Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMomo
    • CommentTimeJun 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Staramy się drugi miesiąc (nie liczą dwóch lat małżeństwa). Robiłam badania - morfologia, mocz. Internista podejrzewa wole guzowate. A wynik TSH to 1,73.
    I co ja mam myśleć?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    A co z jednostkami i normą, która powinna być napisana obok wyniku?
    --
    •  
      CommentAuthorMomo
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Norma TSH to 0,4-4,0. Więc jest w normie. Ale to podejrzenie wola guzowatego. co to jest?
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Momo pójdź na konsultacje do endokrynologa, to najprostsza droga do rozwiania Twoich wątpliwości...
    poszukaj sobie również informacje w internecie wpisując w google - wole guzowate...

    poniżej wklejam info na temat wola guzowatego i linki do szerszej informacji...

    wole guzowate należy do najczęstszych chorób tarczycy. Częstość ogniskowych zmian w tarczycy wykrywanych ultrasonograficznie dotyczy 50% populacji dorosłych. Około 5% guzów tarczycy to zmiany złośliwe. W Polsce ostatnio rejestrowano ponad 500 nowych zachorowań rocznie na raka tarczycy Z tego powodu ważna jest wczesna i właściwa diagnoza. Szczególnie trudne jest wyodrębnienie guza wymagającego wykonania biopsji aspiracynej cienkoigłowej (BACC) w wolu wieloguzowym. Pomocna w podjęciu decyzji jest ocena ultrasonograficzna oraz ocena unaczynienia guza technikami dopplerowskimi.
    magzyn medyczny

    Wole guzowate nadczynne może mieć postać pojedynczego guzka (ujawnienie się objawów nadczynności następuje przy guzku o wielkości ok. 3 cm) lub zmiany wieloguzkowej. Objawy nadczynności gruczołu tarczowego są typowe. Choroba rozwija się znacznie częściej powyżej 50 roku życia, a częstym objawem jest ucisk powiększonego gruczołu na inne narządy w obrębie szyi takie jak tchawica lub przełyk, dające uczucie duszności lub zaburzenia połykania.
    wiecej informacji
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    hej Momo! wynik TSH jest dosc dobry, bo najlepiej gdy kobiety w wieku rozrodczym osiagaja wynik 1-2. dlaczego lekarz podejrzewa wole? masz jakies objawy? samo badanie TSH nie starcza, by stwierdzic cos takiego. konieczne jest usg, ft3, ft4 i przeciwciala (to szczegolnie wazne). sama mam niedoczynnosc.
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Wynik masz idealny, ja o takim marzyłam (sama miałam przed ciążą 4,2). Tak jak napisała Josaris samo TSH nic nie mówi. Jeśli udasz się do endokrynologa to na pewno zrobi jeszcze USG i poleci zrobić FT3 i FT4. Najlepiej zrób to i z wynikami pójdź do lekarza, wtedy powie Ci coś konkretnego.

    Ps. Sama mam niedoczynność tarczycy, a jednak... spójrz na moją linijeczkę. Tarczyca nie przesądza sprawy, mimo wszystko jeśli Cię męczy ta sprawa sprawdź ją do końca :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Inez - leczyłaś tarczyce przed staraniami? Ja zrobiłam w tym miesiącu i TSH mam 3,31...
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Mialam duze cysty (wole) - sprawdzano na USG i potem robili punkcje, zeby sprawdzic czy nie zlosliwe. Potem przez rok lykalam Jodid200. A teraz nic nie wsuwam, badania robie co pol roku i juz jest ok :)
    Sie nie martw - endokrynolog sobie poradzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJun 29th 2007
     permalink
    Przed ciążą brałam profilaktycznie dawkę 12,5, czyli połowę tabletki 25-tki :smile: W chwili obecnej biorę dawkę 75, czyli 1,5 tabletki 50-tki. Dawka stopniowo była podnoszona, w zależności od wyników TSH, FT3 i FT4, które musiałam powtarzać co miesiąc :wink:
    --
  1.  permalink
    Ostatnio zrobiłam sobie badania części hormonów: FSH – 6,82; LH – 2.41; ESTRADIOL – 15,03; PROLAKTYNA – 988 ( norma 530 )..one nie sa chyba dobre..prawda?
  2.  permalink
    Ja zrobiłam ostatnio czyli w Pazdzierniku badania TSH, FT3 i FT4 i mam takie wyniki.
    TSH 3,58 Norma ( 0,4- 4,0)
    FT3 3,70 Norma(1,8 - 4,2)
    FT4 1,38 Norma (0,8-1,9)

    Pozdrowionka :)
    • CommentAuthorNiezalogowana (kermitka82)
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Witam czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jaki poziom TSH jest najlepszy do zajścia w ciąże.
    Staram się od roku i ostatnio mój gin dał mi skierowanie na badanie TSH.
    TSH - 4,11(0,25-5,0)
    FT3 - 4,10(4,0-8,3)
    FT4 - 10,80(9,0-20,0).Po obejżeniu wyników powiedział że będzie mi bardzo trudno zajść w ciążę. Byłam na wizycie u endo ale on nie widzi zasadności leczenia. Nie wiem co mam robić///Pomóżcie:::(((
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Zmienilabym endo. Do zajscia w ciazy poziom tsh powinien byc na poziomie 1-1.5.
    Wejdz na watek o tarczycy, tam Ci doradza.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.