Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Sezon grillowy czas zaczac!
    No dobra, moze jeszcze kilka dni zeby przestalo wiac i padac, ale sezon tuz tuz dlatego zakladam nowy temat zebysmy mogly sie tu podzielic inspiracjami i sprawdzonymi przepisami na dania z grilla.
    Jesli macie jakies ulubione marynaty czy przyprawy to tez wrzucajcie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    to na poczatek grillowane owoce

    BANANY Z CZEKOLADA (u nas nie ma na to amatorow ale u kolezanki schodza na pniu)
    Wyszorowac banana, naciac skorke wzdluz, lekko rozchylic i wcisnac kilka kostek mlecznej czekolady, zostawione na ruszcie moga sie rozleciec dlatego lepiej uzywac tacke aluminiowa

    JABLKA
    pokroic w grube plastry lub wykorzystac polowki jablek, marynata do pomoczenia jablek: sok z cytryny, miod, cynamon

    ANANAS
    swieze plastry ananasa zgrillowac kilka min z kazdej strony, najlepiej bezposrednio na ruszcie (robilam w wersji z marynata miod, troche masla, rozmaryn, zdecydowanie wolimy bez marynaty)

    GRUSZKI W WINIE
    przekrojone na pol gruszki (bez ogryzkow juz) namoczyc na 2-3godz w bialym winie, grillowac bezposrednio na ruszcie (sprawdza sie tylko z dobrymi polskimi gruszkami, zadne importowane)

    Brzoskwinie grillowane w sosie balsamicznym z rozmarynem
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    mnie na nowo zasmakowała najprostsza sałatka ziemniaczana :)
    kiedyś pamiętam jak byłam mała to mama taką przyrządzała a w tamtym roku moja znajoma zrobiła na grila i na nowa mi posmakowała. Potrzebne są ugotowane całe ziemniaki najlepiej młode, kroimy ziemniaki w większą kostkę i dodajemy po prostu śmietanę i dużą ilość pokrojonego koperku. Można dodać do zaostrzenia smaku musztardy albo czosnku. Solimy i pieprzymy do smaku.
    Bardzo prosta ale i bardzo smaczna

    Treść doklejona: 23.04.16 19:45
    A mięso najczęściej przyrządzam ze świeżymi ziołami lub jak nie mam wszystkiego to czasami suszone z torebki też są ok.
    Po prostu siekam duuużo ziół, wrzucam całe mięch odo miski i mieszam w tych ziołach i odstawiam na jakiś czas.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Pieczone banany są pycha z kulka lodów waniliowych. Ja najpierw piekę, a jak już są czarne to nacinam wzdłuż i wkładam kawałki czekolady, roztapia się migiem. Zima można spokojnie w piekarniku robić.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    To ja taki przepis z bananem i masłem migdałowym widziałam, obrać banana, lekko naciąć wzdłóż, dać w to nacięcie masło migdałowe, może być też orzechowe, owinąć w folię aluminową i do pieranika, ale na grila też się na da, nie próbowałam, ale taki lekko słodko - słony smak może być fajny
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Polędwiczki wieprzowe z ananasem

    Polędwiczki tniemy w kostkę, wrzucamy do ulubionej marynaty (ja np. daję sól, pieprz, trochę ziół, olej i musztardę). Ananasa obieramy i tniemy w kosteczkę. Na patyczki do szaszłyków nadziewamy naprzemiennie kostki ananasa i polędwiczki. Wychodzi pyyyycha.
  1.  permalink
    KASZANKA Z KISZONĄ KAPUSTĄ

    Kapustę odciskamy z soku, cebulę obieramy i kroimy w piórka. Na folii aluminiowej układamy
    - kapustę kiszoną
    - kilka piórek cebuli
    - kaszankę
    - kapustę kiszoną
    - cebulę
    zawijamy i grillujemy min pół h
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Sałatka do grilla pomidorów

    Pomidory parzymy, obieramy ze skórki i kroimy w gruba kostkę. Polewany sosem czosnkowym: duży jogurt naturalny, jedna czubata łyżka majonezu, czosnek - ilość według uznania, doprawiamy solą, pieprzem i szczyptą cukru. Polewamy pomidory, i posypujemy startym żółtym serem

    Co do sałatki z ziemniaków u nas króluje do grilla taka wersja: ziemniaki młode ugotowane w mundurkach i pokrojone w dużą kostkę, do tego pokrojona w pióra cebula, ogórek kiszony/małosolny w półksiężyce, wędzony boczek/szynka parmeńska, koperek, majonez tyle by połączyć składniki, sól, pieprz.

    Treść doklejona: 25.04.16 11:51
    Dobrze, że jest wątek, bo młody ma urodziny za 3 tygodnie i chcemy oprócz tortu zrobić grilla i pomysłów mi brak :/ A przy czym wolałbym się z wiadomych suwaczkowych powodów nie nadwyrężać się :tongue:
    --
  2.  permalink
    PSTRĄGI Z GRILLA

    całe pstrągi myjemy, osuszamy, solimy.
    Do środka wkładamy dużo świeżych ziół, czosnek , kawałek cytryny, świeżego imbiru i masło
    zawijamy dość ścisło w liście chrzanu i grillujemy w torebkach do grillowania.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Aga podlinkuj te torebki do grillowania. nie slyszalam o czyms takim
  3.  permalink
    x
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Łosoś z grilla. Pieczony na tarce. Przyprawy sól, pieprz cytrynowy
    --
  4.  permalink
    SOS ORZECHOWY DO MIĘS

    5 łyżek masła orzechowego z kawałkami orzechów
    1/3 szklanki wody
    1 łyżka koncentratu pomidorowego
    1 łyżka cukru brązowego
    3 łyżki sosu sojowego
    1/2 papryczki chili drobno posiekanej lub łyżeczka sambal oelek
    1 łyżka octu winnego
    mleko kokosowe do smaku

    Woda do garnka- do niej cukier, mieszamy,zeby się rozpuścił. rozgrzać wodę z cukrem by się rozpuścił.
    Dodajemy koncentrat pomidorowy,masło orzechowe,sos sojowy,chili i ocet.
    Mieszamy az się zagotuje, dodajemy mleko kokosowe. Robimy dzien wczesniej
  5.  permalink
    Sewila: Łosoś z grilla. Pieczony na tarce.

    Jak to na tarce?
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Miało być na tackach do grillowania :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Sewila: Dobrze, że jest wątek, bo młody ma urodziny za 3 tygodnie i chcemy oprócz tortu zrobić grilla i pomysłów mi brak :/

    u mnie w weekend majowy ma byc otwarcie sezonu i chcialabym czyms zablysnac :wink: pogoda ma byc kijowa ale panowie sie zadeklarowali ze w kurtkach i pod paraolem ogrodowym ale grillowali beda wiec musze podumac co by dobrego zrobic

    kolejna wieksza impreza 12 czerwca dla rodziny wiec akurat majowo bede mogla spraktykowac niektore :smile:
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas od lat króluje sałatka: pomidor, rzodkiewka, jabłko, ogórek zielony, ogórek kiszony. Doprawić oliwą, odrobiną soli i pieprzu. Połączenie jabłek i ogórków jest mega. Musicie skosztować.
    Acha, kroimy dowolnie, przeważnie w jakąś mniejszą lub większa kostkę.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    alfaromeo aż mnie skręciło na samą myśl o tej sałatce. Jabłko i ogórek? i to zielony i kiszony? No ale ja ogólnie nie lubie owoców w sałatkach i mięsach.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    My zawsze do grilla robimy kartoffelsalat - ziemniaki, jajko, ogóek konserwowy - ugotowane ziemniaki namaczamy w zalewie ocet, musztarda, majonez, pieprz, sól. Pycha! Dużo różnych przepisów jest w necie.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    ikaan ale to częste połączenie, słodkie jabłko i kwaśny ogórek bardzo do siebie pasują, tak przyrządza się np. śledzie. Też jak tę sałatkę zobaczyłam to nie byłam przekonana, ale jest pyszna. Ja też nie trafię owoców w mięsach np. śliwek w schabie. No, ale nie namawiam.
  6.  permalink
    A ja bardzo lubię takie połączenia, więc poproszę o więcej
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    No jasne kwestia gustu. Przyznam, że gdybym miała okazję to bym spróbowała, ale sama chyba nie zrobię ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    U mnie do takiej zwykłej jarzynowej sałatki zawsze się dawało ogórka kiszonego i jabłko (plus oczywiście warzywa ugotowane i jajka). Więc mnie zupełnie nie dziwi to połączenie :smile:
    Ale w takiej wersji nie znałam, chętnie wypróbuję.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Może mało twórcze, ale w zeszłym roku wypróbowaliśmy z mężem przyprawę kamisa American burger style. Fajne danie z grilla. U nas było to hitem sezonu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2016
     permalink
    garsc wygladajacych fajnie przepisow majowka z jadlonomia
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.