Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Która z Was leczyła sie w NOVUM w Warszawie - planuje sie tam wybrac ze swoimi wątpliwymi problemami i zastanawiam sie nad przychodniami i lekarzami - może mi podpowiecie???


    A swoją droga mysle ze taki watek tez sie przyda na forum 28 dni:)

    Kazda uwaga bedzie tutaj wskazana
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    aga, polecam Invimed. Jestem zadowolona ze współpracy z ta kliniką.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Samira invimed - jakis konkretny gin?? Wiesz u mnie jest tak ze od 1,5 roku sie staramy bezskutecznie - badania wychodza ok - ale gdzies tkwi coś ze nie udaje sie nam - wiec dlatego cos poszukuje?
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJun 23rd 2007
     permalink
    Aga- Rokicki albo Dworniak. Bardzo konkretni, nie zlecają więcej badań niż trzeba. Tylko zależy, czego oczekujesz od lekarza- bo obaj są raczej do "gawędziarzy" nie należą - małomówni, rzeczowi, ale bardzo sympatyczni i z reguły chwaleni przez pacjentki. I cała obsługa w Invimedzie jest przesympatyczna.
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJun 23rd 2007
     permalink
    A, my staramy się od roku, a problemem są obniżone parametry nasienia.Miałam już dwie inseminacje, na razie bez skutku:(
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Dziewczyny juz po wizycie w Novum - uczucia mieszane i mnostwo badan - ech
    --
    •  
      CommentAuthorSun
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Hej są jeszcze może na forum staraczki które leczą się w Novum. Mogłybyśmy trochę ożywić ten wątek i same powmieniać się i nformacjami. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ja polecam Dr. Ciebierę z INVIMEDU leczę się u niego od 4 miesięcy i jestem BARDZO zadowolona.
    •  
      CommentAuthorSun
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Leczy się ktoś może u dr Wojewódzkiego? Mam kilka pytań.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Nie wiem - ale ja jakoś nie nabrałam przekonania do klinik leczenia niepłodności - uważam że zanim sie tam trafi trzeba dokładnie porobić sobie badania - aby potem nie narobić sobie krzywdy np stymulacją.

    Sun leczyłam sie w Novum - ale przestałam - za każdym razem trafiałam do innego lekarza - bo okazywało sie ze ten poprzedni juz ma wszystkie godz zajete - a starałam sie rezerwowac stosunkowo wczesnie wizyty. Do dr. Wojewódzkiego jednak nie trafiłam - ale do wielu innych - i każdy z nich mówił mi tą samą formułkę - 3 cyke noramlne 3-4 stymulowane CLO a poetm przygotowanie do inseminacji. Ale czy inseminacja miałaby sens - gdyby jajowody były niedrożne??? Tak możnaby było sie "bujac" jeszcze "x" czau i denerwować i stersować i wydawać mnóstwo kasy (wiadomo że na te sprawy nigdy ja osobiscie nie szczędze). Nie wiem ale chyba wszystko zależy od lekarza - i każda z nas może mieć inne odczucia - wiec to są tylko i wyłącznie moje - a ja moge sie mylić .
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Novum to wyłudzacze pieniędzy. Biorą człowieka na przetrzymanie, a potem do 3 iui i IVF. A gdzie dokładna diagnostyka??
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Efiaa ale odświeżyłaś ten temat :bigsmile:
    Ja ciągle się zastanawiam. Od poczatku nie byłam zachwycona planami leczenia się w jakiejkolwiek klinice w Warszawie.
    Napisz jak to było u Ciebie...
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    My się leczymy w INVICTA, jest tu program "in-vitro do skutku". A co do NOVUM to mój M robił tam swoje 1 wyniki plemników i jeszcze nigdzie nie wyszły mu takie złe jak tam. W Novum miał tylko 1 % dobrych, to samo badanie na NFZ i w INVICTA przynajmniej 4 % dobrych plemników.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Estebanko, ja też byłam przeciwniczką takiego leczenia, ale zdesperowana nie miałam wyjścia. A wystarczyło tylko pomyśleć...
    Odświeżyłam, bo jestem wściekła na nich. Dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie, że zaczęłam leczenie od d... strony:)Najpierw powinnam zrobić możliwe badania z laparo włącznie, a dopiero potem zrobić tam (czy gdziekolwiek) iui lub kolejne procedury. Tymczasem wciąż mam wrażenie, że drepczę w miejscu, a tam już nie wrócę m.in. ze względu na koszmarne ceny usług.

    Nie przeczę, że jest tam ładnie i miło, a nie tylko o to chodzi. Zależało mi na skuteczności, a nie na nieustannym powtarzaniu badań i coraz dziwniejszych godzinach wizyt, że nawet dojechać było ciężko.
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    od 4 miesięcy jestem pacjentką Novum i generalnie jestem zadowolona, chociaż efektu jeszcze nie ma... ale nie zgadzam się z opinia o niedostępności lekarzy, moja lekarka zawsze mnie przyjmuje, nawet po swoich godzinach pracy jeśli trzeba... nie zlecają HSG przed inseminacją ale jeśli pacjent chce oże wczesniej zbadać drożnośc...ogólnie jest ok
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Niedługo mam zamiar zapisać się na wizytę do Novum, dlatego proszę o opinię dziewczyn, które się tam leczyły. My najpierw staraliśmy się rok, później kolejne pół roku stymulacja clo, wczoraj miałam hsg (jajowody drożne)... a mój gin rozkłada ręce i wysyła mnie do kliniki niepłodności.. Poleca Novum, a wy co sądzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, ja odradzam (patrz wyżej, masz cały wątek).
    Początkowo byłam entuzjastyczna, ale po kilku wizytach stwierdziłam, że doją kasę i nic więcej. Dadzą Ci 3 cykle na Clo (to, co zwykły gin), a potem to już tylko iui i IVF. Żadnego szukania przyczyny, pochylenia się nad pacjentem/klientem, tylko próba obejścia problemu, która i tak nie gwarantuje sukcesu...
    Aha - na samym początku zlecają masę kosztownych badań (one są też do ivf), a kiedy nie zdecydujesz się w ciągu roku na zabieg, to jakieś 1500zł (a czasem więcej, jak robisz u nich) idzie w błoto...

    P.S. Niko, to trafiłaś na jakiś wyjątek. Dr Szulc przyjmował mnie w biegu i nim dokończyłam to, co miałam mu powiedzieć, już żegnał mnie i mówił, że ma kolejną pacjentkę. Nawet przeznaczonych 15 min. nie trwały te wizyty!
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    witam
    Ja sie leczyłam u Zamory. Fakt, ze było to ładnych kilka lat temu, ale nie narzekam. Dzwoniłam jak potrzebowalam, na wizytach był spokojnie czas aby wyjasnic wszelkie niepokoje. Faktem jest , ze u mnie bylo od razu ICSI na IUI nie wyraziłam zgody. Badania wszelkie zalecone robiłam w swoim miescie ( mam 500km do Warszawy) i nie było problemu. Ja generalnie jestem zadowolona :)
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.