Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    hahah ach takie buty!!!
    no widzisz ,no mi tam obojetnie co i za ile podam Bebilon i tak jest drogi a mi chodzi o to zeby mu sie wkoncu te kupki unormowały
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ciacho w centrum zdrowia dziecka podaja tylko 2 rodzaje mleka - nutramigen dla noworodkow i Nan dla ciut starszych
    wsrod znajomych mam tak jak pisalam nan albo enfamil. neonatolog z tego co wiem polecala nutramigen (smierdziel nad smierdzielami) oraz nan ar (jesli dobrze kojarze to ten przeciwko ulewaniu)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    A u nas w klinice gdzie rodzilam wlasnie nie polecali bebilonu a Nan ja tam nie wiem ktore lepsze bo ja karmie cycusiem wiec trudno mi powiedziec a ha i w centrum zdrowia kolezanka mowila ze podawali BEBIKO OMNEO
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    a mysmy mieli usg bioderek (mialo byc 5 tygodniu zycia) jak mał miał 4 miesiace bo takie kolejnki :) i nic wiecej nie mowili o pozniejszych jakis usg czy badaniach :)

    Mamodusi to dobrze ze byłas u swojego lekarza i ze bedzie dobrze;) a tak wogole to do kogo chodzisz??:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    do Tyczynskiego chodzilam sporadycznie a teraz obecnie do Wojdana
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Dobranoc wszystkim kolezanką i ich pociechą
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    aha:) tego drugiego nie znam a do dr Tyczyńskiego chodziłam podczas ciązy :) i w drugiej tez pewnie do niego pojde:) ale prywatnie :) mnie tam było z nim dobrze :) i taki plus ze on pracuje w szpitalu na Zaborzu czyli tam gdzie rodziłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008 zmieniony
     permalink
    MamoDusi no to za pare godzin mam nadzieje ze bedzie juz po klopocie....

    Wydra rozmawialas juz na spokojnie z mama? jak sie czuje?

    kfiatuszku powiadasz ze dobrze ci z nim bylo?? no ciekawe co na to maz :wink:

    November no to faktycznie niefajnie z tym zap. oskrzeli. a moze poszlabys do jakiegos alergologa zeby zrobili badania z krwi? Myszorka robila Matiemu.
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    November moj miał steroidy wziewne i nebulizacje i gdzieś ok 8 roku zycia Jakubowi astma przeszła w stan remisjii, bo do astmy doprowadziła go pediatra źle lecząc. U ciebie widać ze lekarka sie bardziej poznała ale faktycznie potem przechodzi co nie znaczy że może nie być nawrotów. Mamodusi po wizycie u swojego lekarza zaraz daj znać co i jak
    Marta ja od samego początku karmię małego Humaną i nie narzekam ani na stolce ani nie ma bóli brzuszka, tylko w momencie przechodzenia z z mojego mleka na sztuczne miał tydzień kolek a potem już było super,odkąd skończył 4 tygodnie zaczęłam mu podawać Humanę 1 Plus bo mi ulewał a to jest takie zagęszczone.
    Teraz zaczęłam mu podawać taką kaszkę z Humany tylko wieczorem i wreszcie od 3 nocy mały robi sobie 10 godzinną przerwę w jedzeniu a mama zaczyna odsypiać :-)
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    AniuM rozmawiałam z mamą miedzy nami ok:) ciesze sie razem z niam.A co do samopoczucia to kiepsko aly czas wymiotuje i to sie nie konczy;(
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    jestem. ale miałam czytania, wczoraj pierwszy dzien w pracy po 3 tygodniowej przerwie i takim długim pobycie z Matem w domku. Dał radę z babcią, ale jak wróciłam to od razu chciał do mnie na rączki.
    AniuM moja lekarka zrobiła uprawnienia, ma super sprzęt i mam do niej zaufanie.
    November zrób badania krwi czy to faktycznie alergiczne, bo mogą to być zabawki pluszowe w pokoju czy nawet kwiatki, pierze w poduszkach itd. Mnie kazała to wszystko usunąć z pokoju gdzie śpi Mat.
    Ja dalej karmię piersią więc schemat jedzenia jest taki.
    6-cycuś
    7-30 herbatka
    9-mleko
    10-30 biszkopty
    12-mleko
    14-obiadek
    16-30 deserek
    19-30 kaszka
    I sukces jak wróciłam do pracy Matuś budzi się już tylko dwa razy oby tak dalej, a dziś jak rano wstał o 4 i poszłam siku po karmieniu i przychodze do pokoju a on stoi w łóżeczku i się do niego śmieje.
    --
  2.  permalink
    Konczy mi sie Bebilon-mam tak na dzis i jutro a lekarz przyjmuje dopiero w czwartek:angry: i co mam dalej jechac na Bebilonie czy moge sama zmienic?Chyba ze sie przejde do przychodni na chore dzieci i poczekam az skonczy przyjmowac i jej zapytam,ale to moze byc całyy dzien czekania bo ona zawsze ma dużo ludzi i długo trwa wizyta.Jak myślicie moge zmienic mleko sama czy nie bardzo?

    No a kupki od soboty nie ma:( ale nie dusi wcale
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    AniuM nie dziekuje zeby nie zapeszyc :kissing:

    Ciacho ja bym lepiej zasiegnela porady pediatry ale to tylko moja opinia :hugging:

    Kwiatuszku ja chodzilam do Tyczynskiego prywatnie a teraz Chodze do Wojdana i tez pracuje w klinice na trauguta tam tez rodzilam :hugging:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    ania m doszly 2 fotki do ciebie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    kozera - wlasnie odebralam poczte.
    mam zdjecia i zaraz je wstawie na dzidziach
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    ok dzieki, ja kisze w domu bo pogoda okropna...wiaaatr...
  3.  permalink
    mamodusi no własnie ja sie boje tak na własna reke,wiec chyba sie przejade do niej sama na wizyty dzieci chorych i zapytam o to mleko
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Ciasteczko a nie mozesz zadzwonić do przychodni?
    Ja sama zmieniałam mleko - w szpitalu małą poza moim dostawała Bebiko i Bebilon, po wyjściu do domu pierwsze opakowanie to było bebiko a następne już Nan i nie pytałam lekarza czy mogę zmieniać. Teraz jak byłam u pediatry pytała co mała je no i m.in. wymieniłam Nan1 a pani dr powiedziała że spokojnie możemy przejść na 2.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    kozera - zrob sobie suwaczek wtedy bedzie wiadomo ile Veve ma i latwiej bedzie pisac :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Suwaczki są tu: http://www.suwaczek.pl
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    a ja sie powoli szykuje niestety i tak sie boje buuuuuuuuu zeby bylo juz po :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mamodusi będzie wszystko dobrze,nie zamartwiaj się i nie denerwuj stres Ci w niczym nie pomoże.Wiem,że łatwo się mówi ale postaraj się myśleć o czymś przyjemnym:)
    And rozmawiałaś z nauczycielem o tym planie nauczania...?
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    To ja troche o mieszankach, bo duzo "wyprobowałam":
    - pediatra poleca bebilon ze względu na immunofortis, później nan active
    - Natalka po bebilonie kupki cudne co 1-1,5 dnia. Ale co 2-4 dni raz dziennie wymiotuje (moze za duzo w nia wmuszam)
    - Po nanie active wiecej wymiotow
    - bebiko omeno - nie wymiotuje, ale kupka co 2 dni brzydka zielona.
    - hipp prebiotyczny - nie wymiotuje, ale kupka taka z grudkami - zjada 100ml mniej niz bebilonu.

    Bebiko omeno i hipp sa gestymi mlekami, moze dla tego nie wymiotuje. Narazie mala je bebilon 2 zwykly. Dzisiaj mam do odebrania w aptece nowy bebilon comfort - gestszy, na kolki i zaparcia. Moze przestanie wymiotowac. Zobaczymy.

    Jak to nie pomoze, to zostaje humana.
    Juz mam z tego wszystkiego metlik. Po wszystkich mlekach mala puszcze bączki :(

    Myslalam kiedys o bebilonie ar, ale on nie ma immunofortis, a na tym mi bardzo zalezy. Immunoforis ma zwykly, ha i teraz comfort.

    Mi pediatra mowila, ze jak nie ma zagrozenia alergia, to lepiej nie dawac mleka ha. Jest to nie potrzebne.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    CZasami tak bywa NOvember :)

    Mi Tosia nadal nie przesypia nocy ale na szczęście budzi się ok 2 na jedzonko i potem dopiero o 6 więc można się wyspać :)
    Za to jak taty nie ma wieczory są do du... za nic nie chce zasnąć ani w łóżeczku ani przy cycu... pada po prostu ok 21 :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Moja mala od tygodnia ma histerię. Niby jest wszystko ok, a ona nagle zaczyna krzyczeć przeraźliwie. Posmarowałam jej dziąsełka dentinoxem i zasnęła. Czyżby już ząbki?? Narazie nic nie wyczuwam na dziąsełkach. W nocy słodko śpi, te ataki są w dzień. Nie wiem o o tym myśleć. Jak długo czeka siię na wyjście ząbka od momentu wystąpienia bólu u dziecka??
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    u nas to były ze 2 miesiące :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    o kurcze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    100krocia u nas tez to ok 2 miesiecy trwalo
    neonatolog w srode mowila ze dziasla zamkniete ale pelne i trudno poweidziec czy wyjda zeby za tydzien czy za 4tyg, maly tez miewa fazy ale na szczescie idzie go jakos zabawic... a jak nie to lece z nim do lazienki i pod kran wkladam i juz radosci nie ma konca :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    100 krocia mój jest na Humanie i nie narzekam potem już patrzyłam są też kaszki z humany więc będzie jak znalazł. My dziś po kontroli oskrzela czyste. Jak sie to będzie powtarzać to też chyba przezornie poproszę o skierowanie na badania w kierunku alergii, bo my w domu to wszyscy alergicy.
    No mały waży 7700 znaczy się zwolnił tempo przyrostu wagi.
    Mamo dusi będzie dobrze mnie po porodzie też jakiś krwiak sie zrobił i jak mnie pozszywali okazalo się ze jeszcze coś tam krwawi i chyba z godzine mi tam wziernikiem gmerali zeby dojść co to ale na szczęście załatali od razu, bo gdyby nie to pewnie potem by się odezwało. Mały już 3 noc przesypia ale z to dziś w dzień to maruda i łapki ciągle w buzi, zęby już widać podeszły dziąsła są inne ale zanim cokolwiek się wykluje to pewnie tak samo mały da popalić.
    Zaczęłam ćwiczyć na tym orbitreku i bosze ja nie mam kondycji w ogóle przed ciążą na siłowni na czymś takim latałam na rozgrzewce 30 minut a teraz jak dociągam 10 minut to max. Ciężka praca przed mną zgubic to moje dupsko ale wiosna za pasem i nie ma co się szczypać.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Hura jestem juz mam tylko plamienie ale to kwestia tylko dwoch dni :boogie: ..... acz kolwiek troche boli i zle sie chodzi dam rade tyle wytrzmalam to i to strzymam jeszcze musze kolejne tabletki lykac ale tylko przez 3 dni HEMORIGEN :thumbup:.....troche bylam w strachu jak mnie polozyli na fotelu i nogi zapieli w pasu to cisnienie mi moment skoczylo ale dalam rade wszystko trwalo moze 25 min ale mialam wrazenie ze dluzej potem godzinke polezalam i juz M mogl mnie zabrac do domku wiec jestem duza buzka dla wszystkich forumkowych kolezanek ktore trzymaly kciuki i podtrzymywaly mnie na duchu dziekuje :kissing::kissing::kissing::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mamodusi super ze już lepiej, wracaj do zdrowia.:grouphug:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    mamodusi to dobrze ze jest ok...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mamodusi i dobrze że już wszystko ok ale co się nacierpiałaś to twoje. Oby takich sytuacji jak najmniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mamadusi :twosome:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    troche odpoczelam bo bol byl mocniejszy wzielam tabletki i juz boli mniej dziekuje wam wszystkim bardzo :hugging::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    MamoDusi, ależ dzielnie to zniosłaś, super że masz już za sobą, pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mamodusi:rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Dusiowa Mamo - ciesze sie ze wszystko jest ok!!!

    Wydra - biedna mama... ja w 1 ciazy wymiotowalam do porodu w drugiej do 25tc, polecam krople homeopatyczne VOMITUU SHEEL - moze calkowicie nie likwiduja wymiotow ale chociaz troche im zapobiegaja...
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Sama mu zmieniłam na bebilon i przez pare dni bylo dobrzez zaczal robic ladne kupki bo po bebiku mial z tym problem!!!Dzis byla u mnie pediatra i powiedziala zeby podawac mu bebilon, kazala mi przyjechac za 2 tyg do przychodni i zobaczymy co z tym mlekiem,jak sie nie uspokoi to pewnie kaze zmienic!!!Ja juz sama nie wiem co robic!!!To wyglada tak:Spi ok 1,5h budzi sie glodny, daje mu butle, zjada i za chwile zaczyna sie placz,prezy sie i ciezko go uspokoic!!!Jak juz sie uda to zasypia i tak w kolko!!!Tak jest przez dzien ale za to wieczorem i rano potrafi beczec przez 3h albo i wiecej i nic nie pomaga zeby go uspokoic!!!Ja mam juz dosc!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Martunia z twojego opisu wyglada mi na to iz maly ma kolke skoro tyle placze i prezy sie
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Marta z bobovity jest herbatka z kopru włoskiego od 1 miesiąca i ja używalam infakol na kolki mnie pomogło po tygodniu była poprawa i mały juz nie plakał ani się nie prężył i regularnie puszcza bączki a brzusio miękki.
    --
  4.  permalink
    To i ja swoje trzy grosze wtrace.marta jest herbatka hipp od 1 tygodnia z kopru włoskiego-bąki po niej sa a to własnie pomaga przy kolce.Mój miał od 3 tyg kolki i pomagał nam Bobotic ma parwie taki sam skład jak SAB simplex którego używam teraz ,ale gdy mi sie skonczy kupie Bobotic bo różnica w cenie jest znaczna a działanie maja identyczne.Z Twojego opisu to wygląda na kolki...jednak z tym Boboticiem musiałabys poczekac bo jest od 1 mca.Możesz wypróbowac również Plantex chociaz szczerze Ci polecam herbatke z kopru.Pamietaj żeby zawsze dopilnowac zeby porzadnie odbił po jedzeniu.im mniej powietrza w brzuszku tym mniej kolek.Ale sie tu troche wymądrzyłam ale przeczytałam chyba wszystkie opienie i ulotki z leków na kolke i trafiłam od razu.
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    ja przez 1 miesiac,myslALam ze zwariuje z tymi kolkami,moja miala krople 2 razy dziennie,jej dawalam i po miesiacu spokòj juz byl,dla mnie pierwszy miesiac byl przemeczacy,cyc 24 godz non stop,albo kolki i zero pomocy,ale minelo i teraz jest fajnie i dobrze ,ze mam jeszcze mleko w cycach .bo widze ze z tym sztucznym to cyrki...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    A ja dopiero teraz odczuwam jak boli katastrofa :cry::cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Byłam dziś po przedszkolu z dziećmi u znajomych. Mają hodowle rybek i masę akwarii (nie wiem jak to odmienić :shamed:) W pokoju w którym siedzieliśmy było takie wielkie i kolorowe. Weronika krzyczała na wszystkich jak jej zasłaniali i w ogóle pisk wielki był a jak dało się ją bliżej to tak jak te rybki otwierała mordkę. Ubaw mieliśmy po pachy. Ale nawet Kuba i Gabi siedzieli przez ponad pół godziny na pupach wpatrzeni w ryby. Finał taki że wyszłam z akwarium i całym osprzętem (filtr, grzałka, termometr, roślinki żywe, kamyczki) a w piątek mam przyjść po rybki. Aż nie wiem czy się cieszyć czy złościć bo mieliśmy mieć rybki ale nie sądziłam że tak szybko :D A Kuba przeszczęśliwy.

    U Anki w szkole nie byłam. Ale rozmawiałam ze znajomą która uczy w tej szkole. Ponoć te zajęcia - w podstawówce - to tak jak pisała Ania - relacje przyjacielskie, poznanie zmian zachodzących w organizmie, układ rozrodczy i fizyczny z podziałami na płeć, miesiączka itd - to co ja miałam na biologii w klasie chyba 7.
    W gimnazium jest ciut bardziej zaawansowane i jej córki po tym jak był puszczony film o aborcji przestały chodzić na te zajęcia. Poza tym jest to rodzina "katolicka" gdzie od początku tzn od pierwszej miesiączki dziewczyny się obserwują i prowadzą wykresy no a na lekcji powiedziano im że najpewniejsza jest pigułka, i po tym jak dziewczyna powiedziała że najpewniejszy jest brak współżycia i trzasnęła drzwiami skończyła sie całkiem ich przygoda z tym przedmiotem
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    And, wyjątkowa rodzina. I po co tym dziewczynom jakieś ryzykowne i drogie rozwiązania? ;-) Będą niezależne i same sobie ze swoją płodnością poradzą.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    MamoDusi mam nadzieje ze dzisiaj juz jest lepiej i tak nie boli. 3maj sie

    Marta zmien butelke na jakas antykolkowa, kladz go jak najwiecej na brzuch, czy sobie czy w lzoeczku ale zeby byl w tej pozycji - gazy odejda latwiej i mniej bolesnie, no i tak jak pisala ciacho koniecznie pilnuj zeby odbil. w prawdzie nigdy nie karmilam mieszanka ale jesli takie akcje masz po jedzeniu to ja bym skontaktowala sie z jeszcze innym lekarzem bo cos mi tu nie pasuje...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    pzdrowionka i jade nad morze pospacerowac...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Marta popieram Anię może trzeba to skonsultować z innym pediatrą aż dziwne że ta nic nie dala na te kolki..

    U nas tragiczna noc padam na pysk młoda zasnęła o 21 i budziła się co godzinę z krzykiem aż do 3 o 3 wzięłam ją do łóżka i spała do 6.30 mam nadzieję zą zaraz zaśnie i ja z nią ...niech mój M już wraca :cry::cry::cry::cry: mam dość
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Dziewczyny dzieci w podobnym wieku czy wasze szkraby próbują już podciągać nóżki do raczkowania bo moja ostatnio jakby się cofnęła bo nawet przestała się przekręcać i tylko by siedziała i inna pozycja jej nie pasuje .. sama nie wiem co o tym sądzić...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.