Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Witam Was kochane.
    Pisze ....bo mam problem nie z tej ziemi i moze ktoras z Was jest lub byla w podobnej sytuacji i pomoze rozwiaxac problem.

    Treść doklejona: 17.01.15 01:45
    Wlasnie dowiedzialam sie ze moj ojciec podal mnie o alimenty.Sytuacja wyglada tak ze ojciec nas zostawil jak mialam 6 lat.Nie placil na mnie alimentow mimo zasadzonej na mnie kwoty po jakimd czsie nalezne nam pieniadze placil bank alimentacyjny.Pol roku temu zmarla moja babcia ( matka ojca) i zrodelko dls kryminalisty i alkoholika wygaslo no i podal mnie o alimenty..co mam robic??? Blagam ..poradzcie cos
    --
  1.  permalink
    Mnie sie wydaje, ze sprawe masz wygrana, bo jezeli sam migal sie od alimentow to tez nie bedziesz placic, bo to nie jest tak, ze kazdy moze prosic gdy chce.. poczytaj na necie :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Myślę że możesz być spokojna bo zasadzenie w tym wypadku alimentów było by sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Koniecznie Musisz odpowiedzieć na pozew ojca jak tylko go Dostaniesz :)
    -- [/url]
  2.  permalink
    oczywiscie Asiula ma racje w stu procentach. To nie jest takie hop siup jakby sie wydawalo!
    • CommentAuthorjustyna883
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    U mnie w rodzinie byla podobna sytuacja i niestety syn musial placic na ojca alimenty. Ojciec go zostawil jak byl jeszcze dzieckiem i takze nawet zlotowki od niego nie dostal. A mial sadownie zatwierdzone alimenty. Po kilkunastu latach jak moj kuzyn mial juz swoja rodzine dostal pismo z sadu. Z tego co pamietam mial 3-4 rozprawy i zadne tlumaczenia nie pomogly bo to ojciec i nalezy mu pomoc. Placi 550 zl na miesiac.
    Oby w Twoim przypadku skonczylo sie inaczej
    -- . [url=http://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    musisz napisac odpowiedz na pozew. To po pierwsze z reguly masz na to od 14 do 30 dni roboczych.
    sad bada stan faktyczny, czyli z reguly czy uprawniony (jakim w swietle prawa jest twoj ojciec) ma mozliwosci zarobkowe i z jakiego powodu nie jest sie w stanie sam utrzymac. Regula na otrzymanie alimentow, jest fakt, ze uprawniony ,,zyje w ubostwie,, i musi wykazac przed sadem, na co te alementy potrzebuje tzn. przedstawic spis wydatkow, koszty jakie ponosi obecnie, czy ma i jakie mozliwosci zarobkowe i czy nalezycie je wykorzystuje (poszukaj orzecznictwa Sadu Najwyzszego, ktore podaje cyt. mozliwosci zarobkowe to nie te, ktore strona wykazuje,ale ktore moglaby osiagnac przy dolozeniu nalezytych staran,,.
    nie wystarczy przyjsc do sadu i powiedziec ja chce. trzeba to jeszcze wykazac. Dodatkowo , powolaj sie na zasade wspolzycia spolecznego, powolaj fakt, ze ewentualne placenie alimentow spowoduje powazny uszczerbek w Twojej rodzinie. Nawet gdybys przegrala sprawe w I instancji, mozesz sie apelowac, a w razie konkretnej pomocy napisz do mnie na priva.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Ostatnio czytałam mocno rozdmuchaną przez media historię, gdzie matka pozwała dzieci o alimenty i sąd drugiej instancji podjął decyzję, że dzieci absolutnie nie muszą płacić, bo nie opiekowała się nimi. Zaraz poszukam i podlinkuję, może coś Ci się przyda. Współczuję sytuacji :(

    Treść doklejona: 17.01.15 19:28
    O, tu jest jeden

    Aaa,jest, to ja jakoś inaczej zapamiętałam - ma płacić tylko najstarsza córka
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    A nie da sie pozbawić rodzica praw rodzicielskich?
    czy też zrzec sie majątku podczas życia?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    uś: A nie da sie pozbawić rodzica praw rodzicielskich?

    Odebranie praw rodzicielskich nie ma wplywu na mozliwosc roszczen rodzicow wobec dzieci.
    Nawet bez praw rodzicielskich, rodzic moze wystapic o alimenty....
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    To jednak Ogórek ma rację -trzeba nowe prawo napisać; )
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    Hahahaahahha :D
    Nawet jak napiszą nowe prawa to dopóki będą je tworzyć ludzie,którzy nie mają o tym pojęcia albo prawnicy jedynie teoretycy to tak będzie :p
    Ona chyba nie zdążyła się dobrze przyjrzeć czasochłonności trybów ustawodawczych, że w czasie kadencji chce prawo od nowa pisać :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    W tvp mówili że pozbawienie praw wygasza obowiązek alimentacyjny względem rodziców.co jest sensowne.nie wwygasza obowiązku względem dzieci Ale pozbawia praw
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Źle to wymyśliłam.Ale z Kom się nie rozpisze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Ewa niestety ale nie wygasza wlasnie. Wiem bo sie z tym borykamy w rodzinie teraz .Mimo iz ojciec jest od 18 lat pozbawiony praw, podal syna (20lat) o alimenty. Syna nie zna nawet, bo jak maly mial roczek to wybral flaszke za rodzinie. Na razie sprawa stoi na poziomie opieki spolecznej, czekamy na decyzje co dalej.

    Treść doklejona: 19.01.15 21:10
    aha sam zasadzonych alimentow oczywiscie nigdy nie placil.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Moya, masz racje. ja to zle wydedukowalam. bo w tvp dzis wlasnie mowili, ze pozbawienie praw, ale juz doczytalam, ze to pozbawienie wladzy dla sadu czeto jest jedynym dowodem, ze rodzic nie spelnial tych norm wspolzycia spolecznego.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 20th 2015 zmieniony
     permalink
    No w świetle prawa tak jest, ale jak napisała Ewa jeśli ojciec został pozbawiony praw, to wiadomo, a raczej wskazuje to na to, że nie interesował się dzieckiem, nie pełnił tej władzy rodzicielskiej i pewnie z jakiś poważnych powodów (bo z byle powodu nie odbiera się władzy rodz.), więc skoro to sąd przyznaje ostatecznie czy taki ojciec powinien dostać alimenty czy nie, to z całą pewnością w wielu przypadkach decydujące jest i zaważy na decyzji fakt, że taki ojciec był pozbawiony władzy rodzicielskiej a tym samym nie zasługuje na to by dziecko płaciło jemu alimenty.
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Obowiązek alimentacyjny dziecka względem rodzica biologicznego wygasa jedynie w chwili przysposobienia.
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJan 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Kiedys był artykuł w Polityce, że ojciec odszedł od rodziny, jak córka miała rok. Nie kontaktował się przez wiele wiele lat i po 30 latach zgłosil się do opieki społecznej o pomoc, a ona złożyła pismo do sądu o alimenty od córki i wygrali.
    .
    U nas wlasnie m-c temu przyszedł list do męża z opieki społecznej, że ma pokazać WSZYSTKIE rachunki jakie opłaca, PIT z zeszłego roku swój oraz WSZYSTKICH, którzy sa w tym samym gospodarstwie (czyli tez i mój) bo zakładają wlasnie sparwę w sądzie, aby ściągać od nas pieniądze dla teściowej, która nic o tym nawet nie wie. Mamy bezpośredni kontakt z teściową, która mieszka w innym mieście. Jako że nie mamy możliwości pomagać jej każdego dnia (tak jak i siostra mojego eM) zgłosiła się o pomoc do opieki społecznej. A ci po cichu złożyli papiery do sądu, aby od mojego eM ściągnąć kasę za tę pomoc. Nie wiedzieliśmy jak to się stało, wiec zadzwoniliśmy do teściowej. Ona się mega wkurzyła na opiekę społeczną, bo ona jest typem który nie lubi się prosić o nic nikogo, a tu nagle ktoś chce ściagąnć pieniądze od jej syna za 1 godzinę w tygodniu tej opieki. Jeszcze gdyby ta osoba naprawdę pomagała, ale przychodzi 1 raz w tygodniu i jeszcze z fochem cos robi. Nie chce pomóc przy umyciu, tylko ona woli iść i zrobić zakupy. A my stwierdziliśmy, że wolimy jakies pieniądze płacić sąsiadce, niż osobie z fochem. Ale opieka społeczna nie chce odpuścić i każe MI pokazać moje rozliczenie PIT, bo jestem żoną a mój eM teraz mało zarabia. I co z tym zrobić...?

    Treść doklejona: 20.01.15 11:41
    .


    Gosia21777: Wlasnie dowiedzialam sie ze moj ojciec podal mnie o alimenty.Sytuacja wyglada tak ze ojciec nas zostawil jak mialam 6 lat.Nie placil na mnie alimentow mimo zasadzonej na mnie kwoty po jakimd czsie nalezne nam pieniadze placil bank alimentacyjny.Pol roku temu zmarla moja babcia ( matka ojca) i zrodelko dls kryminalisty i alkoholika wygaslo no i podal mnie o alimenty..co mam robic??? Blagam ..poradzcie cos


    Gosiu, a nie może Twój ojciec sprzedać mieszkania po babci i wtedy będzie miał pieniądze. Nie wiem tez, czy są jakieś przepisy które pozwalają na to, aby udowodnić że ojciec od Twoich 6 lat się Tobą nie zajmował? Z drugiej strony pewnie jak ten bank alimentacyjny wypłacał w jego imieniu alimenty, to pewnie uważają, że teraz dziecko musi płacić. Choć rozumiem Twoje uczucia, bo tez by mnie szlag trafił... :devil:
    -- ___
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.