Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJun 20th 2010 zmieniony
     permalink
    Literatura

    Metoda angielska (dr Anna Flynn i prof. John Kelly, NFP Centre, Birmingham Maternity Hospital, Birmingham, Wielka Brytania; później - dr Alina Lichtarowicz, Polska)
    Klaudia Kosmala i Henryk Krzysteczko – Odpowiedzialne rodzicielstwo – Wydawnictwo „Powiernik Rodzin”, Katowice 1996; ISBN 83-85645-039; stron 255, format A5 [cz. II: K. Kosmala – Biologiczne uwarunkowania i konsekwencje rodzicielstwa – tu omówione NPR i metody Roetzera i angielska]
    (dr) Alina Lichtarowicz – Kiedy jestem płodna a kiedy nie – Wydawnictwo Unia, Katowice 2001 (wydanie VII zmienione), ISBN 83-86250-23-2; stron 48, format >B6 [książka do użytku nie tylko szkolnego; uwaga – nie korzystać ze starszych wydań, bo podają stare, nieaktualne zasady]
    Naturalne Planowanie Rodziny, metoda wielowskaźnikowa podwójnego sprawdzenia. Zeszyt ćwiczeń, tom I: cykle w okresie rozrodczym - – wyd. Polskie Stowarzyszenie Naturalnego Planowania Rodziny, Warszawa 2002; ISBN 83-85274-92-8; stron 69, format A4 [60 kart obserwacji cykli z opisem]
    (praca zbiorowa pod redakcją Anieli Samoć) – Naturalne planowanie rodziny. Podręcznik dla nauczycieli NPR – wyd. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gdańskiej, Gdańsk 2002 (wyd. III popr.); ISBN 83-902388-0-5; stron 75, format A5 [tzw. „żółta książeczka”; uwaga – poprzednie wydania maja stare zasady metody!]]
    (praca zbiorowa pod redakcją prof. Michała Troszyńskiego) - Naturalne planowanie rodziny. Podręcznik dla nauczycieli naturalnego planowania rodziny – wyd. Polskie Stowarzyszenie Naturalnego Planowania Rodziny, Warszawa 2005; ISBN 83-89621-15-0; stron 232, format B5 [cenna pozycja dla pragnących poszerzyć wiedzę]
    Alicja Tusz – Naturalna wieloobjawowa metoda rozpoznawania płodności – Wyd. WAM, Kraków 1996, ISBN 83-7097-182-2; stron 126, format A5 [knot! zbyt wiele poważnych błędów w opisach fizjologii i metody]

    Metoda Roetzera (prof. Josef Roetzer - Austria)
    Beata Helizanowicz, Jan Łażewski i Elżbieta Wójcik - Cykle nietypowe w interpretacji metody objawowo-termicznej wg prof. Józefa Roetzera – Numer specjalny czasopisma „Naturalnego Planowania Rodziny” (grudzień 1999), wyd. „Pro Humana Vita”, Kraków 1999; stron 44, format A4
    Karty ćwiczeń na kurs podstawowy – INER, Warszawa 1997; ISBN 83-907834-0-`1; stron 36, format A4 [przykładowe karty z interpretacją]
    Klaudia Kosmala i Henryk Krzysteczko – Odpowiedzialne rodzicielstwo – Wydawnictwo „Powiernik Rodzin”, Katowice 1996; ISBN 83-85645-039; stron 255, format A5 [cz. II: K. Kosmala – Biologiczne uwarunkowania i konsekwencje rodzicielstwa – tu omówione NPR i metody Roetzera i angielska]
    Josef Roetzer – Sztuka planowania rodziny – Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, Warszawa 2005; ISBN 83-7146-225-5; stron 128, format >B6 [podręcznik; spis literatury naukowej i wykaz instruktorów metody w Polsce]
    Elżbieta Wójcik – Naturalne planowanie rodziny. Metoda objawowo-termiczna według prof. dra med. J. Roetzera – wyd. Rubikon, Kraków 2002; ISBN 83-88725-16-5, stron 72, format kieszonkowy (14×13 cm)
    Małgorzata Wrochna – Będą jednym ciałem... – Wyd. Apostolicum, Ząbki 2003; ISBN 83-86345-31-4; stron 128+8; format A5 [o metodzie „własnej” podobnej do Roetzera jest jeden rozdział; ma dużo błędów; odradzamy korzystanie!]

    Metoda niemiecka (Grupa Robocza NPR, Duesseldorf, Niemcy)
    (praca zbiorowa) - Naturalne planowanie rodziny - wyd. Diogenes, Grupa Wydawnicza Bertelsmann Media, Warszawa 2001; ISBN 83-7311-139-5; stron 128, format A5 [dobry podręcznik przygotowany przez autorów metody]
    (dr) Elizabeth Raith, (dr) Petra Frank i (prof.) Guenter Freundl – Naturalne metody planowania rodziny. Poradnik medyczny – Springer i PWN, Warszawa 1997; ISBN 83-86637-16-1; stron 264, format A5 [bardzo dobry poradnik opracowany przez współautorów metody; obszerna część naukowa i spis literatury naukowej]
    Metoda Kippleyów („amerykańska”, John i Sheila Kippley; CCL, ........USA; w Polsce – LLM, Piaseczno)
    John i Sheila Kippley – Sztuka naturalnego planowania rodziny – Liga Małżeństwo Małżeństwu, Piaseczno 2002; ISBN 83-86491-52-5; stron 272, format A5 [uwaga – poprzednie wydania są innym tłumaczeniem!]
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    Mam pytanie - czy 28dni ma swój profil na fejsbuku lub na nk? Ja bym chętnie dodała do swoich ulubionych na fb, licząc na to, że się inni moi znajomi zainteresują, co to takiego... i może nastąpi pierwsze zbliżenie kilku osób z NPR... :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    Jest na fb profil, ale jakiś taki niemrawy.
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    mrawy czy niemrawy - chodzi o rozpropagowanie. Na razie tylko 20 osób lubi to.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    Lepszy taki niż żaden.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    Czasem mam wrażenie, że lepszy byłby żaden niż taki.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    czy ja wiem? ja się nie afiszuję z nazwiska ani z tym co stosuję w sypialni, czy to byłyby gumki czy antyki czy npr.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 2nd 2010
     permalink
    Skoro są miejsca dla użytkowniczek Mireny czy wspierających awaryjną, to dobrze, że jest i to.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Tylko, że ten profil niczego nie wspiera, nie promuje, nie reklamuje. On sobie wisi. Można by w nim chociaż umieszczać linki do "bloga 28dni". Żeby cokolwiek żyło.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    To profil którejś z użytkowniczek?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.