akurat się uda przed porodem :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2019 zmieniony
     permalink
    °Agata°: Już braków nie nadrobisz:D ja od 3 lat nie mogę się wyspać i póki co nie zapowiada się na zmiany :D

    Ja zaszłam w I ciążę jesienią 2009. I już od pierwszych miesięcy spać nie mogłam. Po porodzie też oczywiście nie spałam. Potem, gdy Heniu zaczął w końcu przesypiać noce, to zaszłam w drugą ciążę. Frycek ma 3,5 roku i nadal się budzi.
    Tak więc ja niedosypiam już 10 lat :shocked: Generalnie tak mi się organizm przyzwyczaił do zarwanych nocek, że jeżeli śpię za długo kilka godzin pod rząd i się nie budzę (a zdarza się to raz na 2-3 miesiące), to jestem mega niewyspana :tooth:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    Dziewczyny nie straszcie :smile:
    Zdarzają się też dzieci, które od początku pięknie śpią i spokojnie człowiek się wysypia :wink:

    Ja od ośmiu lat miałam kilka nocy ciężkich tylko (przy zębach) a tak to bardzo często wstaje rano, zdążę zrobić zakupy, ogarnąć dom, wstawić obiad i budzę moje dzieci (mówię o dniach wolnych oczywiście kiedy nie muszą wstawać) o 11-12 w południe :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    No moja młodsza taka właśnie jest..je i śpi od początku. Ale starsza nadrabia :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    TEORKA: wstaje rano, zdążę zrobić zakupy, ogarnąć dom, wstawić obiad i budzę moje dzieci (mówię o dniach wolnych oczywiście kiedy nie muszą wstawać) o 11-12 w południe

    Aaa idźże...
    Ja straszę Caffe_latte, a Ty dobijasz mnie :devil::tongue:
    .
    .
    W Polsce kwitnie handel noworodkami. Tysiące kobiet rodzą na zamówienie.

    Reporterzy TVN24 dotarli do kobiet, które biorą pieniądze za urodzenie dziecka "na zamówienie". Stawka oscyluje wokół stu tysięcy złotych.
    Szkoda, że to nielegalne :tooth: Za 100 tysi mogłabym pochodzić w ciąży - a potem nie musieć przeżywać znów płaczów, kolek, ulewania, ząbkowania :jumping:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    A ja stanu ciąży nie lubię i te 100 tys mnie nie przekonuje :p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2019 zmieniony
     permalink
    °Agata°: A ja stanu ciąży nie lubię i te 100 tys mnie nie przekonuje :p

    Też nie przepadam, ale dałabym radę te 9 miesięcy.
    Ja mam ciężkie w codziennej egzystencji egzemplarze dzieci, więc te kilka miesięcy ciąży to nic w porównaniu z kolejnymi latami wychowywania takich gamoni :rolling:
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    A ja niestety zyjac w przekonaniu, ze taki noworodek, a pozniej niemowle glownie spi i je, dorobilam sie prawie jakiejs depresji bo moje moze i jadlo, ale spalo kiepsko, mialo kolki, zabkowanie bylo dramatem wiec odpoczelam dopiero po powrocie do pracy. Spie dopiero teraz dobrze :) ale do dzis sie zastanawiam dlaczego moj pierwszy rok byl daleki od ksiazkowych i zaslysznaych opowiesci. Dopiero na tym forum zrozumialam, ze nie jestem sama :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    Moje dziecko ma ponad 2 lata i przez ten czas przespałam tylko całe dwie noce z rzędu - byłam wtedy w szpitalu na operacji ręki :smile:
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    Jakaka jak tak miałam przy pierwszym dziecku dlatego do drugiego i teraz nastawiłam się że co ma być to będzie. Było zdecydowanie łatwiej.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    No wiadomo, że dużo też nie śpi ale nie wszystkie, więc może akurat Caffe się fajnie trafi :wink: :wink:

    Caffe a jak sytuacja z porodem ?
    Ustaliliscie coś ? Podejmujesz próbę sn czy masz CC umówione czy wszystko wyjdzie w trakcie ?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    Mój Tymon poszedł spać wczoraj o 20.50 A wstał dziś o 10 :D fakt, że były 2 karmienia w nocy ale to i tak dla mnie pięknie sypiające dziecko :) parę dni temu skończył rok :) ale on od początku dużo sypia (również w dzień). Po mojej Michalinie, to bardzo miła odmiana :)
    --
  4.  permalink
    Teo, jutro mam ostatnią wizytę i wszystko zależeć będzie od tego ile Młodemu wyjdzie wagi. Ja tam będę chciała siły natury, ale zobaczymy jaka będzie opinia lekarza. Jeśli kategorycznie powie, że nie ma opcji, to pewnie jutro dostanę skierowanie na cesarke... Także dziewczyny, trzymajcie kciuki żeby Tymek nie przytyl za dużo w ciągu tego czasu od ostatniej wizyty...
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 18th 2019
     permalink
    A ile wazyl ostatnio Tymek? Trzymam kciuki pytam bo moja mloda w 34tydzien waxyla juz ponad 3 kg
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 19th 2019
     permalink
    My przez pierwsze 2-3 tygodnie życia Adasia chodziliśmy jak zombie :P młody nocą chwilkę pospał a potem wydawał miliard różnorakich dźwięków i spać się nie dało wcale :P

    Caffe, trzymam kciuki!!!

    U nas 24 tydzień, granica przeżywalności osiągnięta, od razu jakoś tak łatwiej
    --
  5.  permalink
    Tymek miał już wg. USG 4kg, więc mam nadzieję, że serio mocno przyhamował z wagą... No nic, oby do godziny 15...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.09.19 16:24</span>
    No i już po...
    Mamy wymiary na 40tc,wiec nie ma przeciwwskazań żeby rodzic naturalnie. Od ostatniej wizyty (równo 3tyg temu) poszedł do przodu o około tydzień :)
    I uwaga... Rozwarcie na dwa palce, a pecherz tkliwy I napinajacy się, więc może się "zacząć" od odejścia wód.
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 19th 2019
     permalink
    No to kochana trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie
    Ja mam wizytę w poniedziałek zobaczymy co sie u nas dzieje i ile mala przybrała itd
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 19th 2019
     permalink
    I widzisz Caffe, czyli przeciętniak, nie żadne big baby :wink:
    Ciekawe kiedy Cię weźmie.
    Oby poszło szybko i w miarę gładko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 20th 2019
     permalink
    No i fajnie :)

    Dziewczyny, pracujecie? Jak pracujecie i do którego miesiąca/tygodnia? A co robicie wy, mamy z działalnością?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 20th 2019
     permalink
    MrsCreme: pracujecie? Jak pracujecie i do którego miesiąca/tygodnia?

    Ja mam od zawsze pracę biurową.
    W I ciąży (10 lat temu) pracowałam do połowy 34 tc (urodziłam równe 6 tyg. później). I robiłam dziennie 100 km samochodem :smile:
    W II ciąży na zwolnienie poszłam od 27 tc - wysiadły mi stawy biodrowe.
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 22nd 2019
     permalink
    Cafe latte melduj czy jeszcze w dwupaku czy juz oddzielnie?
    Jak się czujesz? Skurcze jyz jakieś masz albo cisza
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2019
     permalink
    Cafe to się wzięła i już konkretnie skurczyła :)
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 23rd 2019
     permalink
    My dzis po wizycie na ktg wyraźne skurcze rozwarcia jeszcze nie ma ale to kwestia paru dni pani doktor stwierdziła. Nie stety nie wiem ile wazy moja gwiazda
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 23rd 2019
     permalink
    Za to ja wiem ile mój ma :) Dzisiaj na wizycie był chłopak bardzo ruchliwy, ale dało się go zmierzyć i wyszło, że wymiarami wciąż konsekwentnie oscylujemy pomiędzy 12 a 14 stycznia z terminem, a on waży około 620 gramów. Przyszłam wcześniej i sobie pogadałam porządnie z położną, fajnie tak :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 23rd 2019
     permalink
    MrsHyde: Cafe to się wzięła i już konkretnie skurczyła :)


    Masz jakieś info ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeSep 24th 2019 zmieniony
     permalink
    No to Tymek od wczoraj po tej stronie. 11:12, 10punktow w skali Apgar. Najgłośniejszy na całym oddziale (po mamusi pewnie). Waga 4060, długość 57cm. Dało radę naturalnie, ale lepiej żeby kolejne większe nie było.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 24th 2019
     permalink
    Gratulacje :)

    1.Dżasti - 09.10.2019 (dziewczynka)
    2. akirka - 15.10.2019 (dziewczynka)
    3. gosik88j - 16.10.2019 (dziewczynka)

    4. izzie1983 - 03.11.2019 (chłopiec)
    5. sucharek83 - 05.12.2019 (chłopiec)
    6. MrsCreme - 14.01.2020 (chłopiec)
    7. Haniutka - 21.01.2020
    8. Dorotita90 - 29.01.2020
    9. zulacmok - 23.03.2020
    10.°Agata° - 06.04.2020
    11. Toonney - 25.04.2020
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 24th 2019
     permalink
    Duży chłopak... super, że się udało SN! Gratulacje mamusiu i witaj na świecie Tymku :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2019
     permalink
    Brawo, gratulacje !!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 24th 2019
     permalink
    Caffe, bardzo, bardzo Ci gratuluję!!! :D Fajnie że jesteście już razem :)

    u nas przełom 24 i 25 tygodnia i zaczynam się niecierpliwić, chciałabym bardzo już mieć Józia obok siebie... :)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 24th 2019
     permalink
    Gratulacje Caffe_latte duży chłopak
    No to weszlam na podium jestem 3 w kolejce :)

    Treść doklejona: 27.09.19 15:49
    Dżasti melduj jak sie czujesz?
    Akirka ty również? Hhee to jest nasza ostatnia prosta jak sie to mówi

    Treść doklejona: 29.09.19 09:25
    Ale tu cisza
    •  
      CommentAuthorToonney
    • CommentTimeSep 29th 2019
     permalink
    Caffè gratulacje
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeSep 30th 2019
     permalink
    Melduję się ze jeszcze jestem w dwupaku :) 16 dni odliczamy

    Treść doklejona: 01.10.19 08:39
    Zwalniam listę o godzinie 6 :17 przyszła na świat nasza córcia Emilka 4070g i 58cm teraz wy do dzieła hehe
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 1st 2019
     permalink
    Gratulacje :)

    1.Dżasti - 09.10.2019 (dziewczynka)
    2. akirka - 15.10.2019 (dziewczynka)
    3. izzie1983 - 03.11.2019 (chłopiec)


    4. sucharek83 - 05.12.2019 (chłopiec)
    5. MrsCreme - 14.01.2020 (chłopiec)
    6. Haniutka - 21.01.2020
    7. Dorotita90 - 29.01.2020
    8. zulacmok - 23.03.2020
    9.°Agata° - 06.04.2020
    10. Toonney - 25.04.2020

    Lista się kurczy..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  6.  permalink
    Gosik ogromne gratulacje!!!
    Waga słuszna widzę 😉
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.