Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczęta
    Poszukuje dla znajomej informacji na temat stwardnienia zanikowego bocznego. Czy ktoś z Was zetknął sie z taka choroba w swojej rodzinie? Jakieś cenne informacje, które pomogą w leczeniu, hamowaniu choroby? Help...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Gabcia, może na fb jest jakaś grupa wsparcia...?
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeSep 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Witaj niestety jest to choroba postępująca i nieuleczalna dla naszej medycyny. Trzeba jak najszybciej na rehabilitację aby trochę opóźnić rozwój, trzeba pracować nad zakresami ruchomości w stawach oraz siłą mięśniową i też praca nad mięśniami oddechowymi.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Wiem Aguska, zastanawiam sie tylko czy sa jakieś metody, które pozwolą opóźnić proces :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy to jest podobna choroba to stwardnienia rozsianego? Czytalam bardzo fajna ksiazke na temat wplywu diety na stwiardienie rozsiane i inne choroby autoimmunologiczne - Dr Whals, tu link do ksiazki.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Ja też spotkałam się z opinią, że dobrze dobrana dieta, suplementacja witaminami potrafi zadziałać cuda.. polecam też książkę "Ukryte terapie" J.Zięby .
    Gabcia ja bym proponowała znaleźć jakiś porządny ośrodek rehabilitacyjny, który specjalizuje się w rehabilitacji tych schorzeń.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Zieba ma tez sporo wykladow na YT.
    Doczytalam, ze jednak sporo sie roznia stwardienie rozsiane i zanikowe boczne.
    Moze jednak warto poszukac informacji na temat leczenia dieta i suplementacja?
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeSep 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Zanikowe boczne szybciej postępuje i niestety pod gorszą postacią. Jest też teoria leczenia komórkami macierzystymi, która do końca nie jest pewna bo jednym przedłuża życie a innym przyśpiesza postęp choroby
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Właśnie zaczęła terapie komórkami macierzystymi, rehabilitacja takze. Poczytamy zatem o diecie. Dziękuje, każdy trop jaki proponujecie jest cenny 😘
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Miałam okazję rehabilitować w szpitalu przez kilka dni osobę z SLA więc co nieco zauważyłam w praktyce, że tak powiem.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.