Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    hej dziewczyny jak w temacie jestem zainteresowana taką fizjoterapią manualną
    byłam wczoraj na kontrolnej wizycie u gina i oglądała te moje dwa cięcia pochwaliła je itd
    a ja się jej zapytałam czy taki wałek nad blizną który wyczuwam dłonią jeszcze się wchłonie
    powiedziała mi że to są zrosty i ona poleca mi iśc na taką terapię manualną gdzie fizjoterapeuta rozrywa te zrosty O_O
    trochę się przeraziłam ale ogólnie była bym zainteresowana
    nie dość że walor estetyczny to poprawa funkcjonowania narządów miednicy
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Kasza ja też miałam się ostatnio zapisać na taką rehabilitację to się nazywa fizjoterapia dna miednicy. Podobno turbo bolesne ale super pomocne. W nietrzymanie mocy bólu przy stosunku i przy permanentny braku orgazmu.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    no właśnie ja nie dość że mam jak by odcięty brzuch to właśnie teraz po Wiki może nie że nie trzymam moczu ale jak mi się zachce to czuję od razu mocny ucisk na cewkę rodem z 38 tyg ciąży;/
    muszę znaleźć jakiś fajny ośrodek i się udać na takie zabiegi
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    mkd,chyba nie do końca mobilizacja blizny, o którą według opisu Kasi chodziło, zalicza się w tym przypadku do terapii dna miednicy, przynajmniej tak mi się wydaje :wink:
    Kasia, a mobilizacja blizny może być zastosowana na praktycznie każdej bliźnie, nie tylko tej po CC. Często np. po mastektomii czy po każdej innej interwencji. Tak na prawdę każdy dobry fizjo, który choć trochę liznął terapii manualnej (albo po prostu uważał na zwykłych zajęciach na studiach) jest w stanie ją wykonać.
    Akurat przy bliźnie po cesarskim cięciu fajne jest to, że masz do niej dostęp i tak na prawdę, gdy fizjo pokaże Ci technikę i na co masz zwracać uwagę, to z powodzeniem możesz sama też coś podziałać.
    A sama terapia dna miednicy jak najbardziej na tak, ale to trochę coś innego niż sama praca na bliźnie. I już poza samą mobilizacją też jak najbardziej polecam, szczególnie jak dostałaś takie nieprzyjemności w spadku po CC.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Mobilizacja zewnętrzna blizny po CC sama w sobie nie jest trudna choć są techniki jak już wcześniej koleżanka wspomniała o terapii dnia miednicy, które jakby rozcierają te zrosty. Można też zastosować dodatkowo np kinesio taping, który dobrze się sprawdza w tego typu dolegliwościach. Polecam iść do fizjoterapeuty on już będzie wiedział co z tym zrobić :) Zaniedbanie blizny może wpłynąć nie tylko na estetyczny wygląd, ale także doprowadzić do pogorszenia elastyczności otaczających ją tkanek co będzie się przekładać nawet na ograniczenie ruchomości w okolicznych stawach.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Aaaaaaaaaaa widzisz bo ja mam blizne gdzie indziej :) , jakos mi wylecialo ze kasza po cc. Co nie zmienia faktu ze podobno terapeuci dna miednicy naprawde potragia zdzialac cuda.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Jestem fizjoterapeutką i zamierzam się zająć konkretnie tylko fizjoterapią kobiet. Trochę kursów przede mną, ale jestem zdeterminowana. Wiem, że dużo kobiet, które nie mogą zajść w ciążę korzystają z usług fizjoterapeutów bądź lekarzy zajmujących się profesjonalną terapią dna miednicy.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Jejku, jak miło wiedzieć, że da się cokolwiek zrobić z tym wałkiem nad blizną :heartbounce::heartbounce::heartbounce:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.