Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    SiePomaga to też niezły pomysł
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ale to nie musi byc karta kredytowa. Zwykla jaka macie do bankomatow (ja nie placilam kredytowa). Znalezc tylko jej nazwe (maestri, visa czy co tam;), numer, do kiedy wazna i dabe posiadacza i wplacicie. Jak dla mnie przeliczanie to tez zaden problem -pi razy oko;) dla chcacego nic trudnego;) pewnie, ze fajnie byloby i strone po polsku i co tam jeszcze, ale nie moze Aga nie ma czasu. Wiekszosc czasu spedza hednak z Maya w szpitalu`(
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Ja nadal nie mogę zrobić przelewu.....
    za długo trwa łączenie i w końcu jest komunikat odmowny....
    Nie wiem o o co chodzi bo internet mam superszybki....

    .

    Uważam podobnie- Aga, pomimo braku czasu, musisz zrobić fb dla Mayi po polsku i jakieś konto załóż też tutaj w Polsce.
    To zachęci więcej osób na pewno!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Ale tam w fb jest opcja "przetłumacz" (ja tak mam). Tłumaczy może niezbyt dosłownie, ale zrozumieć się da... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Frances: ale nie moze Aga nie ma czasu. Wiekszosc czasu spedza hednak z Maya w szpitalu

    dlatego na moim przykładzie najfajniej jak ktoś z koleżanek/przyjaciółek/ciotek weźmie na siebie prowadzenie stronki fb czy też zwykłej strony.
    fb Konradka prowadziłam ja, stronkę Konradka prowadził kolega mamy. Plakaty drukowaliśmy sami, reklamowaliśmy koncerty też sami, nie angażując w ogóle rodziców.
    _
    jeszcze z pomysłów- to może tam na miejscu jakiś koncert ktoś zorganizuje? zbiórka w kościele? w przedszkolu? w szkołach?
    moze jakaś koleżanka podejmie się zbiórki rzeczy na charytatywne aukcje? i poprowadzi te aukcje?
    "Mądrzy Rodzice" na fb często wspierają takie akcje, a wiadomo że zasięg mają większy, dają często linki do SięPomaga.
    Może napisac do jakiejś polskiej fundacji... z tego co pamiętam mamie Konradka pomogła dość mocno Fundacja Polsat.
    _
    Aga, mozesz też napisać do mamy Konradka, to bardzo fajna dziewczyna, która dużo wie o zbiórce pieniędzy na chore dziecko, własciwie zna to od poszewki. Kontakt mogę Ci podać ja lub Emena, bo też ją zna.

    Treść doklejona: 26.12.14 19:41
    Monia502: Ale tam w fb jest opcja "przetłumacz" (ja tak mam). Tłumaczy może niezbyt dosłownie, ale zrozumieć się da..

    pewnie, podejrzewam też że 90% młodych ludzi poradzi sobie bez tłumacza, ale w dzisiejszych czasach kiedy każdy gdzieś pędzi to chce przeczytać historie, znać numer konta i tyle.
    a najchętniej kliknąć dwa razy i przelać pieniążka.
    Ja pracuję w dużej firmie i mogę przesłać info o Mayi ale wiem że dużo łatwiej by poszło z polskim kontem...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Dołączam do poruszonych serc historia Mayi .......
    Myslę, ze gdyby udało się zorganizować możliwości wpłaty tego 1% z podatku to byłby największy wpływ! Ja, mój mąż i już kilku znajomych na 100% wpłaca jak będzie taka możliwość! Niestety nie znam się kompletnie na tym jak to zorganizować, wiec nie mogę pomóc :( a wiem, ze potrzebujecie ludzi, którzy Was tez nieco wyręczą w takich sprawach organizacyjnych....
    Może ktoś tu u nas się na tym zna??
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Dziewczyny dziekuje za odzew chociaz troche przyznam ze metlik w glowie.
    Nie wiem dlaczego jednym sie udaje bez problemu placic karta a innym nie na Just Giving?...dla mnie to raczej prosta sprawa sie wydaje, tez oplacam z Anglii konto 28 dni czy wlasnie wspieralam dzieciaki przez Sie pomaga i niezaleznie z jakiego kraju kraju powinno z karty pobierac...tu WAm nie pomoge zawiele, chyba ze napisze krok po kroku jak to robic?...
    -----
    Co do konta FB po polsku to fizycznie nie jestem w stanie prowadzic dwoch kont bo i tak mam odczucie, ze przez ta fundacje zaniedbuje bardziej Maye a tego nie chce. Wiem wlasnie ze jest opcja tlumaczenia na j.polski wiec tez mozna, tak jak pisze jedna z WAs. Ja tam nie opsuje skomplikowanych rzeczy, moj angielski pisany nie jest na tyle dobry zeby pisac dlugie wywody, raczej skupiam sie na krotkich opisach i konkretach.
    Poczytam sobie o Sie pomaga, w polsce tez rodzina dowiaduje sie na temat konta w fundacji i dostalam tez jakies inne namiary. Wszsytko posprawdzamy.
    Fundacja sama w sobie dziala dopiero dwa tygodnie wiec spokojnie, to dopiero poczatek i ja sama mam mase pytan i niewiadomych. Ludzie chca puszki do sklepow, plakaty, dopiero zamowialam ulotki itp...wiec sporo spraw na naszej glowie. Tutaj ludzie tez pytaja o wszystko nas i my tlumaczymy a mogliby bezposrednio kontaktowac sie z fundacja, tak bysmy nie mieli wszystkiego na glowie, no ale coz...
    Fajnie ze jest dyskusja, bo wtedy sa pomysly i powoli cos sie rusza a nam daje do myslenia jak to ogarnac.
    pozdrawiam serdecznie
    aga xx
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Frances: Dziewczyny, ale to nie musi byc karta kredytowa. Zwykla jaka macie do bankomatow (ja nie placilam kredytowa).

    Mnie się wydaje, że nie do końca. To musi być karta płatnicza lub kredytowa z wystającymi cyferkami (numer karty), wtedy się da płacić. Teraz taką mam, ale wcześniej z innego banku miałam kartę gdzie numer był tylko wydrukowany (płaski) i nie można nią było płacić przez internet. Więc wydaje mi się, że dlatego nie wszyscy mogą, bo nie wszystkimi kartami się da.
    Wspieram i dużo zdrówka dla Mai!!! Mocno zaciskam kciuki!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Madzinka ma rację. A to że tu w UK każdą kartą można zapłacić to dlatego, że tu tych płasko wydrukowanch w ogóle nie ma. Ale tak czy inaczej chyba paypalem najłatwiej. Sekunda i transakcja zakończona.

    Przeczytałam historię choroby Mayi i cały dzień o tym myślę. Gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie z gdzie mordercy, bandyty czy innego zwyrodnialca choroba nie ruszy, a niewinne dziecko musi tak cierpieć.
    Trzymam kciuki za Maye.Uda się wam wygrać!
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Czyli dlatego nie mogłam zrobić przelewu, bo mam zwykłą kartę, do bankomatu....
    .
    W takim razie, czekam na inne namiary na konto, gdzie będę mogła jakoś Was wesprzeć.
    .
    Pozdrawiam serdecznie!
    •  
      CommentAuthorEmena
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Konto Paypal kazdy moze zalozyc. Jasne, to moze jest troche bol d..y, bo znowu PIN-y,dane, rejestracja...no aale teraz trezba rejestrowac sie nawet na stronkach z serialami czy innej glupocie, wiec dla dobra sprawy moznaa i Paypal zalozyc. Do Paypala przypisuje sie swoje konto, niewazne czy jest ono z Fiji czy Kuribati, albo numer karty, i juz. Mysle, ze duzo tu osob obcykanych na blache w allegrach, okazjach i sklepach internetowych, wiec to naprawde jest pikus w porownaniu z przecietna aukcja.
    ----
    Kasiek wyzej (ta z zielonym jaszczurkiem, o sory, Kameleonem ;-))sama prawde pisze tu. Powiedz mi Aga czy moze bys sie chciala zgadac z mama Konradka? Ponadto, zna sie ona na prawie (co stanowczo pomaga w praktyce fundacyjno-wsparciowej na trenie PL) i poza tym zalicza sie wlasnie do ludzi Twojego typu, Aga. Taki z gruntu dobry czlowiek.
    Znam tez inna osobe z okolic tego forum, ktora aktualnie znajduje sie pod opieka fundacji (tzn.jej synek), nie wiem jakiej dokladnie, bo tez pomagam bardziej bezposrednio.
    Nie mam FB, nie znam spolecznosci tam, ale jak ktora ma, to moze by sie chciala podjac monitoringu stronki i aktualizacji. Czy ja tez moge cos tam zrobic? Oprocz oczywiscie propgandy wmiejscu pracy i na obcych kontach. Zalezy na ile sama wolisz miec reke na pulsie, na ile juz sie przyzwyczailas, ze sronka hula, a na ile potrzebujesz wyreczenia. Kazdy ma te sprawy inaczej ustawione.
    Jedno, czego nie jestem pewna czy przejdzie, to czy jakas polska fundacja sie zgodzi na zalozenie konta czy jak? Czy tez beda uwazac, ze fundacja angielska wystarczy. Nie sa to moze mile i fajne rzeczy do dyskusji, ale jakby co, to popytam(y), podzwonimy, zobaczymy.
    ----
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Emena, tak chetnie zgadam sie z mama Konradka, moze naswietli mi sprawe jak to wyglada w polsce. Moze jakis kontakt do niej na priv poprosze.
    Na stronce FB Mayi dostep mam ja i jedna kobieta z fundacji wiec nie sadze aby jeszcze mozna kogos dodac a po drugie musza to byc atualne wpisy, co sie dzieje, co slychac u Mayi wiec osoba trzecia odpada.
    Nic nie jest w zuciu proste i rzeczy ktore nam sie wydaja banalne i latwe do zalatwienia wcale takie nie sa i wlasnie wtedy napotykamy na trudnosci. Jakos tak dzisiaj mi sie przykro zrobilo jak rozdawalismy ulotki pod kosciolem, bo ludzie nie chca sie nawet zainteresowac, trudne to bardzo dla rodzica wiec chyba nie moge brac w tym udzialu :(
    Co innego jak zbiorka jest ogloszona przez ksiedza, to juz inna spiewka.
    poryczalam sie dzisiaj, no nic - nikt nie mowil ze bedzie latwo walczyc!!
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    a ksiądz nie chce współpracować? przykre takie rzeczy, tulę mocno na te smutki.
    odczytałam twoją wiadomość ale pechowo skończyła mi się ważność konta więc Emena poda ci na privie namiary na mamę Konradka. Na fb możesz zobaczyć stronkę "Dla Konradka" Są tam linki do koncertów, ale jest mało treści, podobnie jak stronka jest usunięta, ponieważ Konrad... odszedł już :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Smutno się zrobiło... Mysle o Was.
    --
    •  
      CommentAuthormilątko
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Agus dziewczyny dobrze Ci radza by byl tez opis Mayi choroby po polsku wiele osob nie zna angielskiego albo niechce im sie tlumaczyc.Dobrze bylo by tez zalaczyc jakis film z Maya to zawsze bardziej chwyta za serce.Kiedys gdzies czytalam wlasnie o tych splotach rekalamowych z Pl za rzecz walki z rakiem i wlasnie najwieksza ogladalnosc i najbardziej przemawiaja te z wypowiedziami dzieci,smutne to ale prawdziwe:neutral:
    Maya przypomina moja corke tylko ona mlodsza w marcu bedzie miala trzy tez ma takie loki.My tez zyjemy w Uk
    Sily Aga Wam zycze
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Kasiek80 przykro mi, nie wiedzialam ze Konradek odszedl, to takie smutne :( niewyobrazalnie smutne
    ----
    poczekam na wiadomosc od Emenki, dzieki
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    agaz78: Co innego jak zbiorka jest ogloszona przez ksiedza, to juz inna spiewka


    A księża chociaż chętni do pomocy? Kto jak kto, ale oni chyba powinni, w końcu to pomóc bliźniemu...

    Też pamiętam Konradka, strasznie przykre :(
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Aga pisała tutaj wcześniej o księdzu, dzięki któremu zrobili zbiórkę pod polskim kościołem, więc ten był raczej pomocny.
    •  
      CommentAuthorEmena
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Czesc Aggi, juz napisalam do ciebie.
    Tez pomyslalam, ze ksiadz moze oglosic.
    Ja u siebie o to poprosze, tam jest jakos bardziej kameralnie, ludzie sie znaja, moze to dlatego. Zreszta napisalam ci.
    O wlasnie, a moze moge pomoc z tluamczeniem? I nasza M. by sprawdzila zgodnosc? Nie mowie o kilku stronach naukowych terminow, bo na to jestem za cienki bolek (zasada jest taka, ze tlumacza specjalisci z dziedziny, anie jakies emeny), ale poradze sobie z normalnym opisem dla szerszej publicznosci.
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Matko, czasu brak na odpisywanie.
    Z tym ksiedzem to bylo tak z doskoku, msza byla zamowiona w intencji Mayi wiec wzielam ulotki w razie gdzyby sie zgodzil rozdac. Wprawdzie sie zgodzil ale nie oglosil, bo mlody mial msze i sie nie wtracil, a mogl tak.... W sumie wyszlo tak ze nikt nic nie wiedzial o co chodzi, po co te ulotki i mi bylo ogromnie smutno, bo to straszne tak stac i prosic o pomoc dla wlasnego dziecka. poprostu sie rozkleilam. Jakas zbiorka bedzie ale trzeba tam jechac oficjalnie, pogadac, bo on ma swoj pomysl...nie tak latwo z ksiezmi, nie kazdy jest taki pomocny...
    -----
    Staram sie zalatwic fundacje dla Mayi w polsce. Dzisiaj rozmawialam z dziewczyna z "Sie pomaga", tylko ze oni nie sa fundacja. COs mi naswietlila. Bede dzialac i mam nadzieje ze sie uda, a wtedy juz bedzie z gorki przelewac na polskie konto.
    •  
      CommentAuthorEmena
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Nie no, jak ksiadz ma pomysl i dobre checi, to tylko zrobic kolejne podejscie! Wiadomo, ze moglo cos byc niedogadane, zdarza sie kazdemu. I nie placz, ludzie sa jacy sa. Widza ulotke i w dluga, bo pewnie mysla, ze to jakis polski biznes sie reklamuje, albo co. W ogole okropne jest rozdawanie ulotek. Robilam to w celach -uwaga!-politycznych i lekko nie bylo, myslalam, ze umre z obciachu, a przeciez szczere to bylo i dobre. Coz dopero jak chodzi o sprawy zycia i smierci - o wlasne dziecko.
    Aga, jak pogadasz z Monia, to duzo sie dowiesz. Ona sobie poczyta o wszystkim, wiec nie musisz od poczatku pisac, ja juz tez powiedzialam. Jak mozna gdzies podzwonic, popytac, tlumaczyc, to jestem.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny, pewnie ktoś już o tym pisał, ale myślę że założenie polskiego konta bardzo by się przydało. Ja np mam problem ze zrobieniem przelewu na tym koncie zagranicznym, myślę że takich osób może być wiele. Czasem też decyduje po prostu jakiś zwykły opór czy nieznajomość języka, etc. Aga, może któraś z bliskich Tobie użytkowniczek 28dni założy konto, na które będziemy mogli wpłacać pieniążki? Albo ktoś z Twojej rodziny w Polsce? może Tata? Wiem, że dla niektórych konto polskiej fundacji byłoby wiarygodniejsze, ale może miejmy do siebie zaufanie :) I wierzmy, że pieniążki przelane na czyjeś prywatne konto dotrą do Mayeczki:) no to jedna sprawa.
    Po drugie, może poprosić administratora 28dni o wysłanie do wszystkich zarejestrowanych użytkowniczek prywatnej wiadomości z prośbą o pomoc? Bo jest wiele dziewczyn, które w ogóle nie zaglądają na forum, są aktywne tylko pod wykresami swoimi i przyjaciółek, więc ten wątek też nie do każdego dotrze. A gdyby każda z nas otrzymała wiadomość z namiarami do wpłat byłoby łatwiej. Wystarczy, że wpłacimy chociaż po 10zł, każda z nas i uzbiera się niezła kwota :)
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    10 czy nawet 5 zl od kazdej, to byloby bosko.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Aga wcześniej pisała, że próbuje działać z polską fundacją i wtedy nie byłoby problemu z przelewaniem pieniędzy....
    .
    Ale kolejny pomysł z administratorem 28dni i prywatnymi wiadomościami do nas wszystkich to świetna myśl!!!!
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    marryb: pomysł z administratorem 28dni i prywatnymi wiadomościami do nas wszystkich to świetna myśl!!!!


    Zgadzam się. Po śmierci Tamary też było pospolite ruszenie i cały czas myślę o tym dobrze. Wówczas zbiórką zajęła się jedna z forumek, a Damazy ogłosił, o ile dobrze pamiętam. Myślę, że stare, sprawdzone sposoby są ok. Mamy już plan, który przyniósł realne korzyści. Wykorzystajmy go, zróbmy tak i teraz.



    Aga, czytam, modlę się za Was i jestem myślami :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Jak sie uda zrobic to polskie konto, bedzie uderzenie do administratora.
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Poczekajmy na to polskei konto fundacji, moze sie uda....chociaz w polsce chca wiecej wiedziec niz tu w londynie sie ktos pyta, ehhh...
    ciagle mam nadzieje
    ----
    Wiec czekamy....
    papa
    •  
      CommentAuthorgosia83
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    Agunia, przeczytałam o MAyuni wszystko co udostępniłaś.
    Jestem z Wami. Podziwiam Was za tą siłę, którą macie.
    Pamiętajcie, że nie jesteście sami. Wspólnie pomożemy.
    •  
      CommentAuthormontka
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Agus u nas dziala fundacja dla naszych dzieci "wyspy szczęśliwe". moja kolezanka tam dziala ostro, ale zajmuje sie raczej zbiorka pieniedzy i wspolpraca z rodzicami, natomiast nie jest wladna w zadnych sprawach dotyczacych zakladania "kont" dla danego dziecka. nie wiem jak to funkcjonuje, ale moge ja popytac.
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Monteczko jak mozesz popytac to bedzie milo, zawsze dodatkowe informacje sa cenne.
    Wyslalam dwa maile do 2 fundacji, nie czekajac na odpowiedz z 'sie pomaga'. Chce zobaczyc co odpowiedza. Jak wstepnie mi przekazala jedna dziewczyna, musza to byc fundacje, ktore przekazuja pieniadze na leczenie zagraniczne a u nas chodzi tez o Stany, co w Polsce jednak zadko sie spotyka aby ktos byl leczony tak daleko.
    Nie wiem czy dostane odpowiedz szybko bo w Polsce duzo swiat macie i z tego co wiem dopiero sroda nastepny tydzien wszsytko rusza od nowa.
    Milego swietowania zatem.
    pozdrwiam
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Jak Mayeczka się czuje???
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Odswiezam!


    www.facebook.com/pages/Mayas-cancer/776032059120636


    www.justgiving.com/MayaZubelJourney/


    ...


    Jeszcze raz prosze ktoras z Was o pomoc z linkami. Nie wychodza mi 'podswietlone':cry:


    ...


    Pamietajcie o Mayi. Prosze.

    Sa klopoty z zalozeniem fundacji w Polsce i polskim kontem.
    Ale stronka 'JUST GIVING' dziala. Z kazdego miejsca na swiecie.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    :))))))))))
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Pamietamy, pamietamy :).
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    codziennie!!!!
    •  
      CommentAuthormontka
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Agus pytalam o nasza fundacje i ona dziala tylko dla naszych dzieci, dla tych leczonych u nas w Krakowie. niestety ;(
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Oto instrukcja krok po kroku. Jedynie taką możliwosc mamy. Przynajmniej w tej chwili.
    Dla mnie wpłacanie pieniędzy poprzez tę stronkę - jest latwe. Nie pojawiły sie żadne trudności. I wszystko dzieje się obecnie automatycznie, to znaczy przy kolejnych wpłatach nie trzeba znowu podawać swoich danych ani numeru karty.



    >>>>>>>>>>


    Wchodzisz na "Just Giving’:
    1. klikasz ’donate’ – czyli wpłać/ofiaruj
    2. otwiera ci się stronka:
    a) leave a message (opcjonalnie – wiadomość typu: życzymy zdrowia… – wg uznania)
    b) your name (opjonalnie – podać swoje imię i nazwisko…)
    c) choose an amount (wybrać kwotę i walutę – tutaj jest w funtach, ale pod paskiem kryja sie inne waluty jak euro, dolary…)
    d) other amount (dowolna kwota jaką sobie kto życzy), i klikamy continue czyli kontynuujemy
    3. Payment method (forma płatności)
    a) szukacie karty płatniczej np: Visa lub jak ktos posiada PayPal – klika w ikonke PayPal i tym samym przenosi was na stronę płatniczą
    b) card number (długi numer z karty)
    c) expiry/expiration date (data wygaśnięcia karty – miesiąc i rok np. 06/2016)
    d) name on card (imię na karcie np. Agnieszka Zubel), i klikamy continue
    4. Billing address of your card (adres na jaki karta jest zarejestrowana, czyli adres domowy)
    a) country (państwo np. Poland, Germany… – też szukamy w pasku)
    b) house/flat number/street (numer domu/mieszkania/ulica)
    c) postcode (kod pocztowy), i klikamy continue
    5. Review and donate (sprawdź i wpłać) – tu sprawdzamy dane – czy się zgadzają.
    Jest tam sekcja Gift Aid, ale tu nic nie wypełniamy, nie ruszamy tego, bo to jest dla podatników z UK.
    Klikamy DONATE NOW – czyli wpłacamy!!
    --
  1.  permalink
    Chętnie bym pomogła, tylko mam kartę płatniczą, a nie kredytową i niestety ta opcja nie działa.
    Naprawdę nie da się zrobić zbiórki na 28dni? Przecież po tragicznej śmierci Tamary nie było z tym problemu. Pisała któraś z Was (znających Mayę i jej mamę) do Damazego?
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    A czym rozni sie karta platnicza od debetowej czy kredytowki?
    Na "Just Giving" sa opcje placenta karta:
    MasterCard
    Visa Credit Card
    Visa Electron
    Visa Debit
    Swich / Maestro

    pozdr Aga
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    cioccolato: Chętnie bym pomogła, tylko mam kartę płatniczą, a nie kredytową i niestety ta opcja nie działa.

    Moja Mama miala podobny problem. Mieszka w Polsce, i wiem, ze jej karta platnicza byla zablokowana na platnosci internetowe. Musiala w banku ja odblokowac i teraz bez problemu placi rachunki/zakupy robi przez internet. Wczesniej tak samo, karta nie dzialala. Moze tak jest w Twoim przypadku? Warto sprawdzic z bankiem.
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Maya ma sie troche lepiej. Wczoraj nie bylo wymiotow, znow jednak nasilila sie biegunka i w zwiazku z tym bole brzuszka.
    Chwilami jest ciezko, zakladamy jej juz pampersy ale mam nadzieje ze to minie na dniach. Dodam ze Maya nie je nic, pije tylko herbatki i karmimy ja przez rurke mlekiem jakie dostatajemy, ktore ma odpowiednie witaminy i pierwiastki.
    Dzisiaj bedzie pielegniarka badac krew wiec zobaczymy jakie sa wyniki. Jedziemy tez do szpitala na badanie sluch, nie wiem czy beda zakladac jej slimaczki implantowe?...Maya stracila sluch na wysokie tony, nie doslyszy bardzo cichych dzwiekow, wszytko to po chemieterapii jak przeszla.
    Taki plan dnia.
    pozdrawiamy
  2.  permalink
    Dziękuję madziauk. Zaraz sprawdzę czy mam tą opcję włączoną. Choć wydaje mi się, że mam, bo za bilety lotnicze płaciłam kartą przez internet.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Agaz, z tego co wiem implanty ślimakowe sa zakładane tylko przy całkowitej utracie słuchu, i to tylko w wybranych przypadkach. Przy częściowej utracie słuchu ( na niektórych rejestrach) używa sie zwykłych aparatów słuchowych. Moja córka takie nosi.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Ja ucieszyłam się, bo udało mi się w końcu zadziałać z justgiving. Sprawdzam maila, a tam ta wiadomość
    .
    We're sorry to say the card you used to donate to Neuroblastoma Children's
    Cancer Alliance on JustGiving was rejected.

    Please check your card details carefully and try donating again. If
    there’s still a problem, it’s worth checking with your bank or trying
    another card.

    Więc coś jest na rzeczy, bo robie wszystko dobrze, ale mam zwykłą karte płatniczą Visa Electron.....

    .


    I też uważam, żeby zrobić zbiórkę tutaj na 28dni.
    .
    Pozdrwienia dla Was i buziaki dla słodkiej Mayeczki!!!
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    *peppermill* bede musiala dokladnie sprawdzic nazwe jakiej uzywaja w szpitalu. Bo faktycznie implant rozni sie od aparatu, tu masz racje. Z tego co mi mowiono to poslugiwano sie okresleniem cochlear implant ale sprawdze sobie to dokladnie, zeby nikogo i sama siebie nie wprowadzac w blad.
    W kazdym razie, Maya bez problemu nosi swoje aparaty sluchowe i wcale sie nie sprzeciwia, musi zatem to spelniac swoje role. Jak ja sobie przylozylam to slyszalam dzwieki jak przez mikrofon, glosniej niz normalnie.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    jak Maya się czuje?
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Tuatj mam pewne informacje z fundacji "Zdazyc z pomoca".
    Wycielam to od mamy, ktora mieszka w UK i tu leczy synka a zbiera na leczenei radioterapia protonowa w Czechach. Ona tez chciala zalozyc subkonto w Pl.
    My tutaj zbieramy w miescach publicznych i uzywamy nazwiska, nikt nam tego nie zabrania....
    Chyba odpuszcze temat Polski, chyba ze prywatne konto i robic miesieczne przelewy na fundacje tutaj w UK.

    -Podopieczny bądź osoby reprezentujące Podopiecznego zobowiązują się nie prowadzić samodzielnie zbiórek
    publicznych firmowanych swoim nazwiskiem, lecz stosować się do Regulaminu gromadzenia środków
    pieniężnych na subkoncie Podopiecznego
    -Zbiórki publiczne na rzecz Podopiecznego prowadzi Fundacja. Wpływy pieniężne z tego tytułu są
    gromadzone na wyodrębnionym koncie bankowym i podlegają kontroli Ministerstwa Administracji
    i Cyfryzacji stosownie do wydanej decyzji
    . Podopieczny bądź osoby reprezentujące Podopiecznego zobowiązują się nie prowadzić samodzielnie zbiórek
    publicznych firmowanych swoim nazwiskiem, lecz stosować się do Regulaminu gromadzenia środków
    pieniężnych na subkoncie Podopiecznego
    Treść apeli Podopiecznego lub osób reprezentujących Podopiecznego musi być uprzednio uzgadniana na
    piśmie z Centrum Charytatywnym „Koniczynka”
    -Podopieczny bądź osoby reprezentujące Podopiecznego nie mogą gromadzić środków pieniężnych,
    pozyskiwanych w wyniku indywidualnych apeli kierowanych do określonego adresata, na prywatnych
    kontach bankowych, lecz jedynie na oddzielnych, wyodrębnionych w tym celu kontach bankowych
    Fundacji.
    Posługiwanie się w apelach kontem bankowym innym niż udostępnione przez Fundację jest wykroczeniem
    i podlega karze grzywny zgodnie z art. 56 § 1 i §3 ustawy z dnia 20 maja 1971 roku Kodeks wykroczeń (t.j.
    Dz. U. z 2013 r., poz. 482 ze zm.).

    Treść doklejona: 20.01.15 20:51
    Jesczze jedna sprawa, sa jakies problemy ze stronka "Just Giving" czasem nie chce placac nawet tutaj w Uk wiec nie poddawajcie sie, probujcie jesli mozecie pomoc.
    ---
    Maya ma sie dobrze, o dziwo bo wyniki krwi ma bardzo slabe. Dostalam telefon dzisiaj ze mam ja przywiezc do szpitala jutro i powtorza, jak plytki krwi beda nizsze od dzisiejszych to beda przetaczac bo juz naprawde slabe, hemoglobina nie wiem bo dzisiaj bylo 87 a przetaczaja jak spadnie ponizej 70.
    Wszsytko zawislo w powietrzu bo teraz nie wiemy czy bedzie miala skan w czwartek, na ktory czekamy i ktory ma pokazac czy chemia dziala. Podobno musi miec dobre wyniki zeby taki skan zrobic, tez czekamy na wiesci...
    U nas zycie toczy sie z dnia na dzien, nic nie mzoemy zaplanowac bo ciagle cos innego wypada, bo chemia tez bedzie odroczona na razie....
    pozdrawiam WAs
    •  
      CommentAuthormontka
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    wyniki sa slabe bo chemia je zbija, ale nie martw sie odrosna albo wam przetocza. wtedy szybko badania i nowa chemia. hemoglobina jeszcze nie taka zla. nie wiem jak u was z leukocytoza, ale Agus uwazajcie na infekcje i na skupiska ludzie, ograniczaj do minimum kontakt.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Aga, trzymamy kciuki! A ja jescze dodam sprostowanie, bo madzinka wczesniej pisala, ze musi byc karta platnicza z wystajacymi cyferkami (nawet ooo dalam). Otoz nie musi. Robilam przelew taka z nadrukowanymi i poszlo - sprawdzalam. Chodzi o justgiving.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.