Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    biedronka28 chodzi o stałe przyjmowanie sterydów typu budezonit (pulmicort/ nebbud) albo flutykazon (flixotide)...u młodszych dzieci stosuje się raczej inhalacje z budezonitu w leczeniu przewlekłym u starszych można włączyć wziewy przez tubę, dyski etc
    Takie sterydy mają działanie przeciwzapalne więc przy stałym stosowaniu pomagają uniknąć zaostrzeń astmy a przy ew infekcjach zdecydowanie poprawiają stan chorego (tzn jeśli chodzi o drogi oddechowe oczywiście)

Moje dzieciaki rok temu stale przyjmowały sterydy (Gajka nebbud, Miki flixotide), obecnie mamy te leki włączać przy każdej pojawiającej się infekcji typu katar, kaszel etc.
    Na stałe dostają Montelukast i leki przeciwalergiczne.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Krysia jest już w stanie dobrym, za to Wojtek znów ma poranny kaszel, a od 2 dni zwraca flegmę.
    Wczoraj ciężko mi było ją ocenić, bo poszła z mlekiem które wypił.
    ale dziś była pienista, przeźroczysta i lepka. Dopiero w drugiej porcji było kilka zielonych glutów.
    I tak sobie czytam mądre internety, ze to jest wydzielina charakterystyczna dla astmy...
    Z drugiej strony mimo wszystko jest po infekcji. Teraz niby cały czas osłuchowo czysty.
    W nosie gile są- jednego dnia geste, drugiego woda, potem znów geste i żółtawe...
    Inhalujemy się już tylko solą.
    w dzień kaszlu nie ma- tylko rano po pionizacji jest akcja.
    U Krysi było to samo, teraz wyrosła i zdarza się sporadycznie...
    Ale wychodzi, ze szybko się zapomina, bo nie mogę sobie szczegółów z Krysi czasów przypomniec- flegma też była na prządku dzienny,, a i tak u Wojtka mnie to przeraża...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Karolciu, moze warto ten nosek przeliczyć jakimiś kroplami z antybiotykiem? Tak sobie gdybam, ze moze gore leczysz a w nosie bakteria grasuje i dlatego wraca?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Tak myślę, czy nie spróbować.
    Do nosa ma euphorbium zalecone przez laryngologa.
    Kiedyś miałam krople ze srebrem, chyba muszę znów kupić.
    Muszę zobaczyć jakie krople mi zostały z tej serii "ocznych".
    Na pewno mam maxitrol, bo to świeżo do oczu dostał na alergiczne zapalenie spojówek. To nie antybiotyk ale też miał przepisywany do nosa...
    Tylko ten katar dopiero od niedzieli, wcześniej długo nie miał...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
     permalink
    karolciat: To nie antybiotyk

karolcia w maxitrolu jest antybiotyk działający miejscowo - neomycyna. sa tam 3 leki - steryd, anatybiotyk i lek przeciw grzybiczy
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Dzięki moonia!
    Szczerze, nie skupiłam się na składzie, a jak okulistka powiedziała, ze steryd, to przyjęłam za pewnik...
    Wstyd mi, zwykle czytam ulotki, a ten maxitrol nie pierwszy raz już mamy (choć pierwszy do oczu) i do tej pory do niej nie zajrzałam...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Krople Dicortineff sa takim lekiem, który możesz u młodego zastosować (krople do oczu, które mogą byc stosowane do śluzówki noska)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
     permalink
    My w tamtym roku co chwilę używaliśmy Dicortineffu, Gentamycyny itp. w tej chwili Gajka dostaje jedynie na wieczór Nasometin i poza tym kompletnie do nosa nic nie podaję bez względu na kolor kataru (a bywa w cały świat) i mam wrażenie że bez leczenia przechodzi szybciej niż po tych wszystkich kropelkach etc...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Biedronka, Sardynka swietnie to wytlumaczyła.
    Moja dostaje na stałe flixotide przez tubę, pronasal do nosa i xyzal (teraz musielismy odstawic,ze wzgledu na testy ). Dzisiaj wrocilismy ze szpitala,bo wlasnie na testach i innych badania bylismy.
  1.  permalink
    Dzieki dziewczyny :)
    Nastepnym razem na pewno porozmawiam o tym z lekarzem, szkoda tylko ze tu od razu dowalaja steryd ehh :/
    Czyli w takim razie nie powinnam mu podawac ten ventolin?
    Bo teraz znowu mi cos kaszle i podaje mu ventolin, po nim jest lepiej.
    Mam nadzieje ze synek z tego wyrosnie.......
    A powiedzcie czy wasze dzieciaczki przed astma mialy azs badz jakies problemy skorne? Moj maly ma azs.
    I czy nie jest tak ze azs ustepuje a w jej miejsce pojawia sie astma? Bo gdzies tak wyczytalam.

<span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.03.17 16:50</span>
    Dodam jeszcze ze lekarz mowil mi by wlaczac ventolin kiedy maly kaszle, jesli nie kaszle to odstawic.
    Czy jest inaczej i powinnam go inhalowac caly czas?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    My mamy ventolin doraznie,przy dusznosciach bardziej. na co dzien dostaje przeciwzapalny flixotide. ajak kaszel sie nasila to wlączam rozszerzajacy berodual i po 10 minutach przeciwzapalny nebbud.
  2.  permalink
    Moj wlasnie dusznosci nie ma, tylko ten kaszel i za chwile slysze ze ciezej mu sie oddycha. Boje sie tego leczenia tutaj w IE..........
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Właśnie generalnie na stałe jak coś to podaje się steryd. Ventolin rozszerza oskrzela i nir przy każdym kaszlu powinien być stosowany (tylko przy dusznościach). My ventolin w domu mamy na czarną godzinę gdyby faktycznie któreś zaczęło się dusić, standardowo przy infekcjach to raczej Berodual z Nebbudem (Berodual rozszerza oskrzela przez co steryd lepiej działa przeciwzapalnie). Z tego co tłumaczyła mi pulomonolog to Berodual działa z opóźnieniem a Ventolin od razu (obydwa leki rozszerzają oskrzela).
    Z tego co czytałam bezpieczniej jest włączyć steryd wziewny na stałe jeśli istnieje tylko chociażby podejrzenie astmy niż pozwolić się ew astmie rozszaleć...podobno istnieje duża szansa całkowitego wyleczenia astmy wczesnodziecięcj (tzn zapobiegnanie przerodzenia się w astmę normalną) jeśli stosuje się stałe odpowiednie leczenie. Czytałam też że sterydy wziewne typu Budezonit mają działanie bardzo miejscowe i mało skutków ubocznych (wbrew temu jak się kojarzą)

artykul o astmie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.