Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Witam!
    Zaczynam ten wątek dyskusyjny, aby znaleźć ludzi zawodowo związanych z medycyną-najlepiej lekarzy. Wszyscy wiemy, jak trudno znaleźć lekarza, a co dopiero ginekologa, znającego się teoretycznie i praktycznie na NPR. Być może wśród tak wielkiej rzeszy kobiet zalogowanych na tym serwisie, znajdą się osoby kompetentne, które zechcą się podzielić swoją wiedzą w tym temacie, opowiedzieć o problemach i korzyściach związanych ze stosowaniem (nocne dyżury!) lub propagowaniem NPR wśród pacjentek. Zapraszam do dyskusji i bardzo proszę, aby zachować czystość tego wątku:) Tzn., niech na tym wątku wypowiadają się medyczni eksperci i użytkowniczki szukające u nich odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli nie znajdzie się nikt z branży medycznej, proponuję zamknięcie wątku lub pozostawienie pustego.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    bladykot jest pielęgniarką. w dodatku ma nocne dyżury też.i stosuje npr i namawia inne panny:):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Pachinko - studentka AMG, ale w sprawie NPR odsyła do ekspertów. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Ech, no to czekamy na bladegokota! I nie tylko-może znajdzie sie jeszcze kilka innych osób w odmętach 28 dni:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    ona teraz na urlopie:)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    skoro mnie już wywołali to się melduję (mimo urlopu).
    nie mam jeszcze tak źle z tą moją pracą zmianową. jeden dzień mam dniówkę, następnego nockę i potem 2 dni wolne. przeważnie tak wygląda ale też są od tego odstępstwa (praca jest dla nas a nie my dla pracy). tempkę czasem mierzę na nocce a innym razem w domu przynajmniej po 3 godz. śnie. jeśli chodzi o interpretację to nie mam z tym z powodu pracy jakiś większych problemów.

    kiedyś na początku 28dni odzywała sie na forum jakaś lekarka, ale po zaciążeniu szybko zniknęła.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Tak, Notes, pielęgniarka na neurologii.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Amazonka Notes jest lekarzem a nie pielegniarką, zresztą tu w ogóle nie zagląda odkąd zaszła w ciaże , a to było w tamtym roku.
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Cenna, wypowiedź , bladykot:) ! Mnie zmiany interesują:) A z ciekawości - jak Ci sie udaje zmierzyć(dyskretnie?) tempkę na nocce w dyzurce pielegniarskiej:P?
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    co do Pachinko, to medycynę - ginekologię ma oblataną, a i NPR zna, i pamiętam jak kiedyś czytałam jej wypowiedź, że zainteresowała się NPR również po to, żeby uczyć swoje pacjentki, a że odsyła do ekspertów - w końcu do tego oni tu są, a nie każda z nas jest zawsze w 100% pewna rad, które daje :)
    tak czy inaczej, ona chyba na forum nie bywa, ja jej nie widziałam w każdym razie
    Bardzo fajny wątek, mam nadzieję, że znajdą się osoby ze środowiska medycznego :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    jak jest spokojna noc to możemy się troszkę zdrzemnąć. pod kocykiem to już jakoś sie da zmierzyć tempkę, np przed budzikiem kiedy koleżanka jeszcze śpi
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Pachi się właśnie przeprowadza i jest w ciąży, więc pewnie zajrzy tu dopiero za czas jakiś.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Lekarzy teraz nie ma bo strajkują!!!!!!!!!!!!taką mają biede - ech co za życie
    Pielęgniarkom sie nie dziwie - bo one najwiecej sie naganiaja i g mają
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    no proszę chociaż ktoś docenia naszą pracę. coraz częściej słyszy się, że nic nie robimy, tylko pijemy kawę i wcinamy kucha.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    wiesz, Bladykot, bo pewnie na niektórych oddziałach w niektórych szpitalach tak jest, że wielka pani pielęgniarka żeby się ruszyła, to podanie trzeba pisać, ale nie możemy generalizować, ogólnie macie baaaardzo ciężką pracę, męczącą i odpowiedzialną i do tego to przecież praca z ludźmi, a ci bywają bardzo różni, szczególnie jak są chorzy, starzy, źle się czują i mają pretensję do was o nasz system opieki medycznej. Pozdrawiam i podziwiam, aaaaa no i popieram protesty i żądania większych stawek
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    thx harpijka
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    no własnie ja tez popieram protest bo zarabiacie grosze, ale czasem wydaje mi się że pielęgniarki pracują w mysl zasady jaka płaca taka praca, jak się nie da kawy czy 50 zł nie wsunie do fartucha to pielęgniarki traktują pacjenta jak powietrze, ja mam takie doświadczenia, bez urazy bladykot ale taka znieczulica panuje bynajmniej w moim środowisku :confused:
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    a ja musze stanąć w obronie pielęgniarek bo mam same pozytywne doświadczenia. Trzy razy leżałam w szpitalu i naprawdę trafiałam na super pielęgniarki (takie z powołania kobiety) bardzo pomocne i ciepłe. a nic nie płaciłam. No ale bywa różnie widocznie miałam szczęście. A strajki jak najbardziej popieram!!!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    W obronie pielęgniarek tak - ale w obronie LEKARZY !!!NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!

    Dzisiaj chcialam nawet zaplacic za zrobienie waznego dla mnie badania HSG - i uslyszalam "STRAJKUJEMY" - normalnie banda ........
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    hm...popieram strajk lekarzy z wiadomych powodów:) Czekamy nadal na zgłoszenia ludzi związanych ze służbą zdrowia:)!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    powiem wam, że nie zwracam uwagi jakoś szczególnie na pacjenta który daje dowody wdzięczności. ostatnio dostałyśmy ptasie mleczko za to, że od rana jeden pacjent mnie wkurzał. zawsze musiał postawić na swoim. jak chciałam mu zrobić zastrzyk to musiałam go szukać po całym oddziale (oddział jest na 2 piętrach, z niskiego parteru wychodzi się na drzwiami balkonowymi na dwór, drzwi ewakuacyjne są ciągle otwarte aby palacze mogli się "dotlenić", ta więc jest trochę tego biegania.) miło jest dostać "coś do kawy" ale jest to warunek.
    przez ostatnie lata się trochę szkoliłam, wiec było trochę wędrówki po innych oddziałach i nie zauważyłam aby na którymkolwiek oczekiwano dodatkowej zapłaty za swoją pracę. oczywiste jest, że przy pacjentach w cięższym stanie więcej się robi niż przy chodzących. niejednokrotnie pacjenci po kilkudniowym pobycie w oddziale nadal oczekują takiego samego zainteresowania jak przy przyjęciu, kiedy to poświęca im się więcej czasu. niestety jest nas za mało abyśmy mogły okazać każdemu tyle zainteresowania ile potrzebuje.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    wiurzyca nie podnos mi prosze cisnienia bo i tak mam dzisiaj juz za wysokie przez tych biednych lekarzy co krzywda im sie dzieje - wrrrrrrrrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Aga, vice versa. Będę ich popierać bo znam realia. Ale nie chcę o tym dyskutować, bo wątek dotyczy czego innego.
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    Wiurzyco,
    Dziękuję za ten wątek! Eksperci (przynajmniej niektórzy) też szukają lekarzy, którym można zadać pytania bardziej medyczne. O tym napisaliśmy ostatnio do czasopisma "NPR". Zobaczymy jaki będzie odzew poza środowiskiem "28dni".
    PS. Proszę pozdrowić Jagę :))
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Petomasz,
    Widzę, że Jaga juz dała znać Wam:))) Wczoraj wrocilismy dopiero, zatem dziś czytam Twoja notkę:))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    Info o ciekawej konferencji sla lekarzy i studentów:

    MATERCARE INTERNATIONAL
    MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA GINEKOLOGÓW-POŁOŻNIKÓW

    Warszawa-Bielany, Polska
    10-14 października 2007


    O POSZANOWANIE DLA MACIERZYŃSTWA I LUDZKIEGO ŻYCIA W PRAKTYCE POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNEJ

    SESJA I, INAUGURACYJNA: O GODNOŚĆ MATEK
    SESJA II: FUNDAMENTY PRAKTYKI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ
    Deus Caritas Est, Evangelium Vitae i Humanae Vitae: implikacje dla praktyki
    Czy Słowo Boże uleczy lekarza?
    Sumienie a rozeznanie moralne
    O odwadze w praktyce położniczej

    SESJA III: PŁODNOŚĆ A GODNOŚĆ OSOBY LUDZKIEJ
    Godność człowieka a ludzka płciowość i płodność
    Następstwa uprzedmiotowienia płciowości i płodności (in-vitro, antykoncepcja)
    Naukowe podstawy naturalnego rozpoznawania płodności – fizjologia szyjki macicy i korelacja hormonalna
    Rozpoznawanie płodności w odkładaniu poczęcia
    Rozpoznawanie płodności w celu poczęcia dziecka i leczenia zaburzeń płodności
    Interdyscyplinarna pomoc dla małżeństw niepłodnych: warsztaty i strategia MaterCare

    SESJA IV: KULTURA ŻYCIA W OPIECE POŁOŻNICZEJ
    Delikatność i wzajemna wrażliwość: relacja lekarz ginekolog – pacjentka
    Ku humanizacji położnictwa
    Niepowodzenia położnicze – wnioski z analizy
    Trudności w karmieniu piersią – jak kształtować postawy
    Zapobieganie powikłaniom położniczym, w tym jatrogennym

    SESJA V: POSZANOWANIE DLA ŻYCIA LUDZKIEGO W TRUDNYCH SYTUACJACH
    Diagnostyka prenatalna – aspekty etyczne
    Uwarunkowania psychologiczne pierwszych okresów macierzyństwa
    Opieka paliatywna w perinatologii jako alternatywa wobec eugenicznej aborcji
    Opieka i współczucie dla przeżywających utratę dziecka (poronienia, martwe urodzenia)
    Problemy etyczne przy poważnych powikłaniach ciąży i porodu

    SESJA VI: SUMIENIE A PRAKTYKA POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNA
    Idea MaterCare International
    Prośba o antykoncepcję lub ubezpłodnienie: rady duszpasterza
    Prośba o antykoncepcję lub ubezpłodnienie: rady lekarza-praktyka

    SESJA VII: NASTĘPSTWA POLITYKI KONTROLI URODZIN
    Następstwa antykoncepcji hormonalnej
    Układ rodny kobiety po długotrwałej antykoncepcji
    Rak piersi a aborcja
    Następstwa psychologiczne
    Wpływ aborcji na osobowość lekarza
    Pigułka ‘dzień-po’, Plan B / RU 486 oraz Misoprostol
    Czy szczepienie HPV załatwi problem profilaktyki raka szyjki macicy?

    SESJA VIII: WYZWANIE DLA STATUS-QUO
    O odpowiedzialności lekarza położnika-ginekologa: od historii do przyszłości

    ZAPROSZENI PRELEGENCI:

    I
    Prof. R.L. Walley
    Dr Bolesław Piecha
    Dr Anna Gręziak
    Prof. Bogdan Chazan
    Dr Jose Maria Simon Castelvi
    wykład inauguracyjny: Dr Wanda Półtawska II
    J.E. Abp Henryk Hoser
    Ks. prof. Richard Taylor
    Dr Dariusz Kłeczek
    Msgr Maurizio Calipari
    Dr Antoni Marcinek
    Dr Peter Kern
    III
    Mario Zivkovic
    Prof. Tadeusz Laudański
    Prof. Marian Gabryś
    Dr Paula Pellicano
    Dr Michael Parker
    Dr Phil Boyle IV
    J.E. Bp Kazimierz Górny
    Prof. Bogdan Chazan
    Dr Tomasz Dmochowski
    Prof. Jan Oleszczuk
    Prof. Jacek Rudnicki
    Prof. Ryszard Poręba
    V
    Dr Helen Watt
    Dr Dorota Kornas-Biela
    Dr Sylvie de Kermadek
    Agata Rusak
    Ks. prof. George Woodall VI
    Prof. R.L. Walley
    Ks. dr Jarosław Szymczak
    Dr Józef Fąk
    Dr Joseph Lingenhole
    VII
    Dr Marek Ślusarski
    Prof. Jolanta Kuprijańczyk
    Prof. Wenancjusz Domagała
    Beata Rusiecka
    Anthony Ozimic
    Dr Peter Kern
    Prof. Rudolf Ehmann VIII
    Dr Monika Wójcik
    Prof. Michał Troszyński


    ADRES
    Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjno-Formacyjny na Bielanach, ul. Dewajtis 3, Warszawa, Polska
    ROZPOCZĘCIE
    Msza Św. o godz. 18:00, środa 10 października, Kaplica w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym
    ZAPRASZAMY LEKARZY I INNE OSOBY INTERESUJĄCE SIĘ ZDROWIEM PROKREACYJNYM
    www.matercare.org
    www.matercare.pl

    KOSZTY UCZESTNICTWA
    opłata konferencyjna: ulgowa (studenci, rezydenci) 20 PLN, pełna 50 PLN
    nocleg i wyżywienie: wg. stawek Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego (ok. 90 PLN / dzień)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    Swiatowy lider w branży antykoncepcji hormonalnej Schering organizuje konkurs wiedzy o zdrowiu reprodukcyjnym i planowaniy rodziny dla pielęgniarek.
    Regulamin konkursu
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    A właśnie, całkiem zapomniałam, że najpopularniejszą Bayer Aspiryn produkuje producent środków wczesnoporonnych. Dobrze, że to przypomniałaś.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.