Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny, Basia ma już trzy miesiące a ja dopiero ten wątek odkrywam, a tak to nadal w ciężarówkach częściej bywalam :-) ale pojawił się problem... może mi coś podpowiecie... nie wiem co robić, w nocy chciałam już jechać do szpitala. wczoraj przed kąpielą czyli koło 18,zmienialam jej pieluche i zdziwilam sie że przez 3 godziny tak mało nasikala, no ale w sumie mniej je bo gorąco pomyślałam. Zasnela, płakała mocno ale pomyślałam że zmęczona bo goście byli i mało spała, koło23 obudziła się z płaczem, trochę pocycala i w płacz, machała nóżkami, podkurczała, pomyślałam że brzuszek boli bo kupki tydzień nie robiła więc dałam czopek glicerynowy, zrobiła kupę, zdziwilam sie że pielucha była przed kupa sucha, obudziła się o 3 z płaczem, nadal pielucha sucha, piersi nie chciała, płakała bardzo, nóżkami machala,obudziłam męża i chciałam do szitala jechać, ale jeszcze sprobowalismy wcisnąć jej chociaż trochę wody, rozwinelismy z pampka żeby jej się chłodniej zrobiło i w końcu po 4 zrobiła siku, niedużo ale zrobiła. Teraz jest 6, wcisnelam iej na spiocha trochę cycka, pielucha sucha:-( martwię się bardzo:-( do tego przez ostatnie 6 tygodni mało przybrała na wadze bo tylko 750 gram, a przez pierwsze 6 prawie 1800gram
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    no ja też wzięłam go do pionu przez ulewanie pierwszy raz i bardzo mu się to spodobało nogi ma zawsze podkulone ale i tak mnie martwi że go tak noszę ale inaczej się drze w nieboglosy powoli przestawie go na tą pozycję na brzuszku parę dni pewnie będzie ciężkich ale może zmieni upodobania
    może twoja córeczka ma zapalenie pęcherza... ja bym poszła do lekarza
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    ew3ame: no chyba nosidlo będzie jedynym wyjściem


    Ja wiem, że wielu producentów poleca swoje nosidła dla tak małych dzieci, ale ja jestem sceptycznie nastawiona. Takiego malucha jeśli nosić, to tylko w chuście. Nosidło, choćby nie wiem, jakie było z górnej półki i wypasione, po prostu nie otuli go tak, jak chusta. Miałam okazję przetestować na takim maluchu nosidło Tula z wkładką dla noworodka i naprawdę wypadało słabo w porównaniu z chustą, choć na pierwszy rzut ok wydawało się ok...
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Czytalam Was wczoraj i mam podobne obiekcje co hydro
    te nosidla polecane przez Ciebie akirko- sa na żabkę ( w duzym rozkroku) i z dyndajacymi nózkami, to chyba niezbyt fizjologiczne i niezdrowe dla stawow biodrowych, sczzegolnie przez pierwsze miesiące
    choc motanie chusty przeraza mnie bo jestem niezbyt utalentowana manualnie ;) ale juz chyba lepsza rzeczywiscie chusta.
    noszenie w pionie stwarza ryzyko prosowania nózek i odchylania tylowia, oraz głowki, co wzmacnia TOB ( toniczny odruch blednikowy)- opisany w linkowanych
    przez Penny wiele razy tekstach- ten odruch powinien byc wygaszany stopniowo
    mądrze sie na razie teoretycznie ;)
    do odbijania widzialam fajna pozycje w necie na kolanach, w takim lekkim pochyleniu i klepaniem po pleckach
    odbijacie tak dzieci?sprawdza sie?
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Witam mamusie mam pytanie do tych karmiących piersią dzidziulki z ząbkami jak sobie radzicie z bolesnymi ugryzieniami malca ? Mój Piotruś tak mocno mnie gryzie,że musiałam go odstawić od piersi i teraz mnie bolą chyba od tego nawału pokarmu.2 dni temu kupiłam nakładki lateksowe Avent i to dziadostwo jest tak cienkie,że nic nie pomaga.Czy można czymś smarować dziecku ząbki przed karmieniem?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Ale noszenie w pionie nawet do odbijania u tak małych ulewających dzieci nie może obywać się tak całkiem w pionie tylko tak jakby oparte na ramieniu, przerzucone przez ramię. Inaczej trzeba trzymać za główkę i wtedy dziecko naciska główką na rękę i nie dziwne że się wygina.
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    może ta pozycja ma kolanach mu się spodoba poeksperymentuje dzisiaj
    chciałam się jeszcze was spytać czy normalne jest żeby dziecko w tego wieku leżąc ma brzuszku podnosilo głowę na wyprostowanymi przedmiotach i umiało się tak utrzymać z pół minuty nie mówiąc o tym że sam potrafi się przrkrecic na plecy wydaje mi się że jest chyba trochę za mały na to i martwię się że jak kładę go ma brzuszek to on za bardzo się przesila
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Ewa a z jakiej pozycji on się przekręca na plecy? Czytałam o wzmożonym napięciu i właśnie tak się może objawiać.
    Dorit - z tego co czytałam na forum chustowym to właśnie nogi na żabkę są dobre dla stawów biodrowych. Pytałam też ortopedy po usg bioderek czy może być noszona w chuście i powiedział, że tak. Wczoraj oglądałam też wywiad z ortopedą, który mówił, że odwiedzione nóżki są bardzo dobrą pozycją dla rozwoju stawów. Będę musiała jeszcze poczytać.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    no on tak pociąga nogi pod siebie odbija się nimi i tak wyrzuca tyłek w powietrze na bok i tyłek go przeważa i ląduje na plecach lub boczku
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dorit: - sa na żabkę ( w duzym rozkroku) i z dyndajacymi nózkami, to chyba niezbyt fizjologiczne i niezdrowe dla stawow biodrowych, sczzegolnie przez pierwsze miesiące

    Właśnie pozycja fizjologiczna jest na żabkę. Marsupi i bondolino, to chyba jedyne nosidełka, które przez niektórych doradców chustowych są polecane dla noworodków. Chociaż dobrze pisze Hydruzagadka, dla nowrodka to najlepsza jest chusta, bo w niej można dobrze dociągnąć materiał i dopasować nawet do malutkiego dziecka.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Witanko po weekendzie, byliśmy nad jeziorem gdzie Kinga moczyła stópki, podobało jej się bardzo, machała na wszystkie strony i chlapała wszystko dookoła :bigsmile:

    A propo krostek Kinga ma od jakiś 2 tygodni drobną kaszkę na czole, czuć pod palcem i widać wyłącznie pod światło, ma to tylko na czole, nie swędzi jej ani nic, co to może być...?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit: do odbijania widzialam fajna pozycje w necie na kolanach, w takim lekkim pochyleniu i klepaniem po pleckach
    odbijacie tak dzieci?sprawdza sie?--


    Sprawdza sie. Kacperek lubił tak leżeć. Teraz jest za bardzo ruchliwy, więc nie uleży ale ogólnie jedna pani pediatra "starszej daty" polecała nam tą pozycję. Absolutnie nie przez ramię.
    Dokładnie robi się tak, że bierze się kolano na kolano i kładzie się dziecko główką do wyższej nogi tak, żeby brzuszek dziecka znajdował się na wewnętrznej stronie naszego uda. To jest ciepłe miejsce, dobre dla brzuszka i też brzuszek się dobrze wyciąga co służy odbiciu. Tak odbijaliśmy od 1 m-ca życia do niedawna.
    Anula85: Witam mamusie mam pytanie do tych karmiących piersią dzidziulki z ząbkami jak sobie radzicie z bolesnymi ugryzieniami malca ?

    Polecam bepanthen albo purelan i muszle z otworkami dla ochrony, żeby nie zmazać kremu. Super się goją:wink:Ja to stosowałam przy pierwszych podrażnieniach, a teraz jak Kacper mnie gryzie to nie jest tak źle choc ma 6 zębów. Ale w razie czego mam zapas kremów:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Anula,musisz od razu reagować na ugryzienia. Mowisz,ze nie wolno i zabierasz piers. Az do skutku. Ale nie odstawiasz całkowicie.
    Moja corka ma ponad 2 lata,ma wszystkie zeby. Ugryzla zaledwie kilka razy(może 2-3),od razu zabierałam piers i mowilam,ze nie wolno.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Dorit - z tego co czytałam na forum chustowym to właśnie nogi na żabkę są dobre dla stawów biodrowych.


    Owszem, na żabkę jak najbardziej - ale weźcie pod uwagę, że taki maluch w nosidle przeznaczonym na ogół dla dzieci od 6-go miesiąca wzwyż nie da rady utrzymać pozycji żabki fizjologicznej. Co najwyżej będzie to żaba rozjechana na maksa, a tak też nie jest dobrze. Moja N. ma teraz niecałe 14 miesięcy, a w Tuli nadal siedzi w dość sporym rozkroku. Noworodek w chuście nie ma nóg odwiedzionych na boki, tylko raczej przyciśnięte do brzuszka i podkulone.
  1.  permalink
    Witajcie
    Wszystkiego najlepszego dla Ninki z okazji 3 miesięcy:flowers::flowers::flowers:

    _____
    Wojtulo coraz częściej robi misia oraz częściej siada z podparciem. Do tego właśnie zaczął raczkować, zrobił kilka "kroków" do przodu :shocked: i przemieścił się do pełzania.:bigsmile: Normalnie wyprzedził siostrę o tydzień:shocked:

    Mam pytanie kochane e-koleżanki: czym smarujecie ukąszenia po komarach swoim maluszkom, bo Wojtunia pogryzły i nawet ma taką czerwoną otoczkę wokół ukąszenia
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    hydrozagadka: Noworodek w chuście nie ma nóg odwiedzionych na boki, tylko raczej przyciśnięte do brzuszka i podkulone.


    W Marsupi jest taka specjalna opaska dla maluchów, żeby nóżki tworzyły literę M.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    hydrozagadka: Moja N. ma teraz niecałe 14 miesięcy, a w Tuli nadal siedzi w dość sporym rozkroku.

    U nas podobnie, Gosia ma prawie 11 miesięcy i też spory rozkrok, chociaż nie jest najgorzej. Wcześniej nosiłam sporadycznie w tuli, bardziej nam się chusta sprawdzała, ale odkąd dziecko ciężkie i tylko na plecach daję radę nosić, to tula sprawdza się rewelacyjnie (bo motać plecaka nie potrafię). Nie wiem, jak jest w innych nosidłach.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    misia-ludek:
    Mam pytanie kochane e-koleżanki: czym smarujecie ukąszenia po komarach swoim maluszkom, bo Wojtunia pogryzły i nawet ma taką czerwoną otoczkę wokół ukąszenia


    kupiłam dzisiaj entil na ukąszenia specjalnie dla dzieci. Moja starsza ma zawsze okropnie pogryzione nogi i wiecznie się drapie dlatego kupiłam a przynajmniej nie zawiera alkoholu, konserwantów, ani substancji zapachowych.
    --
  2.  permalink
    sysiajaw: kupiłam dzisiaj entil na ukąszenia specjalnie dla dzieci

    Dziękuję za szybką odpowiedź:-)
    --
  3.  permalink
    Dzisiaj u nas piekna pogoda. Lubie lato, bo zmarzluch jestem he he. Maks mial straszne popoludnie.. plakal i plakal, nie dalo sie go uspokoic, chyba go brzuszek bolal bo i baczki puszczal. Teraz juz spi i jest oki, zjadl nawet obiadek :)
    Ale zasnal o 18 co mi wrozy szybka pobudke rano, ale za nic w swiecie niechce isc na drzemke ok 17 by zasnac kolo 20.. :(
    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    madziik jakby Kacperek poszedł drzemać ok. 17 to miałabym z głowy wieczór aż do 23... :devil: a tak to nie śpi już od 15:40 i mam nadzieję, ze dzisiaj ładnie zaśnie! Wczoraj niestety trafiła mu się niechcący drzemka 30-min. o 19 więc mięliśmy kabaret do 24...

    Mam pytanie. Kacper czasem siada w ten sposób:

    a czasem uda mu się normalnie usiąść. Czy powinnam korygować już u niego te siady czy sam się nauczy?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    hydrozagadka: Co najwyżej będzie to żaba rozjechana na maksa, a tak też nie jest dobrze. Moja N. ma teraz niecałe 14 miesięcy, a w Tuli nadal siedzi w dość sporym rozkroku. Noworodek w chuście nie ma nóg odwiedzionych na boki, tylko raczej przyciśnięte do brzuszka i podkulone.


    o wlasnie o takiej zabie rojechanej myslalam, czytałam opinie ortopedow, ze szerokie pieluchowanie i taka szeroka zabka to tylko gdy jest dysplazja, a profilaktycznie nie ma potrzeby trzymania maluszka az w takim rozkroku, wazne by mialo swobode ruszania nogami w kazdej plaszczyznie, choc w chuscie raczej ciezko o tym mowic.
    Wiecie ja teoretyzuje na razie....:)) wiec Wy mamy wiecie lepiej- tak tylko dopytuje
    .
    madzinka83: Marsupi i bondolino, to chyba jedyne nosidełka, które przez niektórych doradców chustowych są polecane dla noworodków.

    ale z tego co kojarze ze zdjec to nózki dyndają w tych nosidelkach? poprawcie mnie jesli sie myle?
    --
  4.  permalink
    nie śpi już od 15:40
    - no Maks nie spal od 13:40..(a rano wstaje kolo 6-7, drzemka o 9, potem kolo 13 wiec dosc czesto) . i czesto mu sie tak zdarza, a potem placz w kapieli zamiast zabawa, marudzenie przy ubieraniu, wiec taka drzemka o 17 bylaby jak znalazl dla mnie. A tak pewnie wstanie po 5 rano...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Witajcie:bigsmile:
    Maks mial straszne popoludnie.. plakal i plakal, nie dalo sie go uspokoic

    Ja to się dziś tak udałam, że normalnie się śmiałam ze swojej głupoty. Po południu o 16 Zuzia też przed drzemką płakała. Nic nie pomagało, ani przytulanie, ani machanie na rękach, pomyślałam, że może brzuszek ją boli i dałam kropelki, ale nic nie pomogło, to może dziąsła swędzą- więc posmarowałam maścią, ale też nic nie pomogło. Już nie wiedziałam co robić i.......... przypomniałam sobie, że nie zmieniałam jej dawno pieluchy:cool: od 11 chodziła w jednej. Nie wiem jak mogło to się stać:shamed: Po zmianie 3 minuty i dziecko spało jak zabite:tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 22.07.13 18:44</span>
    A mam jeszcze pytanie. Kiedy zmienia się smoczek w butelce? Jak dziecko ciągnie tak mocno, ze cały się zasysa i puszcze po chwili on się odsysa i może ciągnąć dalej?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Ew - Mój Maks od początku kładzenia na brzuszku podnosił tak główkę i od 3 doby przy odbijaniu juą podnosił główkę i potrafił utrzymać w pionie.
    jak zobaczyła to Pani pediatra to powiedziała, że jest bardzi silny. Tylko tyle. A przy wizycie pediatry u nas w domu kilka dni temu też przewrócił się z brzuszka na plecki i lekarka powiedziała tylko, że to ciut za wcześnie, ale że jest zdrowy i po prostu silny.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    madziik to faktycznie... nie pośpisz biedna...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    W końcu będę miała trochę czasu na nadrobienie postów, bo niestety jestem na L4. Na razie mam się wygrzewać, a jak za 3 dni nie przejdzie to antybiotyk.

    Mam nadzieję, że wszystko się samo rozwiąże. Póki co karmię, ale Tosia już się przyzwyczaiła do moich rannych nieobecności więc M. będzie brać ją na spacery jak dotąd, by się nie odzwyczaiła.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dorit: szerokie pieluchowanie i taka szeroka zabka to tylko gdy jest dysplazja, a profilaktycznie nie ma potrzeby trzymania maluszka az w takim rozkroku


    O właśnie, dokładnie o to mi chodziło :smile:
  5.  permalink
    Kiedy zmienia się smoczek w butelce?
    - ja to robilam metoda prob i bledow. Jak dochodzil do "wieku" innego smoczka to dawalam i patrzylam jak zareaguje. Oczywiscie moj syn nigdy nie byl dostosowanu do terminow wiec od niedawna ma ten smoczek "krzyzowy" do kaszki, ale do samego mleka mu za szybko jest i tam smoczek 6+ (mam butelki z lovi).
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dii: a czasem uda mu się normalnie usiąść. Czy powinnam korygować już u niego te siady czy sam się nauczy?
    --

    Dii, mozesz zachecac go do siadania po turecku lub z wyprostowanymi nóżkami, najlepiej na swoim przykladzie pokazywac
    Kacperek bedzie Cie nasladował
    ten siad, b częsty u dzieci sprzyja rozciagnieciu więzadel i koślawości kolan
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dorit: ale z tego co kojarze ze zdjec to nózki dyndają w tych nosidelkach? poprawcie mnie jesli sie myle?


    Dorit, nóżki widać, są na zewnątrz, ale nie zwisają bezwładnie, tak jak w nosidłach wisiadłach.Nie wiem czy o takie dyndanie Ci chodzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    ok, dzięki dorit - będę zatem pilnować:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dii mój Kacper też tak czasem klapnie na nogi, ale nie tak szeroko.

    A tak w ogóle to dziś usiadł sam bez podparcia, a czworakuje z szybkością światła :devil:
    --
  6.  permalink
    Jest już po 22 a mój Dziabąg strajkuje i nie śpi:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dii - ja nie korygowałam i ostatnio widziałam się z fizjoterapeutką Lili i mówiła, że trzeba tego pilnować dopiero wtedy, gdy dziecko zaczyna chodzić. A na tym etapie jest to zupełnie normalne. kiedyś na wątku 1-3 chyba Cerise pisała, że jej synek tak siadał, gdy nie miał miejsca z przodu do wyciągnięcia nóżek. U nas często właśnie taki siad zdarza się w tych sytuacjach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    A mój zasnął o 22......... a ostatnia drzemka trwała 340 min. do 15:40... Ile te dzieciaki wytrzymują?! I ileż to one energii mają!!!!!!!:devil:
    --
  7.  permalink
    Moja niunia też nie śpi. Ponoć jest pełnia i dzieci też to odczuwają. W ogóle cały dzień jest niespokojna, nie chce jeść. Płacze bez powodu. Spała tylko 3 godz. Może jutro będzie lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dii: a ostatnia drzemka trwała 340 min


    Naprawdę?? Aż tyle hehe:tongue:
    --
  8.  permalink
    Moj spal dzis wyjatkowo 4h. Pewnie te upaly tak działają. Zasnal przed 23, tak jak wczoraj.
    --
  9.  permalink
    Dii: a ostatnia drzemka trwała 340 minNaprawdę?? Aż tyle hehe
    - chyba chodzilo, ze od ostatniej drzemki tyle nie spal.
    Moj wg prognoz, wstal 3:30 i harcowal godzine, zasnal 4:40 i wstal 6:15.
    Dii - moj wczoraj 270 minut;p
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Moja to chodzi spać max o 21, a wczoraj już o 20:20 leżała w łóżeczku i cały wieczór dla mnie :wink: tzn, na obowiązki domowe :angry:.

    A właśnie wreszcie dzisiaj przebiła się druga górna 1, czyli mamy komplet jedynek na górze i dole :bigsmile: i wróciło moje grzeczne dziecko :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: Dii: a ostatnia drzemka trwała 340 min


    Naprawdę?? Aż tyle hehe


    madziik1983: chyba chodzilo, ze od ostatniej drzemki tyle nie spal.


    Hehe! Sorry dziewczęta za zamieszanie. chodziło mi o 30 minut:tongue:
    Madziik to miałaś niezły wczesny poranek! Mój obudził się o 1:30 na jedzonko, marudził troszkę więc go ululałam i spał do 8:30 BEZ SMOCZKA!:crazy:

    Treść doklejona: 23.07.13 10:02
    Dziewczyny a ja czuję się fatalnie... Wczoraj miałam rehabilitacje na kręgosłup (kinezyterapię). W zasadzie to tylko było takie rozciąganie... Nic wielkiego. Ale dzisiaj rano nie mogłam się z łóżka zwlec! Nie mogłam, się obrócić. Wstałam, nie mogłam stać, nie mogłam się schylić obrócić, przejść kawałek... Trzyma nadal. Porażka! Boli cały krzyż! :cry:
    --
  10.  permalink
    do mam karmiących butelką niemowlęta:

    czy pozwalałyście/pozwalacie dziadkom karmić butelką wasze dzieci?

    wiem głupie pytanie...
    -- [/url[/url]
  11.  permalink
    anairda1986: czy pozwalałyście/pozwalacie dziadkom karmić butelką wasze dzieci?


    Ja pozwalalam
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    anairda1986: czy pozwalałyście/pozwalacie dziadkom karmić butelką wasze dzieci?


    pozwalam:cool:
    --
  12.  permalink
    kuleczka_69: Ja pozwalalam


    jutro przyjeżdżają do nas dziadki i niby gdzieś wyczytałam żeby nie pozwalać karmić dziecka obcym...znaczy się ciociom etc...

    wiem, że dziadki by chciały nakarmić małego, ja nie mam oporów, ale mój mąż już tak...ehh
    -- [/url[/url]
  13.  permalink
    anairda1986: ale mój mąż już tak...ehh--


    dlaczego? ja wychodze z zalozenia, ze nie mozna zabronic wszystkiego.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    akirka: Dorit, nóżki widać, są na zewnątrz, ale nie zwisają bezwładnie, tak jak w nosidłach wisiadłach.Nie wiem czy o takie dyndanie Ci chodzi ;)

    sorry ze tak drążę temat, ale nie widze o co sa podparte, wiem ze na pewno inaczej na zdjeciu a inaczej na zywo i jak nosisz dziecko to czujesz ze moze sa podkurczone i podparte...ale mi ciezko sobie wyobrazic o co...hm
    --
  14.  permalink
    Dii - wspolczuje bolu, dobrze ze mnie poki co nic nie boli... Super, ze sie wyspalas.
    U nas dzisiaj dzien placzka, placze i placze i tylko na rekach, bo jak odloze znow placze :( MOze zeby?? Bo nawet sobie posmarowac nie da, bo wypycha moj palec jezykiem.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Możliwe... U nas tez tak jest czasem ale jak już posmaruję to jest chyba ulga. Wczoraj strasznie gryzł drugą stronę szczoteczki swojej do zębów (bo dłuższa i można głębiej wsadzić - spryciarz!) i ogólnie pcha wszystko do buzi i paluchy wcina. Ale lekarz powiedział, ze mogą go po prostu swędzieć, ale to nie oznacza, ze za chwilę wyjdzie ząb. Ale u was jak jest przy tym płacz to może i ząb wylezie...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.