Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Ja tam się wcale nie cieszę, że zęby mamy tak wcześnie, bo ponoć jak wyjdą po 6 miesiącu to są lepiej zmineralizowane ... ale nic na to nie poradzę, że wyszły już ;) mam nadzieję, że teraz dadzą mu chwilę odsapnąć i nie będziemy zaraz przechodzić przez górne jedynki...

    Venus u nas było wiadomo, że coś się dzieje bo ponoć miał rozpulchnione wyrostki zębodołowe (czy coś takiego) - przynajmniej tak twierdziła pediatra nasza prywatna... ale taki objaw miał już od ok 2 miesiąca życia, więc tak na prawdę nie było wiadomo ile te ząbki poczekają...
    no i tak jak pisałam przy pierwszym zębie objawów jako takich nie było (chociaż faktycznie miał jakąś gorszą noc, ale nie skojarzyłam, że to może być ząb), przy drugim już gorzej, marudny był okrutnie, wyglądał jak z mocnymi wahaniami nastroju bo potrafił się bawić i śmiać a po 5 sek wył (z bólu :/), no i w nocy co chwilę pobudka - trochę pociumkał cyca i szedł spać dalej...(temperatury, biegunek, kaszlu itp. nie było na szczęście)
    Ale to marudzenie trwało od piątku do wczoraj (dzisiaj już lepiej)- czyli tak długo jak się ząb wyrzynał... dziąsło nie było czerwone ani specjalnie napuchnięte, ale widać było białą kreskę (wczoraj już było czuć jak jest twarda pod dziąsłem, a dzisiaj jest już na wierzchu)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    My jesteśmy po piwerszej wizycie u pediatry i jestem mocno zawiedziona...
    Lekarka skupiła się na instruowaniu mnie jak karmić piersią (a jak wiem jak i nie po to do niej przyszłam) a kompletnie olała temat kataru Małego Dopiero po trzecim naszym zagadnięciu powiedziała, żeby czyścić nosek patyczkiem. No matko, ja mu codziennie tyle glutów na raz wyciągam, a ona mi tu o patyczku mówi. Powiedziała tylko, że przy prawdziwym katarze maluszkom się antybiotyk podaje i mam poobserwować co to jest ta wydzielina. Zajrzała mu do gardła (patyk na chama wsadzała) i powiedziała, że ona nic tam nie widzi. Do tego musiałam się dopominać o kropeli do oczu, bo sama olała temat ropiejącego oczka. (wsadziła mu do oczka palucha, że maks aż się zanosić zaczął) No i w ogóle zbagatelizowała temat ulewania. Stwierdziła, że Mały dobrze na wadze przybiera i już. No wiem, że dobrze na wadze przybiera, bo przecież dzieciaka swojego nie głodzę. Jak mu się uleje to znów za 15 min, pół godz. jest głodny i go karmię. Więc przybiera. Ale moim zdaniem to nie jest koniec tematu. Czekaliśmy długo na wizytę i musiałam go nakarmić w przychodni i tak znów mu się ulało, że wszystkie ubranka zalał i fotelik samochodowy również. I to nie że kilka kropel, a tak porządnie!!! Chyba pójdę prywatnie do pediatry.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    WItam mamusie :)

    Dzasti wspolczuje. Ja przyszlam sie doradzic... Co moge podac Mlodemu na rozwolnienie? Leczymy sie antybiotykiem, od czwartku Mati mial goraczke, myslelismy, ze przez zabki, no ale nie chciala w ogole mijac. W niedziele pojechalismy z nim na pogotowie, bo goraczka zaczela dochodzic do 40 stopni;/ Pani na pogotowiu stwierdzila infekcje gornych drog oddechowych i przepisala mu Amotaks, z grupy penicylin. Wczoraj od rana Mlody caly wysypany, na calym cialku. Umowilam sie prywatnie na wizyte do pediatry, bo na pogotowie juz nie chcialam jechac. Pediatra stwierdzila, ze jest to uczulenie na penicyline, czyli Synek po mamusi przejal, bo ja tez uczulona na penicyline jestem. Dostal Bactrim i Clemastinum. Nie wiem, czy to po antybiotyku tak ma z ta biegunka....ale jak mu to zatrzymacc? bo co chwile z Niego leci jakby pod cisnieniem ;/
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Hej dziewczynki nie było mnie parę dni bo miałam gości ale już jestem. Zdrówka życzę waszym chorym dzieciaczkom.

    Kuleczka a dajesz mu jakiś probiotyk? Przy antybiotykach powinien brać
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Madziu, ooo to fajnir, że będzie chłodniej, bo planujemy się wybrać gdzieś z rodzicami. Do ogrodów botanicznych, albo Hyde Parku popływać łódkami. Coś muszę zaplanować ;)
    Na szczęście tuż obok domu mamy park i też można posiedzieć w cieniu. Fajnie, chłodno tam jest.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Tak Sysiu, dostaje Lacidobaby. Dzwonilam do pediatry co wczoraj bylismy i powiedziala co i jak :) musze mu dietke marchewkowo-ryzowa zastosowac, duzo pic dawac (m.in. herbatka z suszonych jagod) i smecte 3 x dziennie pol saszetki.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    venus - co do ząbków to u nas pewnie tez sie cos zaczyna ale lekarka powiedziala ze moga wyjsc za pare dni jak i 2 mies takze nie wiadomo. Moj maly więcej sie slini ale nie jakos na potegę. natomiast jest strasznie marudny, placzliwy, ze spaniem i usypianiem problemy ale to od dawna. Tylko by na raczkach siedzial, chce caly czas siedziec, leżenie jest blee, a juz na plecach to w ogole, w bujaku juz sie podciaga do siadu i wykręca na wszystkie strony - posiedzi 5min i ryk. patrzy sie z zaciekawieniem jak jemy i wyciaga rączki do naszego jedzenia, także za miesiąc to ostro ruszymy z rozszerzaniem diety, na razie marchewka z jablkiem i za chwile gluten. Generalnie mam z nim teraz cięzko bo mąż wraca o 22 do domu (na budowie domu siedzi ) i sama z malym jestem i nawet obiad mi ciężko ostatnio zrobić :( Spi mi po 30min i żadko kiedy uda sie go uspić na dłużej, także za fajnie nie jest.
    sardynka - a jak u was z podejściem małego do jedzenia? patrzy sie na was jedzących i chciałby już coś spróbować? rozszerzasz diete po 6 mies BLW czy tradycyjnie?
    mnie się tam nei spieszy do zabków bo moje dziecko momentami ma świetną zabawe łapać moje sutki dziąsłami więc jak będą zęby to zrobi sie nie wesolo...
    Kuleczka - życzę zdrówka Mateuszkowi
    dzasti - niestety wielu pediatrów jest takich, ja w ostatnich czasach byłam u 3 i tylko jedna zauważyła że mały ma grzybki na posladkach i dała środek i już ich nie ma, a to mogło powodować u Kubusia krew w kale a nie alergia, choć ta również jakaś jest.
    Pediatra u ktorej ostatnio byłam (moja na wakacjach ) stwierdziła że zmieniły sie zalecenia jeśli chodzi o rozszerzanie diety dzieci i ze teraz znów zalecają od 5 mieś i żeby nawet dawać w małych ilościach rzeczy na które dziecko jest uczulone bo to ponoć odczula??!! sama nie wiem co o tym sądzić, ona tez twierdziła, że nawet jagody, maliny i inne owoce można już dawać i wiekszośc gotowanych warzyw. Oczywiście słuchać jej nie bedę ale czy któraś z was słyszała żeby się zmieniły znow zalecenia? wszystkie moje koleżanki rozszerzały diete po 4 mies, a nawet moja przyjaciółka która jest po dietetyce i ma syna mocnego alergika mówiła że rozszerzała po 5 mieś bo ponoc przy jego alergi bylo to wskazane więc sama nie wiem co o tym sądzić.
    -- [/url]
  1.  permalink
    A ja musze sie w koncu pochwalic ze Maks zaczal jesc.. praktycznie w dniu ukonczenia 8 miesiaca, ale nie chcialam zapeszac. Je obiadki, deserki, rano stosuje blw wiec szyneczke, ogorek czy chlebek, doslownie otwiera buzie, jestem strasznie szczesliwa :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    milka1984: natomiast jest strasznie marudny, placzliwy, ze spaniem i usypianiem problemy ale to od dawna. Tylko by na raczkach siedzial, chce caly czas siedziec, leżenie jest blee, a juz na plecach to w ogole, w bujaku juz sie podciaga do siadu i wykręca na wszystkie strony - posiedzi 5min i ryk. patrzy sie z zaciekawieniem jak jemy i wyciaga rączki do naszego jedzenia, także za miesiąc to ostro ruszymy z rozszerzaniem diety, na razie marchewka z jablkiem i za chwile gluten. Generalnie mam z nim teraz cięzko bo mąż wraca o 22 do domu (na budowie domu siedzi ) i sama z malym jestem i nawet obiad mi ciężko ostatnio zrobić :( Spi mi po 30min i żadko kiedy uda sie go uspić na dłużej, także za fajnie nie jest.

    Podobna sytuacja :confused: pójdę jutro do lekarza aby zobaczył dziąsełka Lesiowi.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    dżasti: No i w ogóle zbagatelizowała temat ulewania.


    Z tym to akurat babka ma rację, jeśli dziecko przybiera normalnie na wadze, to ulewaniem nie należy się w ogóle przejmować. Wyrośnie z tego i już (tak, wiem jakie to uciążliwe, te tony prania na okrągło, ciągłe przebieranie etc.).
  2.  permalink
    Moja niunia też jest ostatnio marudna i zastanawiam się czy to nie ząbki. Noce tak fajnie już przesypiała a teraz budzi się dwa, trzy razy. Bardziej się ślini, piąstki to jej ulubione jedzonko:-) A dzisiaj jeszcze zauważyłam, że zaciska dolną wargę albo tak bardzo szeroko otwiera buźkę. Podczas jedzenia zachowuje się tak jakby ją coś bolało. No i miała biegunkę ale to może po szczepionce. No i najepiej na rękach. Inaczej jest płacz. Ponoć dzieci ząbkują podobnie jak rodzice a mój mąż miał 4 mce jak pojawił się ząbek.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Nam również takie objawy towarzyszyły od 4 miesiąca życia i co dopiero od tygodnia Kacper jest posiadaczem ząbków. Także dziewczyny z przymrużeniem oka na te objawy ząbkowe :wink:
    --
  3.  permalink
    Bardziej się ślini, piąstki to jej ulubione jedzonko:-)
    - mysle ze takie zachowanie jest normalne u dzieci w tym wieku, wieciej rozumieja i chca badac swiat a narazie moga glownie buzia i dlatego sie tak zachowuja :)
    --
  4.  permalink
    Cytrynko, Malutkiej pewnie zaczynaja dzialac slinianki, dlatego sie slini tak :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Milka co do rozszerzania diety to raczej tradycyjnie...póki co nadal jest tylko na moim mleku, za tydz mamy wizytę u gastroenterologa to się spytam co z dietą i glutenem - myślę, że za 2 tyg zacznę ten gluten a może z tydzień później już warzywa?
    Póki co kupiłam jedynie łyżeczki, miseczki i śliniak tt...jeszcze jakieś krzesełko do karmienia muszę wybrać :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczka,objawy u "Was pasuja na trzydniowke po prostu. 3 dni miał goraczke, w poniedziałek wysypka. Goraczka zeszla z pojawieniem się wysypki,czy caly czas gorączkuje?
    I po której dawce antybiotyku pojawila się wysypka?

    Mnie tez tak kiedyś zrobili,corka starsza miała goraczke 39.7,lekarka jedna zapisala bactrim, po 2 dniach nic nie pomagalo,zmienili na zinnat. Podalam zinat, a na drugi dzień wystapila wysypka, a goraczka zeszla. Tez podejrzewali,ze po antybiotyku( mówili,ze niemożliwe,zeby w tym wieku miała 3-dniowke-miala wtedy 4.5 roku , a jednak to 3 -dniowka była).
    A jak teraz się czuje,lepiej już? Z probiotykow to enterol jest dobry, na takie po antybiotykowe biegunki wlasnie. Do picia koniecznie gastrolit lub cos podobnego,zeby uzupelniac plyny,podawac nawet po 1ml strzykawka co kilka minut ,byleby się nie odwodnilo dziecko.
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: A jak teraz się czuje,lepiej już?


    Montenia lepiej, goraczki nie ma, ale co mnie zmartwilo, to to, ze wysypki ma wiecej, chcialam zrobic foto, ale w swielte nie widac tego po prostu. Tez mi sie wlasnie wydawalo, ze to objawy trzydniowki, natomiast p. doktor stwierdzila,ze na wysypke za pozno. I zglupialam. Martwi mnie tez, ze Mati malutko je. Daje mu duzo pic i na sile wpycham owoce i mleko.
    Wysypka pojawila sie po drugiej dawce.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy to dobrze, że Kacperek zasypia głównie u mnie na rękach i to przy konkretnym lulaniu? (tzn. jak mąż go lulał to się prężył i nie chciał...) No i dlaczego jest tak, że widać, że jest mocno śpiący, ziewa, oczy trze... Idziemy się kąpać, potem cyc i on nagle ożywa. Łazi po nas jak opętany, chichra się, język wystawia, krzyczy, gada... Wszystko tylko nie spanie! Dlaczego tak jest?! Dopiero teraz zasnął lulany ale tak to od 18 nie spał...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Kuleczko,moze się pojawiać jeszcze wysypka dzisiaj. od jutra będzie wycofywala. i przy trzydniówce tez często jest biegunka.
    Owoce odrzuc,bo one fermentują w jelitach i mogą nasilać biegunke. Marchewke podaj,ziemniaczka itp. Zupke możesz ugotować. Nie chce jesc,niech nie je. Musi pic.
    A mleko Twoje czy mm?
    Zauwazylas jak pojawiala się wysypka? Tzn.od którego miejsca się zaczela?
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Napisałam sporego posta i mnie wylogowalo.......

    No nic, to jeszcze raz....
    Z ząbkami nie ma co się spieszyć, na pewno zaś zauważymy, że się pojawią. :)
    Venus lepiej nie idź do lekarza żeby nie złapać wirusa niepotrzebnie.

    Moja Kaja ma prawie 5 miesięcy i objawy jak na ząbkowanie juz od półtora miesiąca. Też się mocno slini i piąstki i paluszki ciągle do buzi wędrują. Czasem też młoda poplakuje.
    Wprawdzie ja coś tam widzę na dolnym dziąsełku ale bliżej języka w miejscu jedyneczek ale to może nic nie być.

    Ja nie mam spinki z tymi zębolami, kiedy się będą wyrzynac to na pewno zauważę. Mam żel dentinox i czekam.

    Co do diety to ja od wczoraj rozszerzam dietę Kai o jabłuszko. Wczoraj dostała łyżeczkę a dzisiaj nawet 3 i nie było na razie niepożądanych reakcji. Wręcz jej smakuje i wyraźnie jest zainteresowana tym smakiem choć troszkę się krzywi, ale wcina. Następna w kolejce czeka marcheweczka z hipp bio.
    Nadal nie wiem, czy warto teraz też wprowadzać jakieś kaszki do mleczka. Czy lepiej poczekać. Są w sklepach kaszki bezglutenowe, ryżowe, jaglane itp. Nie wiem, czy już podać na sprobowanie?.
    Test glutenowy zrobię w skończonym 6 miesiącu.

    Poza tym Kaja przeszła już na normalne mleko mm. Nie podajemy już bebilonu pepti. Test tolerancji wypadł bardzo dobrze i cieszę się bo po tamtym mleku dużo ulewała i potrafiła też zwymiotowac konkretnie zaraz po jedzeniu.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: A mleko Twoje czy mm?Zauwazylas jak pojawiala się wysypka? Tzn.od którego miejsca się zaczela?--

    Mleko modyfikowane, niestety musialam odstawic Matiego, poniewaz bralam silne leki na kregoslup, karmilam Go tylko 7,5 m-ca. Wiesz co, najpierw pojawila sie na buzce i glowce, pozniej byl brzuszek, plecki i nozki. Na buzce to takie placki czerwone jak pokrzywka, a na brzuszku juz punkciki.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Dii wg mnie nie jest to najlepsze, że Kacperek zasypia tylko jak ty go lulasz.
    Ja od początku odkładalam Kajusie do łóżeczka na sen i ona samodzielnie zasypia. Czasem usypia 15, 20 min a czasem momentalnie, ale jest samodzielna. Mruczy sobie do snu i czesto kciuka sobie ssie bo to ją uspokaja.
    W ogóle zauważyłam, że mam dziecko samodzielne, ona woli sama zasypiac a gdy ją glaskamy, tulimy to się rozbudza. Oczywiscie ja często ją glaskam po główce lub klatce piersiowej na początku usypiania a potem zostawiam ją.
    To pewnie też różnica temperamentow bo Kacperek jest może bardziej towarzyski a Kaja lubi spokój.

    Nosisz go na rękach czy lulasz w łóżeczku? . A może zostaw go na czas zasypiania samego? Pobawi się trochę, pomruczy i zasnie.. a może szum radia by pomógł? Mojej to często pomaga.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Nadal nie wiem, czy warto teraz też wprowadzać jakieś kaszki do mleczka
    - ja zaczelam kaszki dawac jak maly skonczyl 6 miesiecy, jak skonczyl 5 zaczelam ekspozycje na gluten, wg. zalecenia mojej pediatry. ALe karmilam glownie piersia :)
    Jak Cie wyloguje to wystarczy cofnac strone i masz swoj tekst do skopiowania i potem zalogujesz sie i tylko wklejasz :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.07.13 22:51</span>
    A może zostaw go na czas zasypiania samego?
    - u mnie sie nie da bo beczy, musze siedziec przy lozeczku i 3mac za reczke (znaczy sie On trzyma moj paluszek)
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Madzik dzięki za radę odnosnie tego wylogowania, teraz będę mądrzejsza:).
    A czy któraś z was podaje te kaszki od 4 miesiąca, ktore są w sklepach np nestle bezmleczne i mleczne, albo holle ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Kuleczka, tak pojawia się wysypka wlasnie przy trzydniówce i przy rozyczce chyba tez tak samo,tylko ze dluzej trwa wysypka. Jutro powinna zacząć blednac ta wysypka i będzie się wycofywala.
    Jeśli możesz to zrob przerwę w podawaniu mleka. Przy biegunce zalecają odstawienie mleka na 6h i zamiast mleka podawac inne pokarmy. Możesz tez ugotować ryz,przetrzec przez siteczko i podac z marchewka.

    Treść doklejona: 16.07.13 23:06
    Katka81, Twoja mala miała rozyczke,moze napisz jak wygladala ta wysypka.
    Kuleczka,no poobserwuj te wysypke.
  5.  permalink
    Ok poobserwuje, mam nadzieje, ze to cholerswo mu przejdzie. Jeny jak ja nie lubie pisac z telefonu :-P za wolno mi to idzie. Dziekuje montenia.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Addictive: Dii wg mnie nie jest to najlepsze, że Kacperek zasypia tylko jak ty go lulasz.


    No bez przesady, a co w tym takiego złego? Do 18-tki tak chyba zasypiać nie będzie? :wink: Ja to w ogóle nie kumam tego spinania się o "samodzielne zasypianie". Dziecko się zmienia błyskawicznie, jednego dnia potrzebuje się wyciszyć w mamy ramionach, następnego odwraca się na drugi bok i zasypia całkiem samo - grunt to w odpowiednim momencie za nim podążyć. Ja zawsze usypiałam (i usypiam) swoje dziewczyny tak, jak w danym momencie było najprościej - był czas, że zasypiały tylko przy piersi, był czas, że musiały być przytulone, teraz starsza prosi, żeby poczytać jej książkę i potem sama się kładzie, młodszej wystarczy zgasić w odpowiednim momencie światło - łazi chwilę po łóżku, układa się i odlatuje w 2 minuty. Nigdy żadnej nie uczyłam "samodzielnego zasypiania" i dobrze, bo dla mnie to strata czasu - dzieci dorastają do tego same, dokładnie tak, jak do siedzenia, rozszerzania diety czy chodzenia. Nic na siłę po prostu.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 17th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: Katka81, Twoja mala miała rozyczke,moze napisz jak wygladala ta wysypka.

    Kuleczko i Nas najpierw pojawił się taki leciutki marmurek czerwony na brzuszku. Na drugi dzień była już wysypka - wstawię zdjęcie za chwilkę. Później przeszła na plecki, główkę, buźkę, za uszkami rył jeden ogień, następnie na samym końcu wyszła na nóżkach. Co do wyglądu, to najpierw była to wysypka, później zlewała się w całość, czyli takie zaczerwienienie skóry, po czym schodziła. Węzły potyliczne były powiększone. Po około 4-5 dniach było po wysypce jakoś...
    Uciekam na rehabilitację :) Miłego dnia wszystkim :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    addictive - ja zaczelam dawac kleik ryżowy na wieczor, a jak patrzylam na te kaszki to wszystkie smakowe maja cukier i takich nie mam zamiaru w ogole dawac, holle sa ponoc dobre i w takie sie zaopatrze po 6 mies
    u nas po 2 dniach podawania marchewki na razie nie ma objawów alergi, anuż będzie mógl ja jesc :)
    z tym zasypianiem dzieci to sama widze po moim ze jest to różnie, czasem nie ma szans inaczej jak przy piersi, czasem musze go zawinąć, a czasem usypia i bez piersi i bez zawinięcia. tak samo jest z długością spania, raz spi ciągiem 7g a czasem się zdarza i 9g ciągiem, choć tęsknię do tych czasów (do skończonego 4 mieś ) gdzie moje dziecko raczej zawsze spało 8 czy 9g ciągiem, teraz tyle to sie zdarza sporadycznie. ale z tego co tu piszecie to większość dzieci zaczyna gorzej sypiac po 4 mieś więc muszę się przyzwyczaić
    Dii - ja na twoim miejscu tylko postarałabym się nie bujać go chodząc bo niedługo możesz mieć problem jak będzie coraz cięższy, a i znam roczniaki po 12kg które domagaja sie bujania i lulania chodząc, ja czasem małego przytulam do piersi i bujam się w przód i tył na kanapie dopóki nie zacznie byc senny i potem odkładam i dalej usypiam w łóżeczku
    -- [/url]
  6.  permalink
    Dziekuje Katko za fotke :) No u nas to troszeczke inaczej wyglada, chociaz nie powiem, ze sie nie wahalam czy to aby nie rozyczka. Krostki dzisiaj zbledly :) jeszcze sa, ale o polowe bledsze :)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Addictive: Dii wg mnie nie jest to najlepsze, że Kacperek zasypia tylko jak ty go lulasz.

    Moje roczne dziecko zasypia tylko przy piersi albo w taty ramionach. Jest to absolutnie NAJLEPSZE.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Zdrówka dla Matiego!

    Ja mam problem z usypianiem ale starszej 7 latki... przyzwyczaiłam ją do usypiania ze mną jak była mała i niestety do tej pory sama nie usypia, tzn. muszę być w jej pokoju i nie mogę wyjść dopóki nie uśnie inaczej 0 spania. Kinię nauczyłam inaczej. Kładę ją do łóżeczka, zaciągam rolety, włączam małą lampkę, karuzelkę, przykrywam młodą kołderką i wychodzę z pokoju przymykając drzwi...po 5 minutach śpi co najważniejsze to bez płaczu
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Addictive: Ja od początku odkładalam Kajusie do łóżeczka na sen i ona samodzielnie zasypia.

    U nas też tak było ale zmieniło się od pewnego czasu jak złapał więcej umiejętności, m.in. stawania przy łóżeczku... Tak to zawsze przekręcał się na bok, jak pisze Hydro, wtulał się w osiołka, tetrę i kimał momentalnie. Ciemno jest zawsze u niego (nawet zasłony zasłaniam i jemu to pasuje. Gra do tego karuzela...
    hydrozagadka: Ja to w ogóle nie kumam tego spinania się o "samodzielne zasypianie". Dziecko się zmienia błyskawicznie, jednego dnia potrzebuje się wyciszyć w mamy ramionach, następnego odwraca się na drugi bok i zasypia całkiem samo

    Czyli pozwalać na takie zasypianie?
    milka1984: Dii - ja na twoim miejscu tylko postarałabym się nie bujać go chodząc bo niedługo możesz mieć problem jak będzie coraz cięższy, a i znam roczniaki po 12kg które domagaja sie bujania i lulania chodząc, ja czasem małego przytulam do piersi i bujam się w przód i tył na kanapie dopóki nie zacznie byc senny i potem odkładam i dalej usypiam w łóżeczku

    No właśnie, a że mam problemy z kręgosłupem to tylko pogorszę sprawę...
    On lubi bujanie w przód i tył a jak go trzymam w formie kołyski i bujam się na fotelu to to dla niego jest bujanie na boki. To akceptuje jedynie po pierwszym przyśnięciu delikatnym przy bujaniu w rękach... Czasem wysiada mi kręgosłup i szyja okropnie boli. A mam krzywy odcinek lędźwiowy najbardziej i piersiowy... Ciężko mi tak go dźwigać...

    Treść doklejona: 17.07.13 11:28
    marylove -:kiss:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Dii - a właściwie, to dlaczego Go bujasz? Bo dłużej trwa zasypianie, czy płacze? Bo sama już nie wiem:wink:
    Jeśli dłużej trwa zasypianie, a nie płacze, to ja osobiście bym nie bujała, ale jeśli płacze w łóżeczku, to myślę, że powinnaś dostosować się do Jego potrzeb ;) (czytałam, że masz problemy z kręgosłupem, więc jeśli płacze w łóżeczku, to może spróbuj położyć się z Nim w Waszym łóżku i poklepuj Go delikatnie w pupę? To poklepywanie daje efekt bujania ;))
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    hydrozagadka: Ja to w ogóle nie kumam tego spinania się o "samodzielne zasypianie".


    ja też tego nie rozumiałam... ale niestety, siedzenie z moją już 7,5 letnią córką i czekanie 30 min aż uśnie jest trochę kłopotliwe już dla mnie i niestety ale nie wygląda na to żeby to miało się skończyć... więc przed ukończeniem przez nią 9 lub i 10 roku życia na pewno się nie skończy... dlatego Kinię nauczyłam samodzielnego usypiania wbrew różnym opiniom, bo nie chcę poświęcać 1h wieczorem na usypianie córek... wychodzę z domu o 8 i wracam o 18 więc mam mało czasu na wszystkie inne obowiązki w tym momencie kładę się spać o północy, żeby ogarnąć wszystko. Ale jak najbardziej rozumiem też osoby które lubią taki sposób usypiania, bo znam temat z dwóch stron
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Magda - to Ty nie widziałaś jak on się w naszym łóżku zachowuje. Oderwie się od cyca i buszuje po całej pościeli. Staje na nas, wygłupia się... Gotowy jest do zabawy! A pół godziny temu był padnięty, ziewał i tarł oczy. Ja już widzę, że jest późno i chcę go odłożyć do łóżeczka (standardowy nasz rytuał, czyli smoczek, tetra na twarzyczkę, karuzela z pozytywką i osiołek przy boku) to on zrywa się i stoi momentalnie przy ramie (oczywiście popłakuje pokazując jak mu się to nie podoba, bo on chce jeszcze pohasać! I jak go biorę na ręce, smoczek daję i tetrę a w tle leci pozytywka, to dalej mu mało, bo próbuje się unieść i wspinać po mnie. Wygina się na wszystkie strony jakby chciał powiedzieć: "Ja nie chcę spać! Ja chcę się bawić!" I dopiero jak zaczynam nim bujać to uspokaja się szybko i zaraz zamyka oczy. Potem jeszcze trochę siedząc na fotelu bujamy się trochę do totalnego przyśnięcia i odkładam go do łóżeczka.

    Choć szczerze mówiąc nie zawsze tak się dzieje. Tak jest jak jego drzemka wypadnie za późno, czyli obudzi się ok. 18. Lulanie wtedy zaczynam w okolicy 22. Tylko zastanawia mnie fakt, że on jest mega śpiący a po kąpieli i karmieniu jakby się regenerował!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Dii a nie możecie spać razem z Kacprem? Bo zdaje mi się, że o to mu chodzi. Staś też nagle ożywa po kąpieli, poskacze po nas, possie cyca, żali się i usypia.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - rozumiem ;) Każda z nas musi znaleźć sposób na własne dziecko ;) A nie da się wyeliminować tej późnej drzemki? uważam, że jeśli pójście spać dziecka przenosi się na późniejsze godziny i przestaje nam już to odpowiadać, to jakiś znak, żeby wyeliminować jakąś południową drzemkę ;>?
    A co do zasypiania, to jeśli takie zasypianie Kacperkowi odpowiada i zasypia w mgnieniu oka, to faktycznie nie ma sensu nic zmieniać ;) Sprawdziłabym, czy wyeliminowanie drzemi faktycznie wypływa na problemy z zaśnięciem i tyle... jeśli tak, to zasypiały tak, jak do tej pory, jeśli nie - bujałabyś ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    magda_a: A nie da się wyeliminować tej późnej drzemki?


    być może faktycznie tu tkwi problem. Kinga pierwszą drzemkę zalicza koło 9-tej następną koło 13-tej i maksymalnie śpi do 15-tej i chodzi spać o 21... gdyby wstała dopiero o 18-tej podejrzewam, że spać chodziła by sporo później. Czyli u nas aktywność po ostatniej drzemce to aż 6 godzin! Więc ma naprawdę sporo czasu żeby się wymęczyć.. może kładźcie go wcześniej na drzemkę
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    No Zu w wieku Kacpra miała już 1 drzemkę o 12, bo przy dwóch drzemkach chodziłaby spać po 22, a to nie dla mnie, o uwielbiam mieć wolny wieczór ;)
    Tak więc ja również stawiam na to, że być może Kacper jest zmęczony, ale jeszcze nie na tyle, by pójść spać(?)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Dii, myślę także, że chodzi o to, że on faktycznie nie jest śpiący. Spróbuj z tą drzemką. Najwyżej położysz na noc wcześniej. U nas też z zasypianiem jest cały rytuał, noszenie, kołysanie. Wszystko musi być w odpowiedniej kolejności i koniec kropka, bo inaczej oczy na zapałki :devil: ale przyzwyczaiłam się. Jeśli Ci przeszkadza kołysanie, to nabądź taką dużą piłkę, u mojej siostry się fajnie sprawdza.
    Sysia, a może Twoja córka potrzebuje Twojej obecności tylko dla siebie przez ten czas? Może czuje niedosyt, ma Cię za mało w ciągu dnia? A ten czas to sposób na bliskość?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Magda no właśnie w tym jest u nas problem, że my nie mamy stałych pór drzemki, tylko jak on przyśnie, albo jak nam wypadnie spacer tak wypada drzemka. Najgorsze jest to, że nawet nie wiem ile pośpi... On np. zasypia o 15 a budzi się po 3 godzinach a czasem po godzinie. Jak śpi te 2-3 godziny to jest ciężko, chyba, że wcześniej zaśnie, powiedzmy o 14 do 17 to jest ok. Ogólnie u nas jest z reguły tak:
    8-9 - pobudka
    10-11- drzemka różnie - czasem 30 minut, czasem 2 godziny (albo brak drzemki to wtedy ok. 13 pada)
    14-15 - podobnie drzemka od 30 minut do 3 godzin albo często pomijana jest ta drzemka, bo on niby jest śpiący a zasnąć nie może... Albo o 17 zasypia na 30 minut do godzinki...
    20-24 - zasypia na noc

    Co robię nie tak? Mam go na siłę usypiać o stałych porach?

    Treść doklejona: 17.07.13 12:34
    isiula: Dii a nie możecie spać razem z Kacprem?

    O w nocy strasznie się wierci, chodzi po całym łóżeczku i staje, więc może spaść...

    Treść doklejona: 17.07.13 12:43
    Może powinnam wypośrodkować tą drzemkę na jedną, czyli nie dać mu spać o 10-11 tylko odczekać do np. 13... Ale jak on mi się obudzi po godzinie zregenerowany to do 20 nie wyrobi chyba...!
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Dii, najpierw nastaw budzik na wcześniejszą godzinę :devil: kto to widział spać do ósmej :devil: poświęć tydzień na zaplanowanie sobie dnia. Postaraj się wychodzić na spacer o jednej porze, może tak, żeby nie wypadła wtedy drzemka? U nas było tak: widziałam, że po wstaniu porannym, pierwsza drzemka jest po 2h, śpi z 1-1,5h, później wytrzymuje 3-3,5h, zasypia na 2-2,5h, a później do wieczora hasa (jakieś właśnie 5h). Wypada ok. 13-14h dnia. Spacer zaplanowany mamy na czas pomiędzy spaniem, wtedy robię zakupy itd. Początkowo, jak chciałam ją troszeczkę "ustawić" to wstawałyśmy o stałej porze i nie ma zmiłuj, 6:00 pobudka. Reszta ułożyła się sama.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Hydrozagadka - ja się nie spinam jesli chodzi o samodzielne zasypianie. :)
    Mi chodziło z grubsza o to, że moim zdaniem niezbyt korzystne jest to, że Dii usypia Kacperka sama lulaniem. Mały przyzwyczai się, że tylko mama może go uspic, a tata również mogłyby to robić, nie mówiąc o dziadkach w późniejszym czasie. :)
    Każdy usypia swoje dziecko po swojemu ale wg mnie im starsze i cięższe dziecko tym trudniejsze usypianie na rączkach, poza tym czasochłonne dla obu stron.
    Zdaję sobie sprawę, że sposób uspiania może się zmieniać u niemowlaków, na razie u mnie jest zawsze tak samo.
    Ja odpisalam, jak uspia Kaja, ale ona od samego początku, no może nie jak była noworodkiem bo wtedy usypiała jedząc, uspia w łóżeczku sama. Tak jak mówię, to może też być kwestią temperamentu dziecka, bo wiadomo, że mamy introwertykow, ekstrawertykow... i podejrzewam, że takie cechy charakteru widać w upodobaniu dziecka do sposobu zasypiania.
    Dii też myślę, że może Kacper już nie potrzebuje tej drzemki wieczornej. Za to próbuj może wcześniej go kłaść spać, np zacznijkąpiel o 20, potem karmienie i do łóżeczka. Może ok 21 będzie już spał? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    cestmoi89 wszystko możliwe, ale gdy ja jej proponuję choć zrobimy coś same, to zazwyczaj odmawia.. woli iść na rower z koleżankami, albo na działkę z dziadkiem jechać. A usypiać może iść z nią każdy (tylko nie zawsze ktoś jest), byle ktoś siedział..więc nie wiem czy o moją bliskość tu akurat chodzi, czy jednak o przyzwyczajenie
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - jakby się udało, to mogłabyś przeciągnąć Kacpra ze spaniem do tej 12... Załóżmy, że pospały do tej 14 i o 19 spanko na noc ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Marylove zgadzam się że takie uspypianie jak piszesz jest absolutnie najlepsze dla twojego dziecka. Każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby :).
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Sysia, a Ty z nią tylko siedzisz? W sensie, chodzi jej o samą obecność? Czy macie jakieś rytuały? Książka, przytulanie, głaskanie, etc? Bo jak tylko z nią siedzisz w pokoju, to możesz spróbować powiedzieć, że musisz wyjść zamieszać zupę/do toalety/po chusteczkę do nosa/co Ci przyjdzie do głowy i wrócisz za minutę. Zaburzy jej to zasypianie? Z czasem może się odzwyczai i skróci się czas, który będzie potrzebowała na zasypianie w czyjejś obecności. Na mniejsze dzieci pomaga również przesuwanie krzesła w kierunku drzwi, codziennie po kilkanaście centymetrów. A może warto by było porozmawiać i zapytać o co tak naprawdę chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    cestmoi89: 6:00 pobudka.

    Gdzie 6?!!! Miej litość!:devil: Hehe! Ja wstaję o 8! Ale ogólnie podoba mi się Twój plan dnia. Na początek Spróbuję robić tak, żeby o tej 8 wstawał i zacznę znowu rozpisywać wszystko w Excelu, bo już sama się gubię w tych porach. I wtedy zobaczymy...
    cestmoi89: Postaraj się wychodzić na spacer o jednej porze, może tak, żeby nie wypadła wtedy drzemka?

    On na spacerach głównie śpi, bo to go usypia...

    Addictive: Mały przyzwyczai się, że tylko mama może go uspic, a tata również mogłyby to robić, nie mówiąc o dziadkach w późniejszym czasie. :)

    Hehe! Tata nie ma cierpliwości. Spina się zaraz i Kacper to czuje. Moja mama go też potrafi ululać do snu:wink:
    Addictive: Za to próbuj może wcześniej go kłaść spać, np zacznijkąpiel o 20, potem karmienie i do łóżeczka. Może ok 21 będzie już spał?

    Czasem tak się udaje, ale to zależy. Musze ten Excel odpalić bo wtedy będę wiedziała w jakich okolicznościach Kacprowi udaje się normalnie zasnąć.
    magda_a: o 19 spanko na noc ;)

    Oj to chyba za wcześnie, ale 20... Dlaczego nie?

    O teraz mi ziewa i marudzi. Zobaczymy. Spróbuję go położyć...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Addictive :) rozumiem to, co piszesz i gdy Lilka była w wieku Twojej Kai, napisałabym to samo :))) Do piątego miesiąca zasypiała odłożona do koszyka w pięć minut. Czasem szybciej. Bez smoczka, pieluszki na twarzy itp. Oczywiście życzę Ci, żeby Kaja przez następne miesiące też tak zasypiała ;)
    Natomiast z tego, co widzę, to w momencie, w którym dziecko staje się mobilne - zaczyna raczkować, siadać, wstawać, tego typu zasypianie się kończy (oczywiście nie zawsze, ale bardzo często tak jest).
    Ja ciężko wspominam okres zasypiania i nocek po 5,6 miesiącu. Bardzo ciężko. Lila zasypiała przy cycu, odkładałam ją do łóżeczka - budziła się i tak po kilka razy. Do tego pobudki co godzinę. Odkładałam ją wtedy do łóżeczka (potem gdy szłam spać, brałam ją do naszego łóżka) - choć lepiej spało jej się w naszym łóżku - bo raz nam z łóżka wyszła i spadła na podłogę. Więc miałam schizę, że coś sobie zrobi w nocy.
    Wg mnie to jest taki etap rozwoju. Nie jest łatwo uśpić dziecko 9miesięczne. Jest bardziej świadome, szkoda mu czasu na sen itp.
    Popróbuj Dii z tą drzemką. My też wstajemy o 8-9, a L. chodzi spać ok 20:30. Ale jak za późno śpi w dzień to też jej się zdarza później pójść spać.


    A tu artykuł który swojego czasu uratował mój spokój ducha ;)


    problemy ze snem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.