Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Moj pediatra tez nie mierzy. U nas mierza jak dziecko stoi dopiero.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    A ja spytałam u nas czy mogę przyjść Kacpra zważyć i pomierzyć, to powiedziała pani pielęgniarka, że spoko. W południe jutro mam wpaść jak ludzi nie ma i wszystkie pomiary sobie wykonamy. Tak na zbliżające się 9 m-cy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    potem czyli kiedy? I jakie?

    Potem, czyli po przejściu na butelkę. A w zaleceniach mam Omegamed baby- dla dziecka, którego nie karmisz piersią.- tak napisane, ale pediatra i tak co innego zaleca.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    Dii: Tak na zbliżające się 9 m-cy:bigsmile:

    u Nas w przychodni mamy obowiązkowy bilans na 9 miesięcy :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    Ja przychodni byłam dotąd raz, jak mała miała 2 tygodnie ;] Także jedyne co znam, to waga, bo ważymy w domu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    katka_81: u Nas w przychodni mamy obowiązkowy bilans na 9 miesięcy :)

    U nas będzie dopiero obowiązkowy dla 2-latka...
    kasia151288: Potem, czyli po przejściu na butelkę

    Czyli u nas nigdy:wink:

    Treść doklejona: 11.07.13 21:29
    azniee: Także jedyne co znam, to waga, bo ważymy w domu

    My wagi nie mamy, ale pod nosem przychodnię i zaznajomioną pielęgniarkę, więc zawsze możemy wpaść na pomiary:wink:

    Treść doklejona: 11.07.13 23:11
    Jest 23 a mój dzieć nie śpi!!! Opuściliśmy łóżeczko na sam dół i się denerwuje, bo ciężko mu wstawać, ale i tak daje radę. Tylko czasem tak się wygnie, że go chyba cały brzuszek boli i jest wielki płacz i siłowanie. Ach...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 11th 2013
     permalink
    A ja podawałam witaminę D cała zimę i wiosnę dopóki się słoneczko nie pokazało. Teraz nie daję nic, witaminki dostaje w moim mleku i owocach. Ostatnio trzęsie się nad czerwonymi porzeczkami:wink:
  2.  permalink
    Dzień dobry:tongue:
    My wit K podawaliśmy do ukończenia 3 miesiąca a wit D nasza pediatra zaleca podawać do 2 urodzin:wink:

    Co do pościeli to Wojtuś na początku spał zawinięty ciasno w rożek lub taki kołderkowy kocyk i spał na samym prześcieradle. Jak miał ok 2 miesiące zaczęłam przykrywać kołderką (my mamy taką małą i cienką 90x120) do tego jest taka bardzo płaska poduszeczka którą podkładałam bo prześcieradło z froty wydaje mi się takie szostkie. Teraz w upalne dni w tą pościel powlekłam cieniutki kocyk.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    A mnie już wkurza to podawanie wit. D, bo ciągle zapominam i na wieczór podaję, jak Kacper jest najbardziej rozdrażniony (choć nie zawsze) i jest ciężko, bo macha głową na boki, wyrywa się i czasem wszystko ląduje na policzku...

    A ogólnie to zasnął mi wczoraj o 24 i oczywiście w moich ramionach i kołysząc się na fotelu. Nie było innego sposobu, choć i z tym na początku było ciężko.
    --
  3.  permalink
    Hej Wam !

    Nie macie pojęcia jaka jestem zła ! Chyba nigdy tak nie byłam ! :angry::angry::angry: Ostatnio byliśmy w kinie więc postanowiliśmy, że małą u teściowej zostawimy bo moja mama akurat wtedy nie mogła :sad: Co było największym błędem jaki ja mogłam popełnić. Ale skąd mogłam o tym wiedzieć, zostawiłam małej co jej potrzeba mleko, herbatkę, wodę. Wczoraj ponownie byliśmy tam co się okazało? Moja ,,Kochana" teściowa zaraz po naszym wyjściu dała Lence marchewkę, a zaraz potem jakiś deserek z hipp-a. Obiecałam sobie, że już nigdy jej tam nie zostawię. :confused: I jej chore tłumaczenia, jak można dziecko tylko mlekiem karmić. Ale to chyba moje dziecko, i będę je karmić tak jak ja chce a nie jak ona. To ona powiedziała to następnym razem mi jej nie zostawiaj bo teraz to już zupę jej wcisnę. Ja odpowiedziałam jej ok już nigdy nie zostawie. Jestem taka zła, mówię Wam. Ale chyba każda mama była by wściekła na moim miejscu. I żadne tłumaczenia do niej nie docierają.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Niezalogowana - :shocked: wspolczuje. Skoro rozmowy i tlumaczenia na tesciowa nie dzialaja, to nie pozostaje nic innego jak jej dziecka po prostu nie zostawiac. Do tego, te gadanie, ze nastepnym razem da zupe. Jak tak mozna? :devil:

    Dziewczyny, ja ponawiam pytanie, o krecenie glowka na boki? Zadnej z WAs dzieciatko tak nie robilo?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana0: Nie macie pojęcia jaka jestem zła ! Chyba nigdy tak nie byłam !

    Niezalogowana, już nie raz się tu na teściową żaliłaś i skoro jest taka, jaka jest a Ty doskonale o tym wiesz, to po kiego grzyba zostawiasz z Nią dziecko??? Te wszystkie sytuacje, które przedstawiasz co jakiś czas... nie nauczyło Cię to czegoś? Ciągle narzekasz a nic z tym nie robisz.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, ja ponawiam pytanie, o krecenie glowka na boki? Zadnej z WAs dzieciatko tak nie robilo?

    Moja tak kręci jak podczas odkładania do łóżeczka lekko się rozbudzi i chce zasnąć ponownie:) ponoć pobudzanie błędnika działa nasennie i dzieci same ten fakt też wykorzystują.
    --
  4.  permalink
    madziauk Moja tak kręci głową głównie w łóżeczku że z tyłu jest cała łysa i nie wiem czy kiedykolwiek jej tam włosy odrosną :devil::wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana0: I jej chore tłumaczenia, jak można dziecko tylko mlekiem karmić.

    Niezalogowana!!!! Przecież ona jeszcze nie ma nawet 4 m-cy!
    Niezalogowana0: następnym razem mi jej nie zostawiaj bo teraz to już zupę jej wcisnę

    O!!! To ja już bym nigdy w życiu nie zostawiła dziecka!

    madziauk nasz tez czasem tak główką kręci i jeszcze do tego sobie gada: Nie Nie Nie! :bigsmile: Często przed snem, albo tak po prostu. Jak mu się ubzdura. Np. podczas jedzenia albo zabawy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Niezalogowana0: nie wiem czy kiedykolwiek jej tam włosy odrosną :devil::wink:

    odrosną, jak zacznie siadać i mniej leżeć ;) mojej aż się swego czasu tam glaca świeciła ;p
    --
  5.  permalink
    katka, wszyscy mówią że moja to jak zakonnik jakiś wygląda :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny. Ja teraz to tylko z pytaniami:shamed: Chodzi mi o karmienie piersią. Wszędzie jest napisane, że dziecko ma jeśc ok 40 min. A najmniej to 10 min aktywnego ssania. A mój Maks ssie krótko. Dziś 3 minuty. Po tym czasie puszcza pierś, odwaraca główkę i w najlepsze ziewa i mógłby zasnąć. Ja mam bardzo dużo pokarmu. (Położna nawet kazała odciągać, żeby zastojów nie było), ale przez te 3 minuty to on ssie tylko te wodniste mleko. Czy u Was też się tak zadarzało, czy mam go na siłę zmuszać i leżeć z nim przez te 40 min, żeby na siłę go nakarmić?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    madziauk: Do tego, te gadanie, ze nastepnym razem da zupe. Jak tak mozna? :devil:


    to moja szwagierka przy pierwszej córci jak miała 3,5 miesiąca chciała wpakować jej ziemniaki, ja z mężem zaprotestowaliśmy a ona mi walnęła tekstem "jak cię nie będzie to i tak jej dam", mój wkurw sięgał nieba i ona o ty,m wiedziała, ale teściowa (jej mama) ją pohamowała, później się wyprowadziliśmy na swoje i był spokój :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    dżasti ja miałam tak samo. Tyle, ze na początku u mnie był problem z przystawieniem i zassaniem. Ale ogólnie Kacper też krótko jadł. Jeśli ci przysypia to go pobudzaj. Najlepiej by było, żeby jadł dłużej... 40 minut to przesada. Ja na początrku strasznie się motałąm z tym karmieniem i karmiłam na dwie strony przy jednym karmieniu. Potem dziewczyny mi radziły karmić na jedną stronę każde karmienie i łącznie karmiłam ok. 15 minut, bo to trzeba było go pobudzać, kombinować, takie tam... Jak puszcza pierś to go przystawiaj znowu, albo odczekaj chwilę niech mu się odbije, może pieluszkę zmień i wtedy przystaw znowu. Bo inaczej narobisz sobie faktycznie zastojów. Poczytaj ogólnie ten wątek. I montenia na pewno w tym temacie może ci dużo pomóc tak jak i mi pomogła:bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Pisze do kolezanki ze maly mi marudzi i musze go na rekach miec bo beczy a ona do mnie "przyzwyczailas to masz"... skad u ludzi takie zdanie ze mozna przyzwyczaic? Przeciez czlowiek w kazdym wieku pragnie tulenia i czulosci... Oczywiscie bezdzietna kolezanka...
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    jej Niezalogowana - co za beszczelna baba z tej twojej teściowej, współczuje. moj teść za to niewiele lepszy ale na szczescie mieszkaja 300km ode mnie. pozostaje ci jej wiecej dziecka nie zostawiac.
    dżasti - moj maluch zawsze jadl krótko, ale przewaznie do 3 mies bylo tak ze jadl 3 min potem wybudzalam, znow cos pojadl, potem zmienialam pieluszke, znow dostawialam i tak w koncu cos tam wiecej zjadl dlatego symarycznie karmienie trwalo 40min - 1 g. ale jak skonczyl 3 mies mielismy kryzys, jedzenie z 3 min max, wyglupianie, rozgladanie, przybieranie na wadze bardzo kiepskie. na szczescie po 3 tyg sie poprawilo ale teraz to je z 5 min ale chyba efektywnie i zadnymi silami sie go nie da zmusic do dłuższego ssania, ale przestalam sie juz tym przejmowac i karmie go tak czesto jak chce, czasem nawet co 1,5g a czasem i co 3g także wyluzowalam i jest lepiej. tobie wazne żeby na wadze przybieral.

    Treść doklejona: 12.07.13 11:51
    u mnie istna masakra - moje dziecko tylko rączki, ma macie 5 min i ryk, bujaczek 5 min i ryk, nawet trudno mi zrobic śnaidanie nie mówiąc o jedzeniu go. teraz śpi. nie wiem czy to zęby czy skok, choc na skok za wcześnie cos.... mały koszmarek jest teraz. zębów nic nie widać, za dużo się nie ślini, do buzi też wkłada wszystko z taka częstotliwością jak wcześniej, więc nie wiem co jest. zabrano mi mojego usmiechniętego synka i pozostawiono diabełka, ehh. jak tylko znikne mu z oczu to syrena taka że chyba cały blok słyszy, strasznie cięzko funkcjonować z taką maruda, bo ani to zabawa, ani spacer. wczoraj na spacerze mialam takie darcie że masakra - skończyło sie na tym że wracałam z dzieckiem na ręku prawie 1km, masakra. oczywiscie na rekach jest ok bo świat widzi. mam nadzieje ze to przejściowe...

    Treść doklejona: 12.07.13 11:53
    madziik - takie teksty o przyzwyczajaniu i noszeniu to mogą tylko bezdzietne osoby wygłaszać, każda matka jak jej dziecko ryczy jak opętane i widzi ten wyraz bólu na jego twarzy weźmie na ręce i nie da sie tego uniknąc. najważniejsze żeby dziecko było szczęśliwe. sa lepsze i gorsze dni i ja juz wszystkie teorie i postanowienia jakie mialam jeszcze w ciąży wyrzuciłam za okno :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    U nas dzisiaj humorek też nie najlepszy... ze spaceru wracaliśmy pędem bo był ryk, w domu też się nic nie podoba...może to druga jedynka (bo widać ją już) albo cholera wie co...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    A ja dzisiaj dostałam wreszcie @, po 12 dniach opóźnienia.... już chodziły mi myśli żeby iść po test... ale chyba bym się przeraziła gdyby się okazało że trzecia ciąża... bo my już nie planujemy (fakt wychowalibyśmy jak swoje :P), używaliśmy gumek więc wiecie hehe różnie to bywa..ale teraz wreszcie mogę wziąć pierwszą tabletkę anty:cool:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Trochę mnie uspokoiłyście. Zauważyłam, że jak Maksiu je 3 min, to za godz. najdalej półtorej godz. znów jest głodny. A jak je dłużej to i 3 godz. pośpi. Na wadze nie wiem czy przybiera, bo położna miała zepsutą wagę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    położna miała zepsutą wagę.
    o chryste...
    Maksowi ze 2 dni temu zrobilo sie cos takiego...



    Ide na 15:30 do lekarza
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    dżasti: . Zauważyłam, że jak Maksiu je 3 min, to za godz. najdalej półtorej godz. znów jest głodny. A jak je dłużej to i 3 godz. pośpi.


    :shocked::shocked::shocked: to i tak długo ... moja to spała 20min, 2h na cycku żeby znowu spać 20min a w nocy non stop, jedynym wyjątkiem był spacer gdzie spała po 1,5h. Maksiu ma tylko tydzień ma prawo co chwilę dopominać się cycusia

    Treść doklejona: 12.07.13 14:06
    madziik1983: o chryste...
    Maksowi ze 2 dni temu zrobilo sie cos takiego...


    typowe odparzenie :sad:
    --
  7.  permalink
    typowe odparzenie
    - no to takie troche szosrtkie, ale ze w tym miejscu?? przewaznie w okolicy "otworka" mial..
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    madziik1983: Ide na 15:30 do lekarza


    zmieniaj często pieluszki, przemywaj letnią wodą, i smaruj linomagiem lub czymś innym na odparzenia, nie wychodzą mu czasem zęby?

    Treść doklejona: 12.07.13 14:10
    madziik1983: no to takie troche szosrtkie, ale ze w tym miejscu??


    wszystko możliwe, w końcu pieluszke tutaj też ma, wizyta u lekarza nigdy nie zaszkodzi
    --
  8.  permalink
    nie wychodzą mu czasem zęby?
    - tak juz wida prawa jedynka :)
    Ide do lekarza niech zobaczy czy nie cos grzybiczne bo w tym miejscu nigdy nie mial, a jeszcze co chwile robi kupke wiec to na pewno nie pomaga. Smaruje raz sudocremem a raz linomagiem
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    madziik1983: - tak juz wida prawa jedynka :)


    no to pewnie ząbek namieszał.. ja stawiam na bank, że to odparzenie a winowajca to kupa i ząbek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Madzik, jak masz clotrimazol (jesli nie,to kup w aptece krem clotrimazol)to posmaruj to miejsce 3 razy dziennie. Jutro powinno być lepiej.
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana - szczerze współczuję takiej teściowej...
    madziauk - u nas własnie gdzieś od tygodnia Jaś "ma fazę" na kręcenie głową na boki non stop :smile: bardzo często tak robi, gdy leży na brzuszku na macie i się bawi, albo podczas jedzenia, kiedy już nie chce więcej. Też sie zaczęłam zastanawiać o co chodzi, ale jak widać to chyba normalne w tym wieku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    sysiajaw: moja to spała 20min, 2h na cycku żeby znowu spać 20min a w nocy non stop, jedynym wyjątkiem był spacer gdzie spała po 1,5h


    Nie mogę póki co narzekać. Mały daje mamie czas na dojście do siebie po cc. Aż się zaczęłam zastanawiać, czy on jakiś chory nie jest. Dziś np. spał 3 godziny, obudziłam go, przebrałam, pojadł 10 min i znów zasnął. Śpiącego przełożyłam do łóżeczka i śpi już drugą godzinę. Ale korzystam póki mogę, bo wiem, że niedługo może być różnie.
    -- ,
  9.  permalink
    Bylam u lekarze, to obtarcie, mam smarowac cutivate 2x dziennie przez 5 dni :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik u nas też zdarzały się obtarcia, ale smarowałam tłustym kremem (robionym, przepisanym na coś innego, ale miałam to użyłam, żeby się nie zmarnowało) i przeszło już na drugi dzień. Z tym, że obtarcie było chyba mniejsze... No nic. Oby Maksiulka nie bolało tylko:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Violet - Karolek tak robi tylko wieczorem, jak jest pora kapieli i Maz przychodzi z pracy. Pewnie jest zmeczony. Choc cieszy sie przy tym bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Wiecie co?Śmiesznie usypiałam Kacperka godzinę temu (oczywiście już się obudził!) Marudził, nic mu nie pasowało... Wzięłam go na ręce, położyłam na buźkę tetrę i dałam smoka. Oczka od razu zamknął (więc chyba jeszcze pozwolę mu smoczkować-oczywiście w pilnych sprawach- bo przynajmniej biedulek się nie męczy....). I sam zaczął coś tam nucić. Tak śmiesznie, że dołączyłam do niego i razem nuciliśmy a nagle on przestał i już spał. No bosko!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Madzik, steryd na obtarcie? wow.
    Sprobuj najpierw z tym clotrimazolem,sterydy używa się w ostateczności.
  10.  permalink
    No tak powiedziala.. ale to pojde jutro do apteki i kupie ten clotrimazol
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Moja corka miała identycze zmiany na obu pośladkach i wlasnie po clotrimazolu przeszlo. Zobaczysz,jak nie pomoze po np.2 dniach i będzie się zaogniać to posmarujesz tym sterydem .Ale steryd to naprawdę ostatecznosc.
  11.  permalink
    No moj syn ma wrazliwa skore, i ciezko u niego bylo pozbyc sie zmian skornych bez sterydow.. moze dlatego to polecila.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Aha, może dlatego.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Hej. Witam się jeszcze z nad Morza

    U nas na stanie są 2 ząbki-dolne jedynki.
    Kacper na całego czworakuje i wstaje przy przeszkodach na drodze.
    Usypia tylko na moich rękach ale w sumie to miłe.

    Pozdrawiamy
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    bari cieszę się z tych ząbków!:clap: Odpoczywajcie sobie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Bari - gratulacje zabkow :) udanych wakacji :bigsmile:

    Treść doklejona: 12.07.13 21:00
    My dzis bylismy dwa razy na spacerkach po ponad 2 godziny, raz Karolek spal 1,5 godziny a drugi raz 1godzinke i 15 min :) Oby zawsze tak bylo. :))

    A, i 8 zabek nam sie przebil :) jeszcze nie caly, ale juz czesciowo :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Dobry wieczór mamusie :wink:
    Od wczoraj Leszek jest mniej marudny i więcej śpi, ostatnio miał okropne dni :sad:
    Bari gratuluję ząbków!!! :clap::clap::clap:
    Niezalogowana- teściowa okropna!!! :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny doradźcie mi coś. Wczoraj pisałam, że Zuzia zaczęła rano kaszleć i poleciałam z nią szybko do lekarza, a pediatra stwierdziła, że nic nie słychać w płucach, gardło też czyste. Wieczorem mała znów zaczęła kaszleć. To jest, aż taki kaszel mokry, odrywający się. Dziś stwierdziliśmy z mężem, że skoro kaszel jest nadal, a może wczoraj jeszcze było za wcześnie, to pojedziemy dziś na pogotowie. Tam internista stwierdził również, że nic nie słychać w płucach i gardło czyste. I nie wiem co robić. To jest naprawdę brzydki kaszel, ale pojawia się rano i pod wieczór. A może jechać do szpitala, żeby zrobili prześwietlenie?A może podawać tylko syrop, który mam przepisany i nie panikować? Może miała, któraś z was taki przypadek?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Kasia,kiedy pojawia się kaszel,tylko rano?
    Poobserwuj i w razie co podejdz jeszcze raz do lekarza. Czasem zapalenie pluc jest niesłyszalne w badaniu stetoskopem i wtedy robia rtg. Ale u tak małego dziecka to jest problem,bo chyba musieli by uspic do zdjęcia,zeby się nie ruszalo dziecko. A kaszelek może by tez od splywajacej slinki,teraz slinianki bardzo intensywnie pracują.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    montenia: wtedy robia rtg. Ale u tak małego dziecka to jest problem,bo chyba musieli by uspic do zdjęcia,zeby się nie ruszalo dziecko


    nasz miał robione rtg jak miał miesiąc i nie było problemu - jeden z rodziców po prostu musi dziecko przytrzymać ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.