Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Dii: Odnośnie nosideł: nie zaopatrzyłam się w dobre i zastanawiam się nad zakupem, ale czy to nie za późno? Kacper zaraz będzie chciał biegać..


    Ja uważam, że warto, bo dobry ergonomik posłuży jeszcze dłuuugo. My mamy Tulę, ona jest do 20 kg. Przy młodszej używana na okrągło - nie tylko na spacerach, potrzebuję jej, żeby się z mojego wysokiego 2-go piętra zwlec z moją dwójeczką i wszystkimi potrzebnymi sprzętami, w sklepach, jak robię drobne zakupy też mi łatwiej z młodą na plecach to załatwić, u lekarza, itp. itd. Poza tym, awaryjnie starsza parę razy się załapała (waży 16 kg) i też dało radę. Dla mnie to jest sprzęt nr 1 :smile:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    A ja się już dwa razy przejechałam. Raz kupiłam używane nosidło, co okazało się, ze jest do d.... bo nogi do dołu zwisają... Drugi raz kupiłam chustę kółkową i jak Kacpra wsadziłam to tylko zaczął mi płakać i się kręcić i właściwie to jak udało mi się już go zaplątać, to mi się ta chusta spod jego tyłka wyslizgiwała i miałam wrażenie, że mi spadnie. Wydałam łącznie 150 zło i nic z tego nie mam. I teraz się boję... że będzie leżało w kącie...
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    ja mam nosidlo ergonomiczne womar, polska firma ale wg mnie super, jestem mega zadowolona a Kubus jeszcze bardziej i tez nie wyobrazam sobie zycia bez niego,ostatnio bylam w auchan na wiekszych zakupach z mama i nie mialam z kim mlodego zostawic to po 30min w wozku musialam go dac do nosidla to byla super sprawa. robilam spokojnie zakupy a on ogladal półki a potem usnal, ja bardzo polecam nosidlo. Mialam wczesniej chuste ale jakos ciezko mi bylo go motac, do 4 mies ja uzywalismy ale zdecydowanie nosidlo lepsze bo przede wszystkim 1 minuta zakladania
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    milka1984: ja mam nosidlo ergonomiczne womar


    Womar? Przecież to naczelny sprzedawca wisiadeł - chyba, że coś się zmieniło?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    hydrozagadka: Womar? Przecież to naczelny sprzedawca wisiadeł - chyba, że coś się zmieniło?

    Chyba nic niestety... weszłam na stronę i mi oczy wybałuszyło, bo nie dość, że wisiadła to jeszcze polecają noszenie przodem do świata :confused: Jak w ogóle można coś takiego sprzedawać, te zdjęcia dzieci są koszmarne, te nogi zwisające :neutral: Milka zmieniaj nosidło na jakieś sensowne czym prędzej.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Milce chyba chodzi o te nosidełka:

    nosidło
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Oj nie, womar po ofensywie dziewczyn z chusty.info zrobił jedno nosidło ergo - eco zafiro chyba się nazywa.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 25th 2013 zmieniony
     permalink
    No ale womar ma też ergonomiki o takie one też są złe, nie znam się dlatego pytam?:) kiedyś też na nie natrafiłam ;)
    o dziewczyny już mnie uprzedziły :)
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Witam się po urlopie i nadrobieniu zaległości.
    Adi zgrzyta z upodobaniem 6cioma zabkami :bigsmile: Po paru dniach jedzenia z apetytem jak za dwóch wrócił do skubania po odrobince i cycowania.. To pewnie przez te upaly
    --
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Womar ma także ergonomiczne, sama posiadam takie http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelkaeco&zm3=1 i lepiej mi się młodego nosiło niż w chuście ,szybciej zakladalam i mniej ceregieli z zawijaniem :) także firma poszła już dawno na przód i nie produkuje tylko tych noidelek dyndadełek . Ja polecam to moje osobiscie :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    doti_p: Oj nie, womar po ofensywie dziewczyn z chusty.info zrobił jedno nosidło ergo - eco zafiro chyba się nazywa

    A to ja tak każdego z osobna na stronie nie przeglądałam ;) Szkoda, że tylko to jedno zrobili, bo reszta to tylko do kosza się nadaje :confused: I niestety pewnie niejeden rodzic te wisiadło kupił. Kurde skoro dziewczyny z chust zrobiły taką akcję, to chyba uświadomiły temu producentowi co produkuje i że nie jest to zdrowe dla dziecka, a on nadal w ofercie ma to co ma ;/
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Penny wejdz w zakładkę Eco ,tam są ergonomiczne :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    no wlasnie ja mam ergonomika, wisidla bym nie kupila, szczegolnie dla tak malego dziecka i pokazywalam rehabilitantce i nie miala nic do zarzucenia
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Dii zdrówka dla Kacperka! Ja bym go okryła kocykiem, sama jak jestem chora i mam temperaturę to zawsze się zakrywam bo mimo iż jest ciepło to mi jest zimnoo
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    A my mamy mei tai'a i w zasadzie jestem zadowolona choc malo uzywamy. Maly zdecydowanie woli jezdzic w wozku lub rowerku trojkolowym. Mysle, ze tak duze dziecko nie noszone wczesniej w chuscie moze sie nieco buntowac jak moj Dominik wlasnie... zastanawiam sie nad sprzedaza...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 25th 2013
     permalink
    Czytałam na chustach.info, że jakieś doradczynie chustowe z tego forum brały udział przy projektowaniu tego ergonomika. Chyba całkiem sensowne jest. Szkoda oczywiście, że dalej sprzedają też wisiadla. Dla nas teraz też tula to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy. Tak jak pisze Hydrozagadka na szybkie zakupy, dłuższe spacery, bo w wózku już nudno, na zwleczenie się z piętra. Moim zdaniem nie będziesz żałować Dii.
    Zdrówka dla Kacperka.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Hmm, ja mam w stosunku do firmy na W. mieszane uczucia - uważam, że super, że WRESZCIE zrozumieli, że jest coś takiego, jak nosidło ergonomiczne, ale... No właśnie. Nadal przytłaczającą większość oferty stanowią paskudne wisiadła rodem z koszmarów sennych. A druga sprawa - ich ergonomik jest sporo droższy od wisiadeł. Więc jak jakiś nieświadomy rodzic się trafi, to pewnie dziecko w wisiadełku skończy - no bo firma ta sama, cena niższa, to po co przepłacać? :confused: Nie lubię. :devil:
  1.  permalink
    sysiajaw, wiem że przez ząbki bo jak ostatnio byłam z nią u lekarza to powiedziała, że jej zęby wychodzą i to ich bardzo dużo.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Dziewczyny martwi mnie zachowanie mojej niuni. Podczas przewijania robi mostek. Strasznie się preźy, prostuje nóżki i czasem zaciska piąstki z kciukiem do wewnątrz. Wygląda jakby była zdenerwowana ale nie płacze. Zdarza się to szczególnie pod wieczór. Do neurologa mam za tydzień to dopytam czy to normalne. Natalka ma stwierdzoną lekką asymetrie. Wzmożone napięcie też było podejrzewane. Przy próbie podnoszenia za rączki nie ciągnie główki tylko robi mostek i się śmieje. Wczoraj naczytałam się o porażeniu mózgowym i już się dopatruje objawów.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    No ale ergonomik z Womaru i tak sporo tańszy od Manduci czy Tuli, co do firmy i wisiadeł to i tak jak ktoś chce przyoszczędzić to i tak kupi wisiadło a nie ergonomika bo bez względu na firmę są dużo tańsze...na prawdę znam wielu rodziców, którzy machną ręką na to, że jest to nie zdrowe dla dzieckai kupią i tak (tak jak chodziki), także nie ma się co dziwić, że firma produkuje jak ma popyt na rynku...fajnie jednak, że wyprodukowali coś sensownego w rozsądnej cenie ( żeby nie było nie mam żadnego nosidełka)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    no ale patrząc na tule to wizualnie wg mnie nie rozni sie zbytnio od egronomika womaru a jest dwa razy droższa , jak ktos ma pieniadze ponad 400zl na nosidlo to owszem mozna wydac na renomowana firme ale jak ktos chce kupic cos zdrowego dla dziecka a nie ma tylu pieniedzy to dobrze ze sa dobre nosidla w cenie 200zl. Mnie by nie bylo stac na 400zl niestety. A uwazam ze cena 200zl za nosidlo ergonomiczne jest bardzo przystepna i zachecajaca a co najwazniejsze bezpieczne jest w nim noszenie dziecka.
    jak Kubus podrosnie to pewnie na plecach zaczniemy noszenie bo teraz jeszcze za maly jest i malo co widzi wiec woli na piersi, niestety ja z moim kregoslupem jestem w stanie max 1 - 1,5g go ponosic, na plecach to pewnie nawet na jakas wycieczke bedzie mozna pojsc.
    wlasnie, czy ktoras z was byla na wycieczce w niewysokich gorach w takim nosidle niosac dziecko na plecach? z takim powiedzmy polroczniakiem? jest w stanie takie dziecko pare godzin wytrzymac w takiej pozycji? (oczywiscie z przerwami)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Cytrynka - zakaz czytania w necie. Ma jeszcze czas na próbę trakcji. A jak ją nosicie? Często dzieci, którym się ręką główkę trzyma mają tendencję do pchania główki do tyłu i właśnie do mostków. Z Patką to przerabiałam.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    My w chustach z pchłami jak miały 5 miesięcy korygowanych po górach chodziliśmy. 1, 5h na raz spokojnie wytrzymywały
  3.  permalink
    Doti postaram się nie czytać tylko poczekam spokojnie na wizytę. Podczas noszenia w pionie niunia bez problemu trzyma główkę, na brzuszku też. I ostatnio zauważyłam, że sama ją odrywa od podłoża. Jak zakładam opaskę na główke to też podnosi. A w tej próbie tracji tak jakby jej się nie chciało, cofa rączki.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 26th 2013 zmieniony
     permalink
    sardynka85: nie ma się co dziwić, że firma produkuje jak ma popyt na rynku...


    Dla mnie to jest bardzo nie ok z ich strony... Bo to znaczy tylko tyle, że w d... mają dobro dzieci, dbają tylko o własny zysk :confused: Więc dla mnie odpada. Popieram tylko producentów, których WSZYSTKIE wyroby są bezpieczne dla dzieci.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    madzinka83: warto zainwestować w tule, bo ją zawsze łatwo można sprzedać z niewielką stratą.


    Też ostatnio szperałam i rzeczywiście - używki sprzedają sie bardzo dobrze, więc straty wielkiej nie ma.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Tak mi przez myśl jeszcze z rana przyszło, kiedy sobie mknelam po bułeczki z Gosiakiem na plecach w tuli, że jednak chyba warto zainwestować w tule, bo ją zawsze łatwo można sprzedać z niewielką stratą. Natomiast ergonomika z womaru raczej trudniej. No i te nowe wzory tuli ze slonikami... ja przepadlam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Ja kupiłam ergonomika Womaru, bo wiedziałam, że będziemy mało korzystać- i się sprawdziło. Mamy je odkąd mała skończyła pół roku, a nosiliśmy ją może z 4 razy, z czego dwa nad morzem, po plaży. Wcześniej mieliśmy chustę, też mało używaliśmy i tylko w domu- teraz ten czas, który siedziała w chuście spędza na podłodze :wink: U nas wyjście do sklepu to spacer, od tego mamy nasz różowy czołg, a na wyjazd w bardziej cywilizowane miejsca mamy w samochodzie "parasolkę" z możliwości położenia oparcia. W sumie w ten upał to ani siebie ani jej w tym nosidle nie widzę...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Witamy się w gorączce CD.
    Kacperek wczoraj usnął na siedząco oparty o mnie. Zgodnie z radą kuleczki, nie budziłam go na czopka. Sam obudził się o 5 ale po amciu zasnął, więc nie kombinowałam. O 9:30 obudził się z gorączką i dałam czopka, ale za chwilę była kupka (śluzowata).
    I tu moje pytanie: Co robić w takiej sytuacji? Dawać jeszcze raz czy nie? Bo sam czopek nie wyleciał. Może zdążył się rozpuścić, ale tez nie chcę go przedawkować...
    azniee: Ja kupiłam ergonomika Womaru, bo wiedziałam, że będziemy mało korzystać- i się sprawdziło.

    azniee dlatego też ja się waham, bo potem rzucę w kąt i kasa wydana na marne...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Dii poczekaj zmierz temperaturę jesli nie spadnie to podaj mu coś z ibuprofenem.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Dii ja Oktawie nosze w nosidle od czasu jak skonczyla 5msc.Na wyjazdach sprawdza sie super i w koncu nie musimy rezygnowac z pewnych przyjemnosci tylko dlatego ze nie mozna wjechac wozkiem.W domu jak bardzo marudzi to wrzucam ja na plecy i sprzatam,gotuje a mala ma radoche.U mnie chusta i nosidlo sprawdzilo sie :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    To jeszcze ja się wypowiem odnośnie nosideł (chociaż w sumie jest odpowiedni wątek:wink:)
    Zastanawiałam się nad Womarem swojego czasu, bo nie było mnie stać na prawie 500 zł na nową tulę albo manducę. I po opiniach na chustoforum jednak zrezygnowałam. Moja Lilka jest drobna i w Womarze raczej by się utopiła (zresztą w Tuli również). Więc kupiłam na allegro używaną manducę (zachęciła mnie możliwość regulowania panela - L. nadal, gdy noszę ją z przodu ma skrócony panel - kto ma m., ten wie, o co chodzi) za niecałe 300 zł. No i jestem bardzo zadowolona, choć najwięcej nosiłam ją zimą na spacerach, a teraz już rzadko.
    Miałam też możliwość przymierzenia Tuli i powiem, że niestety (dla manducy, którą uwielbiam) jest wygodniejsza. Z tym, że Lilki przed rokiem bym tam nie włożyła - ze względu na wielkość.
    Także wygoda ergonomika jest też ważna (i dla mamy i dla dziecka). Dlatego zachęcam do poszukania używanych, bo często można znaleźć perełki. Ale pewnie, jeśli się często nie nosi, to Womar też się sprawdzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Dii, powiem tak- ja nie żałuję :wink: Jak mam wybór między wózkiem a nosidłem to wolę wózek, ale jak mam wybór między noszeniem na rękach a noszeniem w nosidle, to wiesz... :wink: Jak byłam np. na targu, to jeżdżenie wózkiem w tym tłumie nie jest ani wygodne ani bezpieczne. Po plaży byśmy wózkiem też nie ujechali, a siedzenie odpadało. U mnie też jest taka sytuacja, że jak mam ją zabrać w jakieś "niewygodne" miejsce, to wolę ją zostawić z moją mamą w domu :wink: Gdybym nie miała takiej możliwości to pewnie bym częściej korzystała.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    W sumie i tak... Macie racę... Może się przekonam...
    Co do temperaturki... Byliśmy na kontroli... Ma 38,5 - kupiliśmy ibum w syropku... Gardziołko w lepszym stanie :) Działamy dalej!
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Wycałuj Kacperka od Kini :bigsmile: i zdrówka życzymy
    --
  4.  permalink
    Dzien dobry po poludniu :) Mati teraz smacznie spi, ale nie wiem czy zas nie bedzie chory ;/ dopiero co skonczylismy antybiotyk, a Mati kaszelek ma taki, jakby mu sie odrywala flegma ;/
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJul 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzien Dobry :)
    witam mamusie już w sumie południowo :) u mnie zbliża się 12sta :)
    My wczoraj leniuchowałyśmy prawie do południa , byłam w szoku jak po przebudzeniu spojrzałam na zegarek , co prawda miałyśmy przerwe między 7-8 mąż wychodził do pracy, pieluszka,mleczko i tak tylko chciałam sobie z Lili poleżeć a tu południe.
    Dziś wstałyśmy koło 9tej.
    Ja ze spaniem Liliany narazie nie moge narzekać , na butle budzi się raz w nocy , chodz teraz przez te upały je mniej i czasami obudzi się koło 2giej a później koło 7mej i śpimy dalej.

    A ja dziś mam pytanie co do dzieciaczków w Liliany wieku. Mała ogólnie rozwija się b.dobrze (stwierdzenie pediatry) , ale czasem martwi mnie to iż sama nie przekręca sie na brzuszek i odwrotnie z brzuszka na plecki.
    Jak leży na pleckach to położy się na boczku tak ,że są kolanka razem, albo wygina całe ciało do tyłu jak chce chwycić zabawke, ale nie śpieszno jej do przewrotów. Odnosze wrażenie ,że jak była młodsza to bardziej tego chciała niż teraz.
    I tu pytanie MARTWIĆ SIĘ , CZY TEŻ JESZCZE NIE?
    Wiem,że każde dziecko idzie swoim torem, dlatego narazie nie panikuje, ale zawsze lepiej zapytać doświadczone mamy
    :shamed:
    --
  5.  permalink
    Znalazłam dzisiaj pewien filmik - co moze sie stac gdy zostawimy dziecko w aucie.

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNDWN8KDVSM
    -- [/url]
  6.  permalink
    Był wrzucany juz tu przez Mrs. Hyde. Straszna jest czasami bezmyslnosc ludzi..
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Cytrynka nie martw się na zapas mój maly tez tak robi jak rozbieram go do kapieli lub chce ubrać ale mysle ze to nic zlego ... :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    IzUK: Odnosze wrażenie ,że jak była młodsza to bardziej tego chciała niż teraz.
    I tu pytanie MARTWIĆ SIĘ , CZY TEŻ JESZCZE NIE


    moim zdaniem nie masz co się martwić, moja też była leniuszkiem i na brzuszek i spowrotem zaczęła się przekręcać dość późno bo w połowie 5-tego miesiąca, usiadła sama w wieku 9m 1d, z powodzeniem raczkuje , jeszcze nie stoi, próbuje się podciągać ale jej się to jeszcze nie udaje, a jutro kończy 10 msc, nie ma co jeszcze panikować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Dzięki bardzo Sysiajaw i to mi wystarczy :-)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Izuk, nie martw się, moja się przekręca od dawna ale za to łapanie zabawek to inna bajka, ciężko i długo jej to idzie.
    --
  7.  permalink
    Iza, moim zdaniem tez nie masz sie co martwic :) Moj Mati tez z leniuszkow, z tym, ze u nas dochodzi tez jego waga.... jak ostatnio pediatra powiedziala, uklad kostny ma roczniaka, a wage 2-3 latka.... no i czeka nas po roczku wizyta u endokrynologa bo lekarka powiedziala, ze warto, by Go obejrzal ze wzgledu na tego krwiaka w nadnerczu co mial, bo od tego moze miec klopoty z waga, szkoda tylko, ze w poradni patologii noworodka nam tego nie powiedzieli to by wczesniej sie tym zajelo.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    dagus84
    a widzisz u nas zabaweczki piękne przekłada z rączki do rączki :wink:
    zatem cierpliwie czekam na przewroty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Cytrynko, z Twojego opisu wnioskuję, ze Twoja panna podczas próby trakcji się po prostu wygłupia :) Moja Michalina swego czasu też olewała tę próbę wielokrotnie :) I jak na złość, zawsze u neurologa Jej się nie chciało, po prostu :) Spokojnie, jeśli wszystkie inne próby/badania u neurologa wyjdą w normie,to będzie trzeba po prostu poczekać na chęci Małej :) I nie czytaj w necie, tak jak pisała doti. Ja przez czytanie wszystkie choroby świata wynajdowałam u Michaliny :) Aż dostałam opierdziel od pediatry. Powiedziała, że mam zdrowe dziecko i mam się zacząć w pełni cieszyć macierzyństwem a nie wyszukiwać bzdur... bo dzieci tak szybko rosną, ze nie ma sensu tracić tego czasu na zamartwianie się :)
    --
  8.  permalink
    Dziękuję Kasiu:-) Będę czekała cierpliwie. Inne czynności wykonuje. Łapie zabawki, na brzuszku trzyma główkę a jeszcze miesiąc temu i z tym był problem. Taki uparciuch mały. No jeszcze mnie te mostki niepokoją. Ale zobaczymy. Mam nadzieję, że wszystko z nią ok. Odnośnie tej pròby trakcji wszędzie piszą, że w wieku 3mcy dziecko powinno to robić. Pediatra ciągnęła już Natalkę za rączki jak miała 6 tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Cytrynka mój Mikołaj też nie robi próby trakcji, dokładnie tak jak Natalka zamiast głowy podnosi do góry dupsko :devil: za to bez problemu odrywa głowę z barkami sam od podłoża (w wózku, foteliku, leżaczku), więc domniemam, że te mięśnie mu działają prawidłowo, tylko przy podaniu rąk nie bardzo wie o co chodzi :wink:
    Zresztą czytałam gdzieś wypowiedź Pawła Zawitkowskiego, że próba trakcji nie jest tak na prawdę żadnym wyznacznikiem i niepotrzebnie niektórzy pediatrzy tak się jej czepiają :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 26th 2013 zmieniony
     permalink
    cytrynko jeśli bardzo Cię coś niepokoi w Ścy jest super lekarz w temacie wad postawy i ja uważam , że czasem warto się zainteresować niż olewać, pierwszy rok życia jest kluczowy i rzutuje na całe życie naszego dziecka :bigsmile:
    wielu rzeczy nie wiemy, a dużo naszej wiedzy to jakieś szczątkowe info a to z netu a to z forum


    Dziewczyny gluten mogę wprowadzać w 5 mies czyli jak mała skończy 4 mies, tak?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    Eweke jeżeli karmisz mm to między 5 a 6 miesiącem, a jeśli piersią to 6-7. Tak moja neonatolog każe.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.07.13 16:50</span>
    A nie źle Cię zrozumiałam. Niektórzy właśnie tak liczą, że jak dziecko kończy np.4 m-ce to zaczyna 5. Ale z tego co ja wiem to wprowadza się po skończonym 5, ale przed 6.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.