Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 15th 2016 zmieniony
     permalink
    To chyba nie W oku a na powiece mieszku rzęsy. Demodex to pajeczak. Ektopasozyt drążący
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    No ok, być może to był skrót myślowy. Niemniej w konsekwencji drażni oczy i powoduje spory dyskomfort.
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Sinajka, co do tej pracy przy komputerze w okularach czy soczewkach, to chodzi o to, że przed komputerem oczy szybko wysychają (skupiamy na długo wzrok w jednym punkcie, odruchowo mniej mrugamy) i przy soczewkach większy jest z tego powodu dyskomfort. Stosujesz jakieś krople do nawilżania oczu? Zakrapiaj sobie jak najczęściej.
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Moja dwuletnia córeczka nosi od niedawna okulary. Brudzi je niemiłosiernie. Co polecacie do czyszczenia szkieł z tworzywa sztucznego? Chusteczki jednorazowe? Jak tak to które?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    idealnie byloby specjalna sciereczka przeczyszczac ale wiem po moich dzieciach ze to za malo. w przypadku mega wypackanka uzywamy tych jednorazowych chusteczek w5 z lidla
    zakladam ze mala nie ma antyrefleksow ani fotochromow wiec wtedy mozna chociaz mowia ze szkal sie bardziej niszcza.
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Nie, nie ma antyrefleksow ani fotochromow. Szmatkę mam, nie daje rady:) Płyn w sprayu też, ale nie doczyszcza. No trudno jak się zniszczą, chodzenie w takich wypaćkanych mija się z celem. Cieszę się że w ogóle chce je nosić. Bardzo szybko je zaakceptowała.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    mi w optyku babka radzila pod wode i plynem do myca naczyn
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    ja tez całe zycie myłam płynem do naczyń i wodą a na co dzień chuchałam i przecierałam bawełną czyli często własną koszulką ;) spokojnie wystarczało. Po chusteczkach miłam wrażenie zamazanych szkieł
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Tylko teraz wiosna potem lato a my na dworze ile się da... Ale uczę ją żeby nie dotykać szkieł i chyba zaczyna łapać:)
  1.  permalink
    Dziewczyny, zalozylam kiedys ten watek w mysl o soczewkach.
    Nosilam jakis czas ale znudzilo mi sie to zakladanie i zdejmowanie, wrocilam do okularow.
    Ostatnie badanie oczu mialam w grudniu ( badam co rok) wade mam - 1.75 na pare oczu.
    Czytalam cos o cwiczeniach oczu, ze moga poprawic, wyleczyc wzrok.
    Zastanawiam sie czy jest to wogole mozliwe czy to jakas glupota z netu :/
    Ale pomyslalam ze sprobuje i do grudnia bede wykonywac te cwiczenia oczu.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 15th 2020
     permalink
    Biedronka, to nie ćwicz sama tylko zacznij od optometrysty. On ci sprawdzi co jak działa i dobierze odpowiednie ćwiczenia do wady wzroku i zdolności adaptacyjnych oka.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 15th 2020
     permalink
    tak, jest taka opcja. w jodze chociażby. plus optometrysta jak Karolina rzecze.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Jakie badania powinnam zrobic przy dosc szybko postepujacej wadzie? Srednio co pol roku leci mi wzrok
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJun 16th 2020 zmieniony
     permalink
    Koniecznie zrób trzypunktową krzywą cukrową razem z insuliną.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.